Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Partizan i mediji

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.790
Reaction score
2.535
Локација
CyberSpace
neka čitaju nepismeni te što "prepričavaju" a gluvi na jedno uvo ( namerno ili ne..)

za ostale, tu je usnimljena "živa reč":
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Ko malo bolje slusa, cuce mnogo toga u ovom snimku.

hvala Andrea
A ko zna da gleda svašta može da vidi...ili predvidi...

Da ne ispadne neka ,,naknadna pamet,, - ali izraz lica i govor tela Trinkijerija na onom poslednjem fudbalskom derbiju pokazivali su da on fizički jeste tu, ali da psihički više nije sa nama...ili bar ne u potpunosti...
Pojavljivale su se povremeno novinarske najave da on (i fizički) odlazi, i Ostojina priča o tome da on ima važeći ugovor...
I mi smo nekako više verovali onome što nam je srcu milo, a ne onome što je bliže realnosti, verovali smo (naivno) da će Trinkijeri ostati...a ne njegovom licu, govoru tela, najavama novinara...
I onda je otišao...

Da se ne vraćamo ponovo na razloge odlaska, svi smo već izneli svoje teorije, nego...kada je došao, rekao je da je tu da vrati Partizan tamo gde je Partizanu mesto...i nekako sam ubeđen da nije bilo virusa da bi to i uradio...i onda bi mogao da ode obavljenog zadatka, čista srca i uz veliku našu zahvalnost...ali, eto, virus, prekid sezone, depresija, Bajern, itd...
Ali, što se mene tiče, mogao je da ostane i ove sezone i da pokuša ponovo, jer on je jako dobar trener i neki ,,mastan,, ugovor bi sigurno ,,zabo,, pre ili kasnije, nemoguće da mu je Bajern bio neka ,,poslednja šansa,,...
...da je ostao i vratio nas u EL, bio bi puno značajniji deo istorije Partizana, ili možda i ne bi uspeo, ali cenio bih to što nije odustao ,,na pola puta,,...a ovako...
...donekle je sličan Marku Nikoliću, koji je ujedinio navijače Partizana, odigrao onaj veličanstveni tango smrti i - kad smo svi očekivali da tako nastavi i pokuša da ,,pokori Evropu,, sa Partizanom, on sutradan ode u Mađarsku da Partizan tamo pokori njega...
O da, možda bi i on tadašnjim ostankom postao još bitniji deo istorije Partizana, oli možda ne bi ništa uspeo, ali ostalo bi ,,zapisano,, da je makar probao a ne da je otišao...

Dobro, postoji i ta ,,SNS-teorija,, da su oterani, da su morali da odu, ali...ne bih mnogo o tome...ako su ih ovi terali, otkud baš ,,slučajnost,, da su u isto vreme dobili i unosne ugovore tamo gde su otišli, nije valjda i to SNS sredio?

Nego, meni je istorija Partizana iznad bilo kakvog uspeha nekoga ko je nekad bio kod nas pa sad više nije...nemam neke prevelike želje da im pratim karijere kada nisu više ovde niti da sam ushićen time šta neko vrhunski postiže u nekim drugim poznatim, bogatim i ozbiljnim klubovima, jer, moj klub je - Partizan.

Meni bi bilo značajnije da je Trinkijeri osvojio ABU i EK sa Partizanom, nego da jednog dana osvoji EL sa nekim drugim klubom, značajnije da je Marko sa nama ušao u LŠ posle tanga smrti, nego da je jednog dana osvoji tu LŠ sa nekim inostranim klubom...jer, to bi bila naša, a ne nečija tuđa istorija...

Nema za nas većeg kluba od Partizana ni značajnije istorije od njegove...a valjda će jednog dana i taj Trinkijeri doći ponovo u Arenu sa nekim svojim klubom pa da se ponadam da će mu klub proći k'o Markov Videoton protiv Partizana... : )
Jer, Partizan je Partizan, a sve ovo drugo je...,,smuti pa prospi,,...

Izvin'te, nije bilo baš usko vezano za medije, ali i ja sam valjda neki medij! : )

I to medij koji ne juri skandale, prizemnost, prostotu, šovinizam, budalaštine, mržnju, prepucavanje, lajkove - kao što to rade najpoznatiji i najposećeniji srpski sportski mediji po ,,mrežama,,...i žalosno je i bedno što su takvi...a takvi su.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.717
Reaction score
54.977
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Gledam komentare klipa, jbt kolko s onom parolom “nismo isti” možeš da obrišeš bulju.
Možda nismo isto nas par stotina, hiljadu, dve, forumaši, istok itd, ali sve ovo ostalo je isti kurac ma kolko mi glumili.
Da ne pričamo o ovoj skaradnoj boleštini od podele između FK i KK.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.790
Reaction score
2.535
Локација
CyberSpace
a, pa ima tu i Ostojinih, Žeksovih, Profinih, ma ima i Igličinih botova, radi se u dve smene, posao cveta k'o da im je Bezos gazda..
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Osnova svega kod velikih sportista je IZAZOV i takmičenje. Ako si slobodan da se takmičiš, ako si u klubu koji ima takmičarske ambicije - onda imaš izazov. Želja da si pobednik je pokretač u sportu. Međutim, ako tvoju ambiciju klub u kome si ne može da isprati, onda je jedini način da budeš (postaneš) šampion jeste da promeniš klub.

Mi koji volimo Partizan za razliku od svih sportista i trenera koji su od njega leba jeli nemamo tu mogućnost da menjamo klub koji volimo za neki drugi ali imamo OBAVEZU da taj klub menjamo iznutra dok ne postane ono što je oduvek bio (osim sada).

Možda nismo isto nas par stotina, hiljadu, dve, forumaši, istok itd, ali sve ovo ostalo je isti kurac ma kolko mi glumili.

Upravo tako! Ne samo da su ovi što sede na tribini isti već su isti i ovi što upravljaju klubovima! Od iste politike zavisimo, od istih novaca zavisimo (iako neravnopravno raspoređenih). Čak su nam i dresovi (prugasti) isti i to onako poetično sa razlikom u "Crveno i crno" (što bi rekao Stendal. Živimo u veštački nametnutom sistemu upravljanja i sistemu vrednosti. Koliko sličnosti postoji sada? Cigani su izgubili klub, prodali grb, boje pa čak i ime u jednom trenutku i sve su to dali FMP-u koji je postao njihov "klon". Promenili su sedište PIB. Dakle, stavljeni su u zamrzicač pa se nedavno otkravili. Oni su izgubili klub formalno. Suštinski, dobili su privid sportskog rezultata, koji čak ni pod ovim okolnostima nisu mogli na poštenu sportsku borbu da ostvare. Partizan je toliko snažna institucija da istu nije moguće lako urušiti ni kada je razaraš iznutra!

Ali ipak, sličnosti postoje. Koliko god da su oni izgubili ime i obeležja, toliko su od Partizana ostala ("samo") obeležja i ime. To bi bilo NA PONOS da je rezultat borbe našeg kluba i da nije ostalo "samo" to. Ali svi znamo da nije tako. Obeležja i ime su nam ostavili da bi imali nad kime da se svete i leče svoje komplekse. Veća je čast biti UGAŠEN političkom voljom nego služiti politici na način da si POTČINJEN a ne kao nosilac vlasti (odabrane) - Ako već zbog sistema moraš biti deo vlasti. Mi zapravo jesmo isti - i jedni i drugi, izgubili smo ponos baš prkoseći jedni drugima! Ako postoji bar minimalna razlika među nama, onda bismo bar mi morali ovo da razumemo.

Razlika postoji još u nečemu a to su nekako istorijske okolnosti namestile. Partizan je uvek skupljao uz sebe obrazovaniji sloj ljudi. Za vojsku se može ideološki reći "i ovo i ono" ali je činjenica da je ista od mladića stvarala ljude a da je upravljački kadar u vojsci uvek bio školovan za razliku od policijskog kadra koji je umeo šurovati i sa sumnjivim tipovima. Jbg, da bi bio dobar policajac morao si prethodno biti dobar lopov. Bolji i brži razvoj košarke od fudbala i postizanje zapravo boljih rezultata u košarci i vaterpolu, doneo nam je više studentarije i obrazovanog "svilenog" sveta. Ganferi su nekako išli populistički, okretali se kako vetar duva i bili nekako prosti ko pasulj! Veliki komunisti, veliki Srbi, veliki Četnici - a ona stvar ko u kolibrija! Prostaci i šljam, čast izuzetcima.

Nemojte misliti da su cigani glupi pa da ne znaju da im je FMP novi njihov klub a da su oni zapravo Panteri. Znaju oni to dobro ali im je daleko preče da će ako pređu preko sopstvenog poniženja, Partizan biti ponižen još više! Sa sve istim imenom, grbom, adresom. To je onaj isti Duletov Partizan kojeg sada treba SILOVATI "klonom" zvezde - dovoljna je satisfakcija za široke narodne mase. Da tragedija bude veća i Duletu je Ostoja postao cool tip dok za Trinkijerija ima niz zamerki. Ali šta je čovek sve prošao i šta je do sada sve uradio za PARTIZAN, ne zameram previše!
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Komentari na sportskim portalima su u velikoj meri leglo šovinizma, primitivizma, gluposti i svih najgorih osobina naroda na Balkanu, a posebno ovog našeg, jer mislim na domaće portale, pa su tu i naše, domaće, srpske bljuvotine u velikoj većini...

Počnem da čitam, dođe mi da se ispovraćam, prekinem, i pomislim - a šta ja uopšte tražim među komentarima na sport - koji su u velikom procentu posvećeni: Bariju, Tokiju, Železniku, Hrvatima, Muslimanima, Šiptarima, NDH, Tuđmanu, jugoslovenstvu, petokraki, Krcunu, partizanima, četnicima...

...i tako iz dana u dan, iz meseca u mesec, iz godine u godinu, svaka vrsta mržnje se dodatno ,,pumpa,, i raspiruje, svaki šovinistički ili mrziteljski komentar je dobrodošao i neće biti izbrisan jer je portalima najbitnija ,,čitanost,, - a šta je više ,,diže,, od mržnje i prepucavanja ljudi niskog koeficijenta inteligencije, kojom će se naslađivati isti takvi koji to čitaju...

Olakšavajuća je okolnost da većina naroda ipak ne uzme da sama piše te budalaštine, ali užasavajuća je činjenica koliko ima i onih koji se rado i svakodnevno ,,prihvate tastature,, - uvek u istom stilu:
Mržnja, prepucavanje, šovinizam, prostota, ispravljanje nacionalne i političke ,,krive Drine,, još od Drugog svetskog rata pa nadalje, itd...i sve to na vestima o sportu.
Užas.

Ili...kao u onoj Andrićevoj rečenici:
,,Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati,,...
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Gledam komentare klipa, jbt kolko s onom parolom “nismo isti” možeš da obrišeš bulju.
Možda nismo isto nas par stotina, hiljadu, dve, forumaši, istok itd, ali sve ovo ostalo je isti kurac ma kolko mi glumili.
Da ne pričamo o ovoj skaradnoj boleštini od podele između FK i KK.
Nažalost jeste tako .
Ali ima i druga stvar,navijači Partizana su u ovom medijsko-elektronskom socijalnom brlogu postali ekstremno sugestibilni.
Jako grobarsko glasilo -nemamo.
Nažalost svelo se sve na ludog Pantića i selektivno propustljivog Tegeltije.
I sve ostalo taktičko ispiranje mozgova preko medija.
I svakog puta se ismejem kada krenu sa providnom retorikom i strategijom i pomislim "pa neće valjda neko progutati ovo"

Kao što se busamo da nismo isti tako i mislimo da forum "partizan.net" je jak i ko želi može ko ne želi ne mora da čita.
Za Partizan je bilo značajno i dobro da forum bude ofanzivno -glasilo koje im kredibiliteta koje u fazonu Duletovog izlaganja posle utakmice nažalost mora da se čuje ...
(Nažalost po druge)
Ne mogu da kažem da smo imli zicere da to forum postane...ali da je imao raskrsnicu na kojoj je morao zakoračiti u tom smeru imao je.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.790
Reaction score
2.535
Локација
CyberSpace
ja prvo like čoveku, pa onda da čitam sa uživanjem
a ako me ne bude mrzelo, ima i Žeksu Ludaji da kopiram po YT kanalu delove :icon-twisted:
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.515
Reaction score
13.079
Локација
Yaoundé
@PFC.TOMCAT :clap

Čisto informativno: vidim da u nadnaslovu teksta stoji ''Juriš partizani (2)''. Znamo li šta je bilo u prvom delu?
 
Top