Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.968
Reaction score
25.955
Локација
ante portas
Погледајте прилог 16274Na danasnji dan 1978. pobeda u Splitu na starom placu u derbiju :Hajduk -Partizan 1-2::Slavisa Zungul; Dalmatinac rodom iz Pozarevca i Ajdukova tadasnja zvezda pred golom Petra Borote.Desno je Nenad Stojkovic

23. april 1978. Gledalaca: 25 000


Hajduk: Katalinić, Zoran Vujović, Boljat, Luketin (67' Šalov), Rožić, Mužinić (30' Zovko), Žungul, Čop, Đorđević, Jerković, Šurjak Trener: Vlatko Marković


Partizan: Borota, Golac, Pejović, Trifunović, Stojković, Hatunić, Zavišić, Klinčarski (88' Kovačević), Santrač (46' Jović), Vukotić, Boško Đorđević


Strelci: 0:1 Boško Đorđević 10' 1:1 Čop 16' 1:2 Vukotić 65'
Predivna slika.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.210
Reaction score
7.026
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Verovatno najuzbudljiviji derbi u poslednjih x godina.
Kontam da bi uvek nabolji scenario bio da ih razmontiramo sa jedno 4, 5 komada, da ne pređu pola, ali ovde Lukač odbrani 2 penala + gol Kojića za pobedu u 90. min, ima li većeg udarca za psihu, može li slađe? :D
 

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
image.png
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.676
Reaction score
22.503
Локација
Beograd
Sigurno da jeste, mada sam ja Budu voleo na tom mestu i do pojave Lomića, pa čak i Obradovića u prvom mandatu.
 

Kit_Karson

Početnik
Учлањен(а)
27.10.2019
Порука
35
Reaction score
73
Локација
Yuhor
Sigurno da jeste, mada sam ja Budu voleo na tom mestu i do pojave Lomića, pa čak i Obradovića u prvom mandatu.
Апсолутно. Чак је и велики Раде Богдановић рекао да је Гудељ био бек репрезентативног калибра.
Мада бих ја ту додао и Крстају. Иако је у каријери више играо штопера, био је одличан бек у првом мандату.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Malbaša je ubedljivo najbolji i najkompaktniji levi bek bio kod nas. Jak fizički i vrlo nezgodan centaršut i trk iza odbrane. Tu bi iskreno stavio i Dragoljuba Jeremića, sećam se da je za dlaku prešao u Feyenoord koji je bio zainteresovan 2002 za njega.

Posle njih Lomić, Obradović, Urošević a tu negde i Emeghara (iako je desnom nogom igrao).
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.676
Reaction score
22.503
Локација
Beograd
Direktore, nadam se da se zajebavaš za Jeremića(pokoj mu u duši),koji nije mogao iznad Miškovića da bude u ekipi. Lomić je Karlos za njih lično. Malbaša je dobar proizvod Mateusa, ali prosečnog centaršuta, nešto slično Kolarovu kasnije, ali zbog toga što u 3-5-2 Mateusa nije imao šta sa tom građom da traži na mestu štopera, a svakako nije bio Kanavaro. Čak je i desninogi Emeghara bio apgrejd na Jeremića i Miškovića i to popriličan...
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.925
Reaction score
26.699
Gudelja je u Partizan doveo Osim, i to je insistirao na tome, posto bik i zec nisu bili za tu varijantu jer je ovaj igrao u drugoligasu Leotaru.
Ispostavilo se da je Osim, kao i uvek, bio u pravu.
Taj Partizan, sa Osimom na klupi, i da je ostala ex yu liga, bi svasta nesto radio tih godina i kod nas i u evropi.
Ivica Osim je meni uz Marka Nikolica, najdrazi trener Partizana, od kada pratim Partizan.
 
Top