Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Slaviša Jokanović

Статус
Затворена за писање одговора.

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Početnik na mestu trenera , osporavan od samog starta , za mnoge neznalica ziheraš , za neke Grobar do koske i čovek koji je našao svoje mesto u Partizanu .Grobari su mu već smislili pesmu u stilu Duleta Vujoševića ... Slaviša Jokanović je zaslužio da ima svoju temu.

Za početak neke njegove izjave , a kasnije da dodajemo neke pohvale ili kritike kako god bilo ...


PARTIZANOV STRATEG SLAVIŠA JOKANOVIĆ ZANIMLjIVIM IZJAVAMA RAZMRDAO OVDAŠNjU FUDBALSKU JAVNOST

Govorim, dakle postojim...

Retorika najboljeg trenera 2008. po mnogo čemu se razlikuje od kolega


ALEKSANDAR JOKSIĆ

Laloška mirnoća, beogradska prepredenost, engleski sarkazam, španska duhovitost... Sve u jednoj ličnosti. Rođeni Novosađanin, partizanovac po fudbalskom opredeljenju, osvajač jedine titule u istoriji Deportiva iz La Korunje, čovek koji je u Čelsiju igrao pre upliva Abramovičevog novca, vratio se pre 16 meseci u Srbiju i već uspeo.
Od kad je 27. decembra 2007. promovisan u šefa stručnog štaba Partizana, Slaviša Jokanović je oplemenio domaći fudbal karakteristikama za koje su mnogi smatrali da su iščezle. Posebno retorikom, izjavama koje deo javnost odobrava, drugi im se protivi, ali ravnodušnih – nema.
Čuvena Dekartova sentenca u slučaju najboljeg trenera Srbije za 2008. mogla bi da se preobrazi u „Govorim, dakle postojim”. Reči mladog stručnjaka razbijaju monotoniju ovdašnjeg fudbalskog miljea, a spremnost da ponizi protivnika, ocrni sudije ili prozove igrače s kojima svakodnevno redi, dovela ga je na vrh liste omiljenih sagovornika novinara i potpuno neutralisala početnu bojazan među navijačima, zbog činjenice da mu je ovo prvi trenerski posao.
U trenutku kad Parni valjak juriša ka odbrani duple krune, „Sportski žurnal” je izdvojio najzanimljivije izjave Slaviše Jokanovića od dana kad je postao strateg Partizana.

MART 2008.

Ovo nije bilo dobro ni za moje, a ni srce publike
Posle teško izvojevane pobede nad Smederevom, 1:0


Svi bismo želeli da Partizan igra kao Arsenal
Dan posle pobede u Kuli, 1:0

Nisam Aleks Ferguson, pa da ostanem ovde 20 godina. Kad me ne budu hteli onda ćemo se razići
Na pitanje koliko dugo će biti trener Partizana

APRIL 2008.

Igračima dajem samo 60 sekundi da se motivišu
Poruka prvotimcima uoči meča s Bežanijom, 2:0

Ako nekog boli glava onda neka boli njih (Zvezdu)
U najavi 133. večitog derbija

Prehladio sam se pokušavajući da nadjačam jug i sever
Promuklim glasom dan posle remija sa Zvezdom (1:1)

Učinilo mi se jednog trenutka da mi se ekipa raspala
Posle nerešenog ishoda u Novom Sadu, 1:1

Kako su sudiju gnječili u poluvremenu, dobro je znao gde je levo
Reakcija na pritisak Zvezdinih fudbalera posle pobede na Marakani u Kupu, 3:2


MAJ 2008.

Nemam plan posle Partizana! Taman da me zovu Real Madrid i Barselona, odavde se ne bih pomerio
U finišu sezone kad je osvajao duplu krunu

Ne zameram Diari što je promašio kod 3:0. On pogađa kad je 0:0
Senegalac je na meču sa OFK Beogradom (3:1) promašio pet šansi

Siguran sam da je bilo trenutka kad bih zviždao da sam bio na mestu navijača
Posle osvojene titule u Kruševcu


JUL 2008.

Tačno da je Ngambi pogrešio nekoliko puta, ali bi bilo glupo da mu kažemo kako je ovo kraj njegove karijere u Partizanu
Zaštita Kamerunca posle utakmice sa Botafogom (1:2) na kome je štoper bio kriv za penal

Poništili su nas kao ekipu i mene kao trener
Dan posle poraza u prijateljskom meču od Grashopersa, 1:3

Ne očekujem da će me uskoro napasti Benzema, Govu ili neko treći
Komentar na poraza od Liona, 1:3

Kriv sam za sve loše što se dešava u mojoj ekipi
Preuzimanje odgovornosti posle remija u Azerbejdžanu, 1:1

AVGUST 2008.

Navijači imaju pravo da kažu šta misle, imam i ja pravo da se ne složim s njima
Reakcija na sporadične povike „Jokane odlazi” posle pobede nad Interom iz Bakua, 2:0


Sudija je možda bio najbolji igrač gostiju. Ne znam da li je to bilo neznanje ili namera. Ako je namera zna se šta sledi, u svakoj zemlji onaj ko krade mora u zatvor
Revolt na arbitražu Krega Tompsona iz Škotske protiv Fenerbahčea

Iznenadili smo sami sebe kako smo izgledali, čak ni publika nije mogla da veruje da smo brzo postigli dva gola
Analiza meča sa Fenerbahčeom 2:2

U Istanbulu moramo da izgledamo kako nas na terenu ima 22, a ne 11
Pred revanš s Turcima

Moraćete da kupite ulaznicu da biste videli tim koji će igrati
Odgovor turskim novinarima pre revanša sa Fenerom

Hteli smo da uđemo u ligu Turaka, Škota i Španaca, ali nam tu očigledno nije mesto
Aluzija na suđenje u dva meča kvalifikacija za Ligu šampiona

Guiza me je vozio na treninge u vreme dok smo bili saigrači u Mursiji
Dan posle poraza od Fenerbahčea (1:2), Guiza je prethodno postigao gol

Ako je Fenerbahče ekspert u kvalifikacijama za Ligu šampiona, onda za nas važi isti termin u našem prvenstvu
Tri dana posle poraza u Istanbulu, a uoči gostovanja OFK Beogradu

SEPTEMBAR 2008.

Očekujem da Zoran Tošić igra u Partizanu do 35. godine
Odgovor na pitanja rumunskih novinara, uoči meča s Temišvarom, koliko će Bambi ostati u Partizanu

Nezadovoljan sam rezultatom, trebalo je da ih dokusurimo
Posle pobede nad Temišvarom, 2:1


OKTOBAR 2008.

Ako neko misli da je prvenstvo gotovo, dajte mi trofej, pa se vidimo junu
Kad je posle 134. derbija prednost u odnosu na Zvezdu porasla na 13 bodova


Izgledalo je da su moji igrači na ivici linča... Ako bi trebalo da se tučemo, bolje da se nađemo u ringu i proverimo ko je snažniji
Reakcija na tuču Gaja i Moreire u derbiju

Ako bih mogao da biram, neka nam žreb dodeli tim iz Španije, kako bih imao priliku da posetim familiju
Uoči žreba Lige UEFA

Kako ste videli utakmicu?
- Očima...
Prva izjava posle utakmice Milan – Sampdorija (1:1) koju je gledao uživo, četiri dana kasnije Partizan je poražen od Đenovljana (1:2)

Sampdoriji želim sve najgore
Uoči meča s Italijanima

Bilo je dosta čudnih detalja, čekam da i ja dobijem utakmicu na guzove
Posle poraza od Sampdorije 1:2

Hvalospevi su učinili da im se zavrti u glavi, pomislili su da će pobede stizati same od sebe... Glava služi da se njom razmišlja, a ne da bi se dizala i spuštala
Posle poraza od Čukarički Stankoma (0:1), prvog u ligi

NOVEMBAR 2008.

Ako počnem da razmišljam o porazu napravio bih se bolestan, ne bih ni putovao u Nemačku
Optimizam pred utakmicu protiv Štutgarta

Mleli su nad tokom celog meča, na kraju i samleli
Posle poraza od Štutgarta, 0:2

Video sam dobrog špica u Nemačkoj, dobro bi nam došao
Aluzija na partiju Maria Gomeza, strelca golova za Štutgart

Nismo delovali kao tim, nismo znali šta hoćemo
Nezadovoljstvo uprkos pobedi nad Jagodinom u Kupu, 4:2

Ubedljivo vodimo u prvenstvu, preživeli smo Kup, jedini branimo boje Srbije u Evropi... Kako li tek izgleda kad Partizan zaostaje dva boda za bilo kim?
Posle pobede nad Jagodinom, 4:2

Jedva sam čekao poluvreme da korigujem neke detalje
Posle meča sa OFK Beogradom, 5:1

Ostaje nam samo da se pomolimo Bogu kod njihovih prekida
Uoči dolaska Standarda

Svuda nas je bilo, na kraju nas nigde nema
Oproštaj Od Lige UEFA

DECEMBAR 2008.

Ovako mlitavi imamo pet bodova više od drugoplasiranog
Posle poraza od Borca 0:1

Možda me smene za minut, možda ostanem nekoliko godina
Posle poraza od Borca 0:1

Sevilja je dominirala od prvog do 90. minuta, a mi smo imali težak kondicioni trening
Posle poraza od Španaca 0:3

Primili smo gol kao u školskom dvorištu... U nekim fazama igre bilo je nereda na terenu
Posle remija s Radom 1:1

Ne znam da li očekujete nešto interesantno...
Obraćanje mnogobrojnim novinarima posle remija u Novom Sadu 0:0, kad se govorilo o njegovoj smeni

JANUAR 2009.

Bez obzira što su neka pojačanja stigla iz nižih rangova takmičenja, još ne kukaju
Posle sedam dana zimskih priprema

Izgubili smo zato što je Kluž dao jedan, a mi nijedan gol
Posle poraza od Rumuna (0:1) na pripremama u Antaliji

FEBRUAR 2009.

Na našem stadionu Zvezda nas nije napadala ni kad je imala bodovnu prednost, ne verujem da će sad
Pred 136. večiti derbi

MART 2009.

U pojedinim TV emisijama pojavljuju se ljudi poput Stanislava Karasija i kompanije... Pričaju da im nije jasno kako su gosti izveli onaj sastav, pitaju zašto je naš doktor pomogao protivničkom golmanu... Oni to i ne mogu da znaju... Ko o čemu kurva o poštenju...
Rezigniran komentarom Stanislava Karasija posle meča sa Hajdukom iz Kule


APRIL 2009.

Ne znam kad se igra derbi, sutra je utakmica protiv Banata
U najavi meča sa Zrenjanincima, pet dana pre duela sa Zvezdom

Uzalud smo potrošili 36 treninga vežbajući penale
Replika na činjenicu da na 36 derbija nije dosuđen jedanaesterac u korist Partizana


Ako će neko da mi donese trofej devet kola pre kraja rado bih ga uzeo, međutim, to je nemoguće
Posle pobede u 136. derbiju kojom je Partizan stekao prednost na Zvezdom od 14 bodova

Ako su u prethodnom derbiju dvojica stranca bili strelci, znači da imamo prostora za još dvojicu
Osvrt na predlog da se u Super ligi broj stranaca ograniči na četvoricu



Fener nije ferari

Teško su u Partizanu podneli eliminaciju iz trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a da su bili nadomak uspeha svedoči i metafora Jokanovića o odnosu snaga turskog i srpskog predstavnika u borbi za ulaznicu u evropsku elitu.
- Poraz od Fenerbahčea je izgledao kao sudar na autoputu. Prvo prokomentarišeš: „Izvukao sam živu glavu”, a sledećeg dana se zapitaš: „Gde mi je automobil?”. Dok smo se vozili bilo je kvarova semafora, činilo se da ferari ide prema nama, a onda se pojavio golf s nekoliko kubika više od našeg automobila – predočio je Slaviša Jokanović.

Zvezda - frustracija

Uoči 134. večitog derbija Jokanović je slikovito objasnio kakav je bio odnos snaga u vreme kad je on igrao.
- Saznanje da mojoj generaciji ni 100 odsto mogućnosti nije bilo dovoljno da pobedi Crvenu zvezdu znalo je da bude frustrirajuće – podsetio je trener Partizana.

Neće valjda Vukadinović da me smeni!

Povela se krajem 2008. i priča o Jokanovićevoj smeni. Prvi je glas digao član Upravnog odbora Dragoljub Vukadinović, ali je Partizanov trener zadržao smirenost.
- Ne mislite valjda da će mene da smeni Vukadinović – kontrom je uzvratio Jokanović. - Iz Partizana neću otići, sačekaću da me oteraju. Najlakše bi bilo da pobegnem, ali to nikad neću uraditi.

Bjekovića ne služi pamćenje

Bez dlake na jeziku, mladi stručnjak je u jednom trenutku ušao u verbalni okršaj i sa Nenadom Bjekovićem. Bivši sportski direktor Partizana teško je podneo poraz od Sampdorije, objašnjavajući kako je u pitanju jedan od slabijih timova koji su gostovali u Beogradu i da mu nije jasno zašto je tim istumban.
Jokanović je uzvratio bez ustručavanja:
- Slabije sećanje dolazi s godinama, počne da se zaboravlja... Sećam se mnogo slabijih ekipa koje su bile ovde...


Plašim se da me zmija ne ujede

Remi protiv Javora (2:2), a odmah zatim i poraz od Sampdorije (1:2) naterali su novinare, krajem oktobra prošle godine, da Jokanoviću pred gostovanje Čukarički Stankomu postave logično pitanje – da li se plaši da se loši rezultati odraze na psihu njegovih igrača.
Odgovor je bio iznenađujući.
- Plašim se samo poplave, vatre i da me zmija ne ujede – smireno je uzvratio trener Partizana.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Da dodamo još jednu, "alanfordovsku", izrečenu dan posle nedavne pobede nad ciganima od 2-0:

"Lep dan, a?" :D
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Od prvog dana mi je bilo drago što je on došao na klupu, jer je u pitannju veliki Grobar i dobar čovek. Jeste da je bio neiskusan, i da nije sve uvek izgledalo perfektno, ali verujem da smo dobili dobrog trenera, na duže vreme!

Mogu da zamislkim šta je stari Alan Fordovac rekao igračima pre derbija... "sedeo sam pored Spartakusa prije nego što se sukobijo sa Rimljanima, i kažem mu, dečko, ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti"...
 

PartizanSampion

Početnik
Учлањен(а)
14.04.2009
Порука
50
Reaction score
0
Nas novi "Tumba".....bice uspesniji i od njega nadam se...trebalo mu je vremena da se navikne na novi posao i novu poziciju u fudbalu ali sam ubdjen da ce vec na leto u kf za LS pokazati kakav je mudrac...samo da se stvore uslovi da ne prodajemo najvaznije igrace i to je to...
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
Da,da ,to ste sve lepo rekli !
Sad posto smo istrpeli njegovo skolovanje ,na srecu bezbolno jer je komsinica u cabru, trebalo bi da smo dobili pravog trenera sa kojim cemo nadam se opet tresti musemu na JNA.
Jedno je sigurno ,Jokan nas nece ostaviti na cedilu kao smradina djukic.
 

Bob Rock

Početnik
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
45
Reaction score
0
Локација
6th Avenue, New York
Данас сам случајно налетео на овај чланак у журналу и сит сам се исмејао!

Јеботе који лик. "Како сте видели ту утакмицу? Очима." или "Једва сам чекао полувреме да коригујем неке ствари... (5:1)" Да ли се то назире каква сличност између ДВ и СЈ ?

Иначе ово је само још једна потврда да су у Партизану само људи који користе мозак пре свега и имају истанчан смисао за хумор.Црни хумор пре свега...

Изабери понос и став - Изабери Партизан!
 

Zerocool

Grobar
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
753
Reaction score
64
Локација
Република Српскa
Да не полетимо превише. Ја нисам готивио Јокана али ме полако убјеђује да је прави човјек на правом мјесту. Није он још увијек неки велики стручњак али са сваким даном све више напредује и има потенцијал да постане историјска личност у нас:clap. И нисмо га још истрпјели јер ћемо морати, сигуран сам, још да га трпимо али ако дође до онога што би могао онда ћемо баш да се веселимо:napred Partizan. Јокане напријед и имаш нашу подршку (бар већине нас).
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Ja sam jedan od onih koji je podršku Jonaku davao i posle Štutgarta ,Sampdorije ,Sevilje,Borca itd . itd. Naravno da moju podršku ima i dalje.Samo napred treneru!

Nego, želim da ga pohvalim zato što danas od prvog minuta igra sa Marčetom (umesto Ljajića) i Washom u prvoj postavi :clap Tako se to radi na +14,treba proveriti mogućnosti svih igrača pred start kvalifikacija.Još jednom bravo :clap
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Svaka cast za ovu temu, zasluzio je vec odavno :clap:clap
Prava licnost i sto je najbitnije vidi se napredak posle svake utakmice
Daj boze da nam ostane jos barem 10 godina!
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Posle odlaska Djukica, zeleo sam da mesto trenera preuzme Antic ili Jokanovic... Vise Antic jer je iskusan strucnjak, ali i Jokan je bio po meni dobro resenje, covek zna sta radi, mozda je mali rizik bio zato sto nije imao trenerskog iskustva, ali znao sam da ce da se dokaze... Kad su svi vikali lose igramo nemamo igru, mi smo redjali i nastavljamo da redjamo pobede... i nastavicemo! Bravo Jokane, samo tako nastavi!
 

gorant

Grobar
Учлањен(а)
13.04.2007
Порука
389
Reaction score
40
Локација
Daleko od mog Zemuna
Danasnja izmena Gavran umesto Diarre je vrh. Jokan tera svoju pricu i ne zanimaju ga ljudi sa strane. Samo napred!
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.311
Reaction score
3.928
Локација
Kobasicarija "Venac".
meni se licno veoma dopada kako jokan vodi ekipu u ovoj polusezoni. pre toga sam imao dosta zamerki na njegov rad. nadam se da ce se dokazati u pravom svetlu u evropi ovog leta i jeseni. to je ipak pravo merilo uspesnosti, a ne ova nasa raspala liga.
 

Тесла.Ки

Партизановац
Учлањен(а)
11.12.2007
Порука
1.631
Reaction score
64
Локација
Novi Sad
Јокан је имао моју подршку још од момента када је промовисан у тренера Партизана без обзира на резултате... Нормално је било да буде мало осцилација јер човек није имао искуства, али сада све полако долази на своје место...
Само напред, до нових титула и неких нових успеха у Европи... Са Јоканом наравно...
 

Ko Oka Dva

Početnik
Учлањен(а)
28.02.2009
Порука
6
Reaction score
0
Jokan ima harizmu neku pa i kada neide ima dobre izjave xe xe malo podseca na Duleta.
 

PimpDaddy

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2007
Порука
539
Reaction score
6
Локација
Borca BGD/Svedska GBG
Jokan je smeker svetskih razmera. Mlad je i perspektivan. Gresio je i gresice ali ko radi taj i gresi, a gresiti je i ljudski. Najvaznije je da izvlaci nauk iz svojih gresaka a mi cigane guzimo vec redovno. Neko ce reci to je zato sto je komsinica u govnima do guse i sto im je krs ekipa... ali ko god bira da gleda tako na stvari onda ne treba ni da navija za Partizan jer ne zeli da vidi sav dobar posao koji se obavlja u klubu.
 

Vojislav

Grobar
Учлањен(а)
31.10.2008
Порука
294
Reaction score
32
Локација
Chubura
Od prvog dana mi je bilo drago što je on došao na klupu, jer je u pitannju veliki Grobar i dobar čovek. Jeste da je bio neiskusan, i da nije sve uvek izgledalo perfektno, ali verujem da smo dobili dobrog trenera, na duže vreme!

Mogu da zamislkim šta je stari Alan Fordovac rekao igračima pre derbija... "sedeo sam pored Spartakusa prije nego što se sukobijo sa Rimljanima, i kažem mu, dečko, ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti"...

Pogodio si pravo u centar Zoki! Upravo to govori uvek posle svake pobede na prvom treningu sledećeg dana, s tim što kaže "Ako kaniš pobijediti"... :clap:ziveli
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Javor sa 1:0 u utakmici 26. kola Jelen Super lige, ali je trener Slaviša Jokanović, nezadovoljan igrom poslao svoje izabranike na trčanje odmah posle meča.

... a zatim na spavanje bez večere!
 

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
jos i izjava posle javora :moji igraci su mi rekli da je lopta presla liniju ali bice o tome u stampi sledecih pet dana!!respect
to:pickaciganskanikad nebi izjavili....
jokan car!!!!!!!!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top