Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

SMS - Klub prijatelja

Статус
Затворена за писање одговора.

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ne treba nam veći "kviz" od ovog:

7 utakmica u Pioniru u našoj ligi u kojima smo domaćini.

5.000 ljudi u proseku na svakoj utakmici.

(5.000 ljudi je 0,25% stanovništva Beograda, odnosno 0,07% stanovništva Srbije!)

7 utakmica x 5.000 ljudi po utakmici = 35.000 ljudi

ulaznica = 100 dinara = 1 EUR

prihod: 35.000 EUR

Pa da tako u ovih 7 utakmica "otplatimo" sve ono što smo ove sezone morali za kaznu da platimo Evroligi.
 

GadGet

Početnik
Учлањен(а)
22.02.2008
Порука
131
Reaction score
0
Da samo sto troskovi Pionira za odigravanje tih sedam utakmica iznose 7 x 156.470,00 + ko zna koliko jos troskova oko organizacije tih 7 utakmica. Sve to nigde nemas u racunici. Dok ti otplatis one kazne, troskovi na drugoj strani jos toliki. Uvek treba realno sagledati troskove, a ne na prvu loptu.


Ako mi nesto ide na racku onda je to ovako plitko razmisljanje. PRIMER: Popizdim kad mi neko kaze dam ti kintu za corbu da me bacis tu i tu. Naravno nije sve u kinti, ali realno mene kosta gorivo da te bacim, pa me kosta gorivo da se vratim, pa me kosta amortizacija automobila-jbg morao sam da izbrojim lovu kad sam kupovao auto, kosta me odrzavanje - mali servisi, veliki servisi, vandredni servisi, ostali troskovi - registracija, osiguranje, ajde ovo me kosta pa me kosta, a mito panduru za izmisljene prekrsaje itd, i naravno moje vreme utroseno za izigravanje sofera. Za sve to nudi mi se kinta za corbu u jednom smeru. Pa ko je ovde lud, daj ja tebi da dam kintu za corbu da me vozas. Na kraju ako sam te odvezao i nisam uzeo kintu onda je to moja dobra volja, a ne usluga koju ti vracam zato sto si me castio svojim prisustvom.

Svaka akcija koja je usmerena u pravcu pozitivnog poslovanja je ZA POHVALU i ako je primenjiva treba je PODRZATI
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Kuku crni, šta si ti sad sve ispričao...

Ja sam rekao PRIHOD, nisam rekao zarada...Ovo poslednje (zarada) je kad od prihoda odbiješ rashod (troškove), pa ako ti ostane nešto pozitivno - to je onda zarada.

I još nešto, bitnije od svega:

Rashod (troškovi korišćenja "Pionira") imaš i onda kad imaš gledalaca mnogo manje nego što ih ja priželjkujem, znači i kad nemaš nikakav (ili skoro nikakav) prihod. Usudio bih se čak da kažem da je taj rashod 95% isti kao kad ima puno gledalaca.

Prema tome - punimo "Pionir", napravimo neki prihod (kad rashode već svakako imamo)!
 

GadGet

Početnik
Учлањен(а)
22.02.2008
Порука
131
Reaction score
0
Ma naravno da treba da se puni pionir, ali zasto kazes da ne treba "kviz"??

U ovom slucaju je kviz, ali bilo kakvu akciju ne treba sputavati. Iako se zesce smorim kad vidim da klub prijatelja danima stoji na istoj cifri. U pioniru godinama iste face, maltene se "zna" koje je cije mesto. Zato ti i kazem mora jos nesto da se osmisli kako bi se aktivirala masa, a ne ne treba nam to. Rupe ne treba zatvarati istim tempom kojim se otvaraju vec duplo brze
 
Последња измена:

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
KK Partizan treba dosta da poradi na marketingu. Novac je uvek potreban. Jak marketing tj. nove i dobre ideje kako da se zaradi dodatno novca su uvek potrebne. Dobar sponzor, podrška grada, dobar marketing, neprodavanje igrača(možda najviše jedan po sezoni) uz već postojeći sistem koji gaji D.V. i uprava = Vrlo jak Partizan.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Marketing u KK je ipak "svemirski" u poređenju sa FK. Ali može to i mora još bolje. I biće bolje. Kad nam marketing još više ojača, time će ojačati i ceo klub. Jak i uspešan marketing (a to u sportu i sportskom klubu predstavlja unošenje dodatne love u klub) ne može nikako da šteti.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Nemoj uopšte da upoređuješ dva tima. KK je za njih izmislio marketing! Da ovima iz FK nema Voje, ni sajt ne bi imali! On je jedini koji tamo nešto radi o tome.
 

ANDREI RUBLEV

Leni Riefenstahl
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
5.614
Reaction score
265
I to sto kazes gazda. Marketing KK je odlican!!!Covek bi pomislio da imaju 5 puta veci budzet od Fk-a
 

Zerocool

Grobar
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
753
Reaction score
64
Локација
Република Српскa
Ма маркетинг у свим нашим спортским друштвима је лош, ја сам на то мислио, у поређењу са озбиљним маркетингом на западу код нас је игра! Слажем се да КК има много бољи маркетинг него ФК и да вјероватно има најбољи маркетинг код нас.
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Novi predlog mislim ideja - KK Partizan bi mogao da organizuje ture u trajanju od dva-tri dana. Kao npr. obilazak hale, sobe sa trofejima, ručak i večera sa košarkašima, slikanje sa njima pa prisustvovanje treningu i jednoj utakmici Evrolige gde bi bili uz samu klupu Partizana. Pa ko nebi platio za to zadovoljstvo :) Ja sam sve ovo malo šturo rekao ali nadam se da kapirate poentu.
 

Arsen_Wenger

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2010
Порука
1.866
Reaction score
60
Svaka ideja koja moze da doprinese partizanu je ok.
Mislim da je sad velika sansa za partizan da skoci za nekoliko stepenika unapred, jer ljudi ne pamti se da je partizan bio u ovolikoj žiži odavno. Znači ovo sad treba iskoristiti maksimalno, i mislim da ima prostora da se marketing (marketing nije reklama,vec nacin ili ideja kako ostvariti veci profit) unapredi, jer situacija za to ne može biti bolja!
 

Arsen_Wenger

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2010
Порука
1.866
Reaction score
60
partizan kakve rezultate pravi, i koliko navijaca ima, koji vole partizan i kojima je on kao clan porodice, trebao bi da zivi najvecim delom od navijaca (u finansijskom smislu), na tome treba raditi
 

Mister NO

Ex - Чика Црни
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
797
Reaction score
32
Локација
Borèa
Meni se cini da se na tome radi e sad sto neko to ne zeli da isprati to je druga stvar, ja sam bio siguran da ce posle prve utakmice u Areni biti bar jedno 2.000 poruka tj. da ce svaki deseti poslati sms kad ono nista od toga.
Kada je nagrada zastavica i znacka ili eventualno dres onda sve ide kilavo a kada je nagrada put u Pariz onda se poruke salju masovno, pa mi treba da pomognemo KKP a ne da osvojimo neku nagradu.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Slobo, uz svo poštovanje, ne razumeš se ni u marketing ni u srpski mentalitet! Već sam ranije objasnio zašto nije tako kako ti kažeš.
 

Mister NO

Ex - Чика Црни
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
797
Reaction score
32
Локација
Borèa
Mislim da ti uz svo postovanje ne razumes sta ja hocu da kazem: Da je sramota da neko ocekuje nesto zauzvrat da bi pomogao svom voljenom klubu a na recima su svi jaki. Ne razumem se nesto specijalno u marketing ali sam imao neke lepe ideje( he,he,he) mislim da se razumem u srpski mentalitet i zao mi je sto smo postali takvi da niko nikom nece da pomogne (znam mnoge koji ne propustaju nijednu Partizanovu utakmicu na TV-u a kad sam im rekao da posalju neku poruku bilo je: A sto bas ja) i sto humanitaci kradu pare ali to je vec druga tema.
 

Crno beli svet

Početnik
Учлањен(а)
28.11.2009
Порука
107
Reaction score
0
Najlepši 'crno-beli' slogan vodi u Pariz! 19.04.2010.
547.jpg
Konkurs za najzanimljiviji i najlepši slogan koji će ispratiti ‘crno-belu’ ekspediciju u Pariz na završni turnir Evrolige trajaće do 1. maja!

Na posebnoj stranici možete pronaći sve slogane koji se nalaze u konkurenciji, a da biste učestvovali u nagradnoj igri potrebno je da na jedinstveni četvorocifreni broj 4111 pošaljete sledeće parametre:

SLO razmak SLOGAN razmak NADIMAK ili IME

Nagrada za prvo mesto i najlepši slogan je put u Pariz i jedan komplet karata za sve utakmice završnog turnira!

Budite uz 'crno-bele', priča se nastavlja...budite oni koji će napisati još jednu rečenicu u istoriji kluba!
 
Последња измена:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Nemojte da mi uzmete za zlo, ali ja imam jednu kritiku. Tiče se roka do kojeg se mogu slati slogani za dobijanje nagrade (put za Pariz).

Mislim da je taj rok morao biti kraći, a ne da bude do 1. maja. Mislim da je 1. maj jako, jako "knap" za dobitnika da se spremi da ide na put.

Ako je zaposlen negde - treba da traži i dobije odmor.
Ako je student - takođe treba da "sredi" svoje obaveze na fakultetu.

Da ne pričam tek o tome da, bez obzira što je dobitniku plaćen put, smeštaj i karta za utakmice, dobitnik ipak mora da ima neke pare uz sebe, da se eventualno snađe za te pare ako ih nema i slično...

Sem toga, zapitajte (zapitajmo) se koliko ima mogućih još i nekih drugih privatnih obaveza za tog dobitnika koje on možda mora regulisati pre puta...Šta recimo ako dobitnik ima malo dete, ako se stara samostalno o njemu, ako treba da organizuje čuvanje tog deteta dok on nije tu, dok je u Parizu?

Čisto sumnjam da bi zarada klubu od slanja predloga za slogan bila nešto puno manja da je rok recimo bio 20. april umesto 1. maja. Oni koji su hteli da šalju predloge za slogan - najveći broj njih je te predloge odavno već poslao. Ova akcija već traje jako dugo, zar ne?

Eto, to je moja kritika. Najdobronamernija. Za ubuduće. Ponajviše zbog nekih drugih (budućih) akcija sličnog tipa koje svi očekujemo.
 

Vuk23

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2008
Порука
1.542
Reaction score
803
Nagrada je sjajna,bez obzira što se od početka najavljivala.
Jedino je šteta što je poslato jako malo poruka tako da je nagrada 1 komplet karata,mnogo bi bilo lepše da je mnogo više poruka i da je nagrada 2 kompleta karata da dobitnik ne ide sam.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top