Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Rade Zalad, 05.04.2013.

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Na blogu "Crno-bela nostalgija" objavljen je opširan intervju sa Radetom Zaladom, golmanom Partizana u periodu 1974-1984. Uz čitaoce bloga, i posetioci Partizan.net-a imaju priliku da prvi pročitaju intervju, klikom na sledeći link:

Intervju - Rade Zalad
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Хвала!

Иако се чинило да је сам интервју релативно кратак, трајао је нешто више од пола сата, ипак је на крају испао опширан и добро је да је тако.

Али као и увек, остане увек нешто што се заборави, а било је и необавезне приче ван ових питања. Што оних за јавност а што оних других. :D Пренећу само једну од најзанимљивијих, верујем да Залад не би замерио.

Дакле, пре 7-8 година, Залад је као велики љубитељ аутомобилизма ишао са пријатељима у Турску на неки рели у којем су учествовали водећи асови релија. Покушали су да буду у центру збивања, нису имали акредитације али су се представили као "новинари из Србије" и наравно да им то није прошло. Ипак, препознао га је неки ватрени навијач Бешикташа који је био познаник са девојком из организације релија. Одмах јој је објаснио о коме се ради, на шта је она истог момента позвала оца у Гелзенкирхен :D који је био велики навијач Бешикташа и рекла му "Нећеш ми веровати ко је поред мене!"

Човек се одушевио, мало су попричали, а Залад и пријатељи су истог момента добили ВИП пропуснице и возило с којим су пратили рели и имали могућност да завире у средиште свих догађања.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Како је лепо прочитати овако нешто и под(сетити) се свега. Мени ће Раде поред оног клиначког "узимања имена" при игрању фудбалице у дворишту, увек остати у сећању јер сам за "његову" сличицу за некакав албум, дао 30 других, 2 сладоледа и једну нову тениску лоптицу, како бих комплетирао Партизан, мада је читав албум био далеко од попуњеног. И ни тренутка се нисам покајао због те инвестиције.:D

Црно-Бели браво, браво.
 

Dr.Hofmann

Guest
Mozda sam malo dosadan ali upravo Rade Zalad je bio prisutan na osnivanju kluba navijaca Partizana u Vukovaru 1976 godine, i potrudicu se ovih dana da dodjem do tih raritetnih fotografija, u zivotu su, a verujem da bi i njemu bilo drago da to vidi...:ziveli
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Супер ако нађеш, биће му прослеђено!

Пошто је у интервјуу било речи и о генерацији младе репрезентације Југославије која је 1978. била првак Европе а чији је Залад био члан, ево једине слике те генерације која се може наћи на интернету. Постер је из загребачке СН ревије.

2hhq5ty.jpg


Горе: Верлашевић (Слобода), Стојановић (цз), Матијевић (Вележ), Хрстић (Ријека), Зоран Вујовић (Хајдук), Залад (Партизан), тренер Михић

доле: Шестић (цз), Павковић (Војводина), Ковачевић (Слобода), Прекази (Партизан), Грња (Осијек), Клинчарски (Партизан).
 
Последња измена:

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.844
Reaction score
3.623
Slika iz Tempa 1978 kada je u Mostaru mlada reprezentacija Jugoslavije postala prvak evrope,pobedivsi DDR.Nemacku u finalu.
 
Top