Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Teniski klub Partizan

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Predsednik TK Partizan otvoreno ...

Grujić: Ubiće nam tenis!



SRPSKA sportska javnost već izvesno vreme je svedok verbalnog obračuna predsednika TSS Slobodana Živojinovića i Srđana Đokovića, oca našeg najboljeg tenisera. Poslednja epizoda poprimila je dramatične tonove, pošto je Đoković iskazao revolt zbog ugovora i načina na koji su oni napravljeni, uz indirektan nagoveštaj da bi zbog ovog sukoba Srbija mogla da ostane bez najboljeg tenisera u Devis kup reprezentaciji.
Funkcioneri Teniskog saveza Srbije za to vreme su nedostupni predstavnicima medija, a malo ko sa strane želi da stane između dve vatre. Jedan od onih koji su spremni da otvoreno govore o aktuelnoj situaciji je predsednik TK Partizan Dušan Grujić.
- Ne podržavam Srđana Đokovića i način na koji radi, ali najveća odgovornost i krivica za sve što se dešava je na Savezu i njegovim čelnicima Slobodanu Živojinoviću i Dušanu Orlandiću - kaže Grujić.
* Šta TSS nije dobro uradio?
- Prvo, Boba mora da ima sluha i da pre pravljenja ugovora razgovara sa našim teniserima, jer oni su ti koji pronose slavu naše zemlje i koji donose novac. Nije bitno gde se igrači trenutno nalaze, njegova i Orlandićeva obaveza je da se vide sa njima, da kažu šta Savez može da ponudi, a šta oni traže i da zajednički donesu zaključke. Tek posle toga može da se izađe pred javnost sa gotovim ugovorima. Ali, kao i sve do sada TSS je i ovo uradio katastrofalno!
* Koliko sve što se dešava može da bude opasno po srpski tenis?
- Ovakve stvari mogu da nam ubiju tenis - jasan je Grujić. - Sve ostvarene uspehe ne smemo da prokockamo, a to mi Srbi često radimo. Umesto da se složimo i idemo još više napred, kod nas uvek ide suprotno.
* Smatrate li ispravnim što Srđan Đoković sve govori u ime svog sina Novaka?
- Apsolutno ne podržavam Srđana Đokovića. Pa, naši teniseri su punoletni ljudi i oni bi trebalo da govore ono što misle. Ali, ako Novak to dozvoljava, onda je to njegov problem i problem njegove porodice. Očigledno se još nije osamostalio - zaključio je Dušan Grujić, predsednik Teniskog kluba Partizan.

ĐOKOVIĆI ZABORAVILI PARTIZAN
PARTIZAN je srpskom tenisu podario Novaka Đokovića, Anu Ivanović i Janka Tipsarevića.
- TSS ne zove nikoga da pita za mišljenje, nijedan klub, pa ni nas kao najtrofejniji. A, iz našeg kluba je krenulo troje sadašnjih asova i imamo još pet potencijalnih reprezentativaca. To je dokaz samovolje čelnika Saveza. A, ni Đokovići se izgleda više ne sećaju pomoći Partizana na početku Novakove karijere. Naročito sam ogorčen što su nedavno dva vrhunska teniska terena poklonili Olimpu, a ne klubu iz kojeg je Đoković krenuo u svetski vrh - razočarano konstatuje Dušan Grujić.

Novosti

Umisljena "zvezda" i njegov verni pratilac pokusavaju da sebe predstave kao "spasioce" srpskog tenisa ....
 

kursula

Grobar
Учлањен(а)
01.04.2007
Порука
225
Reaction score
0
Локација
South Side Edmonton,Canada
Ne zelim mu nista lose(Novaku) ali me vise ni ne interesuje njegova karijera.Pokazao je svoje.Rano se samo umislio,da je neka zvezda.Sem turnira u Montrealu,jos nista nije uzeo.Njegov otac,vesto koristi Novakovu popularnost u Srbiji i pokusava da "uzme" na istoj sto vise.Toliko o njihovom porodicnom "postenju" sa kojom se isticu svuda po medijima.:buhaha
 

Method Man

Guest
v86567p0.jpg

Grujić za MONDO: Greše i Srdjan i Boba
Nedelja, 10. februar 2008. 19:13

Nema razgovora sa Dušanom Grujićem, u kome ima "okolo-naokolo". Ni u spontanom intervjuu za MONDO u Moskvi predsednik Teniskog kluba Partizan nije pričao mnogo, ali će se njegove reči pamtiti dugo.

Dušana Grujića, osim na raznim teniskim mečevima, možete videti na košarci, fudbalu, vaterpolu... Uglavnom kad igraju Srbija i Partizan.

"Veliki sam zaljubljenik u sport. Prošle godine sam sa suprugom bio na Vimbldonu, jer je TK Partizan na tom turniru imao tri igrača. Išao sam, pre svega, da udostojim tu decu. Izmedju ostalog, oni nose boje našeg kluba i najosnovniji je red bio da se ja pojavim tamo", počeo je priču Grujić.

"Sada sam u Moskvi, a već znam da ću ići i u Zagreb kada devojke budu igrale FED kup. Sport je moja velika ljubav. Posećujem skoro svaki sportski dogadjaj, naročito kada je tenis u pitanju. Uostalom, moj sin, koji je trenutno u Americi, igra fudbal, a kćerka mi je bila teniserka. Ona je sada udata i svi nestrpljivo čekamo prinovu. Mi smo jedna velika sportska familija."

Prošli put kada je Grujić progovorio, sve je "grmelo“. U jeku medijskog prepucavanja na relaciji Srdjan Djoković – Slobodan Živojinović, a na temu ponudjene nadoknade Novaku za nastupe u Dejvis kup reprezentaciji u visini od 125.000 evra, prvi čovek TK Partizan "udario" je i po jednom i po drugom.

Posle toga, bar neko vreme, nije bilo oštrih reči medju najuticajnijim ljudima srpskog tenisa, a nedavno su prilikom odlaska u Moskvu Boba i Srdjan normalno komunicirali.
v86567p1.jpg





Da li je za srpski tenis neophodno da se stišaju strasti?

"Postavili ste mi jako dobro pitanje i ja ću vam jako precizno odgovoriti. Smatram da je posle moje izjave u "Sportskom žurnalu" nastupilo zatišje. Ne postoji srpski tenis od kada ga je igrao Boba Živojinović, niti će prestati da postoji, kada prestane da ga igra Novak Djoković", poručuje Grujić.

Gde je uopšte nastao problem na relaciji Djokovići – Savez?

"Konkretno, mislim da je veliku grešku tu napravio Živojinović. Iz kog razloga? Po mom mišljenju, a pričao sam o tome sa mnogim pametnim ljudima koji su se složili, trebalo je prvo da razgovara sa igračima, da vidi šta oni misle i onda usklade zajedničku izjavu za javnost. Tako se ne bi dogodilo da dodje do prepucavanja po medijima."

Da li je problem bio javno objavljena suma novca koju bi naši najbolji teniseri, uključujući Anu Ivanović, Jelenu Janković i Janka Tipsarevića, trebalo da dobiju za nastupe u FED kup i Dejvis kup reprezentaciji?

"Prvi put čujem da je predsednik nekog saveza javno rekao koliko će igrači dobiti novca za nastup u reprezentaciji. Mislim da je tu napravio grešku, ali apsolutno ga podržavam, kao i sve druge sportske radnike koji ne dozvoljavaju da se roditelji mešaju. To što radi Srdjan Djoković, to je... Dekadentno. Već je malo prešlo u... Ne znam koju reč da upotrebim. Malo je neukusno. Uzmem novine i čitam "Djoković, pa Djoković, Djoković, pa Djoković", otvorio je dušu Grujić, koji ističe da u Srbiji postoji veliki problem "roditelja u sportu".


v86567p2.jpg





Iz vašeg odgovora može se zaključiti da sa visinom nadoknade i transparentnošću TSS, bar javno, problem nije imao Novak već Srdjan Djoković?

"Prvo, jako je ružno što on svom sinu, koji sada puni 21 godinu, ne dozvoljava da se oglašava, već se ponaša kao njegov ataše za štampu. U redu je to šta se oni kod kuće dogovore, ali smatram da treći igrač sveta treba da ima svoj stav, koji sme sam da iznese. Roditelji apsolutno ne treba da se mešanju u rad Teniskog saveza, reprezentacija...“

Po Grujiću, priča je "mnogo dublja" od spora oko "nadoknade" za Dejvis kup minute.

"Navešću vam primer. Srdjan Djoković je postavio prvo tog Petrovića za selektora, a sada Obradovića. To nije ružno za mene, ali jeste za TSS. Šta to treba Bobi, da mu jedan roditelj postavlja saveznog kapitena, zato što mu je sin treći igrač sveta?!“

Posle kratke pauze Grujić je nastavio.

"Da li se mešao otac Federera, Štefi Graf, Borisa Bekera u rad Saveza? Svako treba da radi svoj posao."


v86567p3.jpg





Javnost je bila svedok i sukoba na relaciji Djokovići – Grad Beograd i to oko zemljišta na kojem porodica našeg najboljeg tenisera svih vremena želi da izgradi Teniski centar.

"Mnogo veći srpski brendovi od Novaka Djokovića, jedan Vlade Divac, Dragan Kićanović, Piksi Stojković nisu mogli da dobiju to gradjevinsko zemljište onako kako je to hteo otac Novaka Djokovića. Bio sam prisutan kod gradskog sekeretara za sport i omladinu, gospodina Krecojevića, kojeg jako uvažavam kao čoveka koji je preporodio beogradski sport, kada je rekao da nema ništa protiv da Djoković dobije to zemljište, ali da mora da se ispoštuje procedura."

"Takav je zakon. Zašto bi Djokovići bili izuzeti? Zašto njima da se dodeli zemlja van zakona? Apsolutno nemam ništa protiv da Djokovići izgrade Akademiju. Što više centara, veća konkurencija, bolji uslovi za rad, ali zakon mora da se ispoštuje."

Sa dozom gorčine Grujić priča o Djokovićima, iako ne propušta priliku da kaže da je Novak dobar dečko i sjajan sportista.

"Ne mogu, a da ne spomenem da je Novaku Djokoviću zabranjeno da spominje klub u kojem je ponikao, u kojem je proveo 12 godina, gde mu je predsednik, ovaj koji priča sa vama, obezbedio uz UO TK Partizan, preko 50.000 evra kada je bio 800. na svetu. On to nigde ne spominje, što mi je malo žao. Ipak, TK Partizan apsolutno podržava nameru Djokovića da izgrade taj centar i ovim putem pozivam grad Beograd da im izadje u susret koliko je to moguće."
v86567p4.jpg





Ono na čemu je Beograd insistirao, da Djokovići učestvuju na tenderu za zemljište i ponude najbolju cenu, Kragujevac ni ne spominje. Taj grad ustupio je Novakovoj porodici zemlju za izgradnju TC.

"Kragujevac je manja sredina , možda su u Kragujevcu drugi uslovi za dobijanje gradjevinskog zemljišta i nema razloga da se gospodin Djoković ljuti. Ako je već dobio to što je dobio od Kragujevca, trebalo bi da centar izgradi tamo. Ponavaljam, nemam ništa protiv toga da Djokovići grade i u Beogradu, ali po zakonu.“

Sičan projekat je već pokrenuo i TK Partizan. Može li vaš klub to da "izgura“ do kraja?

"Kakvo ste mi pitanje postavili... Molio bih vas da moje reči tačno citirate. Ja sam čovek koji nema dlake na jeziku i koji uvek kaže ono što misli."

Nakon što je dobio usmene garancije da mu reči neće biti "izvrnute", Grujić je nastavio:

"Niko ne spominje TK Partizan, iz više razloga. Prvo, ljudi koji su oterani iz Partizana, sada su u Savezu, u kojem sam ja nekad bio, a ja sam stvorio i Teniski savez Srbije i Crne Gore. Moja malenkost, uz još neke vredne ljude, otišla je u Crnu Goru i postavila na noge TS SCG, "uveo" TS Beograda u zgradu, "uveo" TS Srbije u zgradu, "uveo" TS Srbije i Crne Gore u zgradu, okrečio, spremio i onda kada je posle godinu i po dana rada tadašnji predsednik Izvršnog odbora gospodin Nicović rekao da odlazi zbog prezauzetosti, otišao sam i ja. Došao sam zajedno sa njim, prepoznao sam trenutak da bi i ja trebalo da odem. Ja tako razmišljam i tako sam vaspitavan, da ne ostavljam prijatelje nikada."

"Drugo, ne pominju nas, jer se plaše Partizana. Mi smo prošle godine proglašeni za najbolji klub, uzeli smo devet titula, pet prvih mesta i tri druga mesta. To je veliki uspeh za Partizan. Partizan je institucija. Mi ćemo i ove godine da budemo najbolji."
v86567p5.jpg





Kada je počela priča o Partizanu, Grujić je pričao u dahu.

"Pored toga, gradimo stadion koji je prvo trebalo da ima 3.500 mesta, onda smo dogradili jedan deo i sada će imati kapacitet od 5.000 mesta. Iako nam niko ne pomaže, mislim da će ove godine oko 70 odsto gradjevinskih objekata biti pušteno u promet."

"Ja kao predsednik TK Partizan mogu da budem ponosan. Evo, moja supruga se ljuti kad ja po ceo dan ne dolazim kući, ali imam zaista puno posla tamo. Zapošljavamo 28 ljudi, pod ugovorom imamo oko 40 igrača, itd. Partizan će ovo što je započeo, a to je teniski stadion za 5.000 gledalaca, i završiti. Vrlo sam uporan i ambiciozan čovek i ostvariću sve što sam započeo. A, da li će neko iz Saveza želeti da se neki mečevi tu održavaju, ja ne znam.“

Grujić je onda poručio: "Arena košta 25.000 evra na dan, a mi naš stadion za potrebe Saveza i zemlje dajemo gratis!"

Veliki Partizanovac za kraj priče o terenima TK Partizan, otkrio je: "Kada centar bude gotov, Partizan će mu dati ime koje će biti veliko iznenadjenje i ja to sada ne mogu da vam otkrijem."

Ipak, iz priče sa Grujićem, autor teksta primetio je da, ako se radi o imenu i prezimenu neke žive osobe, onda će se crno-beli teniski kompleks zvati po Ani Ivanović.

"Ja ne mogu nikada da budem realan kada je u pitanju Ana Ivanović. To je jedna osoba koju ja obožavam, jedno predivno vaspitano dete, kao injena porodica, jako su fini. TK Partizan ima divne odnose sa celom porodicom Ivanović, kao i sa Anom. Ona je dete Partizana i kada bude prestala da igra tenis, njoj je mesto u našem klubu", završio je Dušan Grujić.

(MONDO)
 

mix

Grobar
Учлањен(а)
08.11.2007
Порука
226
Reaction score
0
Локација
POD BAGDALOM
Srdjanu svaka cast na tome sto je od Novaka stvorio vrhunskog tenisera, ali mislim da nije na njemu da odredjuje ko ce da bude selektor(iako o Bogdanu Obradovicu mislim sve najbolje) a jos manje je na njemu da zabranjuje svom sinu da govori o teniskom klubu u kom je ponikao. Grujicu svaka cast za sve sto je uradio za tenis u Srbiji, ali se na ovom primeru jos jednom pokazuje da pravi sportski radnici ne mogu da dodju do vodecih pozicija u savezu kada je neki sport u ekspanziji, vec su ta mesta rezervisana za "kontraverzne" biznismene. Zalosno je to sto TK Partizan niko iz saveza ne pomaze u izgradnji terena, ipak je vecina nasih uspesnih tenisera ponikla u Partizanu. Meni se dopada ideja da kad se tereni zavrse dobiju ime po Ani! Iako sam veliki Partizanovac zelim sve najbolje svim nasim teniserima(Nole, Janko, Nenad, Viktor, Jelena, Ana...) uvek cu biti uz njih, ali mislim da je krajnje vreme da se roditeljima(pre svega mislim na Srdjana Djokovica) zabrani mesanje u rad klubova i saveza.
 

Method Man

Guest
TK Partizan gradi teren na Kosovu?
Subota, 8. mart 2008. 16:02

Članovi Teniskog kluba Partizan posetili su u subotu Kosovsku Mitrovicu kako bi pružili podršku Srbima sa Kosova i Metohije.

Predsednik TK Partizan Dušan Grujić izjavio je Tanjugu da je cilj ove posete održavanje "teniskog časa" i podrška kosovskim Srbima u ostvarenju njihovih osnovnih zahteva, da žive u državi Srbiji.

Grujić je najavio i da će uskoro TK Partizan početi da gradi teniski teren u Kosovskoj Mitrovici.

Pokušaćemo tokom godine da napravimo ovde jedan teniski teren o trošku TK Partizan, tako da bi sledeće godine mogao da se odigra jedan turnir i da tenis konačno krene da se igra u Kosovskoj Mitrovici, jer to ovaj grad zaslužuje, rekao je Grujić.

(Tanjug/MONDO, foto: MN Press)
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Опширније о овом плану ТК Партизан...

PARTIZAN GRADI TERENE NA KOSOVU!

Predsednik TK „Partizan" Dušan Grujić u Kosovskoj Mitrovici najavio da će crno-beli u tom gradu graditi teniski teren na kojem će od 2009. organizovati turnir sa nagradnim fondom od 10.000 dolara

Predsednik Teniskog kluba „Partizan" Dušan Grujić najavio je juče u Kosovskoj Mitrovici da će crno-beli u tom gradu izgraditi teniski teren na kojem će od 2009. organizovati turnir sa nagradnim fondom od 10.000 dolara.
- Mislim da smo uspeli u nameri da ljudima koji žive ovde pružimo podršku da istraju u borbi protiv nezavisnosti Kosova. Omladini koja pokazuje veliko interesovanje za bavljenje tenisom želimo da prenesemo da ćemo u narednih godinu dana izgraditi teniski teren na kojem bismo 2009. godine organizovali turnir sa nagradnim fondom od 10.000 dolara - rekao je Grujić.
Rukovodstvo Partizana je na sportskom igralištu tehničke škole u Kosovskoj Mitrovici održalo prvi javni čas tenisa.
Grujić je istakao da će sa predstavnicima Ministarstva za sport nastojati da se u severnoj Kosovskoj Mitrovici naprave još dva ili tri teniska terena, kako bi mladi imali gde da treniraju.
- Mi smo narod koji je dao i koji još daje mnoge poznate književnike, uspešne sportiste, pametne ljude i svet mora da uvidi to, a ne da nas stalno loše prikazuje - naveo je Grujić.
Posle toga Grujić je deci iz Kosovske Mitrovice, budućim teniserima, poklonio 40 reketa i 100 majica, dar TK „Partizan". Jedan od domaćina Ljubiša Jakšić naglasio je da će se u najskorije vreme u Kosovskoj Mitrovici oformiti teniski klub, koji će možda iznedriti novu Anu, Jelenu i Novaka čiji koreni potiču sa Kosmeta.

izvor: www.pressonline.co.yu
 

pfcPrijedor

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2008
Порука
411
Reaction score
7
Локација
Prijedor, Zapadna Srbija
v102870p0.jpg

Teniski rat Partizana i Zvezde!
Cetvrtak, 10. jul 2008. 19:01
Treću godinu zaredom šampiona države u tenisu dobićemo za zelenim stolom. "Večiti rivali", Partizan i Crvena zvezda pokušali su da u četvrtak odigraju finalni duel za titulu, ali ga nisu priveli kraju.

Meč je prekinut pri vođstvu Partizana od 1:0, jer se ekipa crno-belih povukla sa terena.

Predsednik Teniskog kluba Partizan Dušan Grujić i čelnik Teniskog kluba Crvena zvezda Slobodan Vojinović imaju, naravno, različita viđenja ovog nemilog događaja. Problem je nastao oko doping kontrole. U Partizanu tvrde da su zvezdaši "pobegli" od dopinga, a u Zvezdi odbacuju optužbe.

U izjavi za MONDO, čelnik kluba iz Humske Dušan Grujić ispričao je da je odluku o povlačenju ekipe sa terena doneo nakon što je rival odbio da ode na obaveznu doping kontrolu.

"Predstavnik Zvezde, ja i pravnik iz Teniskog saveza Srbije smo bili tu kada je došlo nadležno lice sa ovlašćenjem da odabere bilo kog igrača za doping kontrolu. Boba Vojinović je tada rekao da zahteva da vidi salu u kojoj će se izvršiti doping kontrola, a potom je odbio da šalje igrače na kontrolu, uz obrazloženje da nije obezbeđena sterilna prostorija. Dakle, teniseri Crvene zvezde nisu išli na doping kontrolu", tvrdi Grujić.

Pozivajući se na zapisnik sa meča, Grujić je naveo da predstavnici Crvene zvezde nisu dozvolili da se priđe bilo kom igraču, dok je, sa druge strane, Partizan predložio da svi igrači idu na doping test. "To sve stoji u zapisniku koji je potpisao glavni sudija Tibor Demetar", kaže predsednik TK Partizan.

On tvrdi da se teniser Zvezde Nikola Ćirić sa zakašnjenjem pojavio na meču i da je "zavirivao da vidi da li ima oznaka na kojoj piše - soba za doping kontrolu". "To je namerno uradio u strahu od doping kontrole. Kada je video da nema nikog onda je pristao da igra meč", kaže Grujić.

Ćirić je prvi set protiv Dušana Lajovića dobio 6:1, u drugom je vodio 5:4, ali ga je izgubio 7:5. Potom je izgubio i meč (6:4 u trećem setu), a predsednik Partizana tvrdi da je "Ćirić dobio instrukcije da pusti meč protivniku kada su videli da se pojavila osoba zadužena za vršenja doping testa".

"Pitam se zašto nije izašao na vrata, nego je pobegao preko ograde ge ga je sačekao direktor Zvezde Boba Vojinović. Osim njega, preko žice je otišao i Zekić!", prepričava Grujić i u svom stilu poručuje: "Boba Vojinović je grobar srpskog tenisa".

Grujić je više puta ponovio da stoji iza odluke o povlačenju ekipe sa terena. "Odluku sam doneo ja i stojim iza nje, jer nisam želeo da igram protiv ekipe koja je možda dopingovana".

Predsednik Partizana kaže da se već duže vreme u teniskim krugovima priča o dopingovanju nekih tenisera. "Ja znam ko je taj čovek koji drogira decu i nameravam da uskoro pokrenem priču o tome. Ovo je krah srpskog tenisa i nedopustivo je da se tako odnose prema deci. Ja neću da igram ovakvo prvenstvo i spreman sam da istupimo iz lige. Zvezda je dva puta dobila prvenstvo za zelenim stolom i uopšte me ne zanima kakav će sada biti ishod", kaže Grujić.
v102870p1.jpg



Vojinović: Nisam grobar

Čelnik Crvene zvezde Slobodan Vojinović za MONDO, međutim, kaže da je "situacija čista" i da su crveno-beli šampioni.

"Zvezda je osvojila titulu neosnovanim povlačem ekipe Partizana. To je naše viđenje situacije i ne vidim nijedan drugi mogući rasplet", kaže Vojinović.

Tvrdnje Grujića o tome da je teniser Nikola Ćirić "pobegao" sa doping kontrole, Vojinović naziva "lažima". "Na doping kontrolu nije trebalo da ide Ćirić već David Savić. Dušan Grujić laže!", odgovor je Vojinovića.

Na ocenu Grujića da je "grobar srpskog tenisa", Vojinović odgovara: "Ne mogu da budem grobar srpskog tenisa, jer ja sam zvezdaš!".

Teniski savez Srbije, kao organizator Ekipnog prvenstva Srbije za seniore, poslao je medijima samo šturo saopštenje da je finalni duel između Partizana i Crvene zvezde prekinut pri rezultatu 1:0 za Partizan.

"Meč je prekinut jer je sa terena povučena ekipa Partizana, koja je i pismeno najavila žalbu Takmičarskom odboru Teniskog saveza Srbije. Takmičarski odbor Teniskog saveza Srbije, po prijemu izveštaja službenih lica doneće odluku o finalnom meču Ekipnog prvenstva Srbije za seniore između Partizana i Crvene zvezde i ekipnom prvaku Srbije za 2008.godinu", piše u saopštenju.

(MONDO)
 

mix

Grobar
Учлањен(а)
08.11.2007
Порука
226
Reaction score
0
Локација
POD BAGDALOM
Grujicu SVAKA CAST za sve sto je uradio za Srpski tenis, ako se ja ne varam jedino JJ od svih nasih vrhunskih tenisera nije bila clan TK "PARTIZAN". Mislim da ljudi u savezu imaju nepravedan odnos prema Partizanu, setite se samo svih napada sa njihove strane na TK "PARTIZAN" i apsolutno verujem Grujicu sve sto kaze u vezi saveza.
Uostalom svima je dobro poznato da mlade igrace u svim nasim sportovima drogiraju(dopinguju), dovoljno je samo setiti se izjava Duleta Vujosevica o dopingu u nasem sportu.
Jebes titulu mi smo ih ove godine osvojili u Australiji(Djokovic je ponikao u Partizanu bez obzira sto je to brzo zaboravio) na Roland Garosu i na Wimbledonu(Ako se ja ne varam i Zimonjic je bio clan Partizana, ispravite me ako gresim, ali cini mi se da ga ima u albumu asovi Partizana) imamo najbolju teniserku Sveta. Osvojili smo titule u fudbalu, kosarci... a Zlezdasi nek se tese ovim titulama za zelenim stolom izgleda da oni jedino tako mogu nesto da osvoje.
 

mareNSPFC

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2008
Порука
108
Reaction score
3
Локација
Novi Sad
Ma dajte ljudi ovo je smesno... Pa ti iz Zvezde su nevidjeni narkomani. Slucajno sam bio u prilici da posmatram mec izmedju TK Vojvodine i zvezde jer mi drugar igra za Vojvodinu pa sam njega dosao da gledam. Situacija je sledeca: upravo taj moj drugar igra protiv Davida Savica iz zvezde i vodi 1-0 u setovima i 3-0 u drugom setu. U tom trenutku Savic trazi medicinski tajm aut i uzima od Cirica tri tablete i jednu punu flasu nekog praska pomesanog sa vodom i to sve pije!!! Samo cu vam reci da je mec zavrsen 5-7, 2-6 za Savica, strasno!!! Apsolutno verujem Grujicu, jer sam i ja dobio informacije da je upravo taj Ciric namerno izgubio mec kako ne bi isao na doping kontrolu, jer obicno samo pobednik ide na kontrolu. Medjutim Grujic je trazio i da Ciric ide na kontrolu, na sta on ima pravo. U tom trenutku Ciric ostavlja svu opremu i BUKVALNO preskace ogradu i bezi!!!! Ovo treba isterati do kraja i naravno dodeliti titulu Partizanu!
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Биће занимљиво кад циганско кљукање изађе на видело. Штета што не постоји снимак бега овог "одважног младића". Био би апсолутни хит...
 

Method Man

Guest
TSS: Kažnjavamo, ako bude dopinga!
Petak, 11. jul 2008. 18:03
Ako rezultati testova sa prekinutog finala Prve lige seniora, između Partizana i Crvene zvezde, pokažu da je neko od igrača "pozitivan", prekršioci će biti kažnjeni suspenzijom od tri meseca do doživotne, saopštio je u petak Teniski savez Srbije.

TSS najoštrije osuđuje upotrebu stimulativnih i nedozvoljenih sredstava i ukoliko se pokaže da su testirani teniseri koristili takve supstance, biće im izrečene kaznene mere u skladu sa pravilnikom Svetske antidoping agencije (WADA).

U saopštenju iz Ulice Aleksandra Stamboliskog kaže se da "u ovom trenutku ne želimo da se bavimo nagađanjima, već ćemo sačekati izveštaj Antidoping agencije Srbije i nakon toga preduzeti konkretne mere, o čemu će javnost biti blagovremeno obaveštena".

Sednica Upravnog odbora TSS zakazana je za utorak.

Na kontroverznom meču Partizan - Crvena zvezda, prekinutom u četvrtak, doping testu je podvrgnut teniser crno-belih Dušan Lajović, kao pobednik nad Nikolom Ćirićem na "prvoj tabli".

Prvi čovek Partizana Dušan Grujić smatrao je da je Ćirić namerno izgubio meč kada su ljudi iz Zvezde primetili predstavnika Anti-doping agencije. Prema pravilima, na kontrolu ide teniser koji je dobio meč.

Pošto je Grujić odlučio da povuče ekipu sa terena, teniser crveno-belih David Savić je na "drugoj tabli" bez borbe pobedio Vladimira Obradovića i automatski otišao na kontrolu.

(MONDO)
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Cigani , ko cigani ... kradu , lazu , podmecu, a sad se i drogiraju ....

OBRAČUNAĆU SE SA BANDOM IZ ZVEZDE

Dušan Grujić, predsednik Teniskog kluba „Partizan", tvrdi da čelnici crveno-belih „teraju svoje igrače da se dopinguju"
image.jpg
sIde do kraja... Dušan Grujić ne plaši se kazne zbog dugog jezika

Dušan Grujić, predsednik Teniskog kluba „Partizan", kaže da se neće smiriti sve dok se ne obračuna sa „bandom i dripcima" iz Crvene zvezde, konkretno sa Slobodanom Vojinovićem i Danilom Pantovićem, jer oni navodno „teraju decu da uzimaju nedozvoljena sredstva zarad boljih rezultata"!
Grujić je, podsetimo, u četvrtak povukao igrače sa terena u meču između Partizana i Crvene zvezde, a zbog toga što je, kako tvrdi, imao saznanja da su pojedini teniseri Zvezde dopingovani! Predsednik crno-belih napominje da su ga o tome prethodno obavestili neki od čelnika i igrača TK „Vojvodina" (imena poznata redakciji Pressa), koji su nešto ranije te nedelje takođe igrali sa crveno-belima.
- Tražio sam najobičniji antidoping test, a nastao je opšti haos! Zovu me raznorazni ljudi, prete, raspituju se, a u priču se uključuje i direktor Saveza Dušan Orlandić, koji me je molio da odustanem od tog zahteva. Rekao mi je da će dobiti otkaz, jer za tri godine, od kada je donet Zakon o sportu, nije uspeo da sastavi doping komisiju, tako da sam se ja na kraju predomislio, znajući da čovek ima porodicu koju mora da izdržava. Ujutro mi je stigao faks u kojem sam obavešten da kontrole neće biti, odnosno da su otkazali Agenciji koja je testove trebalo da izvrši - kaže Grujić za Press.
Nadležna ustanova za antidoping testove (ADAS), odnosno agencija koju je Teniski savez Srbije najpre angažovao, a zatim joj otkazao, ipak je poslala svog čoveka na meč Partizan-Crvena zvezda, što je na kraju i izazvalo opšti haos u završnici prvenstva naše zemlje!
- Čovek je došao i objasnio da ADAS ima prava da poseti bilo koji događaj u bilo kom sportu na teritoriji Srbije, i da nasumično izabere sportiste koji će ići na test. Kako su ovi iz Zvezde saznali za to, tako je Ćirić počeo naprasno da gubi od Lajevića, kome je prethodno uzeo prvi set sa 6:1, a u drugom je vodio 5:4! Na kraju je rezultat bio 1:6, 7:5, 6:4?! Pošto su testovi rađeni samo na pobednicima, Ćirić je odmah posle meča pobegao, preskočivši ogradu visoku dva metra. Kada sam to video, odlučio sam da povučem igrače sa terena, a neću se smiriti dok toj bandi iz Zvezde ne zabrane da rade bilo šta u sportu. Oni teraju decu da se drogiraju, da se dopinguju, a ja neću da sedim mirno i čekam da neko od njih, ne daj bože, strada zbog tih bolesnika i dripaca. Ja znam da je Ćirić dobar dečko, ali su ga Vojinović i Pantović nagovorili na to - kaže na kraju Dušan Grujić, napominjući da sve ovo priča pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću.
A. JOVANOVIĆ


Press
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Овде дефинитивно нешто има. Ако за 3 године не може да се формира антидопинг комисија, то једино значи да њено постојање некоме не одговара! Закључак је јасан...

Ово не сме да се заташка, ако су и људи из ТК Војводина спремни да посведоче и ако су довољно храбри као и Дуле Грујић, можда би се нешто и покренуло са мртве тачке...
 

Bokkie

Grobarčina
Учлањен(а)
10.12.2006
Порука
1.564
Reaction score
13
На СОС-у гост представник (нисам сигуран коју функцију има) ТК Партизан поводом скандала у финалу против Жлезде.
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Zvezda odbila doping test, Partizan povukao tim, TSS određuje prvaka

Autor: Tanjug | 15.07.2008 - 19:35
Teniski savez Srbije (TSS) saopštio je da će ekipnog državnog prvaka odrediti Takmičarski odbor te asocijacije, nakon što je Upravni odbor TS danas razmotrio probleme koji su nastali posle prekida finalnog meča između Partizana i Crvene zvezde 10. jula.

"Odluku o pobedniku tog meča doneće Takmičarski odbor TSS, koji je po statutu i pravilnicima nadležan za registrovanje rezultata. Prethodno će se ispitati ceo događaj, kako bi se pravilno utvrdile sve bitne činjenice, a odluka će biti doneta u skladu sa propisima i pravilima TSS i drugim zakonskim propisima vezanim za sport", stoji u saopštenju TSS.

Meč između Partizana i Crvene zvezde je prekinut pri vođstvu "crno-belih" sa 1:0, nakon što su predstavnici Crvene zvezde odbili da se podvrgnu doping kontroli. Predsednik Partizana Dušan Grujuć je posle toga povukao ekipu sa terena.
"TSS apeluje na klubove, pre svih na Partizan i Crvenu zvezdu, da se uzdrže od neprincipijelnog i neprimerenog iznošenja netačnih i neproverenih podataka i stavova u javnosti, koji u ovom momentu mogu da nanesu ogromnu štetu svim igračima i igračicama, kako u zemlji tako i u inostranstvu", navodi se u saopštenju TSS.

Upravni odbor TSS je ocenio da je teniski sport u Srbiji i dalje u usponu, pogotovo kod pionirskih i omladinskih kategorija, i smatra da ovaj nemili događaj neće bitnije uticati na sve pozitivne tendencije i značajne rezultate koji se postižu na svim nivoima.

Блиц
 

pfcPrijedor

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2008
Порука
411
Reaction score
7
Локација
Prijedor, Zapadna Srbija
v104018p0.jpg

I dalje se ne zna ko je prvak države
Utorak, 22. jul 2008. 16:42
Rašomonijada oko šampiona države u tenisu se nastavlja. Takmičarski odbor Teniskog saveza Srbije održao je u utorak sednicu, ali je odluku o prvaku odložio na neodredjeno vreme.

Obrazloženje je da je slučaj "komplikovan i složen".

"Takmičarski odbor je svestrano razmotrio situaciju i nakon duge rasprave zaključio da sprovede detaljnu istragu o dogadjajima na završetku ligaškog dela i samog finala ekipnog šampionata Prve Savezne lige. S obzirom na to da je situacija veoma složena Takmičarski odbor TSS je zaključio da proglašenje pobednika odloži dok se ne sprovedu sve aktivnosti, počev od disciplinskog sudije, pa do izveštaja Anti-doping agencije", navodi se u saopštenju Teniskog saveza i dodaje da je u cilju utvrdjivanja činjenica koje će doprineti donošenju konačne odluke podignuto više disciplinskih prijava protiv odgovornih lica i klubova.

Finalni duel ekipnog takmičenja za seniore izmedju Partizana i Crvene zvezde prekinut pri vodjstvu Partizana od 1:0, jer se ekipa crno-belih povukla sa terena.

Problem je nastao oko doping kontrole. U Partizanu tvrde da su zvezdaši "pobegli" od dopinga, a u Zvezdi odbacuju optužbe.

Na kontroverznom meču doping testu je podvrgnut teniser crno-belih Dušan Lajović, kao pobednik nad Nikolom Ćirićem na "prvoj tabli".

Predsednik Teniskog kluba Partizan Dušan Grujić, medjutim, smatra da je Ćirić namerno izgubio meč kada su ljudi iz Zvezde primetili predstavnika Anti-doping agencije. Prema pravilima, na kontrolu ide teniser koji je dobio meč.

Pošto je Grujić odlučio da povuče ekipu sa terena, teniser crveno-belih David Savić je na "drugoj tabli" bez borbe pobedio Vladimira Obradovića i automatski otišao na kontrolu.

(MONDO)
 

Mare Kv

Grobar
Учлањен(а)
29.01.2007
Порука
508
Reaction score
0
Локација
са Радованом
Никада се неће ни знати. То клупско такмичење код нас је одавно пропало,нема ту шта да се прича...
 

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
Partizanu i Zvezdi preti kazna


Afera u finalu teniskog prvenstva Srbije između Partizana i Crvene zvezde još se nije stišala. Crno-beli su prekinuli duel, jer igrači Zvezde nisu hteli da idu na doping kontrolu, zbog čega je ostalo otvoreno pitanje novog šampiona države.

Kraj priče, ipak, se nazire, jer je disciplinska komisija Teniskog saveza Srbije u četvrtak saslušala sve aktere tog događaja.

"Sport" piše da su na saslušanju bili kako klubovi, tako i i sudije i lekari iz antidoping komisije. Odluka bi trebalo da bude donesena u narednih nekoliko dana, a kažnjeni bi mogli da budu i jedan i drugi klub.

Partizan, verovatno, neće uspeti da izbegnu kaznu zbog prekida duela, a Zvezda zbog toga što je odbila da pošalje svoje tenisere na doping kontrolu. Posledice bi mogle da budu rigorozne.

"Rukovodstvo Crvene zvezde je odbijanjem podvrgavanja doping kontroli i postavljanjem uslova koji prevazilazi postojeća pravila učinilo duel neregularnim. Neću da moji igrači učestvuju u mečevima koji nisu samo sportsko takmičenje i koji predstavljaju igru van terena. Samo prekidom sam mogao da ih sačuvam od onih koji svoje uspehe pokušavaju da ostvare metodama pritiska i ucene", izjavio je predsednik Partizana Dušan Grujić.

On je dodao da crno-beli sigurno neće učestvovati u ligi sledeće godine, kao i da se ne plaši eventualne kazne.

Na drugoj strani, u crveno-belom taboru, su bili uzdržani.

"Ne bih da dajem bilo kakav komentar dok traje proces. Sačekaćemo odluku disciplinske komisije i onda odlučiti o narednom potezu", rekao je Slobodan Vojinović, direktor Zvezde.

(MONDO)
 

Bokkie

Grobarčina
Учлањен(а)
10.12.2006
Порука
1.564
Reaction score
13
AFERA DOPING: Zvezdi titula, Partizan kažnjen
Subota, 16. avgust 2008. 12:43

Posle više od mesec dana, Takmičarska komisija Teniskog saveza Srbije je prelomila – Crvena zvezda je šampion države za sezonu 2008/09, a predsednik TK Partizan Dušan Grujić suspendovan je na godinu dana obavljanja svih dužnosti u teniskim organizacijama!

To je epilog finala prvenstva Srbije između Partizana i Crvene zvezde, prekinutog kod vođstva 1:0 za crno-bele. Predsednik TK Partizan povukao je ekipu sa terena, nezadovoljan što teniseri Crvene zvezde odbijaju da idu na doping kontrolu.

"Večiti rivali" potom su razmenjivali međusobne optužbe, a teniskoj organizaciji trebalo je više od mesec dana da donese konačnu odluku.

Beogradski dnevnik "Sport" navodi da su oba kluba kažnjena sa po 250.000 dinara – Partizan zbog prekida meča, a Zvezda zato što nije poslala igrače na doping kontrolu.

Partizan je, pritom, drastičnije kažnjen, jer je ostao bez predsednika godinu dana, ali je sasvim sigurno da se Dušan Grujić neće pomiriti sa ovakvom odlukom.

(MONDO)

Просто невероватно, али у земљи Србији је све могуће.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Знајући какав је темперамент Дулета Грујића, надам се да се неће завршити на овоме, и ако ништа друго, очекујем да он у медијима разобличи ту црвену марву.
 
Top