Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ragbi klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Već više puta ponovljeno: RK Partizan koji igra ragbi 13 nije član JSD Partizan, ali imam utisak da se nekako više on pojavljuje u medijima nego ovaj legalni (ragbi 15) Partizan...
Naravno, niko nikome ne može da zabrani kako će da se zove i kojim sportom će da se bavi, ali ipak treba naglasiti činjenicu ko je ko...
Evo i jedne fotografije iz nekih starih vremena i teksta koji ,,priča,, o (sada ragbi 15) Partizanu:

ragbi-partizan2-173040.jpeg

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
У недељу 7.новембра 2021. на стадиону ФК Хероја у Јајинцима, од 14 часова, наш Рагби Клуб Партизан покушаће да освоји првенство Србије у утакмици против Рада!
Позивам вас да дођете и да им се ,,нађете,,...


...па нису Јајинци ,,преко света,,...ко не зна где су и како се до тамо долази, имате интернет па погледајте...
Уосталом, има ли и тамо неких људи, мештана, који навијају за Партизан?!

Што се мене тиче, садашњи распоред на послу ми не даје шансу да одем на ту финалну утакмицу, али...ако неки члан форума стигне до тамо, нек напише утиске или постави неку фотографију...
Ко није члан форума а чита све ово: нек се потруди бар да буде на том финалу!

:napred-partizan:

 
  • Like
Reactions: Dzo

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Bravo, momci, bravo šampioni, bravo Grobarčine i čuvari časti!!! :clap :šal :clap

Žao mi je što nisam bio u mogućnosti da odem na utakmicu, drago mi je da su u Jajincima naši ragbisti imali navijačku podršku!

Da li neko može da mi kaže koliko je ,,nezavisnih,, medija u Srbiji uopšte objavilo podatak o našoj, PARTIZANOVOJ, šampionskoj tituli u ragbiju 15?
Juče sam, recimo, čitao Sportski žurnal, ni reč o tome nisam našao...

Mediji ponekad čak ,,isprate,, ragbi 13, a zašto ne i ragbi 15 - pitajte njih...











'Ajd, ko prati...javite kad je neka sledeća utakmica, kup, itd...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Vidim da su se nekim članovima Foruma dopale fotografije koje sam sinoć napravio na JNA, ali nije foto-aparat je bio kod mene zbog fudbalera (jer njih ionako budno prate svi naši najveći mediji, pa nisam tu uopšte potreban) - nego zato što sam fotografisao ragbi u Jajincima, a termin te utakmice se ,,taman uklopio,, da posle nje odem i na fudbal...pa, kako ja, tako i moj foto-aparat...

Što se tiče ragbija, u polufinalu kupa, Partizan je uz veliku borbu, i ne baš tako lako savladao Rad... rezultat ...nisam baš uspeo da tačno izbrojim, ali - važno je da smo MI pobedili!

Inače, ovaj ,,zvaničniji,, ragbi XV je tako slabo medijski ispraćen u Srbiji da je (bar zasad) teško negde i pronaći taj tačan rezultat od juče...
Ko zna, možda bi se mediji malo više zainteresovali da je najbolji klub u Srbiji u tom sportu neko drugi, a ne baš naš Partizan...
Ali...šta da im radim...ovi naši ,,čuvari časti,, koji su osvajali trofeje i u onim prošlim godinama kada se retko koji naš klub mogao time pohvaliti, i dalje su - NAJBOLJI! :šal

Potrajaće malo dok ih sve postavim, ali, tokom večeri će ovde na Forumu uslediti TRI serije mojih fotografija sa jučerašnje utakmice, između ostalog i zato da malo ,,ispunimo tu medijsku prazninu,,!

I, naravno, zato da naši ragbisti i njihovi navijači imaju odakle da ,,pokupe,, neku foto-uspomenu na jučerašnji predivan dan... :šal




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
A kad već pomenuh da je utakmica igrana u Jajincima...nije meni baš tako svejedno kada odem tamo...

Kad smo bili školarci, vodili su nas tu da obiđemo onaj spomenik i mesto stratišta iz Drugog svetskog rata, kao mladić proveo sam tamo negde i neke sate služenja svog vojnog roka, a 1999.-e u ratu opet sam često ili bio ili prolazio kroz Jajince...
Bilo pa prošlo...ali teško da će se zaboraviti...

Čak i kada si u jednom lepom, sunčanom danu i uz fotogenični ragbi...




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Na nekoj od prethodnih ,,sličica,, (na onim ,,vratnicama,, golu, ili kako se to već zove u ragbiju?) uočićete i nalepnicu sa grbom (sa buldogom) Ragbi Kluba Partizan koji nastupa u ,,ragbiju XIII,, - ali već više puta smo objašnjavali ko je zvanični Partizan, član JSD-a, a ko je onaj ,,neformalni,, pa ako neko još uvek ne zna o čemu se tu radi, nek iščita neke prethodne stranice...

A ako neko prati ragbi, nek javi kad sazna neku vest o našima, ili bar kada će (i gde) biti termin finala kupa...
Naravno, podrazumeva se da bi bilo lepo da na to finale dođe svako ko može!

:napred-partizan:




















 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Finale kupa Partizan - C.zvezda će se igrati u nedelju, 28. novembra 2021.-e od 14h u Starčevu.
Lepa prilika da naš Partizan osvoji ,,triplu krunu,, ove sezone, i, naravno, da neki od nas lično prisustvuju tom događaju! :šal

Starčevo je na oko 9 kilometara jugoistočno od Pančeva, internet kaže da postoje autobuske linije od Pančeva do tamo i nazad...Pančevo ima dobre saobraćajne veze sa Beogradom, tako da...ko može...

:napred-partizan:


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Pesma ,,Danas je Dan Republike,, od ,,Zabranjenog pušenja,, ,,vrti mi su u glavi,,... a juče mi se ,,vrtela,, ona ,,Zenica bluz,,...
I zato... htedoh da vam kažem koju reč - o normalnosti:

Naime... pre duela Partizana i C.zvezde, u Starčevu zatekoh ragbi u nekim utakmicama i nekim juniorskim kategorijama... i upitah neke prijatne ljude bosanskog dijalekta, odakle su, ko to igra... i... bio sam nemalo iznenađen kada su mi rekli da su i oni i ,,klinci,, iz Zenice i da imaju neko svoje takmičenje u ,,regionu,, te da putuju do Splita, Starčeva, Beograda..i ko zna gde još...
Ovde su dobili sendviče, u Splitu su majke malih igrača spremale kolače da ih posluže... itd...

Dakle... izgleda da i nije baš tako ogroman problem da neki sport ,,poveže,, neke normalne ljude, i da sve to bude potpuno različito od ,,slike,, koje nam neprestano forsiraju političari, mediji, strane sile, krupni kapitali i ostali ,,krokodili,, što ,,dolaze,,... iz nekih svojih, ali ne i naših interesa...

Posle tih utakmica za juniore, juče je u Starčevu bio (ragbi) derbi između Partizana i Zvezde, i:
Nije bilo oklopljenih kordona policije, nije bilo tuče navijača, nije bilo blokade ulica da neko prođe a da neko ne prođe - i... da li je to vama normalno?
Ili je postalo normalno ono sve što se dešava u nekim drugim prilikama i u nekim drugim sportovima, kada igraju ,,večiti rivali,,?
'Ajd' razmislite malo o tome...

Što se tiče same utakmice... nekako je postalo normalno da naš Partizan dominira već godinama u ovom sportu, te se pitanje pobednika baš i nije mnogo postavljalo... evo šta o finalu kupa kaže fajsbuk našeg Ragbi Kluba:


Ja sam imao zadovoljstvo da budem juče u vetrovitom ravničarskom Starčevu, prisustvujem utakmici, našoj pobedi i slavlju, te napravim i neke fotografije...
Usled njihovog broja i nekih ,,tehnikalija,, postaviću ih ,,iz triput,, - evo prve serije:




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ko nije nikad prisustvovao nekoj utakmici naših ragbista - ne zna šta propušta...
Ragbi je stvarno zanimljiv i ,,fotogeničan,, sport, ovu sezonu smo završili trijumfalno... ali... mislim da nam ostaje neka briga hoćemo li moći tako i da nastavimo u budućnosti... potrebni su uslovi, finansije, ima troškova, pretpostavljam i da nismo baš ,,simpatični,, nekim drugim klubovima, koji bi rado da ,,zasednu na naš tron,, ali...
Videćemo... otom-potom...
A dotle:
Razgledajte još malo fotografije od juče...






















Evo i snimka utakmice sa Jutjuba:


Dakako, ja sam laik za ragbi...na utakmici sam mogao da čujem bolje ono što mi je blizu...možda sam malčice i pristrasan kada je Partizan u pitanju...ali zaista sam stekao utisak da naši ćute i igraju, dok su iz redova naše ,,rivalke,, neprestano dolazile neke primedbe... uglavnom na suđenje...zatim i na sopstvenu igru, igrače, itd...

Kad budem imao vremena, odgledaću i snimak, pa da se uverim da li se neka moja ,,lična,, i ova ,,jutjubovska,, ,,zvučna slika,, jučerašnjeg finala bar donekle ,,poklapaju,,...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
I...evo i treće serije fotografija, naši su zasluženo pobedili i zasluženo slavili, a zatim...noć se već polako spuštala na ovu ravnicu, i mene je, kao u jednoj Azrinoj pesmi, čekao ,,odlazak u noć,,...tj. povratak u Beograd, odlazak na posao...

I tako redom...
Hvala našim ragbistima na svemu, oni su ponos Partizana! Momci, svaka vam čast i - živeli! :ziveli :šal

:napred-partizan: :napred-partizan: :napred-partizan:




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Видели сте да нас је, у недељу поподне у Старчеву, било фотографски расположених и инспирисаних да ,,овековечимо,, освајање још једног трофеја за ЈСД Партизан у ,,извођењу,, наших рагбиста...али...њихово фотографисање настављено је и у недељу увече на (фудбалској) утакмици Вождовац - Партизан, ево како је колега М. Тодоровић ,,уснимио,, нашег рагбисту Боћу и нашег фудбалера Сашу:



:clap :šal

:ziveli

:napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Od medija koji su ispratili naše osvajanje kupa u ragbiju 15, oglasio se fejsbuk našeg Kluba, a videli smo i onaj snimak pehara koji je bio i na fudbalskoj utakmici i objavljen je na sajtu FK-a i Sportskog žurnala, što je sve preneo i sajt Volimpartizan.rs.
Ja sam ovde na Forumu postavio fotografije i vest o našoj pobedi, a evo i šta kaže sajt Ragbi saveza Srbije:


Ako je neko u još nekom mediju našao neku vest o finalu ragbi kupa - nek nam javi...
 
Top