Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ponovo radi bioskop, Radio Mileva leto Koronovo!

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.707
Reaction score
29.393
Локација
Beograd
Ne bih da se mesam u vas razgovor, kolege,
Naše polemike se ustvari svode samo na jedno, čovek ne podnosi Sumu i smatra da sve loše u Partizanovoj igri potiče od Sume i onda to naglašava u jedno bar 97% svojih fudbalskih postova, a kad mu kažeš da to nije baš tako, ili mu kažeš da pogleda tabelu glasanja za najboljeg igrača, ili da od svakog igrača trener treba da iskoristi ono najbolje a ne ono najgore, ili da se priseti da je i taj Suma rešavao neke utakmice, e onda kaže da se fudbal više ne igra tako...

Dobro, ne igra se fudbal više tako, sad smo doveli tušta i tma novih igrača pa ćemo da vidimo kako se fudbal igra.

Nego da se ,,obrnem,, drugim temama:

Ko bi želeo neki ,,totalni Teleoptik,, u dresu Partizana, tj. većinu klinaca tamo, a takve ideje ovde ponekad ,,provejavaju,, - mora da bude svestan da bi onda i rezultati bili na nivou Teleoptika...a Partizan ipak valjda treba da juri titulu (ali ne Treće lige, nego Prve!)
Da li Đoleta Jovanovića treba vratiti ili ne - zavisi samo od toga da li je on SADA bolji napadač od nekoga drugog koga možemo dovesti odnekud ili od nekoga koga možemo ,,pronaći,, i tu, među ,,našim redovima,,...možda baš i u tom sadašnjem Teleoptiku.

Što se tiče ovog Holandera, Hajlendera, Hajlajt kragujevačkog Puškaša, moramo da mu nađemo neki nadimak, da to lakše pišemo ili izgovaramo...
Za Francuza je moglo i ,,Baja,, ali kako se ,,Bebek,, već ustalilo, mislim da je to pravo rešenje, bar za moju dinosaurus rok-generaciju...
Uostalom, mi neozbiljni moramo da potenciramo nadimke, kako bi to ,,dizalo temperaturu,, onim ozbiljnima, čisto da ne zavlada mrtvilo na Forumu...Neca, Evi, Laki, Zeka, Riki, Ožeg, Baja, Caja, Raja, Gaja, Vlaja... :buhaha

1.Stojke
2.Sveta U-21
3.Obrad
4.Zdjelar
5.Banjak
6.Vitas
7.Denis U-21
8.Zeka
9.Željko Bebek
10.No Suma No Party! :D
11.Asa

Drugo poluvreme 'oma' ulazi Mađar umesto Denisa i Miljko umesto Svete, i Rajko umesto Obrada. Kasnije i Natho umesto Sume.
Peta izmena dati nekom raspoloživom klincu šansu 15 minuta: Laki ili Džoni Štulić...ili...?
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Da poželim svim pojačanjima i onima koji bi to trebali biti dobrodošlicu. A sad u najkraćem o njima.

Miljković-Obzirom da je došao u klub kada nije bilo evra u kasi, prihvatio sam to kao neko prelazno rešenje, nadao sam se i delovalo mi je logično da se dovede još jedan bek po mogućnosti igrač koji bi bio bonus. Nije se desilo, da li sam zadovoljan, pa nisam. Opet se nadam da je Miljković samo prelazno rešenje do zimskog prelaznog roka. On mi kao zamena ne smeta.

Svetozar Marković-Nema mi puno logike njegovo dovođenje. Igrač koji se na pozajmici iz olimpijakosa u Larisi ne uspe izboriti za više od 6 utakmica, ne može biti pojačanje za Partizan. Pogotovo mi nije jasno njegovo dovođenje kad je drugi štoper, igrač koji jednostavno svojim karakteristikama traži skroz drugačijeg igrača, nego što je Marković. Dakle stamenog, skočnog štopera koji bi bio klasični čistač. Nadam se da grešim u vezi njega ali teško da će on ikad postati solidan igračić. Trpeli smo ga u prvom mandatu i čini mi se od 11 primljenih golova u jednom delu sezone čak 7 primili preko njega, ako se dobro sećam.

Obradović-Nije se uspeo nametnuti u Legiji iako je trener tada bio Vuković grobarčina, odigrao nekoliko utakmica za njihov razvojni tim koji se takmiči u četvrtoj ligi Poljske. Od njega ništa ne očekujem, ako se uspe povratiti u život može biti itekako koristan u ofanzivi sa svojim centaršutem.

Jojić-tačno ono što nam je falilo, da bude spona sredine i ofanzivnijeg dela ekipe. Sumnje nema da je on pojačanje. Voleo bih da vidim njega i Zdjelara kao tandem, a Natka/Sumu ispred njih. Sviđa mi se što može i u formaciji 4-4-2 igrati na strani.

Holender-Za njega takođe smatram da će doneti kvalitet koji nismo imali do sad, dobro je što se ne očekuje puno od njega, mislim da će biti prijatno iznenađenje. Može da igra u više formacija, da bude krilo, drugi špic.

Baebek-Vidim novinari većinom pišu ovako, pa sam i ja. Ne volim komentarisati nekog igrača preko klipova i donositi konačan sud međutim ono što se vidi iz tih istih klipova daje neku nadu da momak zna fudbala. Čim je bio u PSŽ-u znači da vredi, od rezervnog tima preko prvog. Kvalitet poseduje, e sad ono što je začkoljica kod njega su povrede. Ako bude bio zdrav očekujem od njega 15-20 golova u tekućoj sezoni. Sviđa mi se što prangija van 16m i levom i desnom i to većinom gađa. Uveren sam da će biti pojačanje ako ga zdravlje bude poslužilo.

Sve u svemu od 6 pojačanja, 2 će po mom skromnom mišljenju biti sigurno pojačanja, treće ako ga zdravlje posluži, a Obrad mi je upitan.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Mislim da Sveta nije doveden da igra stopera, vec prvenstveno beka. Nije onaj kojim si nas ugusio, al jbg, u21 je, moze pokriti (nekako) dvije pozicije...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.851
Reaction score
13.495
Pa ako se ispostavi da je stvarno doveden da igra beka i da posalje na klupu "ono" - to je onda odlicno....mada sumnjam u takav scenario. Vise mi se po glavi vrti da ce zadnja linija biti u reziji Stojkovica-Obradovica-Vitasa-Markovica-Miljkovica.....ukratko, ocekujem sve kombinacije osim Pavlovic-Urosevic-Banjak-Vitas-Markovic...
 

Partiz

Grobar
Учлањен(а)
25.12.2007
Порука
366
Reaction score
1.521
Naše polemike se ustvari svode samo na jedno, čovek ne podnosi Sumu i smatra da sve loše u Partizanovoj igri potiče od Sume i onda to naglašava u jedno bar 97% svojih fudbalskih postova, a kad mu kažeš da to nije baš tako, ili mu kažeš da pogleda tabelu glasanja za najboljeg igrača, ili da od svakog igrača trener treba da iskoristi ono najbolje a ne ono najgore, ili da se priseti da je i taj Suma rešavao neke utakmice, e onda kaže da se fudbal više ne igra tako...

Dobro, ne igra se fudbal više tako, sad smo doveli tušta i tma novih igrača pa ćemo da vidimo kako se fudbal igra.

Nego da se ,,obrnem,, drugim temama:

Ko bi želeo neki ,,totalni Teleoptik,, u dresu Partizana, tj. većinu klinaca tamo, a takve ideje ovde ponekad ,,provejavaju,, - mora da bude svestan da bi onda i rezultati bili na nivou Teleoptika...a Partizan ipak valjda treba da juri titulu (ali ne Treće lige, nego Prve!)
Da li Đoleta Jovanovića treba vratiti ili ne - zavisi samo od toga da li je on SADA bolji napadač od nekoga drugog koga možemo dovesti odnekud ili od nekoga koga možemo ,,pronaći,, i tu, među ,,našim redovima,,...možda baš i u tom sadašnjem Teleoptiku.

Što se tiče ovog Holandera, Hajlendera, Hajlajt kragujevačkog Puškaša, moramo da mu nađemo neki nadimak, da to lakše pišemo ili izgovaramo...
Za Francuza je moglo i ,,Baja,, ali kako se ,,Bebek,, već ustalilo, mislim da je to pravo rešenje, bar za moju dinosaurus rok-generaciju...
Uostalom, mi neozbiljni moramo da potenciramo nadimke, kako bi to ,,dizalo temperaturu,, onim ozbiljnima, čisto da ne zavlada mrtvilo na Forumu...Neca, Evi, Laki, Zeka, Riki, Ožeg, Baja, Caja, Raja, Gaja, Vlaja... :buhaha

1.Stojke
2.Sveta U-21
3.Obrad
4.Zdjelar
5.Banjak
6.Vitas
7.Denis U-21
8.Zeka
9.Željko Bebek
10.No Suma No Party! :D
11.Asa

Drugo poluvreme 'oma' ulazi Mađar umesto Denisa i Miljko umesto Svete, i Rajko umesto Obrada. Kasnije i Natho umesto Sume.
Peta izmena dati nekom raspoloživom klincu šansu 15 minuta: Laki ili Džoni Štulić...ili...?
Ukrao si mi slogan " No Suma No Party"
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.690
Reaction score
4.328
Локација
Brèko, BIH
Bas razmisljam oko sastava tima za predstojeci derbi , koji je za 11 dana.Situacija je katastroficna, izuzetno nepovoljna (sada vec tradicionalno veliki minus na jesen u odnosu na gamad iz kolektora), neuigrana ekipa sa nenormalno mnogo novajlija za ovaj period kako okrenes obrnes sastaviti ekipu u ovakoj situaciji (ogranicenje broja stranaca i najmanje 2 bonus igraca u prvih 11) je kao jednacina sa 4 nepoznate.Prvo, ko ce biti u protokolu od stranaca, ko u startnoj postavi od mladjanih snaga, izbeci da Maljkon igra, bas kao i Obradovic, gde je tu mesto za Makija (Maksim Banjac-malo porazmisliti i o drzavljanstvu ubuduce za njega, kad je mogao jevandro u roku od odmah),Zeka da pocne s klupe zbog neuigranosti a i talican je kad udje onda je i Bajku uslo.
Holender ce stici tek u cetvrtak , petak dakle dan pre utakmice; Zdjelar bitan sraf u nasoj igri ovoga puta ce takodje biti sa reprezentacijom, za razliku od ranije. Ficu ne bih zeleo da gledam otpocetka (pod velikim je pritiskom zbog transfera i svih mutnih stvari-menadzera, a i zbog ciganskih govana gobelje, rode, degena ,slomnoga, prakticno svih 11+ prljavih igraca).
Bojan , Sloba, Suma , Nathko, Asano, Scekic imaju to pozitivno iskustvo sa zgadijom i znaju kako se igra derbi.Markec je pocinjao vazne utakmice , derbi proletos pre korone, finale kupa, Sarlroa i znamo kako je to izgledalo,nekako i njega ne vidim u startnoj postavi, kao ni Denisa i Lakija zbog neiskustva.Bajebek bi trebao da igra od starta jer ispada jedini pravi centarfor a cak i za to nismo sigurni. Tu nekako kako kolega IN 10 rece vidim Svetu na desnom beku, a Popovica na golu kao bonus igrace.Probao bih( izvini Maki zbog debilnog pravila o strancima) sa sledecom postavom; Popovic-S.Markovic,Ostojic, Vitas, Urosevic-Zdjelar,Scekic-Nathko-Suma-Asano,Bajebek.....Sistem 4-2-1-1-2:banghead:. Jebena stvar...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.851
Reaction score
13.495
Obradovic ima tehnicki kvalitet ali je totalno van forme plus je sklon povredama pa i ako jednog dana udje u formu povreda bi za cas mogla da ga prekine. Znaci prilicno los izbor, potencijalno beskoristan igrac, prisutan samo na papiru. Urosevic ostaje najbolje resenje na toj poziciji jer je najspremniji i najpouzdaniji pozadi iako nema taj ofanzivni kvalitet Obradovica. Urosevic, Zdjelar i Asano su fizicki najizdrzljiviji igraci u nasoj ekipi.

Markovic ako je doveden da igra beka - odlicno. U suprotnom nije nam trebao. Vujacic se dosta potcenjuje, svakako nije idealan ali da pored Vitasa ne moze da dobije sansu- nije pravedno. Odigrao je Vujacic protiv Moldea i to vrlo pristojno...

Jojic odlicno pojacanje. Ima kontinuitet igranja utakmica, nije van forme, a kvalitet koji ima je za nas suvo zlato, pre svega tu pas igru i prekide. Stvorilo se bas dosta opcija sa njim u sredini i mislim da bi bio greh ne staviti njega i Natka zajedno na terenu ali s obzirom na pravila u ligi i na to da imamo 5 stranaca tesko ce to ici..... Sve u svemu on je pun pogodak.

Holender bi mogao da eksplodira kod nas kako nigde nije. Gledao sam par njegovih utakmica, igrac sa puno smisla i agresivan. Zahvalan skroz,, moze da igra i u spicu i po krilu i defanzivnije na boku....jednostavno igra ne odugovlaci sa resenjima. Jedva cekam da vidim dal ce moja procena da se ispostavi tacnom ali za sad mi deluje vrlo dobar 4+.

Bajebek fenomenalno pojacanje ali sam se pitao kako se uopste odlucio na to da dodje kod nas i danas sam video zasto - imao je velikih problema sa povredama tokom karijere tako da ako uspe da napravi kontinuitet kod nas i da neprekidno bude fizicki spreman bice strasno veliko pojacanje.
 

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
359
Reaction score
1.521
Локација
Novi Sad
Mislim da Sveta nije doveden da igra stopera, vec prvenstveno beka. Nije onaj kojim si nas ugusio, al jbg, u21 je, moze pokriti (nekako) dvije pozicije...
Gledao sam našu mladu reprezentaciju u Letoniji , ne tako davno...Sveta je igrao beka. Imao sam šta da vidim, otprilike preslikano snalaženju ćelavog Miletića na toj poziciji(u poslednjoj sezoni)...loše procene u odbrani, prodornost u napadu gotovo da i ne postoji...izveden je na poluvremenu te utakmice,pri rezultatu 2:0 za Letonce (rezultat nije bio isključivo njegova krivica,ali se itekako uklopio u sivilo).
Voleo bih da mislim da je uzrok te partije loš dan, ali pre bih rekao da 90% domaćih štopera nije sposobno da pokrije poziciju beka na adekvatan način, pa ni on...
 

The Partisan

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
51
Reaction score
147
Локација
always too far
Reč-dve o Baebeku. Drago mi je da se nastavlja trend dovođenja stranaca koji su ili obučavani u jakim evropskim akademijama ili prošli filter skauta iz petice. Pored starijih ostvarenih igrača à la West ili Natkho, to je jedina opcija. U suprotnom, na svakog Leonarda ide nekoliko (upiši svog omiljenog Asena Nikolova). Pošto nam klub tako transparentno posluje, nemam pojma kome imamo zahvaliti za ovu praksu. Pretpostavljam da je Iliev taj, mada može biti da je i Savo pogurao ideju. Kako bilo, Ameri kažu "credit when credit's due" - pohvala kad se zasluži.

Dečko je igrao holandsku ligu, čuvenu po poroznim odbranama. Skroman učinak tamo obećava novog Asana - momka upadljivih limita koji radi jako dobro stvari koje zna. Voleo bih da je 5 godina mlađi, ali se ne bih iznenadio ako od njega dobijemo i 15 golova iz isto toliko utakmica do kraja sezone. Da ne budem zloguk, ali ne znam igrača koji je sa 27 naglo prekinuo višegodišnju seriju povreda. Telo je telo, često te stvari i ne zavise od nivoa fitnesa. Srećno Žan-Kristof i da demonstriraš da Stanoje ne mrzi "male Afrikance!"
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.748
Reaction score
19.232
Локација
Nickname
“Od obecanja, obecavamo ostanak u ligi, necemo izlaziti iz nje, da se prostituka preko puta ne bi sladila, a njen glavni sponzor moze da prihvati samo da nam popusi kurac”
“Igrace deca, za minimalne plate, ona deca koja hoce da se razvijaju i kroz dobre ugovore obezbede, imacemo maksimalno jednog stranca, i to jeftinog i po mogucstvu mladog”
“igracemo napadacki onako kako Partizan mora da igra, i livadarske filijaje od kurve prekoputasice ce nas pobedjivati ali ko im jebe mater, kad tad cemo ih mleti u kontinuitetu jer MI SMO PARTIZAN

Ovde bi tada leteli banovi samo tako, ne bi petoro bilo na forumu.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.819
Локација
Beograd
Ali dres -
#9 Ж Бебек :D :šal

Već od sledeće svadbe nova pesma dodata na repertoar:

677FDF1F-F07A-41D3-B95B-E8A193156CDA.jpeg
Postelja njena vrela je,
Al' duša sjeverna.
Ona će uvijek ostati
Kučka nevjerna.

Da im ga lepo staviš Bebeče dok ciganka 18tog leleče. Dobrodošao!
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.367
Reaction score
3.081
Локација
Tamo gde su Grobari
Статус
Затворена за писање одговора.
Top