Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Владица Ковачевић



Идриз Хошић



Партизан 1969.

 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.556
Reaction score
11.034
Posto se povela prica o Pazarcima koji su igrali u Partizanu na nekim drugim temama mislim da je ovo pravo mesto da napisem nekoliko reci o Bajru Zupicu,koji je uz pokojnog Abdulaha Gegica,covek koji je mnogo dao Partizanu i koji jos uvek zivi za Partizan.
Bajro je prica za sebe,hodajuca enciklopedija fudbala,imam tu cast da cesce sednem sa njim u jednoj kafanici koja se zove "klub ljubitelja fk josanica" i slusam do kasnih vecernjih casova njegove price.Covek sada zivi skromno,ima divnu porodicu,malo zdravstvenih problema sa nogom,ali ne da da ga savlada vreme.
Covek i dalje zivi za Partizan,prati utakmice u svim sportovima,a cesto i dolazi u Beograd.Moram da napomenem da ima dva druga iz mladosti koji provode dosta vremena sa njim i obojica imaju istetoviran grb Partizana na podlaktici,tetovaze su one najstarije moguce,grubo uradjene,pomalo izbledele,onakve kakve ni jedan tattoo majstor danasnjice ne bi mogao da uradi.Slobodno mogu reci da Bajro svoju slavu nije naplatio,makar ne onoliko koliko je mogao,od para koje je zaradio napravio je lepu kucu i to je jedina materijalna stvar koja ga na neki nacin podseca na svoju slavu.Kad vidim ko se sve bogati na racun fudbala,a jedna legenda kao sto je Bajro i dalje vredno radi da bi zaradio za sebe i svoju porodicu.Mislim da uci neku decicu da igraju fudbal,ali nisam siguran,imao je ranije neku poziciju u lokalnom klubu fk josaica i steta je sto ni fk Novi Pazar ni Partizan vise ne iskoriste ovog coveka,jer zna mnogo o fudbalu,jer i pored toga sto je karijeru zavrsio odavno i dalje zivi za fudbal.Najzasluzniji je sto je Adem Ljajic zavrsio u Partizanu,a nije ni iz toga izvukao nikakvu materijalnu korist,iako Adem sad ima ogroman ugovor u Firenci.Mada njemu to nije bitno,jer da je bilo verujem da bi dosad njegovo znanje fudbala debelo unovcio.
Njegove price se ne mogu preneti na slova,to jednostavno mora da se dozivi.Kad covek sedne sa njim totalno zaboravi na vreme,zadubi se u ono sto prica i zaboravi na sve probleme danasnjice.Sati koje sam proveo pricajuci sa njim su mi najdragoceniji i najpametnije utroseni sati u zivotu.Bajro je ljudina,dobricina,redak primerak ljudske jedinke u ovim teskim vremenima,coveku se jednostavno ne moze naci niti jedna jedina mana.Nasuprot mnogim danasnjim zvezdama,on je cvrsto na zemlji,zivi za svoju porodicu,prijatelje i Partizan.Vidi se da mu je jako drago kad ga neko na ulici zamoli da se slika sa njim,kad mu neko vice pice u kafani,iz ociju mu sija dobrota.Legenda u svakom smislu te reci,sta drugo reci za njega!:respect
 

istok

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
16
Reaction score
32
Pre par godina se lecio na VMA, Grobari obisli svoju legendu i Bajro ganut njihovim postupkom - rasplakao se.

Covek koji je imao svoj fan klub na jugu osamdesetih (zastava "Ludilo" sa sekirama - po nadimku "Bajro sekira").

Hvala ti legendo za srce koje si ostavljao za svete boje.

We love you Bajro, we do,
we love you Bajro, we do,
we love you Bajro, we do,
O Bajro we love you
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.309
Reaction score
3.910
Локација
Kobasicarija "Venac".
postoji jedna anegdota:
dok je igrao za novi pazar, bajro naravski nije stedeo sebe. jednom prilikom, na kraju utakmice je prisao protivnickom igracu i doneo mu "poklon". citiram: evo ti ova dva zuba za uspomenu na bajra zupica"

izvor: tempo. leto 1985.

e kurac, nema linka...takve stvari ostaju u glavi za zivota:respect.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Слике из "Темпа" после финала КЕШ-а 1966, Партизан - Реал 1-2.





 

Marko GBP

Početnik
Учлањен(а)
23.03.2008
Порука
180
Reaction score
4
Локација
Бачка Паланка
Које је ово суво злато! Свака част људи што имате елана да пренесете део историје на млађе генерације.
 

Dzoni82

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
564
Reaction score
743
A gde si ti video "matorce" koji ne zele da pricaju kako je nekad bilo! :D

Mene zanima postoji li neki video zapis sa golovima Marka Valoka?
 

blade runner

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
16
Reaction score
0
Bravo crno-beli, zaista pravo blago.
Inace, imam ovaj broj Tempa(mislim da je br. 2) pa sve do 1977., sto je nekih 120 brojeva. Rado cu podeliti slike ovde sa vama, cim dodjem u posed nekog skenera.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
@ blade runner

То нам треба као `леба! :respect Тражим те старе бројеве "Темпа" већ дуго! Ако не будеш у могућности да скенираш у неко догледно време, јави ми се на ПМ па да то неко други одради.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Немам, преузео сам их са нета, са овог линка који је Јоле поставио.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Браво Перо, сјајна фотка! Црвени број на пругастом дресу, да млађи виде да црвено није тако страшно и да турски коњаници немају тапију на ту боју. Ево и атмосфере са тог дербија, слике сам добио од старијег колеге који је тада био млади залуђени "гробар" и фото-аматер.



Излазак играча на терен из чувеноог "бункера" на југу:



Утакмица је завршена победом Партизана од 2-1 головима Цветковића и Живаљевића.
 

wllayco

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
98
Reaction score
0
bobek.png


Izvinjavam se, ali povuklo me je... morao sam :D Predpostavljam da je bio crveni dres...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Јесте, ако можеш слободно уради и Валока на исти начин јер је очигледно имао црвени дрес и плави шорц, уз црвене чарапе. Да на неки начин дочарамо како је то изгледало у то доба.
 

Mario 4c

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2009
Порука
1.228
Reaction score
39
Imam par pitanja, verovatno se je več pisalo o tome, priznajem mrzi me da tražim. U bivšoj SFRJ mi smo važili kao vojni klub ( red kopnena vojska ), šta je bilo sa klubom koji se je zvao naša krila, predpostavljam da je to bio klub vojne avijacije, nalik na Krila Sovjetov. I ko se smatrao policijskim klubom ( cige ), u CCCP beše to Dinamo Moskva, pitam onako iz čiste znatiželje jer čitam razne zanimljive stvari o bivšim klubovima iz tadašnjeg istočnog bloka, kako su osvajane titule, kako su bili u vezi sa aparatima državne vlasti, kako su " morali " da igraju u Evro kupovima i slično.
 
Последња измена:
Top