Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ragbi klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
Svetska ragbi federacija (World Rugby) upravlja takmičenjima u ragbi junionu (ragbi 15) i ragbiju 7.


Osnovna razlika ta dva sporta je u broju igrača u timu (15, odnosno 7), ali i u trajanju utakmice. Ragbi 15 igra se 2 puta po 40 minuta, plus zaustavno vreme (ako ne grešim - do kraja napadačke akcije tima koji ima posed lopte, odnosno tim koji se brani ako osvoji loptu izbaciće je u aut i to je kraj ili ukoliko tim u napadu napravi prekršaj). Ragbi 7, inače olimpijski sport, igra se 2 puta po 7 minuta i, što je vrlo interesantno, a meni ne baš najjasnije, na terenu istih dimenzija kao i ragbi 15(!?). Postoje i neke manje razlike u pravilima... Iskreno, nikada nisam gledao sedmicu, a 15-ica je, pominjao sam to već ovde, ona varijanta ragbija u kojoj je igrao i jedan od najboljih svih vremena, legendarni Džona Lomu.

Dimenzije terena su: dužina (bez esej prostora) 94 - 100, a širina 68 - 70 metara.


Sve što znam o 13-ici, koju takođe ne pratim, jeste da ga igra 13 ljudi u ekipi. Pre nekoliko godina imao sam prilike da razgovaram sa našim čovekom koji je već decenijama u Australiji i došao je da obiđe rodbinu. Po njegovim rečima (naljutiće mi se neko ko voli 13-icu) tamo je nešto kao rekreativni sport, dok je 15-ica profi i daleko ozbiljnija stvar...
 
Учлањен(а)
20.07.2019
Порука
319
Reaction score
1.219
Локација
Београд
Ја се слабо разумем у рагби па нећу превише да паметујем, али знам да је рагби 15 онај који има светска првенства на 4 године која се зову RWC (Rugby World Cup). Били су преноси на Спортклубу пре две године када је Јужна Африка освојила титулу. Ту су историјски најјачи Нови Зеланд, Аустралија и Јужна Африка. Занимљив спорт за гледање, мени лично много интересантнији од америчког фудбала и штета што је код нас овај други спорт популарнији. Остале верзије рагбија нисам ни гледао.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
  • Like
Reactions: Dzo

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
Palo mi je na pamet, ali s obzirom na to u šta se pretvorio B92 poslednjih godina, kao i činjenicu da su još odranije pisali uglavnom samo o ragbiju 13 i lomili se u pohvalama ciganima (pa u skladu sa time i puštali komentare), a potpuno zanemarivali ragbi 15, malo mi je verovatno...

edit: evo ni sad nema vesti o ragbiju 15...


... a imaju materijala da ubace makar kao zanimljivost - Partizan i Rad su ostvarili rekordne pobede u prethodnom kolu. Crno-beli su rasturili Vojvodinu 112:0, Rad je pregazio onaj nesrećni Dinamo iz Pančeva 133:3...
 
Последња измена:

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
Prvenstvo ragbista igra se s proleća do jeseni, ovo je trenutno stanje na tabeli...

Screenshot 2021-09-21 at 07-24-00 Prva ragbi liga Srbije - Rezultati.png


... inače, volim ragbi, ali ni sad nemam predstavu o sistemu bodovanja. Mislim da je potrebna pobeda sa određenom razlikom da bi se osvojilo maksimalnih pet bodova, a kojom matematikom imamo 29 iz šest pobeda :icon-confused: Dinamo iz Pančeva na dnu ima te minus bodove, čini mi se da ekipa gubi bod ako neopravdano otkaže utakmicu...

Letnja pauza formalno još nije okončana, još uvek nisu određeni termini 8. kola u kojem se Partizan sastaje sa Radom. Posle toga u 9. kolu smo slobodni, a u poslednjem igramo sa preimenovanim BRK/KBRK. Nakon toga ide plej-of, zaboravio sam da li prvo drugi i treći igraju polufinale, ili odmah ide finale prvog i drugog na dve pobede.

A ovo za memorijalni turnir je bruka i sramota... to što vidite je način na koji je Partizan saznao da nije pozvan :icon-evil:
 

zugrobar

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2008
Порука
1.636
Reaction score
970
Локација
Морава
Прва званична утакмица Рагбија 13 у СФРЈ одиграна априла 1954. године, и уједно први званични меч Партизана. Резултат је био 21-11 за нашу екипу.
244438893_594286491926082_4879293241123742318_n.jpg
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
... nastavak sa https://www.juznatribina.net/forum/index.php?threads/kad-igra-partizan.4638/page-11

Ragbistima je u nastavku prvenstva prvo upisan poraz od Rada službenim rezultatom 25:0. Meč nije odigran, ali nisam uspeo da pronađem razlog odlaganja. Ranijih godina takve stvari dešavale su se uglavnom zbog problema sa okupljanjem dovoljnog broja igrača za utakmicu. Zna li neko tačan razlog? Nameće se pretpostavka da je bio u pitanju virus... nadam se da grešim...

Posle nam je upisana pobeda službenim rezultatom protiv cigana 25:0, pa smo prvenstvo završili na drugom mestu iza Rada. Sledi polufinale plej-ofa protiv Vojvodine. Mislim da Rad kao prvoplasirani ide direktno u finale...
 

kebiness

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
92
Reaction score
244
Partizan je poražen u jesenjem meču protiv Rada sa 14:29 (02.10.)...
Nadamo se da je u pitanju bilo taktiziranje, a finale je 07.11.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
'Ajd' postavite link (ili linkove) sa kojih prikupljate informacije o našem Ragbi Klubu.
Posebno me interesuje tačno vreme i mesto odigravanja utakmica... obaveštenje unapred da je nešto otkazano... Itd...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
Partizan je poražen u jesenjem meču protiv Rada sa 14:29 (02.10.)...
Nadamo se da je u pitanju bilo taktiziranje, a finale je 07.11.
Znači, meč je ipak odigran!? Šta se onda posle dogodilo?... jer registrovan je 25:0 za Rad...

I sajt Rada navodi 25:0...


... naslovna, rezultati sa leve strane, dok portal Partizana i fb stranica već dugo nisu ažurirani...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Kakav prelep dan na Adi Ciganliji...i kakva ubedljiva pobeda Ragbi Kluba Partizan nad Vojvodinom...

Šteta što ovaj zanimljivi sport retko ko prati, i šteta što ljudi ne iskoriste priliku da ga pogledaju ,,uživo,, i budu malo više napolju umesto u tržnim centrima, šoping molovima, na foteljama i kaučima...

Rezultat utakmice...prema snimku Ragbi saveza Srbije je 128:5 za Partizan...a prema instagramu Ragbi Kluba Vojvodine, malo manje: 126:5 za Partizan...u svakom slučaju ,,Grobari,, su sa velikom razlikom pobedili ,,Ovnove,, i kao što možete zaključiti na terenu nam sve ,,ide od ruke,,...

ALI!
Sad vas najozbiljnije molim da pročitate i ovo što sledi:


Naš Ragbi Klub je već godinama najuspešniji u Srbiji...a sigurno je da se to mnogima ne sviđa...neću da ,,mračim,, ali imali ste, ne tako davno, primere kako su ,,prolazili,, naš Vaterpolo ili Košarkaški Klub posle svojih velikih uspeha i domaće dominacije...
Ragbi Klub, jednostavno, teško finansijski ,,sastavlja kraj sa krajem,, i pitanje je koliko će još moći da izdrži - ova sezona se bliži kraju, ali...šta i kako dalje?

Koliko sam saznao, mi imamo obavezu da se takmičimo i u mlađim kategorijama, a nije lako ni naći ni okupiti tu decu, ni pružiti im sve neophodne uslove...mi nemamo ni svoj teren...evo, čak nam se ni ,,društvene mreže,, više ne ažuriraju...
Jedina dobra stvar koju sam danas čuo je ta da je FK Partizan KONAČNO ragbistima ustupio par termina nedeljno da treniraju na (bivšoj) ,,Blatuši,,...

Eto, i to je nešto, ali ako želite da ovaj NAŠ šampionski klub i dalje postoji...šta da vam kažem...ima nas na ovom forumu raznih, neki su i dobrostojeći ili rade u nekim uspešnim firmama, ili su možda na nekim rukovodećim položajima...

Da li iko razmišlja, recimo, o nekom sponzorstvu...ili da ponudi pomoć...oko bilo čega...
Eto, naš košarkaš, Bogdan Bogdanović im je nedavno pomogao oko opreme...ima li još koga da ,,krene njegovim stopama,,?

Pozivam vas da bar dođete na neku sledeću utakmicu, ali i da postavite ovde kada će biti ta sledeća utakmica, jer - o ragbiju u javnosti zaista ima veoma malo bilo kakvih informacija...

Da ,,razbijemo,, malo tu medijsku indiferentnost, evo fotografija sa današnje utakmice:




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ако је неко овде стручњак за рагби, и ако има времена и жеље да ,,преброји,, и провери резултат данашње утакмице, ево му снимка, па...нек јави кад заврши...или можда да јавимо нашим рагбистима да следећи пут мало ,,смање гас,, да би се резултат лакше утврдио? :D

Шалим се, шалим се, само нек ,,мељу,,...свака им част на томе...чуо сам на ,,трибини,, да је било некаквих ,,прозивања,, преко ,,мрежа,, пре ове утакмице...тако да су момци решили да мало покажу разлику између тих ,,мрежа,, и - терена! :D


А ја сам решио да ,,поставим,, још фотографија... Напред Партизан!!!

:napred-partizan: :napred-partizan: :napred-partizan:




















 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
... Jedina dobra stvar koju sam danas čuo je ta da je FK Partizan KONAČNO ragbistima ustupio par termina nedeljno da treniraju na (bivšoj) ,,Blatuši,,...
Ovo sam negde pročitao, ali nema šanse sada da pronađem i postavim link...

A što se tih prozivki tiče, nekako sam navikao da ih najviše stiže upravo iz Novog Sada. Pre prve utakmice ove sezone u NS (bilo je 65:5 za Partizan), jedan od njihovih igrača nije mogao da igra jer je zbog virusa morao da bude u izolaciji, ali sećam se da je to bilo povod da krene objašnjavanje kako bi sve bilo drugačije da je on igrao... posle je bilo 112:0 i za vikend 128:5...

Stvarno drugačije :D
 
Top