Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Rukometni klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Simpatizer

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
149
Reaction score
309
Локација
Novi Sad
Ja znam neke koji, ne u Partizanu, već u drugim klubovima u odbojci, igraju za plaćen stan, i 50-100€ bakšiša.
Isto tako znam neke i iz sveta Rukometa koji igraju za 500-700 evra, koje ne dobijaju redovno.
Mi već dugo nismo bitan faktor ni u rukometu, ni u odbojci, pa sumnjam da naši i najbolji igrači imaju znatno veći novac.
Uostalom, nas vaterpolo klub je Real Madrid u tom sportu, pa igraju za 1000e, i u godinu dana dobiju 2 plate.

Sto se ovoga tice jako dobro pitanje, ja konkretno znam za odbojku jer sam se time bavio dugo i poznajem pola aktuelnog sastava OK Vojvodina. Od ulaska sns u klub, prva stvar koju su uradili je da su placali studentima 500 dinara da dodju na utakmice evropskih kvalifikacija na vosu. Takodje, placaju stan i kompletnu ishranu, oporavak i teretanu svim igracima, cak i igracima koji su novosadjani i koji su prosli mladje kategorije. Sto se tice plata, tu se najvece krecu oko 1000e mesecno za nekoliko igraca, ipak nisu to naivna imena, Nikic, Blagojevic itd... do nekih stipendijskih ugovora od 300e za najmladje, ali prosek je oko 600e plata. Za nas OK znam da posle dugo godina placaju redovno, ali plate nisu ni blizu ranga Vojvodine, kod nas to ide do 400,500e. Platezno je najmocniji i OK Nis koji dva stranca placa oko 800 900e mesecno. Za vaterpolo sam cuo od nekih po gradu igraca da se nista ne placa, 3 obroka i eventualno neki bonus kad se zaredja koja pobeda, sto se kosarke tice u KLS osim 5 6 ekipa ostali klubovi igracima daju obroke i ne vise od 25 000 dinara, pa mnogi pored toga i nesto drugo rade, tuga...
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
810
Reaction score
2.660
Локација
.
Ma svugde je to ista bagra u upravama. Evo npr. Kaze mi drug dok je treniro plivanje u vojvodini, dobili valjda od grada lovu da kupe kombi da imaju za takmicenja, a predsednik kupio sebi novog fiata 500l a vi se snalazite za prevoz.

Izvinjavam se za potpuni off. Hteo sam samo da se nadovezem za ovo gore.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
Portal ''Rukometni trener'' prenosi da se Nenad Maksić vraća na klupu Partizana...


... prva naredna utakmica igra se 1. februara protiv Dubočice u Leskovcu.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.724
Reaction score
6.165
Jebote po ovome sto pise ispada da je rukomet najbolje placen sport u zemlji. E sad jedina razlika je u tome sto je Rk Partizan uz rkcz spada i po kvalitetu i po finansijama u donji deo rukometnog sveta. Pandan Ok Vojvodina je verovatno Rk Vojvodina a tamo noseci igraci imaju izmedju 2 i 4000 e mesecno. Sabac, Nis, Pazar , Pancevo nigde se ne igra za manje od 1000e za bolje igrace. I kad vidim kakva je situacija u vaterpolu i odbojci ispada da nam je rukomet jos i dobar.
Ali ponavljam uvek treba uzimati u obzir da ja nas Rk na nivou Lecea npr a da je Vojvodina Juve a Sabac Milan npr. Pa u tom kontekstu treba gledati i rezultate i finansije.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Stvarno, koja ,,ludnica,, u Leskovac! Ko je na Forumu trenutno nek baci pogled na live prenos, vredi! Jbt, atmosfera bolja nego u finalu LŠ!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Nije baš bila ,,oštra,, slika u live prenosu, ton je bio još gori, ali jasno se videlo koliko je (jak) Partizan potreban ovim našim prostorima (a i mnogo šire)...
Da ovi što ga mrze imaju koga da mrze, a da mi koji ga volimo jedva čekamo da ga vidimo, bilo gde i bilo kad...kakav je samo doživljaj za neko mesto kada im dođe tim kao Partizan...svejedno koliko je trenutno jak, ali...Partizan je Partizan...veliko ime, veliki klub...
Nadam se da će ova ,,slika,, iz Leskovca inspirisati i druge gradove (pa i ove lenje Beograđane) da pune hale i stadione gde god da se Partizan pojavi...

@Krki PFC , hvala za ovaj link i ,,kači,, linkove rukometnih (ili i drugih utakmica) kada ih nađeš, ovo večeras mi je baš bilo ,,gušt,, kada sam video punu tamošnju halu...
Lepše izgleda (i zvuči) utakmica u jednom takvom skroz ,,popunjenom,, i ,,zagrejanom,, ambijentu, lepo je što je bilo i naših navijača tamo, a najlepše od svega je to što je Partizan pobedio!

Bravo momci, svaka čast! :clap




 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
Koji je primarni kriterijum za utvrđivanje poretka na tabeli? Sa Pazarcima imamo 1:1, ali smo bolji za gol (27:30, 32:28), dok sa druge strane imamo slabiju ukupnu gol-razliku...

A to možemo dodatno popraviti u sledećem kolu pošto Pazarci dočekuju Dinamo, a mi čekamo tim koji je imao više inkarnacija i od prigradskog košarkaškog kluba kojem niko ne može da zabrani kako će da se zove, a koji je trenutno fenjeraš u Sueprligi... Imamo priliku da ih dodatno zakucamo za dno, mada će onda možda još jednom promeniti skraćenicu ispred imena... :D
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Primarni kriterijum za odredjivanje plasmana na konacnoj tabeli jeste medjusobni rezultat izmedju te dve ekipe. Ovo je trenutna tabela gore i Novi Pazar je ispred nas zbog bolje trenutne gol-razlike ali ako bi bila konacna tabela mi bi bili ispred zbog boljeg medjusobnog skora.

Propozicije takmicenja RSS:

https://rss.org.rs/files/157/Propozicije_RSS_26072019.pdf

Ono sto nas zanima je pod clanom broj 6.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ko je preživeo sinoćno košarkaško finale (domaćeg) Kupa Radivoja Koraća u Nišu, samo da mu kažem da je danas (ponedeljak 17.februar 2020. od 17h - po vremenu koje važi u Beogradu) - rukometni ,,večiti derbi,,...


Nije neko finale, nije borba za trofej, nije u najpopularnijim sportovima, ali...derbi je derbi... : )

Igra se u hali Šumice, ,,javni servis,, građana Srbije se čak potrudio da obezbedi i prenos na RTS 2, a ko neće u Šumice i nema RTS 2, evo mu link za praćenje utakmice ,,uživo,, : )

 
Top