Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.495
Reaction score
21.587
Локација
Beograd
Ta Mađarska što nije bila prvak Evrope ili sveta je verovatno najveća nepravda od kad postoji ova igra.
A koliko me sećanje služi u pročitani podatak, oni su te iste Nemce u grupi dobili valjda 8:2.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.752
Reaction score
14.118
Локација
Madagascar
Njemci su navodno bili dopingovani na poluvremenu na utakmici sa Madjarskom u Bernu(finale) 1954,Madjari pogodili precku,stativu i ponistilo im gol u 90-toj minuti, najveca nepravda u istoriji fudbala
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.495
Reaction score
21.587
Локација
Beograd

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Tačno tako (za Nemce).
Još jedna u nizu laži koja je postala "istina".
Tukli su tada Mađare milijardu posto na prevaru (ofsajd, doping) i sledeći put su nešto osvojili 72. (kad je već u fudbal stigla ozbiljna lova i njen uticaj). Isto, nema šanse da tada 72. nije bio namešten žreb, u 1/4 su igrale ekipe sa istoka jedni protiv drugih (Jugoslavija SSSR, Rumunija Mađarsaka), i sa zapada jedni protiv drugih (Nemačka Engleska, Belgija Italija).
Ovo nije da umanji kvalitet Bajerna tih godina, samo da naglasim šta mislim.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
Sa linka postavljenog na temi o Duletu Vujoševiću...
... Svako ko je bar jednom na fudbalskom terenu video Petra Borotu, golmana OFK Beograda, Partizana, londonskog Čelsija nije mogao da ga zaboravi. Na početku karijere učestvovao je u automobilističkim trkama...
Mislio sam da ću teško saznati nešto novo o tim starijim generacijama, ali za mene je ovo bilo veliko iznenađenje. Pokojni stari uz kojeg sam i zavoleo Partizan nikada mi nije to pominjao, a teško da bi on propustio tako nešto. Sa druge strane. sećam se tih priča o Boroti slikaru. Zna li neko nešto više o Boroti automobilisti?
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
Oficir prvi zdesna, pored Moce, deda je jednog mog drugara. Bio je izuzetan čovek, nažalost, preminuo pre nekih šest ili sedam, ili možda već ima i deset godina... kao penzioner, praktično sam je obnovio jedan košarkaški teren u neposrednoj blizini zgrade u kojoj je živeo u Novom Sadu. Da li je potrebno da napišem za koga je navijao?

Mislim da sam čak istu tu fotku i ja postavio negde ovde na forumu, nakon što mi je poslao taj drugar. Nebitno, čak i kao repriza, fotka je izuzetna...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Верујем да се неке ствари понављају на овом делу форума, али тешко је држати у глави 522 странице и сећати се прецизно шта је већ било а шта није...ево ипак (још једном?) животне приче Радета Залада уз обиље носталгичних фотографија...

 
Top