Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ponovo radi bioskop, Radio Mileva leto Koronovo!

Статус
Затворена за писање одговора.

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
@Стојанче Ристевски

Potpisujem sve od rijeci do rijeci.

S druge strane, ovo sto je uradio u ovom prelaznom roku, tesko da bi i Drulovic uradio.
Problem golmana i desnog beka zanemaruje vec dvije godone, linije tima totalno neizbalansirane i kada je u pitanju kvalitet, i broj stranaca i broj mladih igraca.
Apsolutno nista nije uradjeno da se prilagodimo tim retardiranim pravilima, naprotiv.

Ne znam koji mu je kurac bio... Moguce da je nakon kvalifikacija planirana prodaja nekog stranca, dovodjenje stranog u21 beka ili tako nesto, ali... Iskustva iz prethodnih i vaznost ove sezone su trebali biti dovoljni da se mnogo ozbiljnije i na vreijeme pozabavimo timom. Domaci stoper umjesto Banjaka i strani u21 bek i bila bi totalno druga prica.

Mi bi vjerovatno i ove godine imali solidnu sezonu u Evropi i sta onda? Savo u Aston Vilu, a mi u intertoto kup... Bio je svjestan vaznosti sezone, stavio je domace prvenatvo kao apsolutni prioritet, a napravio tim u kojem igra Miletic, brani neki klinac, a klupa nam je takva da smo protiv Vojvodine napravili jednu izmjenu. A i ta jedna je bila onako radi reda, cisto da se nesto uradi, vadis Stevanovica i uvodis Lutovca na krilo... Ostavljas Colica na klupi, uvodis igraca koji godinu dana nije igrao krilo, a pricas kako imamo sirinu i nemamo problem sa bonus igracima... Itd, itd...

Ja bi volio da je Savo ostao, bilo je puno toga pozitivnog, ali se mora reci da nas je ovim prelaznim rokom apsolutno izbacio iz iole ozbiljne borbe za titulu.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Maestro znači Mitar laže u intervju koji je dao za klupsku televiziju, gde je izričit da je bilo kontakta kad je bio u Njukastl al da je plata bila prepreka.Sad pogledaj intervju pa pričaj da je neko izmislio zajebanciju.
Ti isti uzimaju deo plate i kad igraju preko, to je opšte poznata stvar kod nas.
Ja pišem za Partizan, a Partizan ne igra nameštene utakmice.Ako ti imaš informacije da je drugačije, onda to iznesi, pa da vidimo ko to namešta.Cigani igraju svaku prijateljsku, pa ako si mislio na njih, to je ok.Ali kod njih su se vratili neki kvalitetni povratnici, pa ne vidim razlog, što ne bi kod nas,
 
Последња измена:

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.062
Reaction score
8.348
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Sto ne bi? Pa, mozda, ali samo mozda, razlog moze biti to sto sa 60 miliona duga mogu da sebi priuste da dovedu 10 stranaca i da im 5 ne vidi teren cele sezone, ili da imaju na platnom spisku 30 igraca, da za jedan prelazni rok dovedu 10-15 igraca, da nekima od njih daju plate 700-800k...
Na koju foru i magiju ti mislis da pridobijes nekog ko prima 1-1.5 mil godisnje, ponudom od 300, od toga ces mu ostati duzan minimum 70-80?
 

uprkos

Početnik
Учлањен(а)
08.01.2015
Порука
98
Reaction score
247
...
S druge strane, ovo sto je uradio u ovom prelaznom roku, tesko da bi i Drulovic uradio.
...
Ja bi volio da je Savo ostao, bilo je puno toga pozitivnog, ali se mora reci da nas je ovim prelaznim rokom apsolutno izbacio iz iole ozbiljne borbe za titulu.

Ovaj prelazni rok je tek počeo. Verujem da je u planu imao dovođenje pravih pojačanja (a ne Miljkovića), ali sad nikad nećemo saznati da li bismo i koliko bili jači ove sezone.

Velika šteta
 

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
342
Reaction score
1.461
Локација
Novi Sad
Da se nadovežem.
Prvo pošto je ovo forum svako može da pročita šta sam mislio o Savinom dolasku i nije mi problem, nisam sujetan da pojedem govna koja sam izasrao, jer me je ubedio u suprotno svojim radom, mislio sam da je još jedan Drulović koji dolazi da malo zbudži CV.
Jedna stvar se slučajno ili (zlo)namerno zaboravlja Savi.
Vrednost tima u odnosu na start.
On je i svojem kratkom mandatu napravio najviše para od svih trenera od kada ja pratim Partizan.
Pri tome nije kao đukić bolesno insistirao na klincima tipa Đerlek i Sveta pa da rezultat ispašta nego su to bili stvarno talentovani igrači koji mogu da igraju Stevanović i Pavlović.
Zatim prvi je praktično pokušao da napravi talentovanog “stranca” za prodaju.
U Sadiku praktično niko ništa nije video, sada ima vrednost. Asano je imao CV ali cena mu je višestruko skočila ( za njega mi je najkrivlje pošto mislim da bi pod Savom ove sezone imao bum).
Čak i nesretni Suma kojeg smo gurali po pozajmicama je proigrao nešto ( da ignorišemo forumske prepirke) vratio se u život, skočila mu cena, izlomio ona mančesterska drva od 100 miliona iako smo svi ( i ja ) mislili da od njega nema ništa.
Prvi je izašao kao trener u javnost sa pričom da neki igrač vredi toliko i toliko ( podigao mu dodatno samopouzdanje) za razliku od nekih koji su za igrače pričali da “osećaju partizan jer su samo stranci”.
Pored toga ušli smo u le, i tamo nismo bili džak nego smo pobeđivali zaradili i novac i bodove od kojih ćemo da živimo naredne 2 godine i zahvaljujući kojima imamo status nosioca. Samo finansijski je za godinu i po dana zaradio 50ak miliona, a i olakšao klubu evropske sezone u budućnosti. Ovaj tim da se rasproda mi bi imali 0 evra duga.
E sad biće tu ona priča “šta me briga za pare kad će ovi sve da pokradu”, videli smo kako izgleda kad nemaju šta da pokradu, pa nemamo ni igrače, teleoptik se gasi, a dug raste svaki mesec za 5 miliona. Ovaj Partizan ne može da opstane bez jedne jake prodaje svake sezone. A jaka prodaja ne može da se desi bez jake evropske sezone, može ali vrlo teško.
Ima naravno brdo mana, i koncepcijski se prilagodio Evropi i žrtvovao prvenstvo, ali u trenutnoj situaciji gde cigani gube samo od nas, to je nažalost donekle i logično.
Ne znam zašto se u njegovim plusevima i minusima ignoriše ta priča o finansijama.
Nakon odlaska Save , Vazura će prihvatiti prvu ponudu za Sadika i Stevanovića, dakle po 10 miliona maks. Sa Savom sam ubedjen da bi smo prošli Belgijance.
Medjutim , sa Savinom tranzicijom LingLong titulu ne bi smo videli bar još 5 godina...to prolazi u ligama u kojima i slabije ekipe hoće da igraju fudbal...da ne kažem da je Čempionšip kao stvoren za Savu.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.446
Ne bi mi pogresili mnogo ni onda da je Djukic ostao, a kamo li da pogresimo sa Savom ili sa Stanojem (ili ranije Batom)....ni jedan trener nije toliki debil koliko je uprava sposobna da sve zasere svojim potezima i ambicijama koje se ne podudaraju sa ambicijama Partizana. Partizan je ozbiljna institucija, ozbiljan trening centar, ozbiljan omladinski pogon, ogroman marketinski potencijal (potpuno neiskoriscen 0%).....u sportskom sektoru je uvek bilo dosta kvalitetnih ljudi sto u seniorskoj sto u omladinskoj konkurenciji i svaki iole pismen trener to moze da iskoristi na pravi nacin.......pravi problemi naseg kluba pocinju malo vise iznad u hijerarhiji. Gde je internat? gde je dugorocno planiranje ? Zasto menjamo nosice igre svakih 6-12 meseci ? Zasto nas onako maltletiraju sa rasporedom prvenstva, satnicom utakmica ? Ma hiljadu "zasto ?"...
 
Последња измена:

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.509
Reaction score
4.724
Локација
Na vještičinoj sisi
Mnogo se glorifikuje Savo, kao da je Ferguson lično, mada ga je opazio kao analiticara. Pruzali smo nekad dobre igre, podigao je vrednost igračima, ali je, brate mili, imao toliko kikseva, igra tima je počela da puca po svim šavovima, a i on je krenuo sa raspadanjem, mada nikada nije ni bio oličenje stabilnosti, poznato je njegovo da ide iz krajnosti u krajnost. On je trener u pokušaju, gdje mu je Partizan dao sansu da se uči. Videćemo ko će mu sledeći dati šansu.
A Stanoje je trener za njega i to na kvadrat. Dokazao je to.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Da je Savo imao podrsku uprave, narocito ovo leto, kao i zastitu koju zasluzuje, napravio bi vrhunske resultate sa Partizanom, ali nazalost to se nije desilo, a svi znamo zasto
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Domaci stoper umjesto Banjaka i strani u21 bek i bila bi totalno druga prica.
Nisam ja siguran da bi strani U-21 igrač imao pravo da igra kao ,,bonus klinac,, u timu, pretpostavljam da je pravilo napravljeno zbog domaćih klinaca ne stranih...naravno mogao bi da igra kao strani igrač (jedan od 4 dozvoljena), ali to nema veze sa tim koliko mu je godina...

Nego, vidim da ste se poprilično ,,raspisali,, poslednjih dana, a ovamo kao ja važim za ,,opširnog,,...e pa momci, vidiš kako je kada nešto pokrene emocije (bilo koje vrste) onda čovek teško može da ,,prikoči,,... :icon-rolleyes:

Nego da emotivac ukratko :D rezimira i sumira (i to bez osvrta na Sejdubu : )

Savi hvala za unapređenje raznoraznih Evro-tranzicija (dovođenje i rad sa stranim fudbalerima) i podizanje cene našim igračima, ali brate mnogo je kiksao u prvenstvu i nedopustivo je da je za 6 kola već zaostao 6 bodova i to u sezoni gde su svi pričali da je titula prioritet...

Stanoju hvala za sve iz prošlosti, iako pamtimo i neke kikseve, a ovim svojim povratkom dobio je punu podršku svih Partizanovaca sveta, ali - odmah zatim i čuđenje i nevericu otkud da baš Miljković bude njegov ,,prvi potez,, koji će povući...

I jednom i drugom dešavalo se, a sad i Stanoju opet može da se desi (mada mu to niko ne želi!) da im se izbor igrača ,,obije o glavu,, - bilo da je to pravljenje tima tokom prelaznog roka, bilo sastav od onih 11 na terenu, ili klupa na kojoj nema nikoga ko bi ušao, ili možda ima ali trener ne reaguje kad treba - svejedno - greške u fudbalu (ko god da ih pravi, uprava, trener, igrači) skupo se plaćaju...

A da se mi, navijači, nadamo boljitku sa Stanojem, nadamo se...
Nego, nadamo se mi uvek, ali stvarnost i teren su jedino merilo...
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Da je Savo imao podrsku uprave, narocito ovo leto, kao i zastitu koju zasluzuje, napravio bi vrhunske resultate sa Partizanom, ali nazalost to se nije desilo, a svi znamo zasto
Ne bih se složio. Uprava mu nije kriva za poraze poput Novog Pazara koje je pravio i prošle sezone. Kiksevi su očekivani, ne očekujem 38 0 0 ali što je mnogo mnogo je.

Izlizana priča ali da ponovim: motivacija, taktička disciplina, autoritet, sprema. To sve trener/lider mora da iznese. Savo nema skil za to, ponekad to izgleda tako ali samo na momente. Ekipa je veliku muku mučila da privede mečeve kraju, čak i u ligi. Bio sam njegov veliki fan i dalje ga cenim i poštujem ali od potencijala i talenta je ostalo samo to, rezultat slab.
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Dobrodoslica Stanoju, ono sto mu zelim na klupi da ostvari je to da ponovi Brisel, medjutim ono sto nikako nisam voleo nazalost se obistinilo, poceo je da dovodi igrace iz svog prvog mandata, nadam se iskreno da sledeci nije Nemanja Tomic jer su njih dvojica kako rece Stanoje onda pred Genk "dobro saradjivali".
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Na 31,32 minut Mitrovic kaže da je Iliev imao kontakte i da je zvao Mitra i pokušavao preko Njukasla a ti i dalje živi u bajke da je neko ovde napravio foru.Mitar ne laže!
Pišemo o domaćim igračima i o kojih 300 000 pišeš, kada su plate pojedinih igrača i duplo veće od tih 300 000.Pojedini igrači kod nas imaju i te plate koje si naveo kod cigana.Ili ti i ne znaš da smo samo prošle sezpone dali 9.2 miliona eura na plate?
Ima tu dosta prostora kako se to radi, daje se % od narednog transfera igraču pa onda igra za 500, a posle transfera dobije još 1,5 milion na primer.Pa da je slobodan da ide ako dobije adekvatnu ponudu preko, pa neka pozajmica sa pravom otkupa a da se plaća deo plate itd.
Bez vraćanja top domaćih igrača nema šta da tražimo da budemo odličan i zdrav klub.A domaći igrač bi igrao za 200,300 000 manji novac kod nas nego tamo negde na zapadu.
 
Последња измена:

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Još kad bi nam objasnio onaj momenat kad klub treba da iskešira bar 5M za top domaćeg igrača, ja bih se složio sa tvojom nadahnutom idejom. O plati tog igrača nećemo, nek bude da bi igrao za 400/500k
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Pa ovo je brate pozajmica, otiso tad u Fulham.Za Mitra je nemoguće bilo ali neki klubovi prihvataju pozajmice a da plate 60.,70% plate.Ima takvih ugovora.Mi moramo vračati domaće igrače koji igraju u lige petice ili iz Belgije, Portigala, Holandije zbog ovih pravila.Pa nisu svi 5 miliona.Ako to ne radimo, nećemo biti konkurenti.Ne mislim na klasu Mitra ali malo lošije možemo vratiti.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.446
Zasto si ti toliko siguran da bi se Mitar ili bilo ko iole kvalitetan ko ima kontinuitet i ne treba mu ozivljavanje karijere vracao u Partizan sada u ovom momentu i u ovakav fudbal pa makar da je u pitanju pozajmica i makar da njihovi klubovi placaju celu platu ? I koji normalan klub na svetu bi standardnog igraca pustao na pozajmicu plus mu placao veci deo plate ? Ni Brasanca ne mozemo da vratimo, a kamo li neko drugo ime....sa Jojicem se nazire drama, imamo li para ili ne, a covek ne igra tamo uopste i ima ugovor jos godinu dana.....kakve sanse imamo da dovedemo onda igrace koji su standardni i imaju jace i duze ugovore ? pa nikakve.
 
Последња измена:

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Pa Mitra sam naveo zato što u tom momentu on nije igrao za Newcastle i želeo da je da povrati samopouzdanje.Isto možemo pisati i zasto se krsticic vratio kod cigana iz primere ili neki igraci iz Francuske.Taj kalibar možemo i mi da vratimo.
I bez problema bi dva stvarno dobra domaća igrača vratio i uz strance, domaće, to je moguća i titula.A kvalifikacije u ligi šampiona i dolazak do play off donosi lep novac, a sam nastup ogroman novac.
Da imamo normalnu upravu, išla bi u ovom pravcu.Sa ovim pravilom stranaca bez dobrih povratnika i ovakvog suđenja, ne možemo se izboriti za titulu.To je samo moje misljenje.Možete se sloziti i ne morate.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
Nisam ja siguran da bi strani U-21 igrač imao pravo da igra kao ,,bonus klinac,, u timu, pretpostavljam da je pravilo napravljeno zbog domaćih klinaca ne stranih..

O tom nisam razmisljao, a vjerovatno si u pravu. Ipak, ne mijenja cinjenicu da se apsolutno nismo prilagodili pravilima, da nismo rijesili rupe u timu i da nam je klupa ocajna.

Jel zna neko da li su strani klinci bonus?

Ovaj prelazni rok je tek počeo. Verujem da je u planu imao dovođenje pravih pojačanja (a ne Miljkovića), ali sad nikad nećemo saznati da li bismo i koliko bili jači ove sezone.

Velika šteta

Vjerujem i ja, ali..

Moguce da je nakon kvalifikacija planirana prodaja nekog stranca, dovodjenje stranog u21 beka ili tako nesto, ali... Iskustva iz prethodnih i vaznost ove sezone su trebali biti dovoljni da se mnogo ozbiljnije i na vrijeme pozabavimo timom.

Sad nam ne pomaze ni Mesi.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.446
Pa Mitra sam naveo zato što u tom momentu on nije igrao za Newcastle i želeo da je da povrati samopouzdanje.Isto možemo pisati i zasto se krsticic vratio kod cigana iz primere ili neki igraci iz Francuske.Taj kalibar možemo i mi da vratimo.
I bez problema bi dva stvarno dobra domaća igrača vratio i uz strance, domaće, to je moguća i titula.A kvalifikacije u ligi šampiona i dolazak do play off donosi lep novac, a sam nastup ogroman novac.
Da imamo normalnu upravu, išla bi u ovom pravcu.Sa ovim pravilom stranaca bez dobrih povratnika i ovakvog suđenja, ne možemo se izboriti za titulu.To je samo moje misljenje.Možete se sloziti i ne morate.
Slazem se ja sa tobom da nam trebaju sto kvalitetniji domaci igraci ali to sto ti predlazes je utopija cak i onda kad bi uprava sama htela tako nesto. Predlozi neko ime, idi na transfermarkt, pogledaj duzinu ugovora, pogledaj minutazu pa skontaj da li smo u stanju da dovedemo tog nekog kvalitetnog domaceg igraca gastarbajtera. Jedina nasa sansa je da vrebamo i cekamo priliku da neko postane slobodan, da izgubi minutazu ili da mu ugovor pridje kraju i da dodje u fazu kad mu treba ozivljavanje karijere.....i da takvu priliku probamo da iskoristimo ako smo u stanju finansijski makar se malo rastegli izvan granice izdrzljivosti.....u svim ostalim situacijama nemamo nikakve sanse.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@PFChampion bilo je prilika, pa nismo doveli štopera pošto su se debili cenjkali i eno ga sad u Lokomotivi.Ali da li tebi izgleda neverovatno da dajemo samo na plate 9,2 miliona eura i da nemamo nekog top domaćeg igrača.Ja se od onog izveštaja pitam kolika su primanja igrača koji odigraju 2,3 utakmice godišnje.Ako se prestane sa takvom politikom, onda imamo šanse.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.446
To je 9,2 miliona na plate i trenera i igraca. Tu je sad bitno da li se pored igraca misli i na sve trenere u klubu ili samo strucni stab prvog tima....mnogo toga je tu nedoreceno ali jedna stvar je kad imas 9,2 miliona samo za igrace, a druga kad imas sve to za skoro sve zaposlene u klubu. No tu vec zalazimo na temu "uprava i marketing"......
Mnogo se mi zavaravamo da ce neki igrac odbiti daleko jacu ligu i verovatno (najmanje) duplo vise novca da bi pomogao Partizanu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top