Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ragbi klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.507
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
Да не испадне да цепидлачим, али било је 41:0... :D

Screenshot_2019-11-03 Ragbi Klub Partizan - Posts.png


Ти, брате, као ја пре једно петнаестак година када сам гледао рагби у Новом Саду против Војводине. Избројао сам тада 64:0, а испоставило се да је било 66:0 :ziveli
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Lepo i uspešno je danas bilo na Adi, igrao se na terenu i pevao se na tribinama opet taj naš ,,Taj tango smrti,,... :D

Titula i pehar su u našim rukama, a oblačan dan nije baš u svakom trenutku i uglu bio idealan za fotografisanje, ali sreća i uspeh ne čekaju uvek idealne uslove za fotografisanje, bitno je da su sreća i uspeh tu, a ni fotografije neće izostati, prva serija je ispred vas, napred Partizan! :D




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Solidna poseta uzevši u obzir da se ragbi baš i ne populariše u ovdašnjoj javnosti, što je naravno šteta, jer taj sport je lep, dinamičan, brutalan, surova težina, masa i snaga, plus brzina, lakoća i veština...pa gde to ima?!
Prosto da čovek poželi da utrči na teren i oproba se malo u tim ragbi veštinama...
Naravno, ako si mlad...a ako nisi, možeš da gledaš, fotografišeš, a imao sam čast i da danas tamo upoznam jednog mladog gospodina, člana ovog Foruma, te da malo popričamo i razmenimo mišljenja o ragbiju, i naravno - o Partizanu!




















 

Kit_Karson

Početnik
Учлањен(а)
27.10.2019
Порука
35
Reaction score
73
Локација
Yuhor
Како је зајебан овај терен на Ади без кише, као по бетону, нигде травке скоро. Рагби без кише, као ракија без киселог купуса
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Kako je tako je, ako sam dobro shvatio, Partizan i nema svoj teren, ovaj ,,iznajmljuje,, da bi odigrao utakmicu...i...
...znate šta, nismo baš svaki dan šampioni, a u nekim sportovima na to čekamo i po nekoliko godina, zato, za istoriju i arhivu, još 20 fotografija sa Ade, i, to je to...




















 

Uros12

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
27
Reaction score
47
Локација
Blok 22, Novi Beograd
Bilo je prelepo juče na Adi Ciganliji. Iako je dan bio tmuran, nikad više publike nije došlo.
Nije viđen preterano lep ragbi, ali to nama nije ni bitno - sve dok Partizan ređa titule!
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.507
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
Čisto da nerviram malobrojne goste koji možda i znaju šta je to ragbi i koja je razlika između ragbi juniona (15) i ragbi lige (13), a kamoli američkog fudbala - nismo dobili zvezdu... :D

Rezultatom 35:10 savladali smo BRK kojem-niko-ne-može-da-zabrani-kako-će-da-se-zove i koji je izvorno osnovan 1982. kao Beogradski ragbi klub ili BRK, a onda se od prve polovine devedesetih do 2012. zvao KBRK, odnosno Kraljevski beogradski ragbi klub. E, te godine su rešili da će ponovo biti BRK, a onda su 2014. imenu dodali i ono što niko ne može da im zabrani... :D

Sad ono glavno, ako dobro brojim ovo je deseta dupla kruna, a prva nakon 2005. Uz 19 trofeja prvaka države, ovo je 17. po redu kup...

Smrt fažizmu, živeo Partizan! :šal
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
jel imamo i dalje zensku sekciju, jel igraju devojke ?
 
Учлањен(а)
20.07.2019
Порука
319
Reaction score
1.219
Локација
Београд
Искрено мени као лаику је рагби 15 (унион) једини прави и оригинални, на ове остале гледам као на мини верзије рагбија.
Све у свему, честитам екипи на освојеној дуплој круни ове сезоне!
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.507
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
Sad vidim da je i prema zvaničnoj stranici RK Partizan to 16. po redu osvojen nacionalni kup.


E, sad... Poređenjem sa spiskom na engleskoj stranici Vikipedije, može se videti i gde je ta razlika - tamo se navodi da je prvi kup osvojen 1957...


... a tog kupa nema na klupskom sajtu. Šta je to onda bilo te 1957?...

edit: naknadno vidim da ni na srpskoj stranici Vikipedije nema tog kupa iz 1957...

 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.507
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
Pronašao sam pdf knjige ''Prošlo je 30 godina'' koja prati istorijat ragbija, uz poseban osvrt na ragbi u Jugoslaviji, pa sve do 1984. godine... Uglavnom, u knjizi je i tabela sa svim dotadašnjim osvajačima kupa, iz koje se vidi da je prvo kup takmičenje održano 1958. godine, tako da engleska stranica Vikipedije koju sam pomenuo u prethodnom postu sadrži pogrešan podatak - Partizan nije mogao osvojiti kup 1957. godine, jer se tada kup nije ni igrao... odakle tamo taj i takav podatak, ne mogu ni da naslutim... što znači da Partizan uz 19 titula prvaka ima i 16 trofeja kupa, kako je Kebiness naveo...

Knjiga je interesantna i zbog još nekih stvari. Što se Partizana tiče, klub je osnovan 1. novembra 1953. što potvrđuje i tabelarni prikaz jugoslovenskih klubova do 1984...

Screenshot_2019-11-25 Proslo-je-30-godina_2.png

... mada, kad pogledamo zvanični sajt kluba vidimo da u amblemu koji okružuje grb stoji datum 3. oktobar 1953, iako i sam sajt navodi 1. novembar kao datum osnivačke skupštine kluba. Pretpostavljam da su tog 3. oktobra načinjeni prvi koraci u osnivanju kluba, a da je formalno osnivanje kluba usledilo već pomenutog 1. novembra 1953. Kako god bilo, kao klub igrali smo zapaženu ulogu ne samo na domaćoj sceni, ali je zbog ''problema sa terenom i neadekvatnog rada sa mlađim uzrastima'' klub prestao sa radom 1963. godine...

Screenshot_2019-11-25 Proslo-je-30-godina_1.png

... a onda, 28. aprila 1974...

Screenshot_2019-11-25 Proslo-je-30-godina_1b.png

Knjiga donosi i fotografiju (nažalost nekvalitetnu i verovatno loše obrađenu u pripremi za štampu) generacije Partizana 1954. godine...

Screenshot_2019-11-25 Proslo-je-30-godina.png

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Zna se da sam laik za ragbi, ali bar sam ukapirao da postoje razne vrste ragbija, e pa, onda da podsetim da je sutra, u nedelju, na Vidovdan, nastavak (i završetak) takmičenja u ragbiju - 7.

I, naš Partizan se sutra bori za trofej na ragbi terenu Ade Ciganlije, tako da znate šta vam je činiti...početak (nastavak) takmičenja (turnira) je zakazan za 13h.

:napred-partizan:

1. RAGBISTIIII IMG-3f2bb7ddab01b61859f8e03dbf216f29-V.jpg

https://rugbypartizan.com/drugi-turnir-u-ragbiju-7-2020/
 
  • Like
Reactions: Dzo

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Sunčan i vreo dan danas na Adi, ali zajebano je bilo to što je jun bio tako kišovit da nismo imali kad da stignemo da pripremimo kožu na toliku količinu Sunca koja nas je danas dobrano ,,opalila,, - iskusni matorac kao ja, naravno nije skidao majicu, a nosio sam čak i kačket, međutim manji deo leđa koji majica nije prekrila sad mažem malinovim uljem da nekako ,,preguram,, do sutra...a onda možda kupim i ,,Jekoderm,, - ne zato što bez njega neću preživeti, nego da se podsetim zlatnih sedamdesetih, kada su cele plaže mirisale na taj domaći kožno-lekoviti proizvod - jer drugog nije ni bilo...

Elem, kada sam ja goreo samo gledajući i fotkajući taj ragbi - 7, pitam se kako li je bilo ragbistima koji su ga još i igrali po najtoplijem i najosunčanijem delu dana - od 13 h pa nadalje?
Srećom po njihovo današnje zdravlje, utakmice ragbija - 7 ne traju dugo, al' ipak...

Naš Partizan je danas dobio dve utakmice i jednu izgubio, tako da je u konačkom poretku na tabeli drugi, dok je prvak u ragbiju ove vrste za ovu sezonu Ragbi klub Rad...
Na njihovom sajtu možete pročitati i nešto više o današnjim rezultatima:



Što se tiče ragbija, poslednje nedelje u avgustu nastaviće se prvenstvo u ragbiju - 15, a što se tiče našeg PARTIZANA, i svih naših sekcija i klubova, sad nam sledi neka mala pauza, ali...fudbaleri će uskoro biti ,,prozvani,, pa otići na pripreme, pa početi da igraju pripremne utakmice...a zatim i kvalifikacione za Evropu...a onda će se, vremenom, i svi ostali naši uključiti u svoje večne i večite sportske bitke!

Što se tiče današnjeg ragbija, evo nekoliko mojih fotografija sa mobilnog...da l sam greškom po vrućini uključio i neki ,,mekocrtač,, ili je u objektiv kapnulo malo vode ili znoja, tek, bolje od ovih fotografija nemam...ali, nije to sad najbitnije...

Napred Partizan! : )














 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Još fotografija od juče možete videti na sajtu Volimpartzan.rs:

volimpartizan.rs/vp-rs-na-licu-mesta-ragbi-partizan-crvena-zvezda-240foto-galerija-88933/

Isti sajt prenosi i neki ,,izveštaj,, sa Mozzart sporta, ali...


...ali Mozzart sport iako tekst i odlične fotografije donosi danas nigde ne piše da se taj njihov tekst i te fotografije NIKAKO ne mogu odnositi na utakmicu Partizana i Zvezde od juče!


Prvo, nije bilo nerešeno, nego je Partizan pobedio...

Drugo, nije bilo nešto naročito zanimljivo na tribinama, jer je većina publike, tražeći u nekom hladu spas od Sunca bila sa druge strane terena a ne na tribinama...

Treće, tribine na Adi uopšte ne izgledaju kao ove na fotografijama, niti su betonske, niti imaju plastične stolice...

Četvrto, nijedan pomoćni sudija juče nije bio žensko...

Peto, sigurno je da bar većina ovih lica sa fotografija iz Mozzartovog izveštaja uopšte nisu juče bila na Adi, a i ako je neko od njih tamo i bio, apsolutno je sigurno da ove fotografije nisu snimljene juče...

Šesto, da fotografije ragbista Partizana i Zvezde objavljene na Mozzart sportu nisu snimljene juče, lako se može utvrditi upoređujući izgled dresova na tim fotografijama i izgled dresova na onim fotografijama koje sam ja (garantovano) snimio juče - taj izgled je potpuno razlilit...

Sedmo, pozdrav za kolege novinare iz Mozzarta, ljudi, kad pišete nešto o ragbiju danas, te pominjete Adu, Partizan i Zvezdu, svako će pomisliti da ta informacija mora da se odnosi na utakmicu od juče...ako to ipak nije tako, a očigledno je da nije, onda napomenite to u svom tekstu, ili, ako ste stvarno mislili da su te fotke i taj rezultat od juče, onda negde prvo proverite šta se stvarno dešavalo juče, pre nego što objavite totalno netačnu informaciju...

Osmo, ljudi, ovo vam je još jedan primer kako ono što se objavi u medijima može biti potpuno različito od istine, tako da...
Mislite malo o tome pre nego što reagujete na medijske postulate...

Napred Partizan! : )
 
Top