Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Slusam Pedju juce sta prica, kako Blagojevic nije trener za Partizan i kako smo eto sad 3. od kako se on vratio a ne pominje sto zamena za najboljeg naseg igraca Milosevica nije dovedena, sto je oteran Karabeljov, sto su pripreme katastrofa odradjene.
Pa sto majstore nisi Spanca doveo kad si vec zeleo da menjas trenera?
Direktno su njegoviu potezi uticali na srozavanje Partizana u drugom delu sezone.
 
Nije uopšte bitno ko ide a ko ostaje jer su to sve politička govna. Jedini spas za Partizan je privatizacija gde bi navijači držali 51-52%, politiku izbaciti iz kluba, zabraniti pojedincima na jugu da dolaze, i gledati da se napravi regionalna liga što pre. Nadati se da će Rasim da nas sačuva ili bilo ko drugi postavljen od ljudi koji bi da nas unište je smešno.
 
Ovaj deo oko bivse uprave sps struje?! I gubitka trke u ne znam cemu ne mogu da komentarisem a da budem pristojan. A da, desavalo se da talasaju?! Vvv talasali?! :buhaha pa jbt, jel realno ovo...
Do danas sam bio ubedjen da niko, ali niko ne moze u pozitivnom tonu da se izjasni o vvv upravi, ali eto, cuda su ipak moguca!p
I kao tacka na I, ime kk frankenstajn velikim a kk Partizan malim pocetnim slovom?!

Da Milorad Vučelić je SPS kadar, jedan od alfa i omega te stranke. Trenutno nije funkcioner ali i dalje jako uticajan u stranci.

Da mogu pozitivno da se izjasnim u odnosu na ono sto ih nasledjuje a vezano je za reagovanje nakon svake ciganske kradje evo jednog primera. A bilo ih je mnogo. Ono sto je Stanojević izjavio na jednoj koneferenciji je nezamislivo da izjavi danas Blagojević.
Sumarum nije mu odgovaralo da se dižu tenzije i da se stalno priča da se zvezda gura, da se namešta o uplivu države i favorizovanju jednog kluba. Više im odgovara da imaju čoveka koji se nije oglasio nijednom a imali smo sijaset ciganskih kradji evo na primer sta se desilo u Subotici u prvom delu prvenstva. Neverovatna kradja niko se iz kluba nije oglasio jer kazu da sudije nikada nisu pomagale zvezdi i da je to urbana legenda. Gledamo slike grljenja sa Zvezdanom Terzićem i odlascima na rodjendan kluba.

I za kraj serija bez poraza kući u istoriji računajući sve nacionalne lige sveta. Prvi na listi zvezda 159 u doba sadašnje vlasti drugo mesto Real iz doba Franka 121 utakmica i treće mesto gle opet zvezda 96 bez poraza iz 1996.
Ako dobro razmisliš o ovim brojkama shvatićeš da posrtanje kluba u ovim vremenima je bilo ciljano i za to postoji samo jedna jedina adresa.
Da je na primer bilo ko drugi bio predsednik zemlje mi bi smo imali jedno 7 titula sa istom onom upravom to ne znači da su oni bajni i sjajni jer na žalost uprave klubova na ovim prostorima su sve bile krimogene.
Pa ne igraju cigani evropu i redjaju ove rekorde jer imaju dobru upravu, da li se slažemo ?
 
Slusam Pedju juce sta prica, kako Blagojevic nije trener za Partizan i kako smo eto sad 3. od kako se on vratio a ne pominje sto zamena za najboljeg naseg igraca Milosevica nije dovedena, sto je oteran Karabeljov, sto su pripreme katastrofa odradjene.
Pa sto majstore nisi Spanca doveo kad si vec zeleo da menjas trenera?
Direktno su njegoviu potezi uticali na srozavanje Partizana u drugom delu sezone.
OK, Blagojević nije trener za Partizan. Ali zato Buva i Čakar jesu. Kakvo je to prosipanje gluposti bez ikakvog stida, u ovoj zemlji sve može.
 
Lako je nama da kenjamo iza tastature, bez imena i prezimena, tom istom Popu su već par puta pokušali da zapale radio, razbijali izlog,...
Da li se slažem sa svim njegovim stavovima (pogotovo druženje s ciganinom), naravno da ne, ali daleko od toga da je ćaci, naprotiv.

Apropo ovog drugog Predraga, još jedan koji je propustio priliku da ćuti, polupismeni fudbaler koji je našao da nekoga proviza za plenume.
Zašto da mu pale,zato sto nije dovoljno branio vrhovnog vođu ili zato sto nije poljubio i izgrlio covica kad mu je gostovao (a malo je falilo).Onda bi Tegi nedo bog bio ubijen jer već preko deceniju priča ono što priča.A Pop ako nije ćaci teško nama onda sa takvima,po njegovim izlaganjima mislio sam da je vrhu hijerarhije u ćacilendu.Nabijem na kurac i njega i one koje Pop velika grobarčina brani,počev od Mijata do velikog nam vođe.
 
Na koju foru da se napravi 30% veći budžet i ko to da napravi a nije mogao prošle sezone

Tako što sada možeš da prodaš Simića, Ugrešića, Dragojevića, Vukotića, Trifunovića, Mujakića... i time zaradiš 20+ miliona evra.

Naš prošlosezonski budžet bio je oko 15 miliona evra. Prošle sezone nisi imao koga da prodaš (osim par manjih prodaja, poput Kovača, što je ukupno donelo 4-5 miliona evra klubu). Jedini igrač koji je bio projektovan za veću prodaju, Zubairu, je doživeo tešku povredu tada. Sada imaš dosta igrača koje možeš da prodaš za lepu cifru.

Čak šta više, uz plasman u LK i određene pare od sponzora i navijača, klub bi lagano mogao tokom naredne sezone da prihoduje oko 30 miliona evra, ako se dobro odradi ovo leto sada. Tako da bi budžet mogao biti 20 miliona (30% veći nego prošle sezone), a 10 miliona da se koristi za vraćanje hitnih dugova i pripremu za monitoringe.
 
Tako što sada možeš da prodaš Simića, Ugrešića, Dragojevića, Vukotića, Trifunovića, Mujakića... i time zaradiš 20+ miliona evra.

Naš prošlosezonski budžet bio je oko 15 miliona evra. Prošle sezone nisi imao koga da prodaš (osim par manjih prodaja, poput Kovača, što je ukupno donelo 4-5 miliona evra klubu). Jedini igrač koji je bio projektovan za veću prodaju, Zubairu, je doživeo tešku povredu tada. Sada imaš dosta igrača koje možeš da prodaš za lepu cifru.

Čak šta više, uz plasman u LK i određene pare od sponzora i navijača, klub bi lagano mogao tokom naredne sezone da prihoduje oko 30 miliona evra, ako se dobro odradi ovo leto sada. Tako da bi budžet mogao biti 20 miliona (30% veći nego prošle sezone), a 10 miliona da se koristi za vraćanje hitnih dugova i pripremu za monitoringe.

Da bi bih prodao moras da nadjes nekog ko ce da plati. A onaj ko kupuje, logicno, hoce da kupi sto jeftinije i vrlo dobro zna u kakvoj je situaciji onaj ko prodaje.
Za te sto si naveo ako nagrebemo 15M puna kapa. I pitanje je ko se sve tu ugradio i koliko ce da se razvuce na razne procente.

Onda, treba da popunimo tim na tim pozicijama. Ako kupujemo nece ostatti nista od tih para.
Ako dovodimo dzabe iz oml. skole mala je sansa za LK. Ako dovodimo slobodne igrace, oni ce traziti da im se plati za potpis.
A zaboravljas da treba da se daju plate postojecem kadru, strucnom stabu i ostalim zaposlenim. Treba da se placaju nove obaveze drzavi ali i one reprogramirane od ranije.
 
@Humska
Hajmo redom:

1. To da li su navijači Partizana u depresiji zbog loše pozicije na tabeli i ubedljivih poraza od drolje, skoro nimalo ne utiče na tržišnu vrednost igrača, već na to utiču kvalitet tog igrača, godine starosti, kao i procena kakav on igrač može postati u bliskoj (daljoj) budućnosti. Neka bude i cifra od 15 miliona kao što si rekao (mada verujem da može i da ide na 20+), i to je ozbiljan pomak, a uvek postoji opcija da se proda još neki igrač usput, makar i za relativno sitne pare. Bitno je u zbiru da nam to omogući respektabilan budžet.

2. To da se neko eventualno ugradio u buduće transfere tih igrača mi zvuči kao paranoisanje. Nema nikakvih dokaza za tako nešto. Uostalom, Matiju Popovića nisu želeli da potpišu prošle sezone upravo da bi se izbegao problem ugrađivanja.

3. Ideja je da uvek kupujemo za značajno manje novca, nego što prodajemo. Tako i treba elitni razvojni klub da funkcioniše. Recimo, Moreiru smo doveli za neuporedivo manje novca nego što ćemo dobiti za prodaju Ugrešića, iako nam je taj prvi pravio mnogo veću razliku na terenu. Jedna stvar je to koliku razliku igrač pravi na terenu, a sasvim druga stvar njegov prodajni/kupovni potencijal. Nekada se oni i potpuno poklope, ali nekada mogu biti i skroz različiti.

4. Pod dolaskom novih mladih igrača sam mislio pre svega na one koji su se već profilisali kao (povremeni) prvotimci: Ninić, Makević, Janković i ostali, a zatim i Zubairu, B. Kostić (ne moram više ovo "B" da dodajem, otišao je Andrej :)), itd.

5. Uzeo sam plate u obzir kada sam radio analizu budžeta. U budžet spada sve: plate fudbalera, plate stučnog štaba, plate ostalih ljudi u klubu, održavanje stadiona, troškovi Omladinske škole, svi ostali troškovi... Prošle sezone nam je budžet bio oko 15 miliona, sada samo kroz transfere može da se obezbedi 20+ miliona (ako odrade prelazni rok kako treba). A od para od Evrope, sponzora, navijača i ostalih prihoda (oko 10 miliona evra), mogu da se finansiraju obaveze prema državi i sva hitna dugovanja.
 
Последња измена:
........ Jedini spas za Partizan je privatizacija gde bi navijači držali 51-52%, politiku izbaciti iz kluba, zabraniti pojedincima na jugu da dolaze, i gledati da se napravi regionalna liga što pre. ........
Ko je sprečio privatizaciju?
Ko je formirao frakcije navijača?
Ko je protiv regionalne lige?

Pa predsednik nekih gradjana na predlog čuvenog g. dr Zvezdana Terzića.
A okupacija nažalost i dalje traje.
 
Što bih voleo da ovi što imaju proste i jednostavne zamisli tipa: prodaš, kupiš bolje za manje pare, uđeš u Evropu itd., preuzmu vođenje kluba na 6 meseci
 
Zanimljiva matematika. nešto poput 2+2>4!

Postoje samo 2 opcije oko kupoprodaje:
1) Imaš nekih para i prodaš neke igrače da imaš više, dovoljno da kupiš bolje.
2) nemaš para i prodaješ šta možeš da preživiš i popunjavaš sa klincima.

Imamo li opciju 1)?
 
OK, Blagojević nije trener za Partizan. Ali zato Buva i Čakar jesu. Kakvo je to prosipanje gluposti bez ikakvog stida, u ovoj zemlji sve može.
Ljudi zaboravljaju da kad niko nije hteo da dodje u Partizan doso je Blagojevic. Gde su Partizanove legende i veliki treneri? Nema niko. Od ekipe, sa klincima koju je imao, je izvuko najbolje, igralo se od noge od zadnje linije, sto se kaze, davali smo golove, cak je i sam Jovan Milosevic izjavio da je tad igrao fudbal zivota.
Blagojevic nije mozda vrhunski ali jeste skolovani trener sa iskustvom u nekim ligama.
Smenis takvog coveka iz hira, dovedes Buvu koji nema iskustva kao trener u ozbiljnom fudbalu (necu nikad da zaboravim samoorganizovanje na pripremama i pricu o Lebronu tj. Sekil O'Nilu).
Blagojevic je vracen jer je znao vec igrace u timu a realno smo tad bili daleko od titule.
Treba ga pustiti da radi i naravno pojacati igracki kadar na vreme kako bi se odradile pripreme kako treba.
 

"Ipak, ono što se navijačima najmanje dopalo jesu vansportske aktivnosti. Tabloidizacija, gostovanja u svakakvim emisijama, javno grljenje sa čelnicima najvećeg sportskog rivala, konstantno izražavanje zahvalnosti na državnoj pomoći, kao i kovanica o „urbanim legendama“ kada je reč o priči da su sudije prethodnih godina radile protiv Partizana."

Ko bi rekao da ovo sme da se napise.
 
Top