Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Renoviranje stadiona

Da li ste za povećanje kapaciteta JNA?

  • DA

    Votes: 132 45,8%
  • NE

    Votes: 156 54,2%

  • Total voters
    288

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.067
Reaction score
36.040
Posebno u 4 glasa. :D

Samo, ta priča je sad već toliko matora da će uskoro da ispuni staž za penziju. Svima je odavno jasno da mi pre kurve nećemo smeti sijalicu na reflektoru da zamenimo, a da ne pričamo o bilo čemu krupnijem.
 

ProvencanoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.178
Reaction score
6.062
Локација
100 кураца
Ma 25.000 plafon plafona.

Istina, nije isto stadion na livadi na granici sa Sirijom i naša lokacija. Kod nas bi koštao bar duplo takav stadion.
Atletska staza može samo da se prepravi u nešto drugo i lepše, ali teren i tribine ostaju.

Zasto samo 25 soma? Valjda ce se jednom srediti sranje u ovoj drzavi majku mu jebem, i sa Partizanom, i sa navijacima. Sta cemo u tom slucaju kada bi 25 soma bila premala cifra? Ne morate se ponasati kao da navijamo za raspalu Vojvodinu ili Nis. Cuj 25 soma..ajde malo zivota Grobari, sve mu jebem.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.067
Reaction score
36.040
Jbg, stara, ofucana priča, a sudeći i po anketi mišljenja su 50-50, tako da se tu nikada nećemo složiti. Svako bi verujem voleo stadion Partizana najveći na svetu sa posetom od 100%, ali treba i tu biti realan. Oni malo stariji znaju da ni u staroj državi nismo imali pun stadion na svim utakmicama. Ako se dobro sećam, čak i na prvoj utakmici posle pogibije velikog Mancea JNA nije bio pun.

Meni je lično stadion Groningena mnogo gotivan, ali opet tih 22k je po meni malo, a šta je dovoljno, ni sam nisam pametan. Možda baš ovih 30k koje sada imamo i koje u 99% slučajeva zvrje prazno.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Veličina stadiona je mnogo manje bitna od sadržaja, on mora da bude moderan u tom smislu, znači propratni objekti, kupovina pića, hrane, dresova, suvenira, čisti wcovi, novi, čisti, uredni hodnici, mi smo se navikli i nama je avangardno to sve, ali to je daleko od normalnog.
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
Zečević je u ono vreme gurao projekat novog stadiona, falilo je još neki dokument dozvola od strane grada Beograda da sve krene u proces ali je politički ološ zarad tajkunskih interesa to blokirao što svi znamo.

Nadam se da će Zečević ponovo aktivirati tu priču jer ako ko može to je on mada koliko je to sad moguće.
Nažalost ni tad,a ni sad politička klima nije odgovarala.
Najbolji period je bio onaj kad se gradio Teleoptik,ali tolko para nismo imali.

Ima li neko grama mozga u FKP pa da kaže Pinočeu da ne želimo renoviranje već da nam država pomogne sufinansiranjem novog stadiona u doglednoj budućnosti.
 

Koca97

Početnik
Учлањен(а)
12.07.2019
Порука
32
Reaction score
41
Локација
Tamo gde je Partizan
Akusticno bi odzvanjale sve tri frakcije, idila.
Nista od stadiona dok god su ovi bolesnici na vlasti, u mnogo lepsim vremenima (iako nismo bili drzavno mezimce ni tada, nisu nas ovoliko sistemski satirali barem) ,nisu nam dozvolili da gradimo novi stadion, a kamoli sad.
Za sad ulagati toliko da imamo za licencu i dozvolu da igramo takmicenja, sve preko toga je sipanje u rupu bez dna i neisplativo.
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.123
Reaction score
4.570
Локација
hiperboreja
Veličina stadiona je mnogo manje bitna od sadržaja, on mora da bude moderan u tom smislu, znači propratni objekti, kupovina pića, hrane, dresova, suvenira, čisti wcovi, novi, čisti, uredni hodnici, mi smo se navikli i nama je avangardno to sve, ali to je daleko od normalnog.

Mislis nije normalno da se po hodniku prave reke urina i da svaki put treniram noge pokusavajuci da ih preskocim?

Zar ne ide pesma hrle reke navijaca, reke njihovog urina po hodnicima JNA..
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.418
Reaction score
7.649
Локација
E-WEST
- ako se bude pravio novi stadion naravno da neće imati atletsku, to se nigde na svetu ne pravi
- ako se bude renovirao stadion, nema šanse narednih 20 godina da se pravi novi
- nema šanse da "država" pravi novi stadion ni nama, ni ciganjima, jer pravi u Surčinu

Kapacitet? Protiv Malatije nije bilo ni 20.000, kada je poslednji put bio skroz pun stadion? Ja se ne sećam.

Megalomani su sa druge strane brda. A i ima ih.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.560
Reaction score
1.040
Ово често качим као пример, стадион МК Донса, коштао 30 милиона фунти да се изгради (око 36 милиона евра):

https://www.google.rs/maps/uv?hl=sr...hUKEwjZuvCgl4XkAhUOCxoKHZBQCJoQoiowAXoECAoQCg

Капацитет 30.000, без атлетске, са кровом, испуњава све УЕФА услове. И усред Енглеске коштао 30 милиона фунти да се изгради.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.062
Reaction score
8.348
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Veličina stadiona je mnogo manje bitna od sadržaja, on mora da bude moderan u tom smislu, znači propratni objekti, kupovina pića, hrane, dresova, suvenira, čisti wcovi, novi, čisti, uredni hodnici, mi smo se navikli i nama je avangardno to sve, ali to je daleko od normalnog.

Baš tako. Najofucanije mi je kad čujem: jaoo ta anarhicnost mi ide uz ovakav nas stadion, i ne treba ga menjati jer nam je on ovakav glavno obeležje! To je sve tako grobarski!

Šta je grobarski? Ja ne želim da nas kao grupaciju obeležava to što se dicimo nečim sto je vreme pregazilo i što je apsolutno neprilagodljivo savremenim trendovima i potrebama!

Pa jbt da li je moguće da danas kad se ne znaju tehnološke i graditeljske granice, neko prizeljkuje da dom njegovog kluba ostane nefunkcionalni stadion, sa dotrajalim nosecim elementima (da ne idemo u detaljnije pobrajanje), bez ikakvog dodatnog sadržaja...?! :confused-smiley-013:
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
Uzevsi u obzir posjetu u zadnjih 20 godina, stanje u drzavi, odlazak ljudi, zainteresovanost novih generacija za sport (osim virtuelnog), stvarno ne vidim zasto bi Partizanu trebao veci stadion...
Ja bih stvarno volio da nam treba stadion od 100k, ali...

30k je po meni maksimum.
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.186
Reaction score
2.809
Локација
Где год ОН да игра!!!
Реновирати стадион је глупост и не треба га уопште дозволити. Јер ако га реновираш немаш простор за изградњу новог у догледној будућности. Што је неко рекао, оспособљавати га и улагати само онолико колико је неки минимум да би нам УЕФА дозволила да одигравамо европске мечеве.
По мени, неки модеран стадион капцитета од 30 до 40 хиљада седећих места са свим пратећим садржајима и то би био пун погодак. Једноставно мислим да ће доћи дан када ће УЕФА пресећи и рећи да се не може играти на овако руинираном стадиону.

Најмањи и први услов за изградњу новог је да се прво промени ова власт. До тад је излишно говорити о томе.
Остаје жал што Зечевић то није успео да одради.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
ma uzaludno je bilo sta pricati
naravno da treba izgradi novi stadion, moderan, funkcionalan, moze se napraviti i nesto novo a da ima smeka, naravno ako se zeli

ali ko, kako
ova govna iz uprave, govna sa vlasti ?!
osecam da bi srusili jna i krenuli kao nesto da grade, udarili bi neki temelj levo desno jao nema para, gradiliste bi zvrjalo prazno nas bi vrv gurnuli da igramo na stadionu obilica u fazonu ko vas je*e
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.348
Reaction score
6.571
Локација
Tamo gde si ti!
Mi smo do uvođenja stolica imali kapacitet 55000 i punili smo taj stadion bez problema. Smanjenjem kapaciteta na 32000 stadion je opet punjen. Ako se ne varam posle poslednje LŠ koju smo igrali kapacitet je smanjen na 29700.
Ne znam da li smo dva puta od tada imali dupke pun stadion i da se tražila karta više.

Zbog svega toga ako se pravi novi stadion, ne treba smanjivati postojeći kapacitet, nego ga povećati. Treba stremiti ka tome da se baza nas koji dolazimo na stadion uvećava, a ne decenijama unazad smanjuje.

Košarkški klub je prešao u skoro tri put veću halu, zašto FK ne bi imao bar za 1/3 veći kapacitet od sadašnjeg?

Moje lično mišljenje je da mi novi stadion nećemo praviti sve dok se postojeći oronuli lepotan skroz ne uruši.
 

igor4202

Početnik
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
45
Reaction score
115
Локација
Beograd
Prvenstveno treba razmisljati iz ugla investitora koji sigurno razmislja dal se meni isplati da izgradim stadion na kome ce poseta biti prosecno 1000 ljudi tokom lige i 2 ili 3 put godisnje po 15000 za kvalifikacije.
Mi mozemo da mastamo o cemu god hocemo ali dok mi ne krenemo da punimo ovaj nas stadion nema nista od toga.
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
Prvenstveno treba razmisljati iz ugla investitora koji sigurno razmislja dal se meni isplati da izgradim stadion na kome ce poseta biti prosecno 1000 ljudi tokom lige i 2 ili 3 put godisnje po 15000 za kvalifikacije.
Mi mozemo da mastamo o cemu god hocemo ali dok mi ne krenemo da punimo ovaj nas stadion nema nista od toga.

Nema to veze sa posetom.
Ima veze sa potencijalnim sadržajima koji bi novi stadion uključivao.
Evo imamo po Beogradu ne znam ni sam kolko tržnih centara , šopova, molova, Ušće,Delta,Big Fešn, Ada mol pa ne vidim da su prazni.
Nama su jedini problem cigani i blizina našeg i njihovog stadiona .
Naravno niko ne bi ušo u priče o stadionu bez ozbiljne studije o ekonomskoj isplativosti.

Zato sam ja da odemo na totalno drugi kraj grada odnosno u neku drugu opštinu. Evo npr. Opština Novi Beograd mi je idealna za novu lokaciju stadiona Partizana.

Kad se košarka preselila što ne bi fudbal :D
 
Top