Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.069
Локација
Yaoundé
Sećam se da sam ga video na nekoj fotografiji tokom tadašnje zimske pauze i pomislio isto... međutim, nosili smo ih samo u tom pripremnom periodu...
 

Moskri63

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
330
Reaction score
751
Jel ima neko snimak kad pokojni Sloba Novakovic u prenosu kaze "Kradi, zivi, zivi, kradi..." Bilo ga je nekad na youtube (ili sam ja zaboravio pod kojim je imenom?)
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.175
Reaction score
6.919
Локација
NbG
Hvala Krki na ovom snimku. Ono što je meni fascinantno iz ovog perioda, a živ sam svedok da je tako i bilo, je zajedničko navijanje nas i cigana. Npr kao na ovoj utakmici mi igramo sa Hajdukom, a na severu pored gostujuće Torcide i cigani, sa namerom da ih provociraju, napadnu... I onda krene sa ciganske strane "zvezda- Partizan" pa naši odgovore sa "Partizan - zvezda" i zajedno "Srbija, Srbija, Udrite ih cigani..." Veći deo ovoga se može jasno čuti i na Krkijevom snimku. To je krajem 80ih bilo uobičajno, kao i naši u rupi kad cigani igraju protiv Hajduka i Dinama. Kordon policije između, a naši na poluvremenu skapiraju da Hrvate mogu da napadnu u zajedničkom wc-u :D Takođe i odlasci naših sa ciganima kada ovi igraju u Zagrebu i obrnuto. Sve ono što je danas u domenu naučne fantastike.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Pa eto, ,,buđenje,, nacionalizma...i onda...
Naravno, Srbi su (u komunizmu-socijalizmu) bili preterali u zaboravljanju nekih bitnih stvari, pa su onda malo požurili da to ,,isprave,,...
Niko normalan ne treba da ospori da treba voditi računa o sopstvenoj naciji, ali svi su se uverili i u šta sve to može da se pretvori...

Da ne odem u neki istorijski i nacionalni off, pričam vam to i sa fudbalskog, sportskog aspekta - ja sam bio fasciniran kako recimo sada deluju stavovi ,,cigana,, na nekom od onih snimaka iz Maksimira 1991.-e (Maksimir chaos: interviews with fans just before chaos) - i još više fasciniran time da su i Grobari često na tako nekom putu...dakle sličnom putu kao i ,,cigani,,...

A zna se koliko su nama ,,cigani,, bili i ostali ,,prijatelji,, tokom naše istorije, i šta su nam sve dobro ili loše učinili, pa da su po 100 puta Srbi - a uzgred, niti su za njih igrali samo Srbi, niti za nas, pa onda za nas i nisu i ne navijaju samo Srbi, ali šta vredi pričati nekome ko neće da te sluša...

Fudbal je služio i služi i kao poligon politike i kao ,,lakmus papir,, društva, a koliko je učesnicima svega toga to bilo ili koliko im je sad pametno - svako ima glavu pa nek porazmisli...
 
Top