Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Renoviranje stadiona

Da li ste za povećanje kapaciteta JNA?

  • DA

    Votes: 132 45,8%
  • NE

    Votes: 156 54,2%

  • Total voters
    288

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Ako su to pare od plasmana na Mundijal, bolje te pare rasporediti ostalim klubovima s obavezom da ih iskoriste da imaju normalan teren i svlacionice, u protivnom ih izbaciti a ne sminkati nas jer bi sminkanje bilo samo to, nista vise. Treba nov stadion a ne zamlacivati se glupostima, ali za to prvo doci do privatizacije, dakle, bolje da te pare daju za ovo da mzoe da se igra fudbal.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Nije bilo 22.000 protiv Bešiktaša.

I slažem se, bolje dati pare svim klubovima da stave novu travu, uključujući i nas i da stave reflektore po evropskim i tv standardima, a ne da se igra u polumraku kao u Šapcu.

Na JNA istok i zapad treba da se prepravi, da se poveća komfor i krov, da bi stadion bio minimalno civilizovan.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Stadion Bešiktasa je koštao oko 100mil ? Da se samo nije kralo poslednjih 10 godina ..
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.300
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ja akusticniji stadion od Besiktasevog nisam cuo.
Realno kapacitet se mozda moze resiti izbacivanjem atletske, samo ne znam da li bi morali sadasnji krajevi tribina da se podizu i da se napravi mali pad, da bi ljudi sa starijeg dela tribina i dalje videli. I onda smanjiti kapacitet starog dela, prosirivanjem prostora izmedju sedista izmedju redova itd. Ali nisam siguran koliko se tu renoviranje isplati, kada sa modernim principima gradnje se stadioni dizu za manje od 100 miliona. Problem je u korupciji ne u stadionu i izgradnji.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Koliko sam shvatio iz onog Partizanovog vesnika, skracenje tj priblizavanje tribina terena nece biti. Slazem se sa tim jer gde bi onda nasi atleticari bili. Ono sto bi bili lepo za pocetak ako ga ne mogu povecati bar da pokriju istok i zapad. I neverovatno mi je da ljudi koji navijaju za Partizan uriniraju po stadionu. Wc urediti, a kao sto je neko napisao neki novi stadion necemo videti do privatizacije a smanjenje nikako jer nece ljudi moji ovako crno biti do veka. Ogrejace, obasjace!
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Kapacitet je taman, ali stadion je loš, star i nefunkiconalan... Srušiti i napraviti novi od 30-35k, mesta s konforom, nikako preko toga, da ima mesta i za ljude preko 190. Naravno to se neće desiti u dogledno vreme, a svi znamo zašto. Nekome je Partizan bavlan u oku...
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.925
Reaction score
26.692
Ko ce da renovira stadion? SD Partizan, ili vulinova narodna armija?! Kako da renoviranje stadiona izvede bilo ko, ako postoji sudski spor?! Ko je vlasnik?! Osnovni preduslov bilo kakvih radova su cisti imovinski odnosi.
I opet, kako prosirenje loze i izgradnja krova nad tribinama moze biti renoviranje stadiona? Ne mora se biti u materiji da bi skontali da je to DOGRADNJA stadiona, sto za sobom povlaci potpuno drugu proceduru i potrebnu dokumentaciju. Razlika je nebo i zemlja. I u proceduri i u finansijama.
Inace, ja sam za nov stadion kapaciteta za sto mesta vise od podbanjickog kolektora.
 

Centurion

Grobar
Учлањен(а)
10.01.2012
Порука
854
Reaction score
662
Локација
Београд
Bilo kakvo ozbiljnije doterivanje našeg stadiona, dakle ne renoviranje a kamoli izgradnja novog, u ovom trenutku meni deluje kao teška utopija.
Zašto?
Zato što živimo u zemlji koja je pod ciganskim režimom, u zemlji u kojoj se narod zaglupljuje otvaranjem semafora, kontejnera, u kojoj sa 2 litre ulje i kilo brašna napredna govna kupuju glasove na izborima.
Petokraka će možda nešto i dobiti, što zavisi samo od njih a ne od volje režima, ako se govna ne pokolju između sebe što me ništa ne bi čudilo jer to je mulj kakvog nema nigde čak ni kod nas.
Mi maksimalno možemo izvući malo šminkanja stadiona i to je to.

Elem, vezano za pitanje iz ankete, glasao sam DA, naravno da nam treba veći stadion.
Neće ova govna doveka biti na vlasti, odleteće i oni u tri pičke materine, rešićemo se mi i njih, kao i svih pre njih.
To što je sada naša brojnost prilično slaba, nije iz razloga što nas nema, ima nas itekako, već je razlog što mi nismo debili i ovce kao kreteni preko puta koje može da loži kako ko hoće, navijač Partizana nije cigansko tele koje veruje u svaku glupost biznismena sa njihove šipke na severu, koji se obogatiše, postadoše preduzimači, a obični garagani ih slepo slušaju.
Mi smo se dizali protiv lopova iz uprave i kad smo osvajali titule u nizu, kad smo petokraku punili bez vađenja u nizu, kad smo im bežali po 10-15-20 bodova.
Kad budemo imali normalnu upravu, prave ljude u klubu, onda će naš stadion biti pun, i za domaću ligu, o Evropi da ne pričamo.

Ako se bude gradio nov stadion, nipošto se ne sme dozvoliti da ostali klubovi našeg sportskog društva ostanu na ulici.
Obavezno im se moraju obezbediti klupske prostorije, i normalan i nesmetan rad.
Ono što bih ja voleo, je da se u okviru kompleksa novog stadiona izgradi i jedna manja hala, neka kapacitet bude 2-3 hiljade ljudi, za dvoranske sportove, pa da to bude dom naših rukometaša, odbojkaša, svih drugih muških i ženskih dvoranskih ekipa. Na taj način, to bi uz stadion bio naš Grobarski bastion, mala a akustična hala, pa da vidim ko će da nas dobije tu.

Da ponovim, režimu, fss, i ovima iz uprave ne verujem ni kad kažu da je danas subota.
Ali, kad-tad će stadion morati da se sredi, a tad se ne sme to uraditi kako ne treba.
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.080
Reaction score
15.761
Локација
Храм фудбала
Jedni bi da uklanjaju stazu - valjda da bi se ove tri grupe bolje cule na terenu, i pravile pakao, ali u glavama nasih igraca.
Drugi bi opet da se gradi novi - a u ovo (zlo) vrijeme to bi mogao biti samo nacionalni, koji bi zbog zvezda-Srbija uvijek bio vise njihov nego nas.
Treci bi da se prosiri broj mjesta - a i sami smo zaboravili kad je JNA zadnji put bio pun. Ne mozemo da dobacimo na 25 000 ni dzabe ulaznice i autobuse da dajemo.
Pogotovo sto vecinski na njemu igramo domacu ligu, tako da bi nam u velikoj vecini slucajeva i 10 000 bilo previse.

Dijelim misljenje sa onima koji kazu da trebamo ulagati taman toliko da nas Uefa ne zajebava. Pa nekad kad prodju ova zla vremena mozda i razmisljati o novom Hramu.
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.426
Reaction score
11.728
Локација
Beograd
Ne znam zasto je i pokrenuta ova tema kada se mi tu nista ne pitamo.Bice renovirane loze i pokriveni istok i zapad u najboljem slucaju i to je sve.To ce realno kostati do 10miliona eura,oni ce dobiti 20 pa dok to dodje do radnika ostace taman da se zavrsi to najosnovnije i to je sve.Nikakav parking,povecanje kapaciteta i slicno...Nasi genijalci iz kluba ne znaju ni ovo postojece da iskoriste.Npr.vodio sam neke goste iz inostranstva na utakmicu protiv Nordsjelanda na zapad i covek video da neko pije pivo i kao aj da kupimo,odemo u poluvremenu kad tamo od svih onih betonskih pultova na samo jednom neka dvojica toce vodu i koka kolu iz flasa.Bezalkoholno pivo naravno nestalo posle par minuta a i ostalo samo sto nije,jos par flasa ostalo.Pa jbt zar je toliko tesko kupiti pa neka ostane za sledeci put,nece da se baci...Isto tako koliko samo ljudi odustane kada vidi onoliku guzvu,ubacite barem sestoro ljudi duz celog hodnika zapada i istoka neka sluze ljude.Neka ubace tu i semenke,kokice itd a ne da kupuju stalno od semenkara.Navijaci hoce da kupe,hoce da potrose pare ali nemaju gde a za klub je to ocigledno sica pa nece da se bakcu sa tim stvarima.
 
Последња измена:

SlobaGrobar

Grobar
Учлањен(а)
21.07.2009
Порука
752
Reaction score
517
Локација
Beograd
Vi zaista mislite da ćemo mi ikada imati bazu navijača kao jedan Juventus? Oni su u nekoliko navrata igrali na stadionima od oko 28 i 69 hiljada i onda ovaj njihov nov i preuređen su napravili da bude sa samo 41.500 mesta! Zašto bi nama trebao stadion skoro ili približno sa kapacitetom kao Juventusov? Bespotrebno ali totalno. Jedino ako kao država planiramo da se kandidujemo za Svetsko prvenstvo (#sarcasm) ali to se svakako nas ne treba ticati. Torino sa okolinom ima preko 2 miliona stanovnika i ni jedan ni drugi klub (Juventus ili Torino) ne igraju na nenormalno velikim stadionima. Monako je isto veliki klub i jasno da njihov grad nije preterano velik ali mogli su neki ultra moderan stadion da izgrade ali oni tradicionalno igraju na svom koji je malo veći po kapacitetu od Karađorđa. Novi stadion Spartaka iz Moskve koji je neko savršenstvo po meni od svih ovih modernijih ima kapacitet od oko 45.000 mesta.

Žao mi je što i kod nas vidim da pojedinci podržavaju razbacivanje državnim parama kao cigani. Slažem se da država treba da omogući normalne uslove za takmičenje na visokom nivou kada je u pitanju infrastruktura ali ne da to bude preterano (zameniti podlogu, odraditi po najmanjim potrebnim zahtevima UEFA, smanjiti kapacitet, srediti ostale relevantne stvari u unutrašnjosti i spoljašnosti stadiona).

Objasniću neke stvari bliže...

1. NE DIRATI atletsku stazu!

Ne mogu da verujem da ima "partizanovaca" koji bi naš atletski klub izbacili na ulicu. Inače se slažem da je atletska staza nepotrebna ALI da smo mi bogato sportsko društvo i bogata država pa da možemo da izgradimo novu trenažnu i takmičarsku dvoranu za AK to bi bilo drugačije već. Po meni idealni stadioni su kao primer onaj iz Moskve koji sam pomenuo (Spartaka) i iz Engleske (Fulamov) ali to otpada zbog atletske staze. PARTIZAN nije samo FK, Partizan nije samo FK i KK, Partizan nije samo ni FK, KK i VK. Moramo da vodimo računa o SVIM članovima našeg SD. Nekada je čak i ragbi klub igrao utakmice na JNA.

2. Uraditi natkrivanje tribina

Znači trebalo bi tribine natkriti radi publike ALI ne i sam teren. Promena vremenskih prilika nekada može da bude prijatna. Uvesti podterensko grejanje što imaju svi moderni stadioni.

3. Promeniti podlogu

Ova podloga je generalno zrela za menjanje i to bi trebalo što pre uraditi. To bar nije skupo toliko (mi smo prethodnu platili 120.000 € čini mi se i sa podterenskim grejanjem koje se svakako pominjalo, možda će ova trajati i duže.

4. SMANJITI kapacitet

Po meni je idealno da kapacitet bude od 20 do 25 hiljada sedećih mesta! Tužno je da mi u 21. veku imamo ovakve stolice (mada slažem se da ja sada "gađam" na komfor kakav retko gde ima u Evropi ali ne vidim što mi ne bi bili među prvima koji bi takav komfor imali kod nas?). Treba uvesti one komfornije za publiku koje i možemo videti na mnogobrojnim novim stadionima širom sveta (pogotovo van Evrope). Naravno stolice da budu u našim bojama kao što je i sada slučaj (dakle crno-bele). Raspon od 5 hiljada sam naveo jer nisam siguran koliko bi samo uvođenje takvih stolica smanjilo kapacitet. I DA... ljudi zaista ne izbegavaju utakmice kluba zbog infrastrukture i smešno je to tvrditi. Manji deo čak i zbog uprave a mnogo veći deo zbog podela na tribinama i mnogi se ni bezbedno ne osećaju. Druga stvar jeste pa kada to mi i napunimo stadion?! Znači za derbi i sada ne možemo ni za neke evropske utakmice kao što nismo ni sa Bešiktašom koji je veliko ime. Slažem se da je to zbog navijača više i toga što sam pomenuo ali generalno bi bio idealan stadion od 20-25 hiljada mesta.

5. Ostalo

Znači, srediti spoljašnost i unutrašnjost stadiona tj. ono što je već rečeno i ja to podržavam (lože, najmanji uslov za UEFA 4 kategoriju što podrazumeva i parkinge itd)... trebali bi da imamo biometrijske čitače kod ulaza što bi podiglo nivo sigurnosti a posebno kod onih dolaze da štete svom klubu gde im se posle i može zabraniti ulaz na stadion tj. ne mogu da uđu na stadion.

Konstrukcija stadiona Juventusa je isto koštala 155M € ali sam protiv toga da nam država daje pare već se nadam da ćemo jednog lepog dana imati normalnu upravu koja će odličnom transfer politikom sama obezbediti takav novac. Nismo i nikada ne treba da budemo isti kao neki.
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.426
Reaction score
11.728
Локација
Beograd
I da,one stepenice kod zapada pod hitno,ono ne da se raspada nego se vec raspalo,armatura viri iz betona,fale komadi stepenica i pravo je cudo da se tu vec neko nije povredio.Nije mi jasno da ne moze da se dovede majstor sa pomocnikom i za dva tri dana da se to odradi za 1000eura maks.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Daleko sam ja od nekog liberalizma, ali ovi apeli za spas Atletskog kluba su nepojmljivi. Ako vec pricate o detaljima stadiona Besiktasa, ne bi bilo zgoreg malo edukacije o kakvom se zapravo klubu radi, medjutim, posto me mrzi da pisem, probajte sami da saznate da ta sportska asocijacija ili klub, verovatno ima duplo vise sportova i disciplina u kojima se nadmece, pa ne videh negde atletsku stazu ni u tragovima.

Ta bespredmetna nazovi principijelnost mi nikada nije bila jasna. Od kompletnog SD-a, gde po trofejima dominiraju VK i KK, kao de facto najtrofejniji klubovi, upravo ta dva kluba i nisu na Stadionu JNA. Pa kako majku mu, onda taj planetarno uspesni AK, gde malo ko zna ime makar i jednog sportiste treba da odlucuje o tome da li ce FK organizovati utakmice na fudbalskom ili atletskom stadionu. Nama treba apsolutno i iskljucivo fudblaski stadion, napravljen po specificnim standardima za odigravanje fudbalskih utakmica i tacka. Sve te insinuacije o zadrzavanju atletske staze zapravo su alibi da se napravi bilo sta vise od pukog sminjkanja.

Uprava kluba nije napravila obican gastabajterski samacki hotel u okviru Zemunela, pravdajuci to nedostajucim dozvolama, a svako ko je prosao vise od tri poprecne ulice u Beogradu, mogao je da vidi da svaki treci cosak okupira gradiliste, gde se naravno gradi van plana, bez dozvole i 10x vecom kvadraturom nego sto je dozvoljena, ali eto, mi smo ispravni gradjani ove zemlje, pa necemo da nam slucano ne dodje Ratko Mitrovic sa bagerima i rusi nelegalno izbetonirane konstrukcije mitskog internata.

I sad mi ovde pricamo da li nam treba novi stadion ili treba da renoviramo ili kako god.

P.S. Za almanah lovere, nek neko napise kada smo poslednji put imali pun kapacitet stadiona, a ispred i na blagajnama ostalo 10.000 ljudi koji nisu mogli da dodju do karte, pa su za istu nudili u bescenje svoje Seiko quartz-ne satove, automobile, ustedjevinu u svajcarskim francima, ha? NEVER! Ali da, nama treba kapacitet rupe + 1.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.300
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ja ne znam sta ste zapeli za tu atletsku stazu i ak partizan ko da je njima potreban stadion da bi trenirali negde. Aupicku materinu nek im se napravi staza oko stadiona bice najbolje spremni AK na svetu imace najduzi krug.
Moze da im se plati iznajmljivanje i hale i kurca palca od prostorne ustede na delu oko staze. A o atmosferi da ne pricam.
A meni je u glavi da jednog dana atmosfera nece biti vezana za narkodilere i organizovane grupe, nego spontano bodrenje kluba.
 

SlobaGrobar

Grobar
Учлањен(а)
21.07.2009
Порука
752
Reaction score
517
Локација
Beograd
Atletika u Srbiji i atletika u Turskoj su dve različite dimenzije. Imaju zasebne hale/stadione za treninge koje su u vlasništvu grada/kluba dok isto tako u različitim gradovima se i sama takmičenja održavaju. Definitivno im je sama infrastruktura u državi i za manje sportove na većem nivou nego kod nas.

Oni imaju uslove za to dok mi nemamo i izbacivanje našeg AK na ulicu i da je najgori u Srbiji ne treba nikome da bude opcija.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
@SlobaGrobar, da prekratim vreme pa da te pitam, kada si poslednji put (ako ikada), odgledao makar jedno atletsko nadmedanje, pa cak i da nema veze sa Partizanom. Pametujes na tudji racun ocigledno. Ja bih ih izbacio i do Kragujevca ako treba (cujem da imaju dobru tartan stazu), a Zeka i Bjeka neka dzogiraju malo po Kosutnjaku za promenu.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.267
Reaction score
18.280
Локација
Kej Republika
Stadion, kao tema u ovim smutnim vremenima nema nekog smisla. Mi nemamo para za špica od 100k da dovedemo a kamoli stadion da zidamo. Našminkaće malo lože, staviti neku ceradu preko zapada i mirna Bačka. Koji će nam kurac stadion kad Evropu videti nećemo pod ovom bagrom. Prvo klub da se sredi pa onda lepše teme, medju kojima je i nov stadion. To nekih boljih vremena u zemlji Dembeliji.
 

SlobaGrobar

Grobar
Учлањен(а)
21.07.2009
Порука
752
Reaction score
517
Локација
Beograd
@SlobaGrobar, da prekratim vreme pa da te pitam, kada si poslednji put (ako ikada), odgledao makar jedno atletsko nadmedanje, pa cak i da nema veze sa Partizanom. Pametujes na tudji racun ocigledno. Ja bih ih izbacio i do Kragujevca ako treba (cujem da imaju dobru tartan stazu), a Zeka i Bjeka neka dzogiraju malo po Kosutnjaku za promenu.

Ne pratim atletiku generalno (mada po neko takmičenje sam umeo da odgledam kao mlađi i pratim kada naši učestvuju na OI). Ja gledam šire i za takav stav mi uopšte ne treba da ja pratim AK Partizan ili generalno atletiku. Ti imaš stav da ih treba izbaciti do Kragujevca (ja se ne slažem sa tim), ali to je tvoj stav, ja imam svoj. Pratim neke ostale naše sportske klubove koji nisu FK, KK i VK. Veoma je bitno da sačuvamo stabilnim i najmanji naš klub u ovakvim vremenima. I ako te baš zanima AK je jedan od najuspešnijih koje ova država ima sa velikim brojem trofeja. To što ja ili ti ne pratimo taj klub nema nikakve veze sa tim da bi trebali da gledamo i njihov interes.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.925
Reaction score
26.692
@mrzim sve,
Svako ko je fudbalski navijac zeli stadion bez atletske staze.
Renoviranje, rekonstrukcija, dogradnja...su pojmovi u postupku dobijanja potrebnih dozvola za odredjenu vrstu radova na bilo kom objektu. Ovi koji na forumu potenciraju pricu o "renoviranju" stadiona, cenim da ne barataju sa datim pojmovima i problematikom, a razlika je ogromna.
A ja sam budala koja pokusava da ukaze na to, pa eto, budem "ismejan" na forumu. Iskreno, zabole me vise za ovu temu. Pamtim pricu o pokrivanju stadiona jos od 95 godine po ugledu na onaj u Rimu, pa nov stadion, pa samo da nesto prodje skupstinu grada ili gradsko vece...
Najpribliznije se o svim tim eventualnim radovima moze govoriti u smislu "kozmetickih radova".
Rekao sam iz fazona da bi ja pravio novi stadion za jednim sedistem vise od rajkove rupe. Eto i to smeta...
 
Top