Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.447
Braga igrala LS s nama u grupi 2010-11, kasnije presla u ligu Evrope i poklekla tek u finalu protiv Portoa. Bas cesto naletimo na neke protivnike, koji u to vreme igraju svoje istorijske sezone.Videoton takodje finalista Kupa Uefa, sezona 1984-85. Inter osvajac KESampiona 1964 itd.
2003/04: Njukasl - polufinale Uefa kupa, Marsej finale Uefa kupa, a pre toga polufinale bas sa Njukaslom, Porto osvojio LS, Realov drim-tim je posebna prica......sta reci....ovako napamet mislim da smo jedinstven slucaj u istoriji fudbala po ovom pitanju. Da smo imali vise srece u zrebu u tom prvom delu sezone mozda bi sa ovim timovima ukrstili koplja tek u kasnijim fazama.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.034
Reaction score
27.065
Локација
Из Чикага (моји...)
Енглеска штампа је писала да су играчи КПР били пренеражени атмосфером која их је затекла на Стадиону и да је Партизан већ у старту стекао велику предност...а знам каква је атмосфера тад владала на енглеским стадионима. И да их је побједио ''возач џипа у ЈНА'' (Варга) :D . Митска утакмица.

ULAZNICA ZA KVINS PARK R..jpg
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.447
Posto su englezi bili prenerazeni atmosferom, a to je ipak bilo doba kad su imali huligane i nisu sedeli ceo mec mogu misliti na kom su tek levelu tada bili Grobari. Kolega Krki je docarao delic atmosfere nama koji nismo bili ni rodjeni tada mada verujem da takvu atmosferu ni danasnja moderna tehnologija ne moze bez smetnji da usnima jer onaj huk je neuhvatljiv i za uho i za nauku, cepa se vazduh.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.034
Reaction score
27.065
Локација
Из Чикага (моји...)
Управо тако. Тек следеће године (након Бредфорда и Хејсела) Тачерка уводи ''закон о навијачима'' и енглески стадиону почињу да личе на ово што су данас. Гробари су у то време постављали стандарде. Не само на простору екс-ју.
 

zoran.pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
1.934
Reaction score
3.012
Jel moguće da je od tog dana prošlo 36 godina?!
Neke stvari su ipak van vremenske, sećaš se skoro svakog detalja, svakog kornera, auta....
Taj tim već 36 godina znam napamet, da mi neko sad ponudi 100 evra da navedem sve igrače Partizana za današnji meč, obrukao bih se :D
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.686
Reaction score
4.313
Локација
Brèko, BIH
Енглеска штампа је писала да су играчи КПР били пренеражени атмосфером која их је затекла на Стадиону и да је Партизан већ у старту стекао велику предност...а знам каква је атмосфера тад владала на енглеским стадионима. И да их је побједио ''возач џипа у ЈНА'' (Варга) :D . Митска утакмица.

Погледајте прилог 10855
Zivkovic
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Srećan sam što sam istom kontra napadu prisustvovao. Kako mi nedostaju te sezone, pored nekih jako loših rezultata ovaj Partizan i onaj sledeće sezone, 03/04 su mi bili omiljeni.
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
625
Reaction score
2.029
Moj kolega sa fakulteta mali Nikica Klincarski zvani Motorino na toj utakmici pravio je decu odlicnom igracu, liberu Elzneru
Eh kakav se fudbal nekad igrao.....
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.549
Reaction score
10.838
11111111111.jpg

Bajro Zupic inace radi u mladjim kategorijama FK Novi Pazar, a danas su mladje kategorije imale posetu jednog lika iz inostranstva koji dosta pomaze finansijski. Ovo je slika sa sastanka, Bajro u klubu u kome je zaposlen nosi Partizanovu trenerku :D
Mozda i znate, ali ovaj skroz levo koji zauzima pola slike je Cupe Ugljanin, takodje nas bivsi igrac.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.686
Reaction score
4.313
Локација
Brèko, BIH
Došao u leto 1981. u prelaznom roku zajedno kad i Ljuba Radanović, Slobodan Rojević i Borislav Petrić .Ako me sećanje služi prešao je iz redova srpskoligaša kraljevačke Sloge, gde je bio golgeter sa 19 godina. Igrao samo 6 mjeseci, kod nas. Nije postigao gol za tako kratko vreme na zvaničnim utakmicama.Ostaje u sećanju sto postotna šansa u derbiju protiv Hajduka.Čini mi se da je dao gol u prijateljskoj utakmici protiv drezdenskog Dinama u čast oslobođenja grada Beograda,20 oktobra 1981. u pobedi od 2-0 na JNA. Nakon jesenje polusezone prelazi zatim u niški Radnički. Definitivno najbolje partije kasnije je pružao u Novom Pazaru i subotičkom Spartaku. Šteta, imao je sve predispozicije za kompletnog napadača visina 190 cm, snaga , igra glavom i brzina. U Tempu prilIkom predstavljanja , bio je podatak da je 100 metara trčao za 11 sekundi.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Bajro ima crte lica k'o i kad je bio mlad, ali jebem ti život kad si mlad i lep k'o Ugljanin, a onda vremenom, teško te je prepoznati da si ta ista osoba, ako uopšte jesi...mislim po lepoti, a ovako u duši...e...tu nam je teško zaviriti pa da se vidi kakvi smo...još uvek...?

Nego, svakom ko je gledao Milka na terenu, on je svakako nezaboravan, ali zna li neko ko su ove tri devojke na slici - da li su eventualno neke sportistkinje Partizana, ili samo manekenke/modeli koje su obukle dresove...ali se tu onda postavlja sledeće pitanje: koji su dresovi u pitanju?
Dobro, ovaj dres desno od Milka je valjda čuveni šareni Vokado fudbalski, ali šta je sa ostala dva?
 
Top