Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.496
Reaction score
21.594
Локација
Beograd
Imao sam Oki (pojma nemam gde je nestao) broj 7 Vukićević, ali sa širim šarama, i jedan je od naših najlepših koje smo imali i nikada mi nije bilo jasno, zašto ga nismo više nosili.
Ta sezona budi baš mračna sećanja, čak sam i ono cigansko torpedovanje nekako preživeo, ali poraz sa igračem više u podnevnom terminu i kamion promašaja Isailovića nisam...
 

avax

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
3.369
Reaction score
10.234
Локација
okupirana Srbija
Cela ta ekipa koja je tukla najjače Cigane u finalu kupa je bila nabrijana i falila je jedna sezona da ode u nebesa, ali bukvalno, Mijat, Jokan, Džoni Novak, Jokanović,Gudelj, Krčmarević, Petrić, Stanojković, Vorkapić, Buda Vujačić, nadolazeći Zahović koji je u Proleteru pokidao sezonu, klinci Savo, Ćirić, Nađ... Inače je Partizan završio transfer Aljoše Asanovića, bukvalno jedinog igrača koji mu je trebao da ima sve, potpisao predugovor, otišao na odsluženje vojnog roka i prc, ode sve u majčinu...
I sve to pod Švabom.

 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.686
Reaction score
4.313
Локација
Brèko, BIH
Ponukan vecerasnjim rezultatom, povratak u ne bas tako daleku proslost.
Proslava seste uzastopne uz grupu JNA, s Vukom na klupi,oprostaj od Markeca, bravure Luke, Kojica i Dzigija i debi Danila Pantica.


 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.686
Reaction score
4.313
Локација
Brèko, BIH



Kada govorimo o nekom neradovanju, pod navodnim znacima, trenera na vaznim utakmicama, kad njegov tim postigne gol, jedan primer iz dalje Partizanove proslosti , derbi na Maksimiru 1987.Na 1 minut i 27, vidi se kad Moca, Baja Maric i ostali u strucnom stabu skacu a Jusufi mrtav ladan ostaje da sedi, ni da se nasmeje.Zasto ovo pisem. Niko normalan ne treba da osudi Julku, sto se ne raduje Vokrijevom golu. Sef strucnog staba je najodgovorniji za rezultat i zna dobro da nista nije gotovo,ima vremena za radovanje ali tek kad se utakmica zavrsi trijumfom.Sta sve trenerima prodje kroz glavu u tom momentu, svako ima razlicite emocije.Koliko puta sam gledao kad trener na izgled besni posle postignutog gola svog tima, jer je u globalu nezadovoljan igrom ili prethodnim promasajima vlastite ekipe.To isto mogu reci i za najsveziji Stanojevicev primer.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.744
Reaction score
19.193
Локација
Nickname
Neko kao Dule.
Neko kao Klop.
Sve je stvar mentaliteta i ugla razmišljanja.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Na Jutjubu mi se ,,otvorilo,, ovo o Branku Zebecu, velikom fudbalskom imenu Partizana i Evrope, pa time i sveta...
Pogledao sam samo na ,,preskok,, ali treba da bude ,,obavezna lektira,, za Partizanovce...
Morate da znate da su nekad ljudi sa ovih prostora (i bivši članovi Partizana!) ,,učili,, Nemce kako treba igrati fudbal...
A gde su sada Nemci u tom fudbalu, a gde smo to mi!
Naravno, Nemci su bili fudbalska sila i pre odlazaka naših stručnjaka u njihove klubove, ali...eto...i kad već pričamo o trenerima...koji su to najveći treneri sa jugoslovenskih prostora imali neke najveće uspehe u evropskom i svetskom fudbalu, i, koliko je njih imalo neke veze sa Partizanom?
Bilo je takvih trenera, a od naših padaju mi na pamet imena kao Čajkovski, Zebec, Bora Milutinović, Radomir Antić...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
To su bili sve neki VELIKI ljudi, istinske LIČNOSTI...veliki u nekim svojim stavovima, sa istim takvim vrlinama, sposobnostima, učincima, uticajima...ali takođe takvi i u svojim manama...
Velikani.
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Gledao sam intervju Rade Bogdanovića gdje priča kako ih je Feliks Magat njegov tadašnji trener, šišao na kondicionim pripremama sa lakoćom, a sada saznajem da je Feliksu trener bio Zebec, slučajnost?
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.496
Reaction score
21.594
Локација
Beograd
Kakvu sam šljivu na potkolenici zaradio na sveže postavljenu stolicu sa naslonom nakon gola... :D
 
Top