Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Saša Ilić, večiti kapiten Partizana

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.743
Reaction score
19.188
Локација
Nickname
Jednostavno Sale bi morao kad-tad dobiti posebnu temu na forumu. A pošto je završio igračku karijeru, došlo je vreme za to.
Ako moderatori smatraju da treba menjati naslov, u redu.

Evo da podelim jednu neobičnu vest, u jednom požaru je pored pravoslavnih svetinja ostala netaknuta još jedna svetinja. Saletov dres.
http://partizan.rs/210927-u-pozaru-ostao-citav-dres-sase-ilica/?pismo=lat

Na dnu teksta se nalazi i žiro račun za pomoć momku, pa ko može valjalo bi...
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Jebem ja malo nepismenu Biljanu Obradović po sred rča.

Još jedan dokaz sunovrata kluba.
 
  • Like
Reactions: MAK

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.618
Reaction score
8.398
Локација
Македонија
Deo sa Leonardom mi je bio posebno interesantan :D

LEONARDO (vezni red)

"Za mene, jedan od najboljih stranaca sa kojima sam igrao u Partizanu. Kleo je možda bio najveći profesionalac, Dijaru sam obožavao jer je voleo da se šali. Ja volim te igrače sa šmekom. Bugarin Ivanov, ranije Moreira... sa svima sam bio dobar. Ali, Leonardo mi se najviše uklapa u tim. Zvali smo ga 'džipsi'. Komunikativan i simpatičan van terena, drzak i bezobrazan u igri. Nije birao sredstva da bude najbolji i da nam donese rezultat. I stalno nešto ljut. Na čelnike, saigrače, trenere... zbog ovoga, zbog onoga... zašto kasne premije, kad će plata... i kad on digne frku, to puca. Delibašić je za njega bio streptomicin. Pošto je znao španski, najbolje je umeo da ga smiri. Pa kad se udružimo Deli i ja, to je spektakl. Uhvatimo ga u 'Soniju', Leo i ja smo na sličnom nivou, Andrija bolji od obojice. Onda ga pustimo da pobedi da bi se smirio... sutradan ne možeš da živiš od njega. Sačekamo da prođe utakmica i onda ga oderemo. I tako u krug".

Ljut na sve i svakoga. Najviše na Đurđevića...

"Da... kao nisu se podnosili, a te sezone postigli zajedno 50 golova. Pa, kako bi funkcionisali da su se voleli?! To mi je jedna od najslađih titula u karijeri. Niko nije verovao da može da dođe do preokreta u plej-ofu. Kod nas u Srbiji svi sve znaju, stalno ide priča biće ovo ili ono. Zvezda je kiksnula na Voždovcu i mi smo svaku utakmicu do kraja igrali na nož".
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Pre 15 ili više godina, kada sam bio mali, kao što sam i sada, 30. decembra skakutao sam po kući i vikao "srećan rođendan! srećan rođendaaaan!" ... imao sam onaj dodatak za 1. ligu Srbije gde su bili podaci o fudbalerima, gde sam video i zapamtio kada je rođendan našem kapitenu.
Tada me otac upitao kome je rođendan i kada je dobio odgovor, njegov je bio u pravcu "ma da ali pusti to ........" gde sam se najstrašnije i najdublje razočarao. Tog dana kad sam bio mali tom rođendanu sam se radovao kao da je moj. Nisam bio baš mali da imam 5-6 godina, ali recimo desetak.
Nikada nisam zaboravio kada je rođendan kapitenu i uvek u mislima kada je taj dan zagrlim tog čoveka i zahvalim mu. Ovog dana ja sam zaboravio, kao što mnogo šta je sjebano u životu i zaboravlja se, kao što i svoj rođendan bi zaboravio da nije onda kada je i Duletov, i ovo kao i mnogo štošta neću oprostiti sebi.
Idiohroma nedostaje, nedostaje za psihoanalizu, da mi napiše da se nosim u pičku materinu.
Pankot ne e mrtov
Srećan rođendan kapitenu
Jebaćemo cigane u svim derbijima naredne godine :D
 

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.712
Локација
Beograd
Kad sam imao npr. 10 godina zove mene sestra od tetke i kaže mi:"Doći će Vuk Rašović kod mene sa drugarom iz Partizana da uzme štene, dodji kod mene da te upoznam." Sestra i Vuk su komšije i kad je sestrin pas dobio štence Vuk joj rekao da sačuva jedno za drugara.

Elem, dolazim ja tamo uredno i čekam da se pojave. Neko zvoni na vrata, ulazi prvi Vuk a iza njega Sale. Sestra nema pojma o kome se radi a ja zanemeo. Ćutim i gledam u pod :D Na kraju je sestra morala da im kaže da treniram fudbal u Partizanu i da sam veliki navijač. Sale i Vuk su malo popričali sa mnom i dali mi autograme. Oni otišli a ja i dalje ćutim i ne pomeram se:D

Sreo sam Saleta skoro u nekom kafiću. Prišao mu, pozdravio se sa njim, zahvalio na svemu. Čovek ima isti osmeh sada kao i pre 20 godina!

Sale, srećan rođendan i da jednom kao trener Partizana pobediš Real Madrid! :partizan-fan::ziveli:partizan-fan:
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Koja je ovo legenda...

DA LI ĆE DA MU ZAMERE NA BRDU? Ilić sedi na klupi Čuke, a pevao čuvenu pesmu Partizana (Video)

partizan-cukaricki-85847.jpg
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
E moj Saša...
Legendo Partizana i majstore fudbalske igre...

Onako ,,na prvu loptu, i vrlo ,,vruće glave,, sam ti ,,sasuo,, nešto na forumskoj temi ,,Srpski fudbal,, povodom tvog podržavanja Kraljevskog fudbalskog kluba Ravna gora, ali znam i ja da ,,odigram,, nešto ,,na drugu loptu,,...pa da ti i na ovoj temi ,,taktički,, saopštim po koju...

Imaš pravo da biraš svoju političku opciju, da budeš monarhista, da biraš prijatelje, da navijaš za koji god hoćeš klub...
Ali zar na dan pre finala kupa koje danas igra tvoj i naš Partizan, ništa pametnije nisi mogao da ,,pustiš u etar,, od ovoga:


Pa zar ti nije palo na pamet da su, recimo, osnivači TVOG i našeg Partizana bili baš oni ljudi, ti neki partizani, borci protiv fašizma, šovinizma, protiv kralja, za komunizam...i... koje su, za vreme Drugog svetskog rata, neki tadašnji ravnogorci hteli da ,,skrate za glavu,,...

I naravno da ti danas ne moraš da podržavaš sve te neke njihove tadašnje ,,partizanske,, političke stavove, ali neki minimum minumuma poštovanja prema njima i njihovoj borbi, pa makar i samo malo poštovanja prema tome što su osnovali nešto kao što je taj naš Partizan - trebao bi da imaš...

Isto tako, trebao bi da znaš da su i ravnogorci činili teške zločine i prema svom i prema drugim narodima, i da je tvoje ,,svrstavanje,, na njihovu ,,stranu,, uvreda za svaku porodicu koja pamti kako su i na koji način (pa i zašto) njihovi preci ubijani...

Isto tako, možda ne znaš, ali milionska ,,armija,, Partizanovih navijača živela je i još uvek živi u republici i niti je imala, niti sada oseća neku potrebu da se vraća na monarhiju - ti naravno imaš pravo da si za to (kao i neki od Partizanovih navijača, takođe), ali...čemu takve neke podele između nas koje nam u ovom trenutku - uopšte nisu potrebne...

U redu - možda je tebi ime tog ,,kraljevskog,, kluba samo simpatično, ili ga smatraš nebitnim, pa si ga podržao...iz nekih svojih razloga...
Ali...
Iz raznih izvora čitam da je to zapravo klub ostrašćenih zvezdinih navijača - pa ako je to tako (a svi kažu da jeste!) - šta se ti, kao legenda Partizana, uopšte petljaš sa njima?!
Dobro...možda imaš neke svoje privatne razloge, tvoja stvar...ali zašto onda JAVNO istupaš u neku njihovu korist?!

E moj Saša...šta ti je sve to trebalo...?

Danas je finale kupa...
A nekada si nam ti donosio taj trofej u vitrine...


A danas? Šta je danas?

Danas nam uprava pravi ,,uspešan,, Partizan koji godinama ne može do titule...
Na terenu ,,uspešni,, fudbaleri koji ne mogu da stignu loptu ili protivnika, ali zato mogu da naprave ili promaše penal...ili da ne postignu gol celo prvenstvo...
Trener koji je postavio cilj i selektovao ekipu da budemo konkurentni...
Navijači koji su digli ruke od Partizana jer neće da gledaju ovo ili da sede sa onima zbog onog...i milije im je da budu uz Partizan samo kad je sve uspešno i kad se nešto slavi, nego kad smo slabi...
I protivnik koji želi da mu MI budemo ,,dezert,, na njihovom već planiranom i upisanom slavlju...

I legenda našeg Kluba koja u ovim i ovakvim danima nema pametnija posla nego da podržava one koji kažu da Ravna gora pobediti mora...
 

PATRIOT

Grobar
Учлањен(а)
24.03.2008
Порука
453
Reaction score
1.215
Saša Ilić večni kapiten!
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.421
Reaction score
5.623
Локација
beograd
Veliko postovanje imam prema kapitenu, ali sada sigurno ne bih stajao celu utakmicu po pljusku sa suzama u očima. Ipak sam ocekivao malo vise. Sam sam kriv, prihvatam.
 
Top