Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Pera Božić 03.06.2013

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.361
Reaction score
3.806
Локација
NBG
Za koji trenutak intervju iznenadjenja.
 

Miss MVP

Grobar
Учлањен(а)
18.01.2010
Порука
232
Reaction score
72
Локација
Beograd
Pera Božić 03.06.2013

Pera Božić za Partizan.Net

Jedno jako prijatno popodne proveli smo uz kafu i uvek topao osmeh Pere Božića, s kojim smo ukratko popričali o njegovom sadašnjem trenerskom poslu, timu, navijačima i ambicijama. Koliko dobar odnos Pera ima sa igračima govori sasvim slučajna situacija u kojoj su igrači sedeli i posmatrajući intervju nasmejano dobacivali.

Partizan.Net: Kako si počeo da treniraš košarku? Da li si od starta imao zacrtanu ambiciju da postaneš profesionalni igrač? Možeš li nam ispričati ukratko prve korake Pere Božića?

Pera Božić: Davno je to bilo, mada po ovom savremenom shvatanju možda sam dosta kasno počeo da se bavim košarkom,sa nekih 13-14 godina. Iako sam se pre košarke uporedo bavio fudbalom i folklorom, potom i plivanjem, sigurno da je sredina u kojoj sam odrastao i osnovna škola u koju sam išao puno uticala na to da to baš bude košarka. U osnovnoj školi u kojoj sam bio, sport je bio glavna tema i košarka sport broj jedan. To su bila gradska takmičenja organizovana po školama, gde je Partizan pratio te utakmice i vršio selekciju, odnosno birao igrače koji su njima bili zanimljivi za njihovu selekciju, tako da sam ja bio jedan od tih igrača koji je završio u generaciji ’78-’79 u Partizanu. Tu se nisam nešto previše zadržao. Potom sam otišao u Užičku Republiku, odnosno KK Košava. To je klub koji je bio u Bloku 62 i tamo sam napravio te neke prve ozbiljne košarkaške korake gde sam otprilike već znao da je košarka nešto čime ću se baviti u životu.

Partizan.Net: Koji ti je najlepši momenat u karijeri i da li ima nešto što bi iz karijere rado obrisao gumicom?

Pera Božić: Stvarno sam imao jako uspešnu karijeru, koju nisam ni sanjao u početku da ću imati. Sigurno da je momenat dolaska u Partizan jedan od najlepših i to što sam bio deo tima koji je osvajao sve te trofeje. Teško da mogu jedan momenat izdvojiti jer ih je bilo mnogo. Što se tiče nekih ružnih momenata, sigurno da je u svakom sportu najgore kada ne možeš da se baviš njime, odnosno kada te neka povreda spreči u tome. Tako sam i ja imao dve teške povrede u svojoj karijeri koje su me maltene dve sezone odvojile van terena.

Partizan.Net: Kako ste uspeli da ostanete hladnih glava u Železniku prošle sezone i kako reagujete na tu tenziju koja se godinama podgrejava i multiplikuje?

Pera Božić: Mislim da je u životu i u sportu samokontrola jako važna. Znači da iskontrolišeš emocije i da bez obzira na uslove u kojima igraš budeš fokusiran na ono što želiš i na cilj. Mi smo stvarno u jednoj atmosferi,koja je bila nesportska, uspeli da ostanemo pribrani, hladnih glava, da pobedimo u utakmici i osvojimo titulu,koja je samim tim dobila neki veći značaj i odredjenu težinu.

Partizan.Net: Da li osmeh sa tvog lica ne silazi zbog toliko osvojenih titula sa Partizanom ili si po prirodi takav?

Pera Božić: Ja sam karakterno takav i još kada se na to nadoveže uspeh i zadovoljstvo u poslu kojim se bavim to je sigurno dobitna kombinacija.

Partizan.Net: Navijači Partizana su bili oduševljeni sa tvojim povratkom u Partizan i mnogi te smatraju nekom vrstom amajlije, kako to doživljavaš?

Pera Božić: Stvarno mi jako prija i godi što sam nekom amajlija, odnosno da neko misli da donosim sreću Partizanu. Sreća je možda i u životu i u sportu najvažniji faktor, a ona se zaslužuje.

Partizan.Net: Da li te posao pomoćnog trenera ispunjava dovoljno ili i dalje postoji želja da utrčiš na teren?

Pera Božić: Skoro sam završio igračku karijeru i prešao u trenersku. Naravno da određena želja postoji, ali je kontrolišem i polako to igračko menjam za trenersko. Na početku sam jednog novog razdoblja u svom životu i ulazim u njega kao i u sve sto sam do sada ulazio, sa maksimalnim ambicijama, spreman sam da učim, da napredujem i sa željom da jednog dana postanem vrhunski trener.

Partizan.Net: Da li je bliskost i drugarstvo sa igračima dobar put ka građenju trenerskog autoriteta?

Pera Božić: Autoritet se prevashodno gradi znanjem i doslednošću, a što se tiče tog nekog odnosa sa igračima to je više nešto lično i deo nekog tvog karaktera.

Partizan.Net: Da li imaš neko posebno zaduženje kao pomoćni trener i da li radiš sa svim igračima ili samo sa spoljnom linijom?

Pera Božić: Uloga koju imam kao pomoćni trener trenutno je ista kao i kad sam bio igrač. Samo što sam sada u odelu na klupi, a ne u dresu. U Partizanu svi ljudi iz menadžmenta, kluba i stručnog štaba su u funkciji i u servisu igrača, na raspolaganju smo igračima ceo dan bez obzira da li su to spoljni igrači ili centarska linija. Radimo sa njima i na neku njihovu ličnu incijativu, a sa obavezama koje im mi zadajemo radimo na nekom njihovom usavršavanju. Između ostalog, ono po čemu se Partizan razlikuje od dosta timova je to što stvarno jako puno vremena provodimo na terenu.

Partizan.Net: Tvoj komentar o hemiji, duhu tima i odnosima među igračima iz tvoje perspektive kao nekoga ko je dugo bio deo sistema i u njemu imao važnu ulogu.Komentar o tvom nasledniku na kapitenskom mestu Vladimiru Lučiću?

Pera Božić: Napraviti dobru hemiju u timu i dobru atmosferu je jako težak posao, a Partizan je odličan u tome. Prvi korak je selektiranje igrača, gde se izaberu oni igrači koji pored košarkaških i karakternih ljudskih osobina zadovoljavaju sve uslove i spremni su da stave tim iznad ličnog. Sigurno da je svaki igrač dužan da unese pozitivnu energiju u svlačionicu i na teren i svako od igrača je dužan da se kao sportista ponaša na terenu i van njega. Kapiten ima ulogu da ukoliko neko slučajno malo zaluta i krene nekim drugim putem što pre ga vrati na pravi put.
Što se tiče mog naslednika Vlade Lučića, on je izvanredan momak i postoji razlog zašto je on ove godine dobio tu ulogu da u ovoj mladoj generaciji Partizana bude predvodnik i bude pravi primer na terenu i van terena i mislim da izvanredno obavlja svoju ulogu.

Partizan.Net: Iskreno, bez floskula “ 13 igrač ” koliko su navijači deo čuda koja Partizan pravi godinama, mnogima je nejasno da tuđa emocija može da se transformiše u nešto konkretno kao što je rezultat, ali utisak je mnogih da su KK Partizan - navijači simbioza koji zajedno drže ruku na svakom peharu?

Pera Božić: To je stvarno tako. Dosta puta sam tokom igračkih dana u Partizanu to naglašavao i često ponavljao iste rečenice, ali ta energija koja se prenese sa tribina na parket je nešto što se ne može ni rečima opisati nego to treba doživeti. Sigurno da su u tom momentu oni šesti igrač na parketu. Zajedničko podizanje trofeja je sa razlogom jer oni su deo svih tih trofeja i uspeha u istoriji Partizana.

Partizan.Net: Da li neko u tvojoj bližoj ili daljoj familiji navija za komšijski tabor i ako ima kako gledaju na tebe?

Pera Božić: Naravno ima ljudi u mom okruženju koji navijaju za Crvenu Zvezdu, ali oni moji najbliži navijaju za mene (smeh).


Zahvaljujemo se Peri na izdvojenom vremenu uprkos jako zgusnutom rasporedu.
 

Miss MVP

Grobar
Учлањен(а)
18.01.2010
Порука
232
Reaction score
72
Локација
Beograd
Uskoro i u video formatu na sajtu Partizan.NET :)
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Svaka cast za intervju, odlican je!:clap
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
@ Team MVP

Bravo i hvala za intervju.
 

joca kkp pfc

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
805
Reaction score
14
Локација
Knjazevac/BG
Prava legenda kluba,za koga svi imaju reci hvale. Cak jos iz doba Hemofarma znam price momaka koji su govorili kakva je LJUDINA Pera Bozic! Hvala MVP duetu. :D
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Све честитке за интервју :clap
 

Јован

Ex-PAOKjovanPFC
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
2.105
Reaction score
43
Prvo da pohvalim duo MVP za intervju pa ću i da ga pročitam. :D

Pera standardno dobar i na svom mestu. :clap
 
Последња измена:

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.209
Reaction score
2.629
Svaka cast na trudu i finim pitanjima. Tacno taj covjek ne skida osmijeh sa lica :D Gospodar 5 prstenova!
 

grb

Početnik
Учлањен(а)
08.11.2007
Порука
123
Reaction score
47
Au kapa dole za intervju! Bilo je uzivanje gledati ga i slusati! Pitanja sjajna!:respect
 

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
Sve čestitke za intervju.

Samo mi nije jasno što jedna mlada, elokventna i inteligentna osoba radi sa onim gangsterom od Mister MVPa. :buhaha
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.822
Reaction score
10.591
Захваљујем се младом пару МВП на овом интервјуу.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Hvala za trud, super je intervju!
Pera - jedan od simbola KKP!
 

BVDC

Grobar
Учлањен(а)
14.01.2008
Порука
339
Reaction score
3
Odlicno, neka ovo postaje tradicionalno i cesce))
 

showtime.pekka

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.376
Reaction score
1.123
Причала ми је скоро другарица која је радила у Вршцу да је КК Партизан вероватно најкултурнија и најнормалнија екипа која је тамо долазила. Посебно је издвојила Перу Божића као фацу и правог капитена. Хајде да вечерас освојимо, па и да званично узмемо Перин повратак као прекретницу!
 
Top