Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Боктемазо, од тих пет комада на снимку су сачувани само онај пројектил Кимета Виславског, као и поништени гол Јусуфија... :confused:
Nije čudo što je od 5 komada sačuvan samo 1,nego kako nisu i njega zlotvori izbrisali?!
I zašto je poništen gol Jusufija?!

Eh...hajde, ne znam...možda je snimano ,,filmskom,, kamerom pa nestalo filma, ili snimatelj nije snimio, ili ko zna šta...i možda je neko nekog faulirao pre Jusufijevog gola, ali...

Toliko toga NIJE zabeleženo kada je Partizan u pitanju...
Sećanja samo naviru...

Danas u Zemunelu sam gledao Teleoptik, i jedan navijač kaže Aci Trifunoviću, hajde da ponovimo fotografisanje, i zamoli Acu da stane pored njega i ,,uslika se,, a ja bio blizu i kažem: i da ponovimo šampionski tim iz 1978.-e, Aca se nasmeje i pruži mi ruku...
Eh, kakva je to bila half-linija, Trifunović-Stojković-Hatunić...i kakav je to bio šampionski Parni valjak 1978.-e, i, evo, po stoti put pitam, tražim, ne mogu da verujem - NI JEDNA JEDINA UTAKMICA NIJE NEGDE ZABELEŽENA IZ NAŠE TRIJUMFALNE 1977./78. SEZONE!
Ili je bar svaka izbrisana?
Neki gol?
fantastične odbrane Pere Borote?
Ništa...

Ima poneka sitnica iz sezona koje slede, a one su bile neke od najgorih i najneuspešnijih naših sezona ikada...
Ali iz one trijumfalne - ništa...

Eto, inspirisala me rasprava o Sadiku da se upitam, da li bi današnji navijači imali zamerke i na Santrača (bio nizak i bez razorno jakog šuta), Nenada Bjekovića seniora (ulazio u mnogo šansi, nije svaku pretvarao u gol), Milka (znao da ,,spava,, na utakmici, bio ,,cigan,,)...

A i podela navijača me inspirisala da sa pažnjom i nostalgijom gledam malo u ove nekadašnje tribine i nekadašnje navijače Partizana...

Ali sve su to neki delići i parčići, naših najboljih detalja iz tog vremena jednostavno - nema...

 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
Та генерација Аце Трифуновића обележила је моје одрастање.

Покојни стари којег сам већ више пута помињао управо је највише ценио Трифуновића, а ту су били и Моца Вукотић, Борота, Ђуровић, Голац, Завишић, Стојковић, Хатунић, Прекази, Клинчарски, Сантрач... ух, кад се само сетим...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Та генерација Аце Трифуновића обележила је моје одрастање.

Покојни стари којег сам већ више пута помињао управо је највише ценио Трифуновића, а ту су били и Моца Вукотић, Борота, Ђуровић, Голац, Завишић, Стојковић, Хатунић, Прекази, Клинчарски, Сантрач... ух, кад се само сетим...
I možeš samo da se sećaš, i ti i ja i svi koji ih pamtimo...maltene ima više sačuvanih snimaka iz 60.-ih nego snimaka te generacije koju pominješ!

Od šampionskih sezona 1975./6. i 1977./8. sačuvan je snimak sa utakmice koju smo izgubili od Hajduka sa 6:1 na JNA, pretpostavljam zbog Hajdukovih (i nekih drugih) navijača kojima je bio mio taj naš ubedljivi poraz...i sačuvani su neki snimci naše infarkt-utakmice u Ljubljani, kada se titula posle 11 godina vratila u Humsku...
I, to je sve.

PREMALO!!!
 

avax

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
3.368
Reaction score
10.233
Локација
okupirana Srbija
A i podela navijača me inspirisala da sa pažnjom i nostalgijom gledam malo u ove nekadašnje tribine i nekadašnje navijače Partizana...
Jedan nekadašnji, a i sadašnji, navijač Partizana može se videti nekoliko metara od ulaza. Jbg, moram da se pohvalim.:D
Gorane Tomiću, hvala ti do neba za ovaj snimak, oprošteni su ti svi čaršavi i ostala posteljina.

Ima li još neko s foruma da je bio na ovoj utakmici?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Jesi skandirao Milku, ili si ga zvao cigan #10 taraba?
Ajd priznaj sad! :D

Ja sam bio i ostao samo ,,simpatizer,, iz Beograda, i nisam išao na daleka gostovanja, ali baš razmišljam pre neki dan, moj otac, jedan drugar i ja smo ,,more,, utakmica odgledali sa istih mesta na JNA, a kada bismo posle gledali ,,skraćeni,, snimak ili golove na TV, uopšte nam nije padalo na pamet da ,,tražimo,, gde smo mi na tom snimku...

Valjda nam bio zanimljiv samo Partizan, i šta se dešava na terenu i sa loptom, nisu postojali ,,selfiji,, instagrami ili ta neka potreba da i sebe lično ,,ubacimo,, u neku vrstu javnosti...

Sad gledam neke stare snimke ali nisam siguran ko smo mi od onog mnoštva ljudi koje sedi tamo, a i za neke snimke gde se sećam da sam video sebe (Rad-Partizan, dok su još imali montažne tribine iza golova), sad već ne mogu 100% da tvrdim da sam ja baš taj tip tamo u nekoj dukserici određene boje...
Zaboravilo se vremenom koji sam i koje boje beše dukserica, ali znam da sam bio tamo...
 

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.509
Reaction score
4.724
Локација
Na vještičinoj sisi
Sjećam se kao kroz maglu, Hatunić, dok je igrao za Slobodu, je slomio nogu, otvoren prelom, čini mi se našem Raciću i kad je prelazio kod nas , baš sam popizdio. Nikada nije imao moje simpatije i uvijek mi je asocijacija na njega kostolomac.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.844
Reaction score
3.623
Da stavljam jos slika nekih nasih poraza.Da ne bude kako stavljamo samo slike nasih pobede :D

1974 Keln-Partizan 5-1
imago31211253s.jpg
imago31211254s.jpg
imago31211260s.jpg

1986 Borusija M.-Partizan 1-0
b1.jpg
b2.jpg
b3.jpg
B4.JPG
b5.jpg
 

Kit_Karson

Početnik
Учлањен(а)
27.10.2019
Порука
35
Reaction score
73
Локација
Yuhor
И 29 од реванша против Сосиједада. Ај па да буде берићетно и вечерас
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Nešto me zdravlje baš ne služi kako bih ja hteo, nisam nešto raspoložen i iz drugih razloga, a sinoć me Partizan ožalostio na Old Trafordu...
I ne mogu ja danas da kažem ,,nema veze,, ... kad znam šta osećam...
Ali, tako to ide...i u životu, i sa Partizanom, nekad crno, nekad belo...

Nekada davno bilo ovako:
Katastrofa protiv QPR, pa oduševljanje protiv QPR...a posle opet bilo i crno, nekad valjda dođe i to belo...

Ko se seća nek se podseti još jednom, ko ne, ako mu se čita, neka čita...

 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
Копам сад у ове ситне сате по нету и налетим на фотографију коју никада раније нисам видео...

Sladjan Scepovic vs Celtic.jpg

... Шћеповић непосредно након гола Селтику за 4:5 у легендарној утакмици у Глазгову 1989... са неког безвезе форума, нема линка одакле је преузето, али су барем ископирали потпис:
A night when the footballing gods conspire against your team can feel like an epic tragedy. But Sir James MacMillan was musically moved by one particular defeat for his beloved club. “There’s a piece of mine called The Berserking which was inspired by a Celtic – Partizan Belgrade European qualifier in 1989 and it’s all about wasted energy. “It's probably the only piano concerto in the history of music that was inspired by the away goals rule in football.” The Kilwinning-born composer told Kirsty Young on Desert Island Discs that “the most unusual pieces I’ve written are the works inspired by Glasgow Celtic Football Club.”

Goals galore in Glasgow

Belgrade’s home leg of the European Cup Winners’ Cup tie with Celtic ended in a 2-1 victory for the home side. The match, on September 12 1989, wasn’t actually played in Belgrade. Rather it took place in Mostar, a city in the south of Yugoslavia, as punishment for crowd trouble at a Belgrade – Roma match the previous season. The second leg at Celtic Park two weeks later was a goal-packed affair. As the final whistle approached in Glasgow, Celtic were 5-3 ahead. If the score had stayed this way, Celtic would have won 6-5 on aggregate and progressed through to the second round of the European Cup Winners’ Cup. But disaster struck when the visitors scored with just two minutes remaining, making the score 6-6 on aggregate. As the Yugoslavian team had scored more goals away from home than Celtic, it was the Scottish side who were sent out of the competition.
Ево и линка са Википедије у којем се такође потврђује да је композитор МакМилан био инспирисан баш тим поразом Селтика чији је навијач...


... а ево и самог дела...


... дефинитивно ''You can't spell Partizan without ART ''...
 
Top