Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
Мислим да је од свих тема упис погодан за ову. Налетех на бројне анализе и тимове деценије (иако букти рат кад се завршава деценија, са завршетком ове или завршетком следеће године :D) па реших да бацим поглед на Партизан у протеклих десет година.

Укратко, од почетка 2010.-е до краја ове године одиграли смо 477 званичних утакмица, наступио је 171 играч (од којих је 109 постигло бар један гол), променило се 12 тренера, освојило се 5 лига и 5 купова, 6 пута се играла групна фаза у Европи, 1 пут се обезбедило пролеће, 13 пута је добијен дерби.

Направих и пдф за колико толико детаљнији увид : ФК Партизан 2010/2019
 

Kit_Karson

Početnik
Учлањен(а)
27.10.2019
Порука
35
Reaction score
73
Локација
Yuhor
Јел неко може да избаци овде албум за сличице ЈСД Партизан, негде из половине 90их? Сећам се да је била слика фудбалског клуба у аива дресовима, мислим. Први пут сам га видео 97, али сећам се само тога и хокејаша и стрељаша.
 

djole035

Grobar
Учлањен(а)
06.06.2013
Порука
409
Reaction score
441
@Kit_Karson
pamtim album sa pocetka osamesetih,prve 4 slicice su bile slika stadiona...Ako neko ima.....
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.560
Reaction score
1.040
Тај албум је био издат за 40-година друштва, 1985. Остала ми само значка, коју сам добио за слање празних кесица, албум негде загубљен.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.087
Локација
Beograd
Ima na blogu Crno-bela nostalgija bar par tekstova o albumima i sličicama, a sigurno se može pronaći i još nešto na internetu...
A ima i onih koji još uvek čuvaju negde svoje stare albume... :D
Samo što to ,,negde,, nije baš ,,pri ruci,,... :icon-rolleyes:


 

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
Kad smo vec kod kolekcionarstva i slicica, da li (moze Like) na forumu ima ljudi koji i dalje dele tu strast (bar kad su slicice Partizanovih igraca u pitanju)? Hteo sam nesto da predlozim ali to sve zavisi od zainteresovanosti ljudi na forumu za ovaj hobi.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.087
Локација
Beograd
Može ,,like,, evo dobio si ga od mene, al mogao si odmah i da predložiš to što si hteo... :D ...ovo je tema (između ostalog) i o starim slikama (a i stare sličice svakako spadaju u tako nešto)...pa onda, što da ne...

Ne, ne mislim da ja ponovo počnem da skupljam ili menjam sličice, bilo stare, bilo neke nove...ali taj hobi ipak nije ,,izumro,, ni u 21.veku, pored ,,česme,, na Terazijama, kod hotela Moskva u Beogradu, često se klinci i matorci i dalje okupljaju da menjaju sličice...
 

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
Ma, pustio sam malo masti na volju... :D Konkretno, mislio sam da se, ukoliko ima zainteresovanih, napravi neka aplikacija za sakupljanje slicica samo za navijace Partizana sa foruma. To bi bila neka vrsta Partizanove enciklopedije (fudbal, kosarka, mozda i jos nesto) sa mnogo slicica, kako igraca tako i slika sa utakmica. Ukupan broj dostupnih slicica bi bio ogranicen. Kupovina novih slicica bi se obavljala koriscenjem poena koji bi se dobijali na razne nacine. Razmena slicica bi se obavljala po dogovoru izmedju ucesnika. Smislio bi se vec neki slozeni algoritam kako bi stvari bile dinamicne i zanimljivije od pukog sakupljanja slicica. Na primer, omogucili bi se klanovi, slicice bi imale razlicite vrednosti, moglo bi sve da se pretvori i u neku stratesku igru na kraju krajeva. Nisam ulazio u detalje, ovo je samo neka skica.

Takodje, voleo bih kad bi ovaj virtuelni deo mogao da se poveze sa stvarnim zivotom (da se tako izrazim) pa da se te odstampane slicice/kartice salju svakome u fizickom obliku, da se razmena slicica obavlja fizickim putem a ne samo virtuelno, da ljudima to ostane na kraju kao neki suvenir, ali to iz vise razloga (mozda) ne deluje kao prakticna opcija. Generalno, nervira me to da ljudi sakupljaju nesto sto je oficijelno, a ovako nesto niko ne zeli da pokrene. Ne vidim sta fali ovakvom albumu u izdanju Partizan.net foruma...

Zato sam hteo da vidim prvo da li ovde uopste ima ljudi koji vole ovakve stvari. Imam i neke druge zelje, na primer neka zatvorena (zbog autorskih prava) web aplikacija slicna YouTube-u iskljucivo za Partizanove utakmice, da ljudi na forumu imaju svoje mesto za uzivanje. Kad vec klub nista ne radi po tom pitanju onda mozemo mi sami to da omogucimo.

A, da... Implementacija svega toga ne bi bila problem, problematicno bi bilo samo vreme potrebno za realizaciju. Naravno, svaka pomoc bi bila dobrodosla.
 

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
62
Reaction score
64
Локација
Beograd
Tragajuci za nekim stvarima od sposta do televizije, slikao sam telefonom neke zaista vredne izvestaje iz 50--ih godina sa utakmica FK Partizan i jos nekih klubova naseg SD. Neka mi neko pomogne kakovda ih ovde postavim. Kod ikonice za sliku mi izlazi http:// Slike su mi u telefonu. Mogu i da prepisujem ali je mnogo vrednije da ih postavim kako je bilo izvorno u novinama.
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.734
Reaction score
12.749
Локација
Nedodjija
@jeffmantas

kod ikonice za sliku imas dve opcije, prva je upload photo, druga opcija je by url. Ti izaberes prvu opciju i onda mozes veoma lako da postavis sliku.
Postoji i drugi nacin, a to je da odes na neki sajt za hosting fotografija, prikacis tamo slike i onda ovde preko druge opcije (by url) da ih postavis.
 

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
62
Reaction score
64
Локација
Beograd
Top