Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Poli Timisoara & other friends

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Mislim da je svim Grobarima poznato kakvo nas prijateljstvo veze sa PAOK-ovim navijacima. Takodje, postoje i druge navijacke grupe sa kojima imamo dobre odnose (naravno ne takve kao sa PAOKarima).
Ja licno sam na ovom forumu saznao za "vezu" sa Juventude Leonina (Sporting Lisabon)... Inspirisan nekim slikama koje su postavljene u temi o Partizanu iz Brevnova odlucio sam da otvorim temu gde mozemo da kacimo slike koje su "potvrda" prijateljstva. :)
Za pocetak, evo slike sa naseg gostovanja u Portu i jednog banera koji se tada pojavio na utakmici kao i slike sa utakmice Liteks-CSKA letos.






Partizan & PAOK

http://www.paokneapoli.com/paok_partizan/partizan.htm

http://www.thisispaok.com/partizan/partizan.htm
 

Jug

Početnik
Учлањен(а)
29.10.2006
Порука
133
Reaction score
0
Локација
Beograd, Hram Èuvara èasti
Prijateljstvo sa drugim navijačkim grupama :
PAOK, NewCastle i CSKA Sofia.

Sve drugo su neki lični i pojedinačni kontakti.
 

chicha

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
253
Reaction score
0
Локација
Beograd
Licno nisam najbolje upuznat pa reko da pitam: Zar nisu i gore pomenuta prijateljstva pocela licnim kontaktima?
 

Jug

Početnik
Учлањен(а)
29.10.2006
Порука
133
Reaction score
0
Локација
Beograd, Hram Èuvara èasti
Jesu, ali su vremenom ti odnosi porasli i presli na mnogo visu fazu sto se sa Juve Leo ne moze reci. Nisam mislio nista lose, jednostavno je tako. Trenutno sa navijacima PAOK-a imamo bratske odnose (JF pre svega), sa navijacima CSKA imamo takodje bratske odnose (1970 pre svega),ove ostale mogu da okarakterisem kao prijateljske i kao neke licne kontakte pojedinih ljudi sa nase tribine.
 

cacko

Početnik
Учлањен(а)
06.12.2006
Порука
3
Reaction score
0
prijateljstva sa nekim prosjecnim timovima. a sto partizanovi navijaci nisu u vezi sa navijacima juventusa pa ajd da kazem i sa real madridom jer i oni na neki nacin imaju crno bijelu boju
 

zlaja

Grobar
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
1.304
Reaction score
3
Локација
vozdovac
Real Madrid hehehe Zalutao si u pogresnu temu
 

Tomcilo

Početnik
Учлањен(а)
03.11.2006
Порука
89
Reaction score
4
prosecni po rezultatima, veliki po tradiciji..to je ono sto se ceni.

jel moze neko da mi objasni kako je nastalo ono:
Ko voli Partizan, ko voli Celzi.....
 

shvedja

Banned
Учлањен(а)
28.10.2006
Порука
1.681
Reaction score
4
Локација
Iza coska
To je nastalo krajem 80-ih kada su "headhunters"-i dolazili par puta u BG na veciti derbi.

@cacko
Otkud Real Madrid ima crno-belu boju? Jel mi to mislimo na isti Real Madrid? Meni se ne cini tako
 

Jug

Početnik
Учлањен(а)
29.10.2006
Порука
133
Reaction score
0
Локација
Beograd, Hram Èuvara èasti
Tomcilo је написао(ла):
prosecni po rezultatima, veliki po tradiciji..to je ono sto se ceni.

jel moze neko da mi objasni kako je nastalo ono:
Ko voli Partizan, ko voli Celzi.....
Ne, nikada navihjaci Chelsea-ja nisu bili u Beogradu, bar ne oni koji su bili clanovi tadasnje ekipe Head Hunters.Mozda jesu bili neki pojedinacni slucajevi, ali nesto konkretno ne.
Ta pesma je nastala osamdesetih godina, odnosno pocetkom osamdesetih kada su grobari bili jedina organizovana grupa koja je u tim pocetcima koristila englesku navijacku scenu kao neki reper u organizaciji tribine i navijaca uopste. Naravno, Chelsea je tada nekima bila ,ono, ekipa koja je predstavljala pravi koren navijackog a i bila je ekipa iz druge engleske lige sa extzra navijacima.Otprilike bi to bilo to, dok su drugi kupovali super tifo i isli u Trst na svercerske ture, Grobari su na neki nacin kopirali engleski stil, umetnuli ponesto nase domace, grobarsko i danas imamo Jug takav ,kakav je. Za mene i vise nego dobar !
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
cacko је написао(ла):
prijateljstva sa nekim prosjecnim timovima. a sto partizanovi navijaci nisu u vezi sa navijacima juventusa pa ajd da kazem i sa real madridom jer i oni na neki nacin imaju crno bijelu boju

Moja neostvarena zelja ali i mnogih Grobara...
 

4ever-2gether

Početnik
Учлањен(а)
06.10.2006
Порука
138
Reaction score
0
Immortal је написао(ла):
cacko је написао(ла):
prijateljstva sa nekim prosjecnim timovima. a sto partizanovi navijaci nisu u vezi sa navijacima juventusa pa ajd da kazem i sa real madridom jer i oni na neki nacin imaju crno bijelu boju

Moja neostvarena zelja ali i mnogih Grobara...

navijaci juvea su smesni u italijanskim okvirima,pa samim tim i u evropskim.A sto se tice juventusa boje su ok ali je sustinski mnogo blizi ciganima.Znaci bezbroj titula, avioni kamioni,penali u 90-tom minutu itd.
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Mnogi misle kao i ti ali ja se ne bih slozio. Nijedna navijacka grupa u Italiji ne susrece se sa toliko problema i nigde se ne preplice toliko interesa. FORZA JUVE!

Da se vratimo natrag na temu, zbog prijateljstva sa CSKA nismo omiljeni kod navijaca Levskog (sigurica u Ligi Sampiona :) i kontakti sa ciganima)... Evo sta ti luzeri misle o nama i jesicu... Bilo bi lepo da im se nekako osvetimo za ovo... :x




 

chicha

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
253
Reaction score
0
Локација
Beograd
4ever-2gether је написао(ла):
Immortal је написао(ла):
cacko је написао(ла):
prijateljstva sa nekim prosjecnim timovima. a sto partizanovi navijaci nisu u vezi sa navijacima juventusa pa ajd da kazem i sa real madridom jer i oni na neki nacin imaju crno bijelu boju

Moja neostvarena zelja ali i mnogih Grobara...

navijaci juvea su smesni u italijanskim okvirima,pa samim tim i u evropskim.A sto se tice juventusa boje su ok ali je sustinski mnogo blizi ciganima.Znaci bezbroj titula, avioni kamioni,penali u 90-tom minutu itd.
\

Preporucujem ti da procitas knjigu "grupa" Mozda malo promenis mislenje o Fightersima.

FORZA JUVE
 

shvedja

Banned
Учлањен(а)
28.10.2006
Порука
1.681
Reaction score
4
Локација
Iza coska
Zanimljivo je ovo sa Levskim. Ko se seca Cigani su pre par godina podigli slicnu parolu na derbiju na Cmarakani. Nesto tipa "gej prijatelji: PAOK, AEK, Newcastle", jedino su cigani njihovu parolu obojili bojama duge. Tako da su ovi Levski veoma slicni nasim ganciima.
 

Sima_Srbija

Početnik
Учлањен(а)
22.12.2006
Порука
21
Reaction score
0
Локација
BGD
Jug је написао(ла):
Tomcilo је написао(ла):
prosecni po rezultatima, veliki po tradiciji..to je ono sto se ceni.

jel moze neko da mi objasni kako je nastalo ono:
Ko voli Partizan, ko voli Celzi.....
Ne, nikada navihjaci Chelsea-ja nisu bili u Beogradu, bar ne oni koji su bili clanovi tadasnje ekipe Head Hunters.Mozda jesu bili neki pojedinacni slucajevi, ali nesto konkretno ne.
Ta pesma je nastala osamdesetih godina, odnosno pocetkom osamdesetih kada su grobari bili jedina organizovana grupa koja je u tim pocetcima koristila englesku navijacku scenu kao neki reper u organizaciji tribine i navijaca uopste. Naravno, Chelsea je tada nekima bila ,ono, ekipa koja je predstavljala pravi koren navijackog a i bila je ekipa iz druge engleske lige sa extzra navijacima.Otprilike bi to bilo to, dok su drugi kupovali super tifo i isli u Trst na svercerske ture, Grobari su na neki nacin kopirali engleski stil, umetnuli ponesto nase domace, grobarsko i danas imamo Jug takav ,kakav je. Za mene i vise nego dobar !
Zaboravio si da kazes da je Borota presao da brani za Celzi i da je bio ljubimac navijaca kako u BGD-u tako i u Londonu.
Sve ostalo je mit.
 

Goran

Početnik
Учлањен(а)
18.01.2007
Порука
115
Reaction score
0
Evo jedan tekst iz "Danas"-a

Zbog čega se bratime fudbalski navijači širom Starog kontinenta

Razlog povezivanja klupske boje i politika

Prisustvo pripadnika Olimpijakosove navijačke grupe Thyra 7 na severu Marakane na poslednjem odigranom srpskom fudbalskom večitom derbiju, zajedničko navijanje delija i navijača moskovskog Spartaka, Fratria na košarkaškom meču Himki - Crvena zvezda i transparent na grčkom o neraskidivom prijateljstvu grobara i Makedonesa, navijača solunskog PAOK, na utakmici Evrolige u Beogradu koju je Partizan igrao sa Olimpijakosom samo su neki od primera da je evropski trend bratimljenja navijačkih grupa i navijanje sa prijateljima iz inostranstva protiv tima iz svoje zemlje zahvatio i naše prostore. Najkarakterističniji primer takvog ponašanja, šira javnost u Srbiji je mogla da zabeleži prilikom odigravanja košarkaškog meča između Crvene zvezde i ekipe PAOK u Beogradu u okviru ovosezonskog ULEB Kupa, kada su uz Makedonese na tribinama hale Pionir bili i grobari, zbog čega su revoltirani navijači Crvene zvezde prodrli na tu tribinu te je izbilo i međusobno koškanje a teže posledice i ozbiljnije sukobe, do kojih bi sigurno došlo, sprečili su pripadnici Žandarmerije.
Doduše, traženje sličnosti i veza sa navijačima u drugim evropskim zemljama bilo je prisutno, kod domaćih navijačkih grupa, i pred kraj postojanja Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije, u čemu su posebno prednjačili navijači Partizana, grobari kojima su veliki uzor bili (a verovatno i ostali) navijači londonskog Čelzija, Headhunters. Skandiranje Partizanu i Čelziju nije bio redak slučaj ni ranih devedesetih godina na utakmicama odigravanim na stadionu Partizana. Ipak, zvanična bratimljenja kao i odlasci na utakmice koje prijatelji iz inostranstva igraju sa svojim velikim rivalima odlika su domaće navijačke scene tek od skora. Razlozi za bratimljenje se pronalaze u istim klupskim bojama ali i istim verskim opredeljenjima, što posebno karakteriše navijačku scenu Balkana, pa i cele Istočne Evrope (što nikako ne znači da su klubovi sa Zapada imuni na takvu vrstu podele).
Ipak, nisu svi balkanski klubovi orijentisani na traženje saveznika u inostranstvu po verskoj liniji. Na primer, navijači atinskog AEK, Original 21 koji svoje korene vuku iz grčkog anarhističkog pokreta istomišljenike biraju po ideološkoj orijentaciji. Stoga su pobratimi Originala 21, Brigate Autonome Livornesi (navijači italijanskog prvoligaša Livorna, poznati širom Evrope po svom komunističkom angažmanu) i Commando Ultra, navijači Olimpik Marseja, izrazito antifašistički orijentisani. Original 21 na utakmicama AEK često ističe transparent Forza Livorno, a na svom sajtu imaju linkove ka prezentacijama BAL i Commando Ultra. Ove sezone su na utakmici Kupa UEFA u Atini sa Pari Sen Žermenom napravili koreografiju podrške svojim prijateljima iz Commando Ultra, a na meču u Parizu skandirali su uz visoko podignute šalove Olimpik Marseja. Na severnoj tribini stadiona u Livornu (gradu u kome je 1921. godine osnovana Komunistička partija Italije PCI u čemu i treba tražiti levičarske korene ovih tifoza iz Toskane, tradicionalno "najcrvenije" regije u Italiji) redovno se vijori žuta-crna zastava AEK i transparent solidarnosti ispisan na grčkom sa jednim pripadnikom Original 21 koji se nalazi na izdržavanju zatvorske kazne zbog izazivanja nereda na utakmici. Svoje prijateljstvo sa Livornesima, Ultra Commando je pokazao na delu kada su njegovi pripadnici zajedno sa Italijanima bodrili Livorno na utakmici Kupa UEFA sa Okserom, odigranoj u njihovoj zemlji, Francuskoj. Najverniji prijatelji Livornesa su ipak navijači nemačkog četvrtoligaša SV Babelsberga iz Potsdama, Filmstadt Inferno, koji su prošle godine doputovali u Livorno na utakmicu sa Lacijom, čiji su neofašistički orijentisani navijači najveći protivnici BAL. Inače, Filmstadt Inferno na utakmicama redovno ističe transparent u bojama kluba koji krasi lik Karla Libkhnehta vođe neuspešne nemačke socijalističke revolucije u krvi ugušene 1919. godine. Zanimljivo je da se stadion Babelsberga, tima sa istoka Nemačke, i dalje zove po Karlu Libknehtu.
Ni krajnje desno orijentisani navijači nisu gadljivi na povezivanje sa istomišljenicima iz drugih zemalja. Poznato je prijateljstvo koje vlada između vodeće neofašističke navijačke grupacije u Evropi Irriducibili, rimskog Lacija, Ultra Sur, navijača Real Madrida i Brigadas Blanquiazules, tifoza Espanjola. Ovi poslednji su u znak podrške Laciju u meču Kupa UEFA sa Livornom skandirali Forza (napred) Lazio i Viva (živeo) Musolini (koji je inače bio navijač tog rimskog kluba). Ovom trilingu navijačkih desnih ekstremista treba pridodati i tifoze Pari Sen Žermena Boluogne Boys koji ne kriju svoje simpatije prema Adolfu Hitleru i nacifašizmu i održavaju kontakte sa svim istomišljenicima na starom kontinentu.
Većina navijačkih grupa su ipak apolitične. Među njima je i ona sa najviše prijatelja širom Evrope, Celtic Casuals, navijači škotskog Seltika. Oni su specifični po tome što saveznike nalaze po više kriterijuma. Tako shodno svom protivljenju rasizmu sarađuju tesno sa navijačima nemačkog trećeligaša St. Paulija Ultra Sankt Pauli koji redovno posećuju utakmice koje Seltik igra u evropskim klupskim takmičenjima. Po istom principu borbe protiv rasizma navijači škotskog kluba sarađuju i sa fanovima Mančester Junajteda Heavens Devils, dok su sa navijačima splitskog Hajduka, Torcida, pobratimljeni po verskoj liniji (Seltik je tim koji u Škotskoj podržavaju isključivo katolici). Sa Panatinaikosovim Green Cockeneys su u bratskim odnosima zbog istih klupskih boja, zeleno-belih. Inače, navijači Seltika su poznati kao najmiroljubiviji i najdruželjubiviji navijači na starom kontinentu koji preziru nasilje i sve vrste diskriminacije što je za svaku pohvalu.
 

Slauter

Grobar
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
407
Reaction score
0
Локација
Obrenovac
Mozda off-topic jer nam nisu prijatelji,ali evo sta Liverpool-ovi navijaci pevaju na temu "o partizane",znamo ciju:
OOOHHH CAMPIONE
THE ONE AND ONLY
WE'RE LIVERPOOL

THEY SAY OUR DAYS ARE NUMBERED WE'RE NOT FAMOUS ANYMORE
BUT SCOUSERS RULE THE COUNTRY LIKE WE'VE ALWAYS DONE BEFORE
Jel moze neko da mi nadje link za video klip na kom mi pevamo "O partizane"?
 
Top