Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ragbi klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.314
Reaction score
2.510
Локација
Humska 1
Poraz od Rada u finalu pre finala u Kupu Srbije, ove sezone nasi ragbisti nece biti u prilici da osvoje duplu krunu.

Jos nesto pohvalno i sto treba pomenuti jos koji put, pehar prvaka Srbije za ovu sezonu je prodat na aukciji za 1500e i taj novac je nas klub donirao za malu Aniku kad vec drzava nema para da leci decu a ima za sve i svasta.

Bravo za Ragbi klub Partizan! :respect:napred-partizan:
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.511
Reaction score
13.066
Локација
Yaoundé
Koliko mi je poznato, ne...


... formalno se zovu Ragbi liga klub Partizan 1953, a osim boja i imena, mislim da nema ničeg zajedničkog... čak ni grb...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Па добро, чак и ако тај Рагби лига клуб Партизан 1953 није члан нашег ЈСД, свакако су и то неки Партизановци у питању! :D
RAGBISTI 13.jpg
А и активност њиховог клуба омогућава дружења неких осталих Партизановаца...видео сам како су се на утакмици у Бабушници, жељни било чега што има икакве везе са Партизаном (па и било каквог спорта на који се у доба Короне уопште може отићи) окупили Гробари са југа Србије да им здушно ,,припомогну,,...
juzzna srbijja.jpg

radnicki-nis-partizan-babusnica-10.10.2020.-03-620x350.jpg




RAGBI BULDOG.jpg

Али...о.к...већ су овде колеге које боље знају разлог постојања различитих врста рагбија илити савеза писале о томе...јасно нам је да су неки клубови нашег имена пуноправни чланови нашег ЈСД, док неки други то уопште нису...
Мада мислим да није проблем да понекад нешто напишемо чак и о онима који то нису - као неки својеврсни куриозитет разноразних видова гробарског постојања - ето, мислим да смо на сајту већ писали о неким нашим фудбалском ,,двојницима,, па и о екипи за ,,флорбол,, - која такође није члан нашег ЈСД-а...

А сад да се вратимо на овај Рагби Клуб Партизан који је ЗВАНИЧНИ и члан је нашег вољеног ЈСД-а:

555555555555555555.jpg

Прослављени Партизанов и светски кошаркаш, Богдан Богдановић, помогао је нашим рагбистима да добију неопходну опрему, АЛИ, добро прочитајте следећи текст, није опрема једини проблем који су имали! Стога, кад текст прочитате, размишљајте КАКО бисмо могли да им помогнемо...
Хајде да не заборавимо, да су они једни од оних чланова Партизана који УСПЕВАЈУ да освајају трофеје за тај НАШ Клуб, чак и овим годинама...које ,,једу скакавци,,...


Пре извесног времена објавили су да продају неке ситнице, да позивају децу која би да тренирају рагби, итд...




7777777777777777.jpg

Па ето...
Надам се да ћете наћи који минут да прочитате ове текстове...да ће наш Партизан моћи да настави да се такмичи...и...да ћемо се заједно видети на бар некој утакмици наших рагбиста!

:napred-partizan:
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Наши рагбисти, у новој опреми тренирају на терену (стадиону) Бродарца:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Захваљујем се нашем Рагби Клубу:

прво зато што су понос целог ЈСД Партизан...
друго зато што су убедљиво победили у данашњем дербију...
и треће зато што су ми омогућили да присуствујем данашњој утакмици па да ове фотографије са дербија могу да поделим са целом планетом!

:napred-partizan:






















Остало је још неког фото-материјала са данашње утакмице, па, кад стигнем, ставићу још нешто...

:napred-partizan:
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.511
Reaction score
13.066
Локација
Yaoundé
A na tviter profilu Ragbi saveza Srbije stoji da je bilo 67:5...

rss-rkp-brk25apr2021.jpg


... možda se još prebrojavaju :D Mada, sećam se kada sam, tamo negde 2000 i neke, gledao gostovanje Partizana u Novom Sadu. Izbrojao sam 64:0, a posle u izveštajima čitam da je bilo 66:0... Semafor je i danas, nažalost, izgleda misaona imenica za naš ragbi savez...
 

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
Probah da ispratim u prenosu i činilo mi se da je više za nas (koliko sam uspeo da pohvatam pravila :D) ali sam se na kraju vodio rezultatom koji stoji na snimku, iako se na kraju snimka čuje kamerman, ili ko već to upisuje, kako nagađa sa onima oko sebe koji je rezultat :D Tako da dobili smo prenose utakmica ali ne i nekog ko se razume u praćeni sport da te prenose realizuje.

Rezultat je 67:5, potvrdio je i klub, tako da izvinjenje na dezinformaciji da smo dobili samo 52 razlike umesto 62 :icon-lol:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Ја и даље нисам научио правила рагбија, те ми је скоро па немогуће и да ,,збрајам,, тачан резултат утакмице, али - ,,из прве руке,, вам тврдим да смо их врло убедљиво добили, али и да је противничка екипа имала непрестане примедбе на већину судијских одлука...и посебно на један аут! :D

Него...рагби је један баш леп, интересантан и фотогеничан спорт, месецима сам имао жељу да фотографишем неку утакмицу наших рагбиста и ето, тек данас се све ,,поклопило,, да сам могао то да урадим...
Још једном ХВАЛА нашем Клубу који ми је то омогућио...али жао ми је што ,,Корона-правила,, онемогућавају неке ,,обичне,, људе да могу такође да буду ближе терену...

Мој став око тога да у доба Короне ипак све може да се ,,отвара,, и да ради, а да је само спорт нека ,,Пепељуга,, државе, вам је вероватно познат...
Данас на Ади Циганлији хиљаде људи могу да седе у кафићима, да се сунчају на плажи, возе ролере, бицикле, праве гужву где год стигну, и раде шта год хоће...само рагби морају да посматрају ,,кроз жицу,,...дакле, сличан призор који се већ месецима понавља и на фудбалу...

Уместо да пустиш тих 50-100, па чак можда и свих 500-1000 људи на фудбал, и да се уз размак ,,распореде,, по великом стадиону, ти их мерама ,,заштите,, тераш да се ,,групишу,, на неком мањем простору одакле евентуално могу некако да ,,вире,, ка фудбалском терену...

А кад сам већ помињао фудбал на теми о рагбију, данас сам баш размишљао о томе, зашто ли се фудбалери онолико ,,ваљају,, и ,,превијају,, по терену а рагбисти не?
Па неће бити да је рагби баш толико нежнији од фудбала...или се ја то можда варам...?

У сваком случају...надам се да ће Корона једном коначно ,,утихнути,, (или да ће анти-Корона мере бити правичније и логичније) па да СВАКО ко то пожели може да буде нешто ближе уз наш Партизан...а не само да га прати преко неких медија...
А дотле:




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Ови момци увек имају неке занимљиве приче о Партизану, али хајде да ,,окачим,, овде, на теми о рагбију, на крају крајева, да чујемо бар од још неког сведока да ли је на недавном рагби-дербију постојао онај ,,судбоносни,, аут или не... :D
Рагби део вам је од 1:15:47:

 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.511
Reaction score
13.066
Локација
Yaoundé
Opet muke oko rezultata :D

Danas protiv Vojvodine u 6. kolu Prve ragbi lige Srbije 114:0... a naišao sam i na podatak da je bilo samo 112:0...

Još uvek nisam uspeo da pronađem zvaničan info...

***

edit: kako to biva, kad ne mogu pronađem nešto, ono se pojavi - Partizan - Vojvodina ipak samo 112:0...

 

Dzo

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
286
Reaction score
942
Локација
013

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Nemam ništa protiv da pratimo i situaciju u ragbiju XIII, ali ipak treba svaki put skrenuti pažnju da taj Partizan 1953, ipak nije član našeg JSD-a...

Evo neke ne baš tako stare vesti o njima:

https://volimpartizan.rs/ragbisti-nadmocno-osvojili-kup-srbije-110847/

Dakle, već više puta smo pisali, imamo Ragbi Klub Partizan koji je član našeg JSD-a, igra RAGBI 15 i na dresu ima onaj naš uobičajeni grb, a postoji i taj Ragbi Klub Partizan 1953, koji na dresu nosi grb sa onim buldogom i igra RAGBI 13...

Malo sam ,,surfovao,, po internetu da čitam (ili gledam i slušam) o razlikama između ragbi unije i ragbi lige (ragbi 15 i ragbi 13), pa onda i o ragbiju 7, ragbiju 9..itd...
Nije tako komplikovano ukapirati da ima različitih vrsta ragbija, ali je teže (bar meni) shvatiti ta neka njihova raznorazna pravila...


Kod nas je, doduše, ragbi nekako marginalizovan sport i igra se samo velikim srcem i amaterskim entuzijazmom, ali u svetu (ili bar u nekim delovima sveta) taj sport spada među najpopularnije!


Ne znam baš kako te neke svetske ragbi federacije ,,gledaju,, jedne na druge, jer, recimo, u fudbalu je sve jasno - postoji samo jedna UEFA, jedna FIFA, itd...a u košarci (koliko god da je jaka kao organizacija ili ne), ipak postoji samo jedna jedina FIBA...
Mislim da npr. karate ima neke dve ,,razdvojene,, svetske federacije, ali da ipak samo jedna može da šalje takmičare na olimpijadu, a ne i ova druga?
Ako nešto grešim, ispravite me, ili, ako ste stručnjak kažite koju reč o svemu ovome...

Naravno, postoji i američki fudbal, koji bar ima sličnu (jajasto-špicastu) loptu kao i ragbi, ali i svoja, drugačija pravila...a ja se pitam, naravno da su neka srećnija vremena, da li bi JSD Partizan možda trebao da se potrudi pa da ima klub i u američkom fudbalu, ili da taj sport i ne treba da ,,prelazi okean,, i dolazi i sa ove strane ,,bare,,?
Postoje u Srbiji već neki klubovi tog vašeg prekookeanskog fudbala, pa eto, kad god se ,,pojavi,, neki (za ovdašnja shvatanja) novi ili neuobičajen sport, upitam se, da li bi i Partizanu on nešto bitno značio ili ne?

Ne zamerite mi što sam malo ,,otišao u off,, od naših JSD R.K. Partizan ragbista, ali, nema baš puno upisa na ovoj temi, pa eto tako malo da ,,popričamo,, o svemu i svačemu ako ima još neko zainteresovan - ili da je stručnjak za ove neke sportove koji se igraju baš tom ,,jajajstom,, loptom, pa da mi odgovori - ZAŠTO bre ona ima baš takav oblik?

Kod soccera :D je logično zašto je lopta okrugla - zato jer je to idealan oblik da možeš da s njom ,,barataš,, nogama ili da je šalješ tamo gde želiš, ali kod (American) footballa (a i ragbya) je ,,špicasta (jajasta),,...zato jer je to dobar oblik da možeš da je hitneš rukom daleko i tamo gde želiš, ili možda da je lakše nosiš pritiskom jedne ruke dok drugom ,,odbijaš,, protivnika, ili zato da ona nepredvidivo odskače kad padne na zemlju pa da publici bude zabavno i smešno dok te gleda kako se mučiš da je zgrabiš?
Dakle, iz ovog jednog, dva, ili sva tri razloga?

I za kraj, još jedna anegdotica...

Moj čuveni teča, koji se uvek ponosio time što je odrastao baš u Beogradu (a to vam je bilo u ono siromašno vreme posle drugog svetskog rata) imao je tetku u Americi...i, pošto su fudbal igrali samo ,,krpenjačama,, (prave lopte nisu imali) on njoj napiše pismo da mu kupi tamo u Americi jednu pravu fudbalsku loptu i da mu je pošalje...i...dok je pismo stiglo do Amerike, pa dok je tetka poslala ,,odgovor,,...mnooogo je vremena prošlo, a moj teča čekao i čekao svaki dan, hoće li poštar doneti neki paket...
Kad ono, jednog dana, stvarno, dođe poštar, i donese paket iz Amerike, moj ti ga teča, sav srećan nestrpljivo otvori...kad ono, unutra prava kožna lopta, ali - špicasta!
On tražio loptu za fudbal, a tetka, tamo preko okeana, otišla u prodavnicu i tražila to isto, i prodavac joj dao...
Samo što u Americi fudbal (a ni lopta) nisu isti kao u Evropi...
A moj ti teča (koji je tad bio dete) k'o pokis'o...hvalio se drugarima kako će dobiti pravu loptu...i šta sad da im pokaže? Ovo? Pa kako s tim da igraju (ovaj naš) fudbal...
Za neki drugi i drugačiji, on tad nije ni znao...kao ni za ragbi...
 
Top