Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
62
Reaction score
64
Локација
Beograd

1961
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Srecan 60-ti rodjendan Bajri Zupicu... Ziveo legendo.

Bajro Župić, legendarni fudbaler Partizana, napunio 60 godina!

bajro-big.jpg
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
Nešto više od godinu i po dana nakon što je preminuo naš nekadašnji fudbaler i član legendarne generacije Partizanovih beba, Josip Pirmajer, naišao sam na njegovu fotografiju koju ranije nisam video, a koja je tada postavljena na portalu ''Srbobran danas''...

pirmajer-na-terenu-1024x670.jpg

 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.887
Reaction score
26.024
Meni jedan od najtezih poraza u derbijima.
Bio sam na jugu, jug na vrhuncu, celu tu sezonu smo imali posetu koja se kretala od 7000 pa na vise.
Ovde je jug rupe bio pun prvi put posle 1992...osim sto sam bio mlad, nerado se secam ovog derbija.
Pokojni Jordan i Mijailo Kostic, lepo ih cuti ovako post festum, ali ko ih je slusao dok su prenosili, bio je stalno u predinfarktnom stanju :D
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ja sam stalno slusao Radio Beograd kad je islo "Vreme sporta i razonode" i prenose sa fudbalskih utakmica, naravno pre svega Partizan ali slusao sam ukljucenja i sa drugih stadiona... Komentatori su bili legendarni, pocev od Marka Markovica, Jordana Ivanovica pa preko Mijaila Kostica (mislim da je bio zvezdas), Vlada Radicevica, Milana Andjica i drugih... Voleo sam tu emisiju i posebno najavnu spicu GOOOL, GOOOOL, GOOOOOL !!!

A secam se jednom prilikom (mada ih je bilo vise u nizu) slusao sam dok sam radio na tadasnjem poslu u nekoj prodavnici... Ta prodavnica je bila ispod robne kuce a tamo gore se stalno pustao radio i neka muzika ali ja odem gore i pustim Radio Beograd da slusam prenose a mi igrali sa Sutjeskom u Niksicu... I tako ljudi (musterije) ulaze, izlaze a mi dajemo gol (koliko se secam Delibasic) ja kad sam poceo da skacem od radosti a svi me gledaju u cudu i u fazonu "sta ovaj ludak skace"... Bila su to ta vremena kad televizija jos nije pocela da prenosi bas sve utakmice kao danas sto imamo pa je tako radio i ta emisija nama sportskim zaludjenicima bilo sve ako nismo na utakmici.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.887
Reaction score
26.024
Vidjao sam negde ovu fotku, mozda na blogu Crno-belog o nostalgiji.
Ovo je Poljud, mislim da je ovo 1983 godina.
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
Čuveni dvomeč sa Realom u kom smo po svedočenju samog predsednika Reala Bernabeua pokradeni od strane sudije.
Prokleti Real, tad i 66'
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
,,Причали,, смо ових дана о легендарном светском тренеру Велибору Бори Милутиновићу, и не могу а да се не запитам, како ли би рецимо изгледао Партизан на терену да је Бора икада имао прилику да буде његов тренер?

О Бори као играчу Партизана не знамо пуно, исто као и о његовом брату Милораду...ми, данашњи навијачи их нисмо лично гледали, а оних који су их гледали или више нема, или не пишу по интернету...
Судећи по подацима са Википедије, њихова улога уопште није била баш маргинална, Бора је одиграо 210 утакмица за Партизан и дао 122 гола (65 првенствених уз 12 голова), а Милорад је био члан југословенске репрезентације на СП 1958.-е...

Свакако, играчки су обојица ,,у сенци,, свог трећег брата, Милоша Милутиновића, светски познате ,,Плаве чигре,, који је рођен на данашњи дан, 5.фебруара 1933.-е, нашта нас подсећа сајт Волимпартизан.рс, преносећи текст са једног портала...
Милош је био и играч и тренер Партизана и...подсетимо се мало на неке његове дане:



Како је текао прелазак Милоша из Бора у Партизан (уз покушај ,,вечитих ривала,, да нам га, путем УДБЕ преотму), можете читати на Википедији, а заувек остаје забележено ово: Милош Милутиновић, 213 утакмица за Партизан, 231 гол!!!

Statistika Miloša Milutinovića sa Partizanovog zvaničnog klupskog sajta[5]


TakmičenjeBroj utakmicaBroj golova
8753
Internacionalne
5049
Prijateljske
61111
1010
48
Ukupno
213231
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
Samo jedno pitanje. U tekstovima o Milošu Milutinoviću često se provlači ova ilustracija...

14844771966146.jpg


... ima li je neko u višoj rezoluciji? Bio bih zahvalan ako je postavi ovde...
 
Top