Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ponovo radi bioskop, Radio Mileva leto Koronovo!

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa prvo što ne može, jer samo jednog ( što je kerov kurac bez ozbiljne mreže) skauta da imaš i da mu čak ni ne platiš usavršavanje pošto nije to kako “mali đokica zamišlja miško taksista zna da prepozna igrača”, on mora praktično da živi tamo gde skautira što je sa platom skauta mnogo skuplje od 5000. Opet neće ti skaut biti neki rođa koji radi u fabrici kablova za 300e nego dobro plaćen stručnjak ili bivši fudbaler itd
A to koliko ko ima platu je potpuno druga priča, to nije povezano, da prenebregnemo muljaže i vađenje para, niko ne daje nekom ogromne pare pa da planira da će biti loš, pa da kažeš bolje da su dali 500 000 za skauting nego za njega. Dalje ovo je državni klub, nije ovo football manager, novac se zarađuje prodajom igrača iz teleoptika, ako uleti neki Sadik uleti, ali niko nije spreman na velika ulaganja radi profita za 10 godina kada se ne zna ko će na vlasti biti za 10 godina.
Uozbiljite se.
Inače i ta priča oko skautinga je prenaduvana žešće, postoje primeri tipa Porto da je to radilo posao ali tu mora da radi ceo klub da se guraju igrači da bude rezultata da bi se prodali, ali ima i brdo nemačkih i britanskih klubova koji sem u svojoj državi i okolini ne skautuju baš ništa.
Pogotovo se ne možemo porediti sa kolonijalnim silama koje za 5 minuta mogu da dovedu igrača sa svog govornog područja i oni jedva čekaju da dođu u francusku portugal šta god.
A ne možemo ni sa klubovima istočnoevropskih oligarha tipa Šahtjor da zveknemo 10e miliona u skauting i razvoj pa da se vrati za 10 godina.
Mi pri tome nemamo ni ove “domaće afrikance” kao skandinavci pa da oko toga pravimo priču, jednostavno jedini vid “skautinga” je preporuka menadžera.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Ne mora da se uporedjujemo sa klubovima sa zapada, imamo primer Slavije iz Praga.Imaju manji budzet od našeg a najkvalitetnije rade.Tako da Partizan kao klub treba da ide u tom pravcu.
Nama su preko potrebni domaći igrači koji igraju u ligama petice.Moramo se okrenuti takvim kupovinama.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Pa prvo što ne može, jer samo jednog ( što je kerov kurac bez ozbiljne mreže) skauta da imaš i da mu čak ni ne platiš usavršavanje pošto nije to kako “mali đokica zamišlja miško taksista zna da prepozna igrača”, on mora praktično da živi tamo gde skautira što je sa platom skauta mnogo skuplje od 5000. Opet neće ti skaut biti neki rođa koji radi u fabrici kablova za 300e nego dobro plaćen stručnjak ili bivši fudbaler itd
A to koliko ko ima platu je potpuno druga priča, to nije povezano, da prenebregnemo muljaže i vađenje para, niko ne daje nekom ogromne pare pa da planira da će biti loš, pa da kažeš bolje da su dali 500 000 za skauting nego za njega. Dalje ovo je državni klub, nije ovo football manager, novac se zarađuje prodajom igrača iz teleoptika, ako uleti neki Sadik uleti, ali niko nije spreman na velika ulaganja radi profita za 10 godina kada se ne zna ko će na vlasti biti za 10 godina.
Uozbiljite se.
Inače i ta priča oko skautinga je prenaduvana žešće, postoje primeri tipa Porto da je to radilo posao ali tu mora da radi ceo klub da se guraju igrači da bude rezultata da bi se prodali, ali ima i brdo nemačkih i britanskih klubova koji sem u svojoj državi i okolini ne skautuju baš ništa.
Pogotovo se ne možemo porediti sa kolonijalnim silama koje za 5 minuta mogu da dovedu igrača sa svog govornog područja i oni jedva čekaju da dođu u francusku portugal šta god.
A ne možemo ni sa klubovima istočnoevropskih oligarha tipa Šahtjor da zveknemo 10e miliona u skauting i razvoj pa da se vrati za 10 godina.
Mi pri tome nemamo ni ove “domaće afrikance” kao skandinavci pa da oko toga pravimo priču, jednostavno jedini vid “skautinga” je preporuka menadžera.
Baš tako. Malo realnosti nije na odmet. Jedno je kliktanje na FMu drugo je praksa. Daleko smo mi od toga da možemo da ulažemo u skauting. Možda jednog dana, ako mi prisutni doživimo da se privatizijemo.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.445
nije bas uvek tako.. Drogba igrao 6. francusku ligu sa 19, Eto potpisao za Real sa 15, ali postao standardam u Majorci sa 19, Kanu u Ajaxu sa 18...

francuzi siguran sam kupuju mladje..

sto mi ne bi nekog sa 23-24?



Sadika su skautirali iz olimpijske reprezentacije.

Tristan je do 23-e godine igrao za rezervne timove u Spaniji....pa eksplodirao u Deportivu... Sigurno ima jos puno takvih primera. Kvalitetnih igraca ima, treba ih naci i dati im sansu. Sadik nije nigde dobio sansu kao sto je dobio kod nas i evo isplatice se debelo...a sta cemo mi sa tim novcem da uradimo to je vec druga prica.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
447
Reaction score
2.534
Локација
Novi Beograd
Hajde prvo sportskog direktora da imenujemo, za početak. Da nije vazura slučajno pojeo onaj ivičin spisak sa 150 skautiranih?!
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
e jbg.. skauting mozes da radis sa 5000€ mesecno i za 50K i za 500K... mi ga ne radimo uopste!

sustina!
nas skautnig se svodi na menadzerske i bog te pita cije kombinacije
ni teleoptik nije sto je nekad bio i to su zasrali

da ne moze bolje od ovoga - moze, ne da moze nego i mora i moze i to znatno bolje
ali avaj
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.568
Локација
Planeta Zemlja
Pa što bi se mučili oko toga. Kad sam čuo od ludog zeksa da vazuru boli ona stvar oko marketinga, tako i ovo. Što bi mi plaćali skauting kad može da se okrene par menadžera i da nam ponude Pesukice, Vujacice, Lalatovice...
 

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.618
Reaction score
8.398
Локација
Македонија
Hajde prvo sportskog direktora da imenujemo, za početak

PARTIZAN-PRIPREME_67.JPG
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Baš tako. Malo realnosti nije na odmet. Jedno je kliktanje na FMu drugo je praksa. Daleko smo mi od toga da možemo da ulažemo u skauting. Možda jednog dana, ako mi prisutni doživimo da se privatizijemo.
Direktore, vodjeni tom mislju... ne mozemo da ulozimo ni u manjerku za sluzenje caja na utakmicama, i ovi iz uprave bas tako i zele da mislimo.
Pa prvo što ne može, jer samo jednog ( što je kerov kurac bez ozbiljne mreže) skauta da imaš i da mu čak ni ne platiš usavršavanje pošto nije to kako “mali đokica zamišlja miško taksista zna da prepozna igrača”, on mora praktično da živi tamo gde skautira što je sa platom skauta mnogo skuplje od 5000. Opet neće ti skaut biti neki rođa koji radi u fabrici kablova za 300e nego dobro plaćen stručnjak ili bivši fudbaler itd
Nekada nam Damjanac bio jedini skaut za Juznu Ameriku, postade i menadzer posle toga.
Ne slazem se brate sa tobom.. nije "FM igrica" prica... Kako skaut trazi fudbalere, tako i SD trazi skaute, i ne, ne moraju da budu profesionalci, a bar je u fudbalu takvih primera mnogo! Pogledaj bivse velike fudbalere koji nisu treneri ni za nizerazredne klubove, ili kotra primer likova koji nisu posteno odigrali minut fudbala a postali veliki menadzeri..
Vazurina plata je 10000.... One Djilase sto smo placali po 1000 (pisano isto 10k), vise bi doprineli da su pogledali par utakmica mladjih kategorija npr....

Moja poenta je da je bilo kakav skauting ipak bolji on nikakvog. Nama to sad rade fudbaleri (Tosic, Suma, Natho... sto je za mene tragedija, a sa druge strane nekad pokaze da ima smisla, treba korisiti sve raspolozive snage.
Zvati mlade polaznike trenerskih skola, pusiti ih da priustvuju na treninzima, pricati sa njima, usavrsavati... graditi buducnost.

Znam, utopista sam.. ali Partizan jeste svojevrsna mesavina najlepse utopije i najgore nocne more, zar ne?
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Vazurina plata je 10000.... One Djilase sto smo placali po 1000 (pisano isto 10k), vise bi doprineli da su pogledali par utakmica mladjih kategorija npr....
Čekaj jel ti mene zajebavaš?
Taj Đilas je bio tu da se ispumpavaju pare iz kluba direktno je pare na jug nosio.
Ne razumem šta Vazura će sebi platu da smeni da zaposli skauta ( mada za te pare ni ne može al ajd).
Pa ja i govorim o tome da državni klub ne ulaže ni ušta što ne daje rezultate za najdalje godinu dana.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
dobro bre brate jebo forum ako ne mozemo da mastaml na njemu..

djilas je primao 1000 ostalih 9000 islo znamo svi kome, znam i kako je dosao i potpisao..

znam i da nam je klub monti pajton, ali pisem kako bi trebalo valjda?
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
To ako je tačno, dobra je to cijena. Naravno, ne bi valjalo da nema nekih procenata. To je maltene kompletan budzet za ovu sezonu.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.445
Filip Stevanović u Man Utd - €12,000,000 - pozajmica 1 godina Partizan - Telegraf

Ako je za verovati ovom izvoru, prodali smo Fiću. Iskreno, očekivao sam barem 15, uz neki procenat. Nadam se da je ovih 12 sa jedno 10% od prodaje.
Nadam se da je tih 12 miliona uvod u dovodjenje 1-2 krstena igraca (ako je vest tacna)....od svega ostalog jedino sto ce da nam koristi je to sto ostaje godinu dana. Isto mislim i za potencijalnu prodaju Sadika...ako te prodaje ne iskoristimo da ozbiljno pojacamo tim uzalud sve...dug uprkos svemu ionako godinama samo raste.
 
Последња измена:

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
533
Reaction score
1.756
Ma budalastina. Ako uopste i postoje kontakti izmedju klubova dok ne izadje na oficijalnom sajtu Mancestera nista nije zavrseno. Oni dosta drze do tih stvari i cim nesto tako se desi ta vest izadje odmah na sajtu njihovom.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.208
Reaction score
6.986
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Totalno smo u nezavidnoj situaciji, privatizacija je možda iole normalno rešenje, ali o tome možemo samo sanjati dok je ovog zla.
Nažalost, primorani smo da prodajemo decu. 12 miliona koji se pominju je poprilično dobra cifra (ako je uopšte tačno), ali znamo već svi da se neće dobro iskoristiti, biće neko mazanje očiju sa već dobro poznatom nam "bombom" kao zamenom, a ostalo će da ispari na kojekakve izmišljene budžete i eto nam duga po apr-u na kraju godine od 40ak miliona. Nažalost.
Uzdamo se samo u teren, ali bez pojačanja izgleda...
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Ljudi, nemojte da imate kratko pamćenje. Objavili su minus 30 miliona. Sada opravdavaju prodaju tim minusom (u koji kažu nije ušla prodaja Pavlovića). Očekujem i da tapnemo Sadika za 10-12 Lilu pa da veprina lakše diše.
Na stranu što je ovo korektna cifra, ne vidim nikakav pomak decenijama, stoga da, privatizacija.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
koja se nece nikada desiti.. Neverovatno da decenijama unazad vrtimo istu pricu ovde na forumu, ostisao samo za 5mil zasto nije za 7mil, da li je moguce da je samo za 4mil , bravo 10mil je ok cifra itd itd. A na kraju krajeva to je totalno nebitno za nas navijace kada svakako te pare zavrse u dzepovima mafije/politicara.
Nadam se da ce za 20,30 godina od danas neko od politicara odraditi krstenu privatizaciju, a do tada pakao.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top