Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Batallion

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
305
Reaction score
1.880
Локација
Beograd
Duljaj nije sporan kao trener vec kao funkcioner, tj delegat skupstine. Za to postoje nepobitni dokazi koji su stari okruglo 3 meseca i nalaze se na zvanicnom sajtu FK Partizan u vidu fotografije sa poslednje sednice skupstine. Ja sam taj foto postavio na nekoj od prethodnih strana. Dakle,covek treba da radi svoj posao i mozemo diskutovati da li treba da radi u ovom momentu, moje misljenje je da ne, ali da glasovima cuva vv e to ne treba da radi iako je i konstatacija gore tacna da ko ce drugi biti u skupstini ako nece on. Isto vazi i za ostale bivse igrace Partizana, a imamo na spisku koji su. Imamo i fotografije kako svesrdno glasaju sa sve osmehom na licu. Ja mislim da Igor Duljaj ima obraza i smatram ga kljucem ove price i ideje da se ogole svi dizaci ruku i to po principu ako zbog ovoga napadaju Duljaja sta ce tek nama da rade, a evo izgleda da znaju ko smo. Ne mislim ovde na fizicki pritisak da se neko bije vec mislim na moderan pritisak u vidu pljuvanja i protesta izbliza. Medjutim, za pocetak mislim da je dovoljan uspeh i to sto smo pored vv saznali jos neka imena jer smatram da je to doprlo do onih cija su imena spomenuta. Dosta su se jedni iza drugih skrivali, vv iza podrske koju im daju no name delegati, a no name delagati iz ove dvojice koji su u prvom planu, a svi zajedno iza price koja tinja i koja je,da se razumemo 80% tacna, da nam to radi sve neko spolja. Zasto 80% e pa zato sto ovih 20% cine velika imena Partizana koja celoj toj prici daju legitimitet! Ako sam dosadan prastajte...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Pun si kontradiktornosti. Hoćemo bivše dokazane igrače, Grobare u skupštini, a nećemo Duljaja. On je saradnik okupatora. A Želimir po tebi nije saradnik iako je takođe u osvedočenog sns-ovca Ostoju i član skupštine JSDP-a?! Kao i Marko Nikolić, npr.

Pisala sam o tome da će pravi Partizanovci pokušati uvek, čak i po cenu svog imena i ugleda da pomognu Partizanu, onako kako smatraju da mogu.
Na kraju krajeva, kako mislite da i dođe do neke promene u klupskim telima, ako ne postoji bar neki čovek koji je pošten.
Duljaj ne mora ništa da radi do kraja života. Barem ne mora u Partizanu. O tome šta misli o situaciji u Partizanu dovoljan je njegov odgovor na Biljanino pitanje šta bi preneo iz Šahtjora da može, kada je odgovor bio "vlasnika".

Morate malo da odrastete i shvatite kako stvaran svet funkcioniše. Ja verujem da je u većini firmi u kojima radite situacija ista kao u FK-u, ako ne i gora, pa ne vidim da su širom Srbije štrajkovi. A to bi imalo mnogo više odjeka i efekta neko protest navijača.
 

Dr.Hofmann

Stara garda
Учлањен(а)
05.03.2023
Порука
324
Reaction score
2.295
Локација
Vukovar
Već hiljadu puta ispričana priča, godine pa i decenije prolaze a ništa se suštinski ne menja.

Fk Partizan je jedna dobra krava muzara da se tako izrazim, za sve te parazite i tzv. kadrove koji se po već dobro uhodanom sistemu raspoređuju u upravu i sve strukture kluba.
Dolaze zahvaljujući mafijaškim vezama, dupeuvlakaštvu u vladajućim strankama , dolaze da odrade šta se od njih traži a za uzvrat imaju deo kolača.
Dobro njima dobro njihovim šefovima, prava idila ko bi tu bilo šta menjao i zašto.

Do kozmetičkih promena dođe samo u slučaju da se promeni mafijaška struktura u državi ili vlast.
Svi mi dobro znamo šta je glavni problem, a to je činjenica da je FK Partizan državni klub i dokle god to bude tako , gledaćemo samo cikličnu smenu kojekakvih janjojedaca nesposobnih za bilo šta , nesposobnih čak i da sopstvenu kravu muzaru barem dobro nahrane i osposobe da da više mleka.

Znamo da je i onaj drugi klub isto tako državni i tamo je sistem funkcionisanja sličan sa jednom razlikom što za njih para mora biti, delom zbog toga da bi se umirilo krdo, a delom zbog toga da bi se ispeglali kompleksi pojedinih lidera.

Ne znam da li je u Srbiji i dalje na snazi onaj zakon ili pravilnik koji kaže da su FKPartizan i FK Ciganka klubovi od nacionalnog, državnog interesa?
Verovatno jeste , i dok je god to tako tu nijedan privatni neće prismrditi, jer nije niko lud da prvo napuni džepove desetinama skupštinskih zastupnika , pa onda da istima dopusti da se ugrade u nekakve procente nebi li oni njemu dozvolili da on uloži svoje pare.
Taj film nećemo gledati.

Ono čemu se možemo nadati ili bolje rečeno šta možemo očekivati jeste nam faraon Vučić postavi na čelo kluba novu garnituru poslušnika, koji će biti za nijansu sposobniji od svojih prethodnika i koji će kravu muzaru barem redovno hraniti kako bi posao što duže funkcionisao.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
Objasnio vam je Grbic odnos Partizanovih legendi prema svemu sto se desava - ''Nemoj da bi ti palo napamet, glupane, da se ti pravis pametan''.
Cuti, pravi se mrtav, jebes Partizan...

@JasminaT

U vecini firmi jeste takva situacija, ali ovde niko ne kaze da cistacice i treneri mladjih kategorija treba da dizu revoluciju.
Ne moze me niko ubijediti da bi Sasa Ilic, Savo Milosevic, Marko Nikolic i ostali imali neku ogromnu stetu ako bi napisali i potpisali neko otvoreno pismo u kojem traze smjenu uprave. Bar toliko, cisto da se zna da njih 20-30 koji nesto znace smatraju da uprava ne radi dobro.

Nista bitno im se ne bi desilo, al ih boli kurac.
 
Последња измена:

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Mozda bi neko od medijski prepoznatljivih Partizanovaca i imao potrebu da nešto napiše, ali se boji da ako ga neko uzme na zub možda ostane sam da leluja na vetru, ili možda pomisli da ljudima nije stalo pa je rizik nepotreban. Ako očekujemo od bivših igrača istup moramo im pokazati da smo spremni da stanemo iza njih... A to ne pokazujemo nego samo gledamo ko drugi nije dovoljno uradio za Partizan da bi ga prozivali dok sopstveni udeo zanemarujemo. Dajmo mi legendam podstrek masovnošću i spremnošću, pa će se mnogi ohrabriti. Al mi bi smo da nas neko povede, ko malu decu, da neko nesto pokrene, a mi da pratimo tek kad se omasovi... Pa ako tako većina radi i pored toga što govori drugačije, zašto očekivati išta više od bivših sportista... Oni su deo nas. Ajmo mi opet pred sever lepo, uradimo sta je do nas pa onda da pozivamo na odgovornost Sašu Ilića...
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
1.997
Reaction score
13.675
Локација
Kipar
Neverovatno je kako ljudi okrecu pricu kako im odgovara a ne komentarisu direktne zamerke. Cak se za primer uzimaju I firme kao izgovor za nemoc. Stvar se svodi na navijace da pokrenu pobunu jer je za zivotno obezbedjene fudbalere to rizik. I oni moraju da prihvataju saradnju da bi pomogli klubu. Pa sto ne pomazu ovi koji bi mogli da pomognu nego uvek neki anonimusi.
Pa daj onda najbolje da ih sve djuture podrzimo, vazuru, vucelu Petrica, Kralja, Duljaja, Ilijeva I zavrsimo pricu oko toga. Nemoj da ih delimo kad vec sede zajedno u skupstini. Kad se budu stekli uslovi za promenu, tj. kad gazda kaze, oni koji sede u skupstini nece biti potrebni.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
@Nisi ti očigledno ne razumeš ono što sam napisala. Hajde da pokušam ovako da ti objasnim:

Svi ti ljudi po firmama koji ćute dod moraju da nose pelene jer ne smeju da odu na pauzu, dok padaju mrtvi na svojim radnim mestima jer ne smeju da odu na bolovanje, dok su u stanju da pljuju svog sugradjanina koji traži pravdu za svog sina poginulog zbog nemara, a sve da ne bi izgubili minimalac od koga izdržavaju porodicu. I onda ponovo glasaju za tog istog koji im uskraćuje život dostaojan čoveka - a ti ljudi smo MI. Ima tu Partizanovaca koliko hoćeš - a ti do takvih ljudi očekuješ da protestvuju protiv uprave u fudbalskom klubu?!

Pa mi nismo uspeli da odbranimo jednog Duška Vujoševića! Ne da ga nismo odbranili, nego nismo mogli da se skupimo.

Radi se o mentalitetu - krda, roba, nazovi kako hoćeš. I kad nismo uspeli da se skupimo za jednog Duška Vujoševića, vi očekujete da neko ponudi sebe na nišan, pa kao Grobari će da ga podrže?!

Hoće, ali kod Braće Grim.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Pa nije bas da ne sme...

Eto, Saša Ilić rekao pre više od 3 godine. Ali očigledno nije bio dovoljno jasan da ga Grobari razumeju, ili im se nije dopalo kako je rekao. Istina, nije rekao "hajde braćo za mnom". Ali ako ovo nije dovoljno bilo, ne znam šta očekujete da neko kaže pa da se pokrenemo?
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
1.997
Reaction score
13.675
Локација
Kipar
@Nisi ti očigledno ne razumeš ono što sam napisala. Hajde da pokušam ovako da ti objasnim:

Svi ti ljudi po firmama koji ćute dod moraju da nose pelene jer ne smeju da odu na pauzu, dok padaju mrtvi na svojim radnim mestima jer ne smeju da odu na bolovanje, dok su u stanju da pljuju svog sugradjanina koji traži pravdu za svog sina poginulog zbog nemara, a sve da ne bi izgubili minimalac od koga izdržavaju porodicu. I onda ponovo glasaju za tog istog koji im uskraćuje život dostaojan čoveka - a ti ljudi smo MI. Ima tu Partizanovaca koliko hoćeš - a ti do takvih ljudi očekuješ da protestvuju protiv uprave u fudbalskom klubu?!

Pa mi nismo uspeli da odbranimo jednog Duška Vujoševića! Ne da ga nismo odbranili, nego nismo mogli da se skupimo.

Radi se o mentalitetu - krda, roba, nazovi kako hoćeš. I kad nismo uspeli da se skupimo za jednog Duška Vujoševića, vi očekujete da neko ponudi sebe na nišan, pa kao Grobari će da ga podrže?!

Hoće, ali kod Braće Grim.

Ne razumem sta pokusavas da objasnis. Opste je poznato stanje u drustvu koje nema nikakve veze sa problemom o kome pricamo. Ti si potegla tu pricu iz ne znam kojih razloga.Mi pricamo ovde o vidjenim fudbalerima koji su sve samo ne uboga raja.
Hajde da ja pokusam da ti ovako objasnim. Imas Petrica koji ne zna sta ce s parama I kome Partizan uopste nije potreban a jos manje je on potreban Partizanu, sto se nekog fudbalskog znanja tice na mestu trenera. I on, iako pametan covek, prihvata klupu Partizana kada nijedan normalan trener ne zeli iako zna da je u takvom okruzenju osudjen na neuspeh. Covek odlazi posle par meseci I nekoliko istorijskih blamaza sa zdravstvenim izgovorima koji jos nisu vidjeni u Partizanu.
Kolika je njegova pomoc klubu? Ili mozda koliku je stetu naneo klubu? Isto se desilo sa Stolicom. A isto ce se desiti I sa Duljajem. Zasto je Petric, a nakon njega i Duljaj, prihvatio saradnju sa okupatorom meni nije jasno. Jasno je samo da klub trpi zbog takvih poteza bivsih igraca.
Vidim da si u narednom postu spomenula pozitivan primer Sase Ilica. Eto to je ono sto ocekujemo od bivsih igraca u ovom trenutku.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Ne razumem sta pokusavas da objasnis. Opste je poznato stanje u drustvu koje nema nikakve veze sa problemom o kome pricamo. Ti si potegla tu pricu iz ne znam kojih razloga.Mi pricamo ovde o vidjenim fudbalerima koji su sve samo ne uboga raja.
Hajde da ja pokusam da ti ovako objasnim. Imas Petrica koji ne zna sta ce s parama I kome Partizan uopste nije potreban a jos manje je on potreban Partizanu, sto se nekog fudbalskog znanja tice na mestu trenera. I on, iako pametan covek, prihvata klupu Partizana kada nijedan normalan trener ne zeli iako zna da je u takvom okruzenju osudjen na neuspeh. Covek odlazi posle par meseci I nekoliko istorijskih blamaza sa zdravstvenim izgovorima koji jos nisu vidjeni u Partizanu.
Kolika je njegova pomoc klubu? Ili mozda koliku je stetu naneo klubu? Isto se desilo sa Stolicom. A isto ce se desiti I sa Duljajem. Zasto je Petric, a nakon njega i Duljaj, prihvatio saradnju sa okupatorom meni nije jasno. Jasno je samo da klub trpi zbog takvih poteza bivsih igraca.
Vidim da si u narednom postu spomenula pozitivan primer Sase Ilica. Eto to je ono sto ocekujemo od bivsih igraca u ovom trenutku.
Ovo boldovano ti je osnovna greška u zaključivanju. Stanje u društvu i stanje društva imaju i te kako veze sa našim problemima. Takvo stanje je i uzrok i posledica. Nije nastalo odjednom, već po principu kuvane žabe.

Za mene su pravi Partizanovci koji u ovom vremenu smrti najbolje što mogu rade za Partizan.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
1.997
Reaction score
13.675
Локација
Kipar

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
1.997
Reaction score
13.675
Локација
Kipar
U nekoliko poslednjih postova sam pitao zasto nijedan pismen fudbalski trener ne dolazi nego samo oni koji nemaju gde.
Za razliku od fk kk ima vrhunske strucnjake I na mestu trenera I na mestu sportskog direktora. Dokazane u najvecim evropskim klubovima.
Zeljko je samim povratkom u ovaj mulj zrtvovao mnogo a mogao je da bira gde ce. Zeljko je dosao da se pobije za titulu, da vrati klub na staze slave.
Gde su mogli da idu Duljaj, Petric, Pandurovic ili Kralj? Zbog cega su oni dosli i sa kakvim planom? Da na minus 10 bodova potvrdjuju pricu uprave da nam ne trebaju pojacanja?
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Jel i Savo Milosević i Marko Nikolić idu u isti taj čabar?
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
1.997
Reaction score
13.675
Локација
Kipar
Jel se vratio Marko Nikolic nakon sto su ga oterali?
 

Haris_Brkić

Grobar
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
929
Reaction score
7.157
Bez namere da ikoga prozivam,niti da ulazim u bilo kakvu polemiku, mislim da ste previše odlutali od teme. Evo već nekoliko strana čitam kako prebiramo po ovo malo legendi sto nam je ostalo, spremni već neke nabiti na kolac iako tek treba da pokažu svoj rad. Možda sam ja samo zaludjeni entuzijasta i verujem i dalje u neke izgubljene ideale. Možda me je upravo to što je jedan od mojih igračkih idola iz istorije Partizana, stavljen na stub srama iako je od nas, svim što je dao našem klubu do sada, zaslužio makar svačije poštovanje i podstaklo da napisem ovaj poduži post.
Opet, ponavljam, ne želim da ulazim ni u kakvu dalju raspravu, uvažavam svačije pravo na sopstveno mišljenje, ma koliko ga možda smatrao pogrešnim.
Ono što treba da bude naš fokus u celoj ovoj priči jeste uprava i samo uprava. Sav fokus, svu energiju i sav nagomilani bes sliti na tu temu i ne odstupati od nje dok se ne postigne cilj, a prvi i osnovni cilj je teranje tompusarskih govana.
Smatram da smo svi ovde intelektualan svet, svako od nas ima neke ideje koje mogu biti produktivne i zašto se onda ne baviti tim? Svako od nas opet ima i neke resurse,bilo u kontaktima, novcu ili informacijama koje takodje mogu biti jako korisne ka tom cilju, zašto ne razgovarati onda o tome?
I pre nego što dobijem kao odgovor floskulu tipa "šta može pojedinac", ili "potreban je neko,ko će.." suočiću vas sa jednom istinom..kojoj god promeni u životu da težiš, prvo i osnovno moraš da promeniš sebe.
 
Top