Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Original dres FK Partizan

Статус
Затворена за писање одговора.

FgugiJ

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2009
Порука
156
Reaction score
1
Локација
Горњи Милановац
Ја бих волео да имамо дресеве као што има Њукастл или Јувентус, оно су ми баш добри дезени.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Što se dresova tiče, to je kao kod sastavljanja ekipe. Svako ima nekog svog "favorita". Jednom se sviđa ovo a ne ono, kod drugog je obrnuto, kod trećeg nešto treće itd. Nego ja nešto generalno u vezi opreme da napišem (moje mišljenje), kad ubrzo dođe vreme da se menja oprema:

Ja mislim da naša 1. kombinacija svakako mora biti crno-bela. Lično sam najviše za prugastu crno-belu varijantu, pri čemu pruge što su tanje, to je po meni vizuelno bolje. Znači onako subjektivno. Gaćice i štucne bele ili crne (ili jedno belo, drugo crno), to je već sporedna stvar. To su već "potkombinacije".

Po meni naša 2. kombinacija treba da bude bordo-plava. Svi znamo kako i zašto. Ali ta bordo boja zaista treba da bude bordo boja, a nikakva varijanta odvratne crvene boje (čak ni tamnija crvena). Da bude bordo kao kod Barselone. Da bude bordo kao što je bila bordo boja na onim našim "NIKE"-dresovima koje smo nosili kad smo prvi put u kupu kupova igrali protiv Njukasla u gostima (1998), pa smo onda takve dresove nosili i sledeće godine (1999.) u Rijeci itd.
Mi smo kod Vermeza furali bordo-plavu boju dresa u dve "potkombinacije" - sa štucnama i gaćicama na kojima je dominirala plava boja (više plave, a manje bordo), a onda u par navrata i tako da je na gaćicama i štucnama dominirala bordo boja (više bordo, a manje plavo). Ovo poslednje, to se jako dobro sećam, nosili smo u Izraelu protiv one proklete Tikve (kad smo dobili u gostima 2:0). Vizuelno nije bilo loše, iako je pre toga stalno na štucnama i gaćicama dominirala plava boja. Mada je ta bordo nijansa kod Vermeza bila svetlija nego ono krajem 90-ih godina. Meni se lično više sviđa ono s kraja 90-ih godina.

E sad, ja bih kao 3. kombinaciju izabrao nekakav "specijal". Nešto kao što ima recimo već pomenuta Barselona. Znate one njihove fluorescentno-žute dresove? Po meni, nama bi kao dečije dupe na nošu legla kao 3. kombinacija srebrno-siva boja! Znači ne ona "miš" ili "mrtva" siva, već "šljašteće" srebrna! A takva oprema bi se nosila u posebnim (svečanim) prilikama, kao i u onim redovnim prilikama kad ni 1. a ni 2. kombinacija iz nekih bilo kakvih opravdanih razloga nije moguća.

Eto, nadam se da nisam otišao previše u "off" i da nisam smorio. Ali kažem, svako od nas će na ovu temu imati neko svoje mišljenje. Malte ne koliko ljudi, toliko mišljenja.
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.414
Reaction score
3.344
Локација
Krcunija
Јбт јел је наш економ слеп или нас ови из капе подјебавају.
Па јел смо ми бре неки тамо напредак па да нам играчи имају различите дресове?
Жалосно, јако жалосно.
Зна ли неко када нам истиче уговор са капом?
 

b-pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
20.04.2009
Порука
1.616
Reaction score
91
Локација
БГ
Prva kombinacija da bude crno bela sa belim sorcem i belim stucnama. Druga bordo-plava. Treca skroz crna. To su klupske boje.
 

FgugiJ

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2009
Порука
156
Reaction score
1
Локација
Горњи Милановац
Ала сад сви примећују какве ко има дресове, а да то ниеј напоменуто нико не би ни примећивао..:)
 

PFC_D

Guest
vec smo imali anketu sa bojama dresova, nemojte ponovo to da potezete, razbice vas munja kao sijalicu.
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Јбт јел је наш економ слеп или нас ови из капе подјебавају.
Зна ли неко када нам истиче уговор са капом?

Koliko ja znam ugovor istice sledece godine,tacnije po zavrsetku sezone 2009/10.Njihove dresove nosimo vec 6 godina,pa ce mozda promena dobro doci.Mada su meni iz nekih razlog Kappa sasvim korektna firma.Najvise zbog toga sto svake godine menjaju dizajn dresova tako da u tom pogledu nisu dosadni i monotoni.
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
Evo sta sam jos nasao, pogledajte u attachu...:)

dakle kappa rastura, obratite paznju na levo rame gde je kappa znak :)
 

Прилози

  • moreira-metal-part.jpg
    moreira-metal-part.jpg
    22 KB · Прегледа: 102

FgugiJ

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2009
Порука
156
Reaction score
1
Локација
Горњи Милановац
Јесте да мењају гарнитуре често, али ја мислим да мењају пречесто, сваке друге утакмице друге комбинације, не знам шта им то значи...
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
Pa ne menjaju oni to sto hoce nego sto moraju, vidis da ni od jedne garniture nemaju 22 komada pa zato uzimaju te sto trenutno uhvate :)

Ja bas planiram da im kupim jedno 30 dresova i kao sponzor stavim "PARTIZAN.NET" da imaju makar svi jedan te isti dres :)
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Ajde, podelićemo. Ti kupi domaće a ja ću gostujuće, da nas ne brukaju kada odu u metropolu poput Kule i sličnih :?
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
e da vidis to sam zaboravio da trebaju i u gostima :) vazi dogovreno, samo da ih pitamo dali da im radimo stampu isto ili ce to oni po potrebi :)
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Ispisan 4 strane a niko da pomene kakav je dres.Ljudi jel stigo nekom dres?Jel dobar?
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!
Pa kako da stigne kad su gazda i Mijatović sve količine donirali Partizanu :D
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
:buhaha vala baš. Meni će stići tek kad izađe i original košarkaški, ali sudeći po kvalitetu prošlogodišnjeg, mogu reći da je kvalitet i te kako dobar, da i ne kažem mnogo bolji od njihove replike.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top