Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

In_hero!

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
543
Reaction score
976
Legendarna utakmica. Nista se bukvalno nije videlo. Samo belina,onaj nabacani sneg na atletskoj stazi... Cujes GOOOL... Super do jaja!
Mislim da sam samo video drugi gol Odite i ovaj poslednji sut Dnjepra. Ovo ostalo na sluh...Bio sam na jugu iako, frontovac u dusi. Ali ekipa tadasnja je bila tu i tako... A bili smo i mladji...
Dal je jos i sneg padao i za vreme same utakmice?

A i CSKA je bilo slicno. Tesko za posmatranje. Bilo je i neko, ne bas prijateljsko, dobacivanje bakljama frontovaca i Rusa.

Sahtrjor kad je dolazio, bio sam van zemlje.

EDIT. Krki legenda si. Svaka cast na energiji, trudu i posvecenosti. Do koske!
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.247
Reaction score
3.693
Ko je ono zajebao kod gola, Gerasimovski?
Beše nestajala struja, trajala utakmica 3 sata.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.560
Reaction score
1.040
U prvoj smo stvarno odigrali odlicno. 0-3 totalno nerealan rezultat.

Druge se iskreno slabije secam (osim Cakarovog gola) i bas mi je prijalo ovo Krkijevo podsecanje.

После тих београдских 0:3 тренер Бајерна (колико се сећам Отмар Хицфилд) је баш исхвалио Партизан, рекао да би оваквом игром били међу првих 6-7 екипа у Бундеслиги. И питали га наши новинари шта онда треба да Партизан коначно прође у Лигу Шампиона, а он одговорио: "бољи жреб".
 

In_hero!

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
543
Reaction score
976
Ovaj Pandurovic je bio bas rupa. Malecak, a nicim posebno nije to nadoknadjivao. Toga sam bio svestan i kad sam bio klinac, dok sam gledao PFC, a tad sam o fudbalu mnogo manje znao(takticki ili tako nesto , nista), plus su mi nasi igraci bili bozanstva. Ali on nikad. Uvak sam znao da nam treba bolji, a bio je zacementiran na golu dugo vremena. Doduse ni kasnije zamene, do Kralja nisu bile bog zna sta. Isti nivo. Kralj je vec bio nesto drugo.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Pogledajte obavezno na Krkijevom snimku od 1:28 pa nadalje akciju i Vargin gol - pokazna vežba za današnje fudbalere kako se napada i dokaz da su ovi ,,starci,, iz moje generacije igrali tri puta brže od današnjih ,,vedeta,,...

Džabe crtanja na tabli i stručni štab ojačan najumnijim fudbalskim glavama srpske škole fudbala kada smo na terenu najčešće spori kao kornjače...
Ono jes da je u basni kornjača pobedila zeca, a da je u filozofiji ili beše matematici dokazano da Ahil ne može da prestigne kornjaču, ali...basna je basna, a matematika i filozofija su zanimljive, ali fudbal je fudbal!
Napadaj Partizane ako želiš da pobediš, nismo stvoreni da ziherašimo...
I brže to ljudi, brže, brže, brže, brže misli, brže odigravaj, brže driblaj, brže šutiraj!

Jednom rečju: brže! : )

Ali šta vredi da ja to vičem na utakmici i pišem po 1000 puta na Forumu, jer moj mozak je ,,našetlovan,, na tu fudbalsku brzinu Partizana još pre 40 i više godina, ali oni na koje ja vičem ili kojima pišem (većina) i dalje muku muče da se ubrzaju kada je fudbal u pitanju...
Prevashodno u svojoj glavi, a posle bi možda mogli i na terenu, ali...
Dobro, nije samo do trenera, nije samo do igrača, nije samo do navijača i Foruma, ali...spori smo brate...

Mance, Smajić, Dimitrijević, Živković, Varga - gol! E tako se to radi! Brzo, lepo, elegantno, apsolutno ramantično i jebitačno!
4 dodavanja, 4 prijema, 1 peta, 1 dribling, 1 šut, 1 gol - sve za desetak sekundi, dakle u proseku za neki potez tadašnjem fudbaleru Partizana bilo je dovoljno vreme kraće od sekunde...kad uporedim to sa današnjim misliocima i filozofima na terenu koji kotrljaju loptu a da ne znaju šta će sa njom, pa onda smisle, pa se predomisle, pa opet ne znaju...dođe mi da lupam glavom u zid... :banghead:
Pa šutni je brate napred ili bar u aut, da se ne mučiš više!

Pre neki dan čitam negde sećanja nekog fudbalera ,,Želje,, pa priča nešto pohvalno i o ,,ciganima,, te ne htedoh da potenciram taj tekst, ali čovek je u nečemu u pravu: kaže, kad je on igrao, svi su znali da driblaju, i onda ne možeš da dobiješ loptu, jer svako hoće da baš on dribla sa njom, a sad, kad ti neko da loptu, on se odmah sakrije da mu je ne vratiš, jer ne zna šta bi sa njom...

Naravno, čast izuzecima: mali Čolić je od onih koji ne filozofira i ne plaši se fudbalskih poteza, kad dobije loptu, ide pravo na rivala da ga ,,gazi,, 1na1, uživanje je to gledati...
I mučenje ako je neko na terenu, a lopta mu ,,balast,,...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Uvek je lepo podsetiti se ovih nasih "evropskih" golova ali pred kraj klipa posebno obratiti paznju na majstorske golove Klea.
 

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.669
Reaction score
9.220
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas
Top