Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ponovo radi bioskop, Radio Mileva leto Koronovo!

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Ali eto, na tih 10-20 solidnih igrača da kažemo, škarta iz lige smo doveli barem 10 puta toliko, plus što uvek sa njima potpisujemo ugovore na 3-4 godine pa ih se godinama ne može rešiti, a na svakih 10 loših, dođe 1 solidan-dobar.
Baš se i ne isplati.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.446
Pa kad bi zadrzavali dosta duze nase ponajbolje klince ne bi morali da gomilamo toliki domaci skart ali kad si godinama ogranicen brojem stranaca i kad imas upravu koja ne odbija ni jednu ponudu onda nemas mnogo izbora.... Umesto da nadogradimo Pavlovica sa Banjakom u tandemu mi smo ga prodali pa cemo posle da se cudimo zasto Vitas igra uz Banjaka, a ne neki kvalitetniji stoper.....
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
533
Reaction score
1.756
Ima i dobrih u nasoj ligi,pogotovo mladih,ali treba platiti to! Na primer Lazar Randjelovic je odlican mladi igrac,pre nego sto ga je uzeo Olimpijakos hteli smo ga mi,ali znate trebalo je platiti 300-400 hiljada plus neki igraci jos nisu bili otisli iz kluba pa da ne gomilamo...budalastina! Kada vidis takvog mladog domaceg igraca kupujes odmah! Ali ne,verovatno nisu mogli da se uglave u kombinaciju...
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
810
Reaction score
2.660
Локација
.
Iz nase lige ako vec dovodimo treba iskljucivo mlade igrace do neke 21-jedne godine, a ne neke Matice, Vujacice i ostale.
Samo sto ti mladi ako su vec dobri vec zapale preko, ali kad bi imali dobrog skauta moglo bi se naci i te kako.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Уредник
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.718
Reaction score
11.097
Локација
.
Jel vi znate da je Diara dosao za 30k iz Zrinjskog, eto vidite da mogu da se nađu pojačanja jeftino :D

Danas igrače prodaju i kupuju menadžeri i samo u talu sa njima možemo dovesti pojačanje. Do prošle zime je bila situacija da sa nama ni jedan nije hteo da sarađuje jer smo poznati po tome da ih zavrnemo za njihov deo i da im dugujemo. Sad je za nijansu bolja situacija ali opet nemamo velik izbor igrača koje možemo da dovedemo. Osuđeni smo na oživljavanje karijera povratnicima ili na neproverene strance gde može da nas usere kao sa Sadikom ali je veća verovatnoća da bude promašaj
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.274
Reaction score
15.131
Локација
U pizdi materini
^ Potpuna istina ali to u prevodu znači da treba menjati komplet rukovodstvo FKP. Naš narod je navikao da zavrće, zakida i pilićari ali stranci pogotovo imaju nultu toleranciju za nepoštovanje dogovora i gubitak njihovog novca.

Nama treba neko ko razume kako moderan fudbal funkcioniše i da uredi FKP ka tome. Uređen Partizan bi ostvarivao enorman prihod od prodaje igrača a uz evro takmičenja ne da bi imalo za FKP nego i za kompletno SD a ne da budemo jaslice za preprodaju naše dece od koje drugi ubiraju zaradu. Jedino nam treba normalno vođstvo. Džaba se nerviram...
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
810
Reaction score
2.660
Локација
.
Zasto se oko ne baci na Spaniju, Portugal, Juznu Ameriku, Holandiju?


Mislim da sam bas o tome pricao prosli prelazni rok, eto premera Rikardo kako se moze naci dobar gol igrac iz nizih liga bas iz tog podrucja. Pogotovo iz Juzne Amerike kada bi doveo nekog mladog napadaca sa zeljom za igranjem u Evropi naravno mi bi mu bili samo kao odskocna daska, ali bi bar bila obostrana korist.
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.274
Reaction score
15.131
Локација
U pizdi materini
@Matke22 Pa treba ti skaut koji će da konstantno prati određeno tržište pravi bazu podataka prati razvoj prospekta itd a to jbg košta pitanje je koliko planiraš da dovedeš igrača koliko si platežno moćan itd. Ti ako jednom godišnje planiraš kupovinu a nisi moćan da iskeširaš i nadmećeš se sa ostalim klubovima onda je to sizifov posao iskopati kvalitet za sitne novce na plaži Kopakabane negde i kasnije ga unovčiti.

Sada su rešenje za to razne menadžerske agencije ali onda ponovo pročitaj ovo što Džin piše ...
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ma dobro, to je neminovnost da saradjujes sa menadzerskim agencijama. Bas sam pre 3-4 dana gledao koliko engleski drugoligasi davaju novaca agentima u transferu. Od 300 hiljada evra pa do 5 miliona idu cifre...

Angazujes nekoliko skauta i skoncentrises se na drugu spansku, prvu i drugu portugalsku.

I nasi otprilike ovako traze igrace. Saradjuju sa nekoliko menadzera i taj menadzer dodje i da ponudu svojih slobodnih klijenata i to je to. Umesto da imas mnogo siru mrezu poznanstva ali znamo vec zasto to nije tako... Ograniceni smo ko balkon po tom pitanju.


Edit: mnogo veci problem su domaci transferi gde ih bas pretplatimo, a za te novce se moze uzeti slobodan strani igrac.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.256
Bambi Tošić
Ljubomir Fejsa
Raća Petrović
Antonio Rukavina
Nenad Djordjević
Mateja Kežman
Stefan Savić

Ima brate vrhunskih igrača iz naše lige koji su igrali kod nas, evo ti neki od njih gore.
Ima ih uvek, pitanje je koliko smo spremni u smislu kinte da ih angažujemo. Uvek je bilo i biće kvaliteta iz naše lige.

Treba dobro ispratiti, naći šta valja i uzeti na vreme. Kod nas je politika ubij cenu, čekaj prodaju i momenat, zato i odu preko. Nesposobna uprava, ništa drugo.
Problem je velika većina onih koji su bili totalni promašaj. A verujem da ima najmanje 10 puta više. Tako da je ovo izuzetak, a ne pravilo nažalost. Druga je priča kada spominjemo momke iz naše sopstvene škole.. tu već ima mnogo dobrih primera.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Уредник
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.718
Reaction score
11.097
Локација
.
...da nas je usralo sa Sadikom, dok su verovatno Natko, Suma, Asanao, Rikardo, Tavamba, Leonardo, Everton, sve sami promasaji.

Iskucam post od pola strane i onda skontam šta ima da objašnjavam nekom ko zameni teze.


^ Potpuna istina ali to u prevodu znači da treba menjati komplet rukovodstvo FKP. Naš narod je navikao da zavrće, zakida i pilićari ali stranci pogotovo imaju nultu toleranciju za nepoštovanje dogovora i gubitak njihovog novca.

Osnova problema je u tome što za funkcionisanje kluba i rezultate uprava nema nikakve odgovornosti. Njihov posao je da budu tu i da ne urade ništa dokle god je politička situacija takva kakva jeste. Pa oni ocenjuju uspešno sezone u kojima mi nismo konkurentni za titulu već na polusezoni, o čemu mi pričamo više? I svaka sledeća uprava će isto to da radi. Mada ovi sad su obrnuli igricu što se tiče kombinacija i ugrađivanja u protok novca kroz FK. Možemo mi da se ložimo da napadamo titulu, kao što i hoćemo, ja prvi, ali onda kad dođe kraj sezone i skontamo da smo se opet džabe palili shvatimo koliki smo mazohisti. I tako u nedogled
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Problem je velika većina onih koji su bili totalni promašaj. A verujem da ima najmanje 10 puta više. Tako da je ovo izuzetak, a ne pravilo nažalost. Druga je priča kada spominjemo momke iz naše sopstvene škole.. tu već ima mnogo dobrih primera.
Pa ne bih se složio. Ako si iz “stare garde”
Keža - ultra talenat nije tajna jurili ga gani ali je grobar pa dosao kod nas
Bambi - sećam se naslova. Bio zvezda Banata i ekstra talenat
Fejsa - znaš i sam - milion i dvesta
Djordjevic - Ceca ga jedva pustila iz Oblića
Stefan Savić nije došao kao anonimus već talenat
Rukavina i Raća su jedini sa ovog mog spiska koji nisu imali medijsku ispraćenost (Bežanija/Radnički Obrenovac), s tim što je Raća drug sa tribine.

Šta je poenta ovog mog odgovora tebi?

Totalni promašaj su samo JSL prosek igrači koji su dovodjeni kao bekap. Imaš masu primera gde su ljudi odlazili iz drugih klubova u inostranstvo a mi nismo reagovali (uprava napolje!)

Tadic je, ako se ne varam otisao za 1.5 u Groningem. Što nismo uzeli njega ili Milana Jovanović ili Kačara. Prosto i jednostavno, moraš da daš kintu za ozbiljan talenat i potencijal. Nama bagra dovodi kamione JSL igraca do 100k obeštećenja. Mrš majke vam ga nabijem. Pa neće Dušan Tadić da ti dodje za 100k ako cigani 2 dobiju 1.5. A ti mi onda izmisli (ovo je pre njega) Ljubišu Vukelju. Naravno da je promašaj. Dete od 12 god iz Teleoptika bi dalo 10 golova više od Vukelje.

Toliko.
 

MB13

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
118
Reaction score
230
Локација
Beograd
Rikardo zamena za Sadika...ima tacno ono sto fali Sadiku da postane Top klasa,realizaciju,ubicu,glad za golovima...i kao sto su vec neki pisali,ima iza sebe Natka,Sumu,Ficu...bice tu jos mnogo golova...

Veliki problem sa Rikardom,sto ga nema u igri ni upola kao sto to Sadik radi,a sa obzirom,koliko su u problemu Lazar i Asano na bunker,sa manje pokretljivim Rikardom mozemo da imamo problem veliki..

Nadam se da ce Savo da nastimuje,da je uvideo probleme kod bunkera,i da ce me demantovati i Rikardo spakovati 40komada (ako dodje do njegovog povratka)

Vreme je da mozda budemo pametni,pa da uzimamo za nase igrace konstantno preko 10,15milki...u ovom slucaju Sadik,Stevanovic,Stulic,Arambasic,Laki Pavlovic ako se dozove pameti...

Jedva cekam da krenemo,Ja imam simpatije prema ovom sastavu FK PARTIZANA
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.256
I posle opet nabrajaš iste igrače, jer nema više od toga. A nabrojati Kežmana koji se već 8 godina bavi menadžerskim poslom i nije više fudbaler, dovoljno govori o tvojoj tezi..
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Suština je

Ili platiš za dobre klince iz naše lige
Ili daješ siću za prosek

Ti si u pravu @zive . Odavno smo prestali da ulažemo u pojačanja iz naše lige i obzirom da dovodimo prosek, onda kažemo kako ne postoji dobar igrač. Kurac moj ne postoji dobar igrač, nego bagra neće dinar da da.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top