Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Privatizacija FK Partizan

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Karadžić: Partizan i Zvezda na prodaji


Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić kaže da je od visokih državnih zvaničnika, koji su putovali sa selekcijom naše zemlje na prijateljski meč u Alžiru, dobio čvrsta uverenja da će dugo čekani zakon o privatizaciji u sportu biti izglasan posle Mundijala u Južnoj Africi. On tvrdi da je promena zakonske regulative jedini način da naši najbolji klubovi, Crvena zvezda i Partizan, napreduju i slede uspehe reprezentacije koja od 2008. godine juriša ka svetskom vrhu.

Takođe, Karadžić ističe da državne institucije imaju dilemu na koji način da privatizuju fudbalske klubove u Srbije, ali da je sama ministarka omladine i sporta Snežana Marković-Samardžić rekla da ta zagonetka što pre mora da bude rešena.

- Moramo da razmišljamo o dešavanjima posle Mundijala. Rekao sam već da ćemo se pozabaviti problemom reflektora, ali i privatizacijom. Razgovarao sam sa čelnim ljudima države i oni su mi obećali da ćemo posle Mundijala ući u proces privatizacije srpskih klubova. Ne moramo to da uradimo u svim klubovima, ali to je u ovom trenutku najbolje moguće rešenje kako bi naši timovi pravili bolje rezultate na međunarodnoj sceni. Gospođa ministarka mi je rekla da i dalje postoji dilema na koji način treba izvršiti privatizaciju u sportu. Međutim, jednom i to mora da se preseče - rekao je Tomislav Karadžić na aerodromu u Alžiru, a prenosi Press.

Prvi čovek naše kuće fudbala ne krije da je razočaran ponašanjem rukovodstava beogradskih rivala, koji već danima vode medijski rat zbog slabe arbitraže na susretu između Crvene zvezde i Jagodine, i dodaje da će proces privatizacije biti ubrzan baš zbog takvog ponašanja sadašnjih čelnika.

- Vidite i sami šta se dešavalo u Beogradu tokom našeg boravka u Alžiru. To gloženje između Crvene zvezde i Partizana je nedopustivo. Budite uvereni da nećemo podleći pritiscima, niti će arbitraža pojedinih sudija odrediti ko će biti šampion Srbije - kaže Karadžić

Nakon što je održao bukvicu kolegama iz najvećih srpskih klubova, Tomislav Karadžić je s ponosom konstatovao da je putovanje u severnu Afriku predstavljalo pun pogodak za srpski sport.


Sportal.rs
 

БоКиЛе ПФК

Grobarčina
Учлањен(а)
02.11.2008
Порука
1.196
Reaction score
10
Локација
U vozu

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Da vidimo i to ''cudo''...
A sto se tice reprezentacije i ja bih izmjenio par stvari (da sam trener) jer mislim da nekima nije mjesto u reprezentaciji, za jednog sam i siguran. Ali dok ovako dobro guramo ne moze se nista zamjeriti Anticu, a ni igracima.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
svaka vam cast na optimizmu,al ja se nesto bas i ne radujem...:confused
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Nisi jedini!

Onoga dana kada Partizan postane privatan klub, to je dan kada će moja ljubav prema njemu biti ugašena, jer to više neće biti "moj" Partizan već privatna firma! Ne kažem da ću prestati da navijam za Partizan, ali porazi me neće koštati nerava, a ni pobede mi neće donositi neizmerno veselje.

Znam da će sada biti i onijh koji će reći da je Partizan već sada privatan klub, što je donekle i istina, ali ...
 

b-pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
20.04.2009
Порука
1.616
Reaction score
91
Локација
БГ
Istina, velika istina. Kad ga preuzme neki lik to nece biti vise moj Partizan, nas Partizan, ''vlasnistvo'' ljudi koji vole klub...

Bice jedan od projekata nekog lika koji samo gleda da se obogati i za koga nje bitno da li je kupio veliki fudbalski klub ili fabriku sporeta. Samo profit, profit i profit.
 

dusan80

Grobarčina
Учлањен(а)
13.10.2009
Порука
1.447
Reaction score
70
Jel da,a do sada je bio "nas"Partizan.I svi koji su bili u klubu ,ubili su se da pomognu i da podignu klub.Pa ako nisu krali i bogatili se na njemu u proteklih 50 godina ,onda ne znam sta su radili.Verovatno odvajali od usta da bi Partizan ziveo.
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Мислим да приватизација заслужује посебну тему на форуму.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
hoces da kazes da abramovic od celzija ima profit i profit i nista vise?

hoces da kazes da taj "nas" Partizan sada nije isto to, samo sto na tarabi pise "picka" a ne "taraba" ?

"nas" Partizan ce biti isto onoliko nas koliko je i sada. samo sto ce to tada biti na papiru, a sada nije. sad da li ce neki igraci biti pod pokroviteljstvom 5 velicanstvenih, da li ce dusko dugousko moci da ostvari svoj plan o poslovnom prostoru i sve ono sto nas koji smatramo Partizan "nasim" dotice, to je druga prica.
 

b-pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
20.04.2009
Порука
1.616
Reaction score
91
Локација
БГ
Dobro je, sta se palite, ako ste vi za privatizaciju po sablonu DOS-a onda OK, vas problem.

Sve zivo rasprodase,a narod to krvlju izgradio. A kome ce da idu pare od privatizacije(ako ga ne prodaju za jedan evro, k'o one secerane)?
 
Последња измена:

dusan80

Grobarčina
Учлањен(а)
13.10.2009
Порука
1.447
Reaction score
70
Niko nece po nicijem sablonu,ali pricati kako je Partizan sada nas a kada ga privatizuju vise nece biti malo je neozbiljno.Ako mislis da je Partizan bio nas za vreme Lopina Zecevica i kompanije, koji su vladali 25 i vise godina onda ok.
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Možda nije tema ,ali da li će se ova privatizacija odnositi na čitavo sportsko društvo??Tu naravno mislim na KK.Zna li neko kako Dule gleda na sve to?
 

b-pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
20.04.2009
Порука
1.616
Reaction score
91
Локација
БГ
Niko nece po nicijem sablonu,ali pricati kako je Partizan sada nas a kada ga privatizuju vise nece biti malo je neozbiljno.Ako mislis da je Partizan bio nas za vreme Lopina Zecevica i kompanije, koji su vladali 25 i vise godina onda ok.


Ne zelim da se svadjam, samo sam izneo svoje misljenje. Verujem da svaki navijac Partizana zna ko su neprijatelji naseg kluba i ko se obogatio na racun istog. Vreme ce pokazati ko je u pravu, a ko nije.

Podseticu vas na primer na primer Mancester Junajteda, Liverpula i Vimbldona. Navijaci prvog su vecinom protiv sadasnjih vlasnika i ako su osvojili 10-ak trofeja za poslednjih 5 godina. Navijaci Liverpula su vec izgubili nerve. A Vimbldon, nekada poznat londonski tim, po dolasku surovog vlasnika na celo menja i ime i grad, odlazi 200 km od korena. Daleko bilo da se nama potrefi neki takav majmun.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Niko nece po nicijem sablonu,ali pricati kako je Partizan sada nas a kada ga privatizuju vise nece biti malo je neozbiljno.Ako mislis da je Partizan bio nas za vreme Lopina Zecevica i kompanije, koji su vladali 25 i vise godina onda ok.

DA, bio je "naš" Partizan, jer si bar nešto i mogao da uradiš.. utičeš na upravu, pa i skineš ih, bar privremeno, a to nećeš moći kada postane provatan klub.

Drugo, da li vi stvarno mislite da će nama procvetati kada Partizan postane privatan klub! Ako je u interesu vlasnika da zarađuje novac, a da se ne lažemo to je u interesu sve i jednog biznismena, prodajom igrača i raznih džidžamoidža, a ne osvajanjem trofeja, to će i uraditi!

Ovo je i te kako mač sa dve oštrice!!!
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.632
Reaction score
4.659
Zaista je mac sa dve ostrice, treba sacekati da se vidi po kom modelu ce se to odraditi. Tanka je linija iz,edju procvata i propasti. Iskustva iz privatizacije u Srbiji su vise nego losa, ali to je uglavnom jer su takve stvari radjene daleko od ociju javnosti. Ako ce nesto da bude pod lupom svih nas, bice to privatizacija Partizana. Jbm li ga, nadamo se najboljem, ne treba sa zaletati.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Nema ništa od privatizacije Partizana i cigana još minimum 4 godine, verovatno i duže. Ne znam čija je ideja to sa puštanjem ovog klasičnog probnog balona za široke narodne mase. Znam samo da je smešno ako neko misli da će Partizan biti privatizovan za par meseci.
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
Mislim da ce privatizacija biti slicna kao za Barsu I Real.Nece biti kao u Engleskoj gde je klub bukvalno licna prcija vlasnika.

Itekako ce se navijaci pitati,tako sto ce kupiti godisnje clanske karte kojima ce glasati za predsednika kluba koji ce voditi kampanju.Bice to sistem bez totalne vlasti jednog coveka,vec deo drzavi,deo navijacima koji plate clanske karte,deo legendama kluba i deo privatniku.Naravno vlasnik bi imao vecinu ali ne i potpinu,bio bi bez mogucnosti da kupi ceo klub a nebi smeo da se zeza sa navijacima koji su glasali za njega.Time se cuva reputacija klubu tako da price o strahu da nas ne zezne privatnik ne stoje.

Drugo jedva cekam ovo kad god da se dogodi,jer ce se onda znati ko je odgovoran za rezultate i stanje a ne kao do sad da vlada anarhija i hajducija.
Nece biti vise kukanja moramo da prodajemo.
Necemo vise imati retarde u upravi,jer ce gazda da dovede svoje ljude jer daje svoje pare,nece mi neki Ruzic sedeti u fotelji.

Do sada su Partizan vodili ne ljudi koji ga vole,nego vole novac,ne kazem i novi gazda ce gledati da zaradi ali on ce bar i uloziti.
Ovi do sad su uspeli da tokom devedesetih razjebu klub,a ovi pre njih tek da ne pricam,stitio ih je zakon da se pre 27 godina ne moze napolje.

Pa zamislite kad su namerno razbili najbolju generaciju u istoriji jugoslovenskog fudbala?
I to je ,,nas" Partizan,jeste al do moga.
Da ne pricamo o susnim sezonama,pa se ceka 115 minuit da uzmemo titulu.Pa ispadanja od Fljamurtarija,Artmedie i Apoela,sve sama ispadanja genijalne uprave koja voli klub.
Prodaja revansa Romi itd.

Dakle upravo zahvaljujuci "sjajnim" upravama koje su nas iz "ljubavi" vodile smo kroz istoriju propustili da budemo bar jedno 2 puta prvaci Evrope(bebe nebi zaustavio ni Real da tim nije bio vec rasprodat,a sledece godine je prvak bio Celtic a sami procenite sta je Celtic),i da uzmemo jos koju titulu.
Celu istoriju nas vode tajkuni komunistickog rezima koji su nas i dovde doveli.

Necu da kazem da kad dodje neki biznismen da cemo harati Evropom ali cemo bar znati ko kosi a ko vodu nosi i makar cemo postati ozbiljniji.


Ne vidim razlog za paniku,toliki klubovi se privatizovase po Rumuniji pa nista,imaju ekstra ligu,ljudi mi smo pali da nema dalje,sta se bojite pa nema dalje upali smo u ambis!!!!
 

Dominus et dues

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.389
Reaction score
168
Локација
"kod proganog forumaša"
Nema ništa od privatizacije Partizana i cigana još minimum 4 godine, verovatno i duže. Ne znam čija je ideja to sa puštanjem ovog klasičnog probnog balona za široke narodne mase. Znam samo da je smešno ako neko misli da će Partizan biti privatizovan za par meseci.

To je tvoje misljenje ili imas neke insajderske informacije? Posto ja mislim da ce privatizacija uslediti relativno brzo, ako ne ove onda sledece godine.

Najbitniji je model privatizacije,kao i da u zakonu stoji da vlasnik NE SME da menja lokaciju stadiona,pa i samoga kluba, i sl sto ce odbraniti status i ugled kluba, lose sam se izrazio al predpostavljam da znate na sta mislim, elem, za buduceg vasnika, svakako je najatraktivnija lokacija stadiona, tu je i probelem, vlasnisto nad objektima je navodno u rukama klubova(pitanje dal je mozda u rukama SD), kako se ja secam da su nasi rekli da su isplatili sve i svima sto se JNA tice , udruzenje gradjana kao sto je Real i Barsa, mozda je i najbolje, "sociosi" glasaju za program predsednika kluba, koji sve obezbedjuje, pa ako nema rezultata ode glava,ako bude model po principu AD opet super,(mogu da posedujem barem 1 akciju kluba, i clan skupstine akcionara) mada opet je pitanje koliko ce akcija pripasti bivsim radnicima(plasim se da Zjeka i Bjeka &co imaju fini procenat u startu, pa da lakse stignu do 50.01% i vecinskog vlasnistva), al ako se ide na tender ili sl, to vec nije dobro,ovo je jako zeznuta tema, sa milion pitanja, al uveren sam da bilo koji model bude, naci ce se veliki broj ljudi koji je protiv. A sto se samoga privtazivanog PFC-a toce, smatram da ne moze gore, samo bolje, jer cilj je lova(sasvim normalno i regularno, sto se mene tice), a lova dolazi: od Evrope, pa kada postanes redovan u LS, imas "merchandising", posetu, TV prava,pa sporedne stvari, plus prodaja igraca.

A sasvim druga stvar su kosarkasi klubovi.
A treca i cetvrta svi ostali sportovi.

Ovo je jedno kompleksno pitanje ciji odgovor , zasigurno nece udovoljiti citavu javnost kao i sam ucesnike u procesu, ostaje samo da se nadamo da ce onaj ko bude upravljao svetinjom, upravljati na pravi nacin. A sto se tice uticaja na strukture kluba, mislim da moze, generalni bojkot najvise utice na to, nema konzumenata nema love.

I na kraju, <al se raspisah>, buduci vlasnik mora da ima osecaj za Grobare, da ih ne smatra posetiocima vec navijaca, vrsta koja je skoro pred istrebljenjem u kontinetalnoj Evropi, dok na Ostrvu izumire.
 
Последња измена:

Mister NO

Ex - Чика Црни
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
797
Reaction score
32
Локација
Borèa
Moje misljenje je da ce tada PARTIZAN biti mozda i vise nas nego sada mislim da je svima jasno da pare dočaze samo od Evrope a za to je potreban dobar tim koji ce moci da igra LŠ skoro svake godine znacemo ko je kriv za neuspehe (ako ih bude) i nadam se da ce rasa babic & co konacno da odu iz kluba.


Naravno da ce novom gazdi biti plan da zaradi pare a to moze samo sa dobrim rezultatima.

I ja se nadam da ce se za nas odabratu "Spanski model" da cemo moci da kupimo clansku kartu i da biramo i budemo birani.
 
Top