Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.421
Локација
Beograd
Vode se ne sećam, ali se sećam da sam tog dana prvi put posle neke utakmice šetao po atletskoj stati, a zatim i po terenu stadiona JNA... :D
Mnogo smo se svi radovali što smo uspeli da pobedimo i prestignemo ono iskonsko zlo oličeno u ekipi crveno-belih dresova...

Za kratko.
Jer uskoro su usledile čuvene Šajberove mere...

I kao što svi dobro znate, kad god smo u nekom velikom zaletu, često se desi da usledi nešto čudno i neočekivano, što nas unazadi...i pomuti nam radost...e tako je bilo i tada...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.582
Reaction score
13.528
Локација
Yaoundé

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.582
Reaction score
13.528
Локација
Yaoundé
Podignut spomenik Ivici Osimu u Tokiju...

ivica-osim-tokio.jpg


... uz podsećanje:
... Osim je samo jednu sezonu proveo na klupi crno-belih (1991/1992) što mu je bilo dovoljno da ostane upamćen među navijačima Partizana po trofeju u Kupu Jugoslavije nakon pobede nad Crvenom zvezdom posle 1:0 na Marakani i remija 2:2 na JNA.

''Svaka Partizanova utakmica je posebna. Partizanovi navijači su još kako poznati, oni ne praštaju greške. Grobari hoće uvek da gledaju dobar fudbal i dobre igrače i posao u Partizanu mora ozbiljno da se shvati. Ne bih nikog da potcenjujem, da ovi moji u Sarajevu ne pomisle da je Željo mali klub, ali tek kada sam došao u Beograd video sam šta znači raditi u velikom. Meni je bilo veliko zadovoljstvo da radim u tako velikom klubu. Čast za svakog trenera je da radi u jednom takvom klubu gde može da ima sve što poželi - terene, uslove... i gde ti ostaje samo da radiš'', rekao je Osim.

Partizan je tada zaista imao moćnu generaciju. Ekipu su predvodili Predrag Mijatović i Slaviša Jokanović koji su kasnije napravili velike evropske karijere, ali ne treba zaboraviti ni reprezentativnog golmana Fahrudina Omerovića, potom su tu bili - Vujadin Stanojković, Darko Milanič, Džoni Novak, Slobodan Krčmaervić, Zlatko Zahović, Branko Brnović, Goran Pandurović, Slađan Šćepović, Gordan Petrić...

''Generacija je bila takva da nije mogla loše da radi. Sve su to bili najtraženji igrači tadašnje Jugoslavije. Dovoljno je bilo videti, na primer, Jokanovića i Mijatovića, da shvatite da je Partizan mogao štošta. Da se saradnja između nas nastavila verovatno bismo dogurali dotle da napravimo tim koji bi bio sastavljen „ala Barselona“. Jugoslavija je uvek bila bogata talentovanim igračima, videlo se to kasnije i u Sarajevu, Željezničaru, Veležu, od svega je mogla da se napravi izuzetna ekipa. Partizan je bio na dobrom putu da tako nešto napravi. Da li je uspeo, ne mogu da govorim. Nije u redu da o tome ja pričam'', istakao je Osim.

 
Top