Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.901
Reaction score
21.557
Nije fer :D
Moze onda opis remek dela Ilije Zavisica...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Nije fer :D
Moze onda opis remek dela Ilije Zavisica...
Kaže mi sin (u šali), ćale, ti sad možeš da pričaš da si se osamdesetih družio sa Milanom Mladenovićem i Kojom (Šarlo, EKV), a ja mu kažem, pa dobro, pričao sam ti da sam bio (nekim ,,poslom,,) u stanu gde je bio i Milan, ali je on otišao posle samo 5-10 minuta, i jeste Koja sedeo par puta u mom i još nečijem ,,društvu,, tamo negde u SKC-u, ali to ne znači da sam se baš družio sa njima, a sin mi kaže: pa ko to sada može da proveri! :D

Isto i ovo za ovu prelepu derbi-utakmicu iz sedamdesetih, i remek-delo Ilije Zavišića, ja ću da napišem ,,po sećanju,, ali da li je baš tako bilo...pokušajte da proverite! :D
Uostalom šta god da napišem biću ,,mala maca,, za ,,novinare,, koji od sinoć do danas pišu hvalospeve za ,,komšinicinu,, igru i njen apsolutno zaslužen poraz od Švaba (i još im sudija oprostio penal)...

Elem, Stari Mačak vam kaže da je bilo ovako:

Brzo smo poveli sa 2:0 i ,,komšinica,, je bila pred nokautom...dali smo mi i treći gol tokom utakmice, ali ga je sudija poništio (za svaki slučaj, da nam ne bude ,,malo mnogo,, da ,,ciganima,, dajemo tol'ke golove)...
I...,,komšinica,, se oporavila, imali su veoma dobar tim, a najbolji te večeri im je bio Sead Sušić (rođeni brat Safeta Sušića), koji je sa loptom bio ,,pljunuti,, brat, dakle, teško zaustavljiv...dali su nam gol, vratili se u igru...i samo smo čekali kako će ova utakmica da se ,,prelomi,, - i na čiju stranu...

Negde pred kraj utakmice je Zaviša ipak ,,prelomio,, u našu korist, sedeo sam (i povremeno skakao, ustajao i stajao) na Istoku, Partizan je (po našem desnom boku) napadao ka Severu, dakle sve sam odlično video (i zauvek zapamtio):
,,Sveti Ilija (Zavišić),, je driblingzima ,,mozak pomerio,, svom čuvaru, ovaj je potpuno izgubio ravnotežu, ali ga je Zaviša SAČEKAO da ponovo ,,stane na noge,, da bi mu JOŠ JEDNOM uradio to isto! :buhaha (Jbg, dribling je dribling, ali dvaput je dvaput!)
Onda je sam izbio pred golmana ,,cigana,, i svi koji smo navijali za Partizan urlali smo: ŠUT, ŠUT, ŠUT! Ali on nije šutnuo odmah, šta je čekao?!
Čekao je da golman raširi noge i ruke u pokušaju da ,,skine zicer,, tako da može da mu loptu šutne ,,kroz suknju,, (odnosno kroz noge), pa da naš (i, njegov, Zavišin) gol bude pravo pravcato savršeno remek-delo!
Jbg, pa ne daje se gol u derbiju baš svaki dan, kad je bal nek je maskenbal, pa i bal na vodi!!! :D

Naravno, sve ovo što sam opisao o golu, trajalo je samo tih nekoliko sekundi. Prelepih. Neponovljivih.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
To je Marko Marković, a ova karta sa istoka (na snimku) je MOJA karta sa te utakmice, koju sam svojevremeno ,,uslikao,, te postavio negde na internetu pa je ,,mlađarija,, ,,pokupila,,... :D

Imam ja još nešto sa te utakmice (i o njoj) nego sam hteo da krenem ,,od početka,,...pa nikako da se nakanim...materijal mi je ,,razbucan,, na raznim stranama, a moja glava prepuna svega i svačega....a ionako već ,,preterano mnogo,, ,,visim,, na ovom Forumu, sa novijim događajima - i tako...
Ali...
Biće jednog dana opet nešto i o ovoj utakmici... :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Ja sam pisanjem ođe na Forumu već dosadio i Bogu i narodu i samome sebi, pa đe ćeš više od toga...
Al ja to samo kao da završim nešto, pa onda neću više...
Al nikako da završim...
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.343
Локација
Brèko, BIH
Secam se da je dzajka pedercina propustio tu utakmicu,zbog povrede, on se vec vratio u ciganmalu nekoliko mjeseci ranije. Ganferi su imali jednu losu uvertiru uoci derbija, popusili su u Kupu sampiona Menhengladbahljanima, usred cmare 0-3, pa se pricalo o tuci na treningu, uoci derbija izmedju Staje nikolica i Sven-Tinovog caleta(sead susic), koji je te godine igrao u zivotnoj formi.Mi smo, s druge strane, usli u sjajnu seriju, posle remija sa Hajdukom na JNA 0-0, savladali Dinamo na Maksimiru 2-0 (Stojkovic iz blizine postigao gol i prilikom radovanja uhvatio se za precku Dinamovog gola) pa onda OFK Beograd 3-1, tako da smo usli u seriju od 6 uzastopnih pobeda i lagano priveli polusezonu osvojivsi jesenju titulu.Naravno najdraza pobeda je bila u ovom derbiju, pogotovo sto ce proci toliko dugo godina do sledeceg prvenstvenog trijumfa u rupcagi.A evo i aktera , tog susreta:


Crvena zvezda - Partizan 1:3 (1:2)


23. oktobar 1977. Gledalaca: 80 000


Crvena zvezda: Stojanović, Jelikić, Babić (69' Jovanović), Muslin, Radović, Nikolić, V. Petrović, Lukić, Filipović, Sušić, Šestić


Partizan: Borota, Pejović (75' Kovačević), Đurović, Trifunović, Stojković, Hatunić, Zavišić, Vukotić, Jović (82' Todorović), Prekazi, Klinčarski


Strelci: 0:1 Trifunović 5' 0:2 Vukotić 9' 1:2 Filipović 30' 1:3 Zavišić 89'
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.751
Reaction score
19.270
Локација
Nickname
Nikad nije imao snage da raspizdi po lopti, sve nešto mlako po zemlji pa ako pređe gol liniju...
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Znao je da bude mnogo brži od protivnika, sad ni to ne može, nakon što na bankovnom računu ima 8 cifara.
 
Top