Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.690
Reaction score
4.328
Локација
Brèko, BIH
ganferi su nas dobili 3 1 u prolece, april 1987 na cmari , ruku na srce sasvim zasluzeno, nadigrali su nas a Milko ublazio poraz u poslednjim momentima.
A poraz i bravure Djukanovica su bile u septembru 1987. na JNA, kada smo mi igrali i stvarali sanse, a oni davali golove, tipicno ciganske, 2 3, pikseto iz kornera prvi gol.
Na prolece 1988. bilo je 1 1 u rupi.Vladislav Djukic izjednacio.
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.614
Reaction score
22.262
Локација
Beograd
Bejah mali za ovakvu utakmicu, iako sam nešto ranije debitovao na JNA, par njih me uverava da nam stadion možda nikad nije primio veći broj gledalaca...
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.912
Reaction score
26.515
Ima onaj derbi iz 60-ih ili 70-ih, kada su navijaci provalili ogradu i usli na atletsku stazu.
Kazu da je tada bilo preko 60000 ljudi, i da je to bio apsolutni rekord.

Edit: derbi iz 1965 godine je u pitanju
 
Последња измена:

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.614
Reaction score
22.262
Локација
Beograd
Istina i vrlo je verovatno da je to taj meč, mada mislim da je tada kultura sedenja bila jača nego '89. Ovo je gotovo pola istoka i zapada na nogama propratilo sve.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.573
Reaction score
13.467
Локација
Yaoundé
Na fb sam naleteo na jednu fotografiju bez detaljnijeg opisa, ali o tome ću na kraju posta... uglavnom, pokušavajući da pronađem nešto više, na e-bay naišao sam na više sličica, uglavnom iz 50-ih godina...

bobek.jpg


milutinovic.jpg


milutinovic2.jpg


herceg.jpg


belin.jpg


lazarevic.jpg


kolakovic.jpg


soskic.jpg


Za kraj sam namerno ostavio Ratka Čolića...

colic.jpg


... naime, fotografija o kojoj sam pisao na početku je ova...

251197119_10227026181463153_6484171596873184039_n.jpg


... možda grešim, ali igrač prvi sleva podsetio me je na Ratka Čolića. Međutim, u podacima o Čoliću, kako na Crno-beloj nostalgiji, tako i na sajtu o reprezentaciji Jugoslavije/Srbije, stoji samo da je kao oficir JA pristupio Partizanu, ali ne i njegova vojna biografija, a tim na fotografiji je (s obzirom da je postavljena u setu fotografija o pilotu NOVJ, odnosno RV, Huseinu Okanoviću), pretpostavljam, tim neke od eskadrila jugoslovenskog RV neposredno nakon Drugog svetskog rata...


Bilo bi lepo ako neko zna nešto više, pa da potvrdimo ili demantujemo da li je to zaista Čolić na toj fotografiji...
 
Последња измена:

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.614
Reaction score
22.262
Локација
Beograd
Vraćao se iz Budimpešte, maturske ekskurzije i ceo dan ushićen, pogotovo što sam to jutro na doručku u mađarskim novinama(najgorem i najtežem jeziku na svetu) video sliku Ilića i Bekama u duelu sa Bernadbeua i dovoljno da se zapalim kao hepo kockica i da smaram razrednu i vozača kada ćemo nazad za Bg. Burazeru non stop šaljem sms i zovem sa one hallo kartice i kaže mi da je ludilo u Bg na vrhuncu i da bukvalno svaki sa kime porazgovara, bio makar i cigan, hoće na utakmicu.
Ja krećem na vreme iz Budimpešte, sve super, zagrevanje kako valja i koliko može od profesora, a i uteraše nam strah u kosti od mađarskih graničara, pa ne bi valjalo da odvaljeni dođemo na proveru, ostaviće nas sa strane pet sati iz obesti. Taj deo prolazi kako valja, sve super, a onda sudar ispred nas dvadesetak kilometara pre Novog Sada, stariji će se možda i setiti, jedan od vinovnika, popularan lik dueta 90-ih, deo braće Bajić.
Hladan znoj, padala je kiša pre toga dva dana, ne možemo da obiđemo duplakom od busa, ostaće u blatu, meni dođe da stopiram do Bg, ali nema sile, sve vreme profesori uz mene i čekamo muriju da dođe, izvrši uviđaj, pa da tek onda sklone...
Pomirio se da ne stižem, kreće prenos u busu uz negodovanje par nekih retko odvratnih cigana (saobraćajna sa Krsta, onda zamislite) i grickanje noktiju, sećam se da umalo nije produvao zvučnik na šansu Delibašića pred kraj prvog poluvremena.
Stižemo, kod Čuburskog parka, izlećem kao iz rakete, ćale tada živeo na Dušanovcu, odmah me ukenjao 26 i bukvalno stižem na početak drugog dela i kretnju sa centra i da vidim Saletov promašaj života. Mada je meni podjednako velika šansa bila i Drulovićeva kada samo lepo nije pogledao i sa 7-8 metara je mogao da plasira...
Ponos sam baš osetio, jer taj Real iako nije osvojio je bio baš Galaktički, možda po imenima nikad jači, a znamo kakvu istoriju imaju i žal jer smo mogli da ih oborimo...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Uvek bio i ostao specifican lik ali najvise ga pamtim po nekim silnim promasajima mada je i davao golove: Milan Djurdjevic - Kempes :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MUVAO DEVOJKU MAFIJAŠA, PA DOBIO METAK! Ljubimac Grobara, izbegao stampedo Torcide, a u ZATVORU završio zbog REKETA!

Zbog duge kose dobio je nadimak Kempes, po čuvenom Argentincu Mariju Kempesu. Navijači Partizana dobro pamte njegove golove protiv Seltika i Groningena. Đurđević je bio najzaslužniji za plasman crno-belih među najboljih osam ekipa u Kupu pobednika kupova. Naredne sezone se propisno ispromašivao protiv Intera u Kupu UEFA, ali iskupio se golovima protiv Hajduka na Poljudu.

Đurđević je postigao dva gola protiv ljutog rivala te 1990. i samo dva minuta, pošto je drugi put zatresao mrežu, usledili su čuveni neredi na stadionu u Splitu. Torcida je uletela na teren i prekinula utakmicu. Igrači i članovi stručnog štaba Partizana jedva su uspeli da sačuvaju živu glavu. Najvatrenije pristalice Hajduka jurišale su ka gostima iz Beograda, koji su bili meta pobesnelih huligana.

Pucnjava u "Nani"

Đurđević je početkom devedesetih ranjen u jednoj pucnjavi u čuvenoj "Nani". Tada ga je navodno upucao Mirko Tomić Bosanac, poznati žestoki momak iz Zemuna. Razlog je bio prilično banalan. Pričalo se da je dugokosi centarfor "muvao" jednu devojku u lokalu i to se nije dopalo Bosancu. Kada je izašo napolje i seo na motor, poznati kriminalac ga je ranio u butinu. Bosanac je ubijen u obračunu kriminalnih klanova 2000. godine.

Reketiranje u Grčkoj

Na stranice crne hronike Đurđević je ponovo dospeo 2012. godine. Uhapšen je u Solunu kao jedan od vođa kriminalne grupe koja se bavila iznudama, zelenašenjem i reketom. Policija je tada uhapsila 53 osobe, a procenjeno je da su ove kriminalne grupe od reketa i zelenašenja zaradile oko 44 miliona evra.

2287707_116364753-765801237501558-6948986957931721155-n_ls.jpg
 
Top