Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

da1981

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
342
Reaction score
211
Локација
Odakle Bog izvodi korner
On je govorio o android/i phone aplikacijama ja mislim ali nisam siguran :D Meni je onako pala na pamet ideja a zasto se ne bi prodavala sezonska za sve sportove ( u vidu jedne karte sa kojom mozes ici na ligaski mec u svih 5-6 najpopularnijih sportova). Tako bi obezbedili vecu gledanost na rukometnim i vaterpolo mecevima a i neka kinta bi usla u klubove sve.

Znam da je na to mislio takva mi i treba za Android :ziveli
PES (2012) izlazi obicno u Novembru taman imaju vremena za registraciju :D
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ја имам идеју која можда не би донела неки велики профит али би дефинитивно помогла побољшању имиџа клуба.....моја идеја је да некако обновимо или изградимо потпуно нову трофејну салу у којој би осим трофеја била изложена на неки начин и цела историја клуба од 1945. до данас,кроз слике,дресове....и да буде организовано да,осим појединачних посета нас обичних навијача,уз неке пристојне цене карти за тако нешто,постоји и организована посета на пример странаца који долазе да посете Београд,а занима их да сазнају нешто више о Партизану...наравно за такво нешто била би нам потребна сарадња са Туристичком Организацијом БГ-а али ето то је само оквирна идеја....

:clap

Одлична идеја, још неки чланови форума су ми то рекли пре пар дана! Туга је да историја Партизана стоји сакривена. Преуредити простор где је сада трофејна сала или оспособити неки други, систематизовати сва битна догађања, поставити најбитније сувенире - старе дресове, лопте, наравно и пехаре и заставице који већ стоје тамо, и свакако што више слика играча. И отворити салу за свакодневне посете! Поставити људе који ће ту да раде, и да посетиоцима презентују историју клуба, али не да деклемују научено, већ да то буду људи који заиста познају Партизан.

Мало-мало долазе деца из свих крајева Србије и обиђу бутик у оквиру екскурзије - имао сам прилике да видим, а трофејна сала нам није доступна за посете?

Цена нека буде симболична, или да се уз ту симболичну цену да посетиоцима неки сувенир типа заставице за кола или тако нешто. Какав-такав приход би се сигурно слио у касу, а о користи од промоције клуба да не причам!
 

gravedigger

Grobar
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
808
Reaction score
85
Recite vi meni gde ćemo ove godine slušati prenose utakmica? Mipa nema više na netu. I to ne mogu više da plaćaju.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Kao prvo, MIP i dalje prenosi naše utakmice. Znači prenosi preko radija idu svakako!

To zašto i kako je na klupskom sajtu skinut link za prenos je jedna potpuno druga priča. Neko je u klubu bio "bistar" i zaključio kako to nama više ne treba...:banghead...valjda zbog promene vlasništva nad tom radio stanicom...nije više FK Partizan vlasnik iste i sad "marš sa sajta"...:banghead

To je meni neverovatno....da ne koristim teže izraze...

Pa jebem ti sve da ti jebem...ako već sama radio stanica i njen novi vlasnik nemaju ništa protiv toga da i dalje prenose naše utakmice (jer da imaju nešto protiv, ne bi ih uopšte prenosili preko radio talasa!) - daj jebote sedi sa tim novim vlasnikom i napravi neki dil! Pa pička mu lepa materina, pa ne može biti štetno po klub ako njegovi navijači iz celog sveta mogu da prate njegove utakmice slušajući prenose i preko interneta!
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Najpre sve pohvale za temu,razmisljao sam licno da je otvorim ali kao Junior jos uvek nemam opciju za otvaranje tema.

Mislim da dosta toga potice od reklama i spotova i da bi bilo dobro angazovati nekog vrsnog profesionalca za takve stvari,iskreno odusevilo me je kada je KK izbacio spot pred F4 pa ne bio bilo lose da i FK nesto slicno uradi kada se plasiramo u ligu evrope i tako najavljujemo svaku utakmicu to zaista privuklo paznju i gledaoce na tribine ne samo u evropi nego i u super ligi.

Sto se tice pess-a mislim da bi zaista bio red da se konacno nadjemo tamo,u svakom pess-u koji nabavim moram da pravim klub a to me jako nervira,i ukoliko uprava to ne zeli mogli bi mi da se organizujemo jer 5000 evra vrlo lako moze da se skupi na ulazu (koliko ko moze i mislim da bi za dve utakmice dolaska skupili za naredne tri sezone jer ja mislim da se tako registruje) a onda sa peticijom im predamo novac i zahtevamo da uplate i ubace nas tamo.
 

Alk0

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2007
Порука
290
Reaction score
5
Локација
Dark Towerroom
Evo ovako, ideja za zaradu: Cene karata da budu ISTE za sve tribine za utakmice prvenstva i kupa i to da kostaju onoliko koliko trenutno kosta Jug. Mislim da je za to ove godine vec kasno jer bi tako nesto moralo da se uradi i za sezonske karte da oni koji su ih uzeli do sada, za na primer zapad, ne bi ispali grbavi.
Evo zasto mislim da je ovo OK ideja. Prvo, ovaj narod je osetljiv na svaki dinar, i verujem da je elasticnost potraznje jako velika. Nema kod nas prevelike svrhe ova diskriminacija cena jer nam istok i zapad zvrje prazni...Pogledajte sta se desi sa posetom kada je ulaz besplatan...Ne kazem da bi bilo tako nesto, ali najiskrenije verujem da bi poseta bilo dosta veca. E sad, kako ovo finasijski pomaze Partizanu...veca poseta po manjim cenama normalno moze da znaci i visi i nizi prihod od karata, ali veca poseta sigurno znaci da se vise ljudi vrzma oko crno-belog butika, da mozemo vise da trazimo za reklame, sponzortstva, itd.
Eto, ne kazem da ideja nema mana, ali mislim da je vredno probati iz prostog razloga sto ovo kako je sada nema nikakvog smisla i taj sistem vec 20 godina ne vraca publiku na stadion.

Ovo je tacno. Ja recimo ne mogu da dodjem na stadion bez burazera. On nema love, a mnogo mi je da dam 400+400 dindzi za JSL utakmicu. Za te pare odgledamo 4 basketa. Da smanje na 200, u najgorem slucaju bi imali istu zaradu sa vecom posetom.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Redovna TV-emisija o nama, na stanici sa nacionalnom frekvencijom

Pošto smo očigledno nesposobni (sa kadrovima kakve imamo) da imamo sopstvenu TV koja će ne samo da populariše klub, nego i da živi i da zarađuje za svoj život i za život samog kluba, ovo gore je recimo predlog koji je ITEKAKO ostvariv čak i sa našim polovičnim kadrovima.

U ciganskoj Srbiji imamo koliko TV-stanica sa nacionalnom frekvencijom? 6? 7? Zajebi "sos-kanalizaciju", gledamo samo one gledanije televizije... Ko tu dolazi u obzir? RTS, PRVA i B92.

(Na sve ove 3 stanice bi mogli da se iseremo do mile volje, iz raznih razloga, ali...hajde da to sve sklonimo na stranu, jer su ipak u pitanju 3 najgledanije tv stanice, a poenta je da emisija bude upravo na takvoj tv stanici)

Sedni sa jednom, pa sa drugom, pa sa trećom tv stanicom...sedni i razgovaraj, pregovaraj...to što je "PRVA" ciganska po mnogim pitanjima - nema veze, učini ciganima pregovore tako atraktivnim po njih same da se baš kod njih uvališ, da im sjebeš to stoprocentno ciganstvo...to što pljujemo B92 iz ovih ili onih razloga - nema veze, imaš tamo makar neke ljude koji su naši, koji vole ovaj naš klub ništa manje od nas, koji bi čak mogli da odigraju jako aktivnu ulogu u realizaciji tog projekta...RTS? Govnari su i oni, iz mnogo razloga, ali...jebeš ga, to je državna televizija, to ljudi gledaju...

Koncept emisije? Možeš da biraš šta ti više odgovara! Da li će da bude snimljen materijal od 30-45-60 minuta (kao recimo "Hajduk TV" što one ustaše dole imaju, ukucaj ovaj pojam na youtube ko hoće pa može da vidi kakav je to tip emisije), da li će da bude prethodni tip emisije + uživo (ili snimljen) razgovor novinara u studiju sa gostom (gostima) iz kluba...

Termin emisije? FIKSAN, UVEK ISTOG DANA, U ISTO VREME (večernji termin, da počne između 20h i najkasnije 22h, da i najmlađi mogu da gledaju čak i ako idu ujutro u školu)...

Naziv emisije? "Raširi" jebote "konkurs" među samim navijačima, neka daju predloge, napravi akciju, neka pobednik (onaj čiji predlog bude do jaja) bude i nagrađen nekom lepom nagradom, kao ono za slogan za put u Pariz na košarkaški F4 Evrolige...Ja već imam moj predlog - "CRNO NA BELO!" (sa sve uzvičnikom na kraju, a krilatica osim što jasno asocira na nas govori i o tome da se tu u emisiji diskutuje o pravim, konkretnim stvarima, o onome što je bitno, najbitnije za Partizan i o Partizanu)...

A sad dolazim do onog najvažnijeg - EKONOMSKI INTERES (i tv stanice a i kluba):

- Reklamni prostor u toku emisije
(svakom klupskom sponzoru kažeš "alo, kao naš sponzor imaš "X" minuta i na tv stanici sa nacionalnom frekvencijom, znaš li ti šta je to, 1 sedmično, 4 puta mesečno, 2-3-4 bloka od po par minuta tokom emisije, to su ti stotine reklamnih sekundi u udarnom večernjem terminu, to gledaju milioni...)

- tzv. "Product plecement"
(da ne širim temu, mnogi znaju na šta mislim)

Itd, itd...

Pa koja će TV stanica da odbije emisiju koja je gledana i koja joj još donosi pare???

Voditelj? Evo naprimer ako bi bila B92 - a ko drugi nego Miloš Šaranović! Pa ne može biti idealniji jebote...Ionako se pojavljuje na svakoj nekoj proslavi kluba i vodi je, ionako je javno deklarisan, svi znaju da je partizanovac, ništa mu takva jedna emisija ne bi smetala u njegovoj "ostaloj" profi karijeri...

Napravi se jedan fino, ukusno namešten studio, imaš svake sedmice jednog-dva-tri ugledna gosta (hvala Bogu ima ih takvih koji su neraskidivo vezani za Partizan), uvek imaš dovoljno aktuelnih tema za razgovor...sutra možda uvedeš i "live" kontakt sa gledaocima, nagradne igre, kurci i palci...

Napraviš jebote da naša crno-bela deca ovakvu jednu emisiju čekaju uveče tog i tog dana kao što smo mi matori čekali "Otpisane", ili "Jadranske susrete", ili "Igre bez granica"...uči decu da se sa Partizanom raste i odrasta, ne samo posetama stadionu i gledanjem utakmica, nego i gledanjem ovakvih emisija, svake nedelje...

Joj kad bi neko svaku moju ideju plaćao samo 100 evra...jebalo bi mi se za penziju sutra...
 
Последња измена:

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.050
Reaction score
4.736
Локација
Nomad
Svaka čast za temu!

Jedna ideja koja vjerovatno ne bi donijela neki novac, ali bi sigurno uticala na najmlađe da izaberu pravu boju, a stariji bi mogli da imaju kolekcionarski primjerak.
Radi se u albumu za sličice. Možda da se napravi album sa slikama trenutnih igrača, igrača koji su ostavili najveći trag, slike šampionskih ekipa, dresova i uz naravno propratnu priču o istoriji kluba.
Mislim da za sve to ima dovoljno materijala čak na ovom forumu u drugoj temi, a i Crno-beli je uradio dosta arhiva koje treba da predstavljaju istorijsku čitanku za sve grobare.

I još jedna stvar: Pošto sam filatelista, volio bih da izađu neke poštanske marke sa šampionskom ekipom, sa nekim od naših igrača ili trenerom.
 
Последња измена:

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.475
Reaction score
624
Bukvalno sam hteo da to sad i ja napisem samo sto sam ja kontao album SD Partizan gde bi se skupljale slicice igraca ovogodisjnef FK , KK , RK , OK i VK :D

@ Medjutim Znam ta ideja je vise usmerena tome da nam se ne desava da na utakmice RK dodje 100 ljudi. Ovako kad vec imaju kartu potdudice se da dodju u fazonu sta je dzaba i bogu je drago :D A jbg i tim klubovima bi kinta super dosla da se je desi da osvojimo Euroligu i da onda nemamo para da zadrzimo ni pola tima....
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
:clap

Одлична идеја, још неки чланови форума су ми то рекли пре пар дана! Туга је да историја Партизана стоји сакривена. Преуредити простор где је сада трофејна сала или оспособити неки други, систематизовати сва битна догађања, поставити најбитније сувенире - старе дресове, лопте, наравно и пехаре и заставице који већ стоје тамо, и свакако што више слика играча. И отворити салу за свакодневне посете! Поставити људе који ће ту да раде, и да посетиоцима презентују историју клуба, али не да деклемују научено, већ да то буду људи који заиста познају Партизан.

Мало-мало долазе деца из свих крајева Србије и обиђу бутик у оквиру екскурзије - имао сам прилике да видим, а трофејна сала нам није доступна за посете?

Цена нека буде симболична, или да се уз ту симболичну цену да посетиоцима неки сувенир типа заставице за кола или тако нешто. Какав-такав приход би се сигурно слио у касу, а о користи од промоције клуба да не причам!

Bio je tekst pre neki dan u novostima čini mi se o tome. Cigani imaju muzej, a mi samo trofejnu salu. Evo teksta: http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:340613-Istorija-pisana-nogama

Ulaz u Partizanovu Trofejnu salu se ne naplaćuje, a otvorena je svakog dana i preporučuje se posetiocima da dođu između 10.00 i 16.00, kao i da izbegavaju dane kada se igra utakmica, jer se nalazi kod Uprave. Posetioci treba da se prijave na portirnici i stručnjak će ih sprovesti do sale.

Trofejna sala, dakle, nije muzej, pa se u njoj nalaze samo trofeji, a ne i oprema fudbalera, kao što su kopačke slavnih "partizanovaca". Može se videti desetine trofeja iz nekoliko decenija slavne istorije ovog kluba. Najvrednija uspomena (pored koje se treba slikati) jeste ona iz utakmice finala Kupa šampiona sa Real Madridom, koja je odigrana 1966. godine. Deci su, međutim, najzanimljivije lopte iz utakmica Lige šampiona.

- Dosta posetioca dovodi decu da im pokažu istoriju kluba, ali naši najbrojniji posetioci dolaze organizovano poput ekskurzija, pa tokom meseca je ispred stadiona može da se vidi i po deset autobusa - kaže Dragan Velanac iz PR službe Partizana.- U sali se mogu videti trofeji koje je Partizan osvajao na turnirima, pa čak i suveniri sa evropskih takmičenja, zastavice i slike koje klubovi razmenjuju.

Ja dok nisam pročitao ovaj tekst nisam ni znao da je ulaz u našu trofejnu salu moguć. Verovatno ću je posetiti uskoro. Naravno podhitno nam treba muzej, po mogućstvu celog SD, samo ne znam ima li tolikog prostora na stadionu.

Što se tiče ulaznice za sve utakmice SD Partizan, takva ulaznica bi bila preskupa. Sezonska za fudbal, jug recimo 20e, basket beše lani 100e, i da dodamo neku kintu za ostale i zaokružimo to je 150e. Za većinu navijača je to previše.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ето, нисам знао да је отворена за екскурзије и посете. Али отворена је у смислу да ако неко дође - контактира људе из клуба који онда отворе и покажу трофеје - значи да нема некога ко је стално ту и није стално отворена.

Да не причам о томе да се обилазак трофејне сале нигде не помиње као опција, у било каквој понуди од стране клуба, бар колико ја знам. Мора то да се промовише, максимално. И да се прича око трофејне сале дигне на један много озбиљнији ниво.
 

gravedigger

Grobar
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
808
Reaction score
85
Ja sam jednom hteo da uđem, ali nisam mogao pošto sam imao kratke pantalone?!
 

alkezic

Početnik
Учлањен(а)
30.01.2007
Порука
38
Reaction score
1
Aplikacija, igrica za mobilne telefone kviz o istoriji kluba, utakmicama, igračima, statistikama i sl. tabela najuspešnijih se pravi recimo sedmično, pobednici ili dobijaju nagrade ili... (možda malo nerealno ali zašto da ne) ... prvih 22 budu članovi fudbalskih ekipa koje će ili pre naradne utakmice ili na poluvremenu odigrati meč od 10 min na južnoj polovini stadiona, jedni za Istok u crnim dresovima, drugi za Zapad u belim... Jug navija... roditelji na tribinama... majce, slike...
Na gostovanjima: "Crno-Beli Karavan", pa mogu valjda da odvoje po 1 sat u svakom gradu da mogu deca da uzmu autogram, da se slikaju(ali profi slike), da dele lopte, majce, priveske, pa nek idu s njima i omladinci sa štandovima sa robom iz našeg butika... Napraviti praznik u svakom gradu gde gostujemo
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Još jedna stvar, sa akcijom dan koji pamtim bi trebalo obavezno nastaviti i ove sezone. Nadam se da u klubu to nisu zaboravili.
 

cipriPFC

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
455
Reaction score
11
Android aplikacija je odlicna ideja. Emisija na nacionalnoj televiziji isto,ili zasto ne na recimo sport klubu,istorijat kluba,najzanimljiviji mecevi,golovi i slicno.... i ovako na SK idu reprize kada nema direktnih prenosa.
Zasto ne i nagradne igre na oficijelnom sajtu,mogu valjda jednom mesecno da poklone dres kluba ili pretplatnu kartu navijacu....
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ma naravno da i SK dolazi u obzir, čaki izuzetno dolazi u obzir, tu čak imamo nekolicinu ljudi (komentatora) koji su teške grobarčine, koji bi bili idealni voditelji u takvoj emisiji...

Nego samo ne znam da li SK može da se gleda širom zemlje, znači i tamo gde nema kablovske televizije...može li na antenu? Poenta je u mogućnosti gledanja, znači da teritorija zemlje (a i zemalja u okruženju) bude maksimalno pokrivena...

Jedino što SK nema toliku gledanost kao one 3 televizije koje sam gore naveo...

Ali Bože moj, pa i da nema - možda bi njihova ponuda bila najbolja, u smislu odnosa cene i gledanosti...

Jeste šef SK u Srbiji ciganštura, ali kažem...to ne menja stvari. Ako nije debil cigan nego samo običan cigan :))) - rukovodiće se interesom a ne svojom navijačkom anomalijom.
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Puno ideja i predloga. Nadam se da ce u nasem marketingu imati makar malo sluha za sve ovo.
Marketing FK Partizan mora da se zasniva na dvema stvarima: 1) POPULARIZACIJA KLUBA (kako kod nas tako i svuda u svetu) i 2) ZARADA.
Recimo clanarina, pretpostavimo da Partizan ima 3 miliona navijaca (kako u Srbiji tako i u svetu) i neka ta godisnja clanarina kosta samo 100din(1 euro). Klub bi samo od clanarine inkasirao tri miliona evra. Okvirno sam rekao tri miliona navijaca mozda ima i vise ali sam samo dao primer. Pa kad biste vi znali koliko Barselona samo na ime clanarine uzima novca godisnje vi biste se krstili.
 

Viper

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
909
Reaction score
8
Da li postoji ikakva sanse da se partizan nadje ove godine u pesu ili fifi?
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
jel moguce da je 50% ove teme zauzela sugava igrica ?

imate pes-serbia.com gde likovi naprave patch sa Partizanom do najsitnijih detalja.

mnogo ce Partizan napredovati na marketinskom planu ako se pojavi u fifi.
 

cipriPFC

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
455
Reaction score
11
Ma naravno da i SK dolazi u obzir, čaki izuzetno dolazi u obzir, tu čak imamo nekolicinu ljudi (komentatora) koji su teške grobarčine, koji bi bili idealni voditelji u takvoj emisiji...

Nego samo ne znam da li SK može da se gleda širom zemlje, znači i tamo gde nema kablovske televizije...može li na antenu? Poenta je u mogućnosti gledanja, znači da teritorija zemlje (a i zemalja u okruženju) bude maksimalno pokrivena...

Jedino što SK nema toliku gledanost kao one 3 televizije koje sam gore naveo...

Ali Bože moj, pa i da nema - možda bi njihova ponuda bila najbolja, u smislu odnosa cene i gledanosti...

Jeste šef SK u Srbiji ciganštura, ali kažem...to ne menja stvari. Ako nije debil cigan nego samo običan cigan :))) - rukovodiće se interesom a ne svojom navijačkom anomalijom.

SK ne ide preko zemaljske antene,ali je u sbb kablovskoj i ide preko total tv-a,nemaju bas svi taj kanal na zalost. Njega sam naveo ispred ove 3 nacionalne, samo zbog prostora u teminu,tesko ce neka od nacionalnih da nadje termin za nas,svaki dan...
A SK PLACA licencu da bi emitovao chelsea tv,barca tv i slicne kanale evropskih fudbalskih klubova,pa valjda bi im bilo bolje da popune program besplatno ili da jos nesto i zarade....
 
Top