Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

djiu

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
424
Reaction score
380
Na dan 31.12.2019 minus je 31 milion u taj obracunski period je usla lova (bar na papiru) od Pavlovica i Evrope,a li sada je avgust 2020.u kojem nisi imao nikakve prihode a budzet je priblizno 12-15 miliona .Kada to dodas na dug to je + - 40 miliona.Prodajom igraca bi se vratilo na dug od 31.12.2019 a ako se slazete to nije ni malo naivno jer bi prodali najvrednije i to bi bilo to!
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Sve igrace sada da prodamo ne bi bilo dovoljno za dug jer one cifre o Sadiku i Stevanovicu su bajka. A budzet bi im i dalje bio minimum 10 miliona.

S ovakvim prihodima i rashodima racunajte gdje cemo biti sa dugom za 5 godina.

Imacemo samo opciju privatizacije ili stecaja. Da bi neko kupio klub sa dugom od 60-70 miliona mora biti milijarder. Takav nece kupiti klub iz Srbije.
Stecaj ce biti jedina opcija zivi bili pa vidjeli.
Btw od iduce sezone i LE ce biti nemoguca misija skoro tako da i sa te strane nema vise prihoda.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.920
Reaction score
25.642
Локација
ante portas
Nema ništa od stečaja.
Ako baš bude dogorelo do nokata uleteće država sa nekom sićom da ugasi požar .
Format udruženja građana savršeno odgovara i državi i onima koji su tu postavljeni,idealno za malverzacije i lopovluke.
Kancelar je na vrhuncu moći izjavio da nema privatizacije,nema on snage za to.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@djiu nije toliki budžet, ove godine je možda 15 miliona, inače prethodnih sezona je bio bliže ka 19 miliona budžet.Davno prošlo je vreme budžeta od 12 miliona eura, povećali smo kad i cigani, oni su na 35 otišli prošle sezone, moramo biti konkurentni.U 2017 smo imali troškove od 18,5 miliona eura a prihode od 20,5 miliona eura po revizoru, a u 2018 17,8 miliona eura rashode a prihode 8 miliona eura.
@maximilian72 zašto bi mi servisirali ceo dug, to ne razumem?Pa tako niko ne posluje.
Koji stečaj čoveče, ovo je mali dug po meni ako prodamo Sadika, biće manji od jednog budžeta, za takvu cifru niko ne ide u stečaj.
 

Irriducibili17

Početnik
Учлањен(а)
16.05.2018
Порука
190
Reaction score
375
Локација
PC
Pa ako prihodi od UEFE dobijaju na kraju sezone, onda su u periodu od 01.01.19. do 31.12.19. mogli biti uračunati samo prihodi iz sezone 18/19. Ili se ta sredstva unaprijed dobijaju tj. kada se plasiraš u grupu, odmah dobiješ 4-5 miliona (koliko se već dobija)? Mi u sezoni 18/19 nismo igrali Evropu.

Što se prodaje Pavlovića tiče, ne znam šta kaže zakon u Srbiji, da li se prihodi od prodaje igrača knjiže onda kada se izvrši transfer ili kada klub koji kupuje igrača (Monako) uplati pare na račun. U Republici Srpskoj se poreski prihodi knjiže onda kada pare legnu na račun. Npr. Ako firma proda proizvod 25.12.19. a naplati ga 25.01.20. onda se ti prihodi računaju u 2020. godini.
Bavim se računovodstvom pa to poznajem, mada nisam 100% siguran da li poslovanja sportskih društava podliježu istim zakonima kao i kod ostalih firmi.

Ono što je evidentno i zabrinjavajuće iz bilansa uspjeha jeste da se bez Evrope jedva mogu pokrivati bruto primanja zaposlenih i igrača, a ostale obaveze da ne spominjem.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Irriducibili17 Od uefe se dobija sredinom juna, jedino ako su to menjali.Za ovu sezonu još nije isplaćeno, posle završetka takmičenja se isplaćuje.Pa da, zato i 2018 imamo minus od 10 miliona, nema od UEFA para, transfer samo Vlahović od jačih.
Da dopunim, UEFA i sponzorstva jedva polovinu budžeta nam pokrivaju, nek bude 1,5 do 2 miliona sponzori i 5,6 miliona eura od lige uefa, to je maksimum 8 miliona eura.Nema ni za pola budžet.Moramo svake godine imati 10 miliona eura transfere.
Takva je situacija, ili će doći sposobna uprava da obezbedi jače sponzore, ili će ovi morati 10 miliona da imaju prihode od transfera, može jedna sezona 6,7 druga 12,13.
Ali budžet ne možemo da smanjimo.Jedino ako se ide na drugo mesto.
 
Последња измена:

djiu

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
424
Reaction score
380
Isplata jeste na kraju....ali bi ta isplata bila u koloni potrazivanja i dug bi bio manji jer je usluga izvrsena (tj.takmicenje) u 2019.
A sto se Strahinje tice svi smo upoznati da smo pare trazili solarno i dobili ih tako da je knjizenje isto u 2019.
 

Irriducibili17

Početnik
Учлањен(а)
16.05.2018
Порука
190
Reaction score
375
Локација
PC
Isplata jeste na kraju....ali bi ta isplata bila u koloni potrazivanja i dug bi bio manji jer je usluga izvrsena (tj.takmicenje) u 2019.
A sto se Strahinje tice svi smo upoznati da smo pare trazili solarno i dobili ih tako da je knjizenje isto u 2019.
U BU su ostali poslovni prihodi, pod kojima se evidentno i vode prihodi od prodaja igrača, ukupno 9m evra. Znači ili nisu uračunati ili nas oni masno lažu za iznose transfera.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Irriducibili17 ako je u 2018 prihod od većih transfera samo Vlahović 1,98 miliona eura, onda su naredni transferi ušli u 2019.
 

djiu

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
424
Reaction score
380
Ja jos samo ovo da napisem i iskljucujem se...poznajuci lopovcine u upravi,oni su i nogama i rukama kopali da ne izadje ovolika cifra ,ili su mozda samo na ovoliko uspeli da je doteraju.Prodacemo "porodicno zlato",novih nema ,ne na vidiku nego ni u klubu,smotacemo kablove,spustiti roletnu a duh ce da drzi svecu !
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.005
3 (verovatno i 4) godine bez titule, dug dupliran, tribina ne postoji, sluzimo za kusur i u domacim okvirima, o evropskim da ne govorim... Bravo upravo, bravo, sve vam zivo i mrtvo jebem.
 

Швабо

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
170
Reaction score
761
Локација
Добој, Република Српска
Зацртани циљ се полако испуњава! Гурнули су нас у свим спортовима у којим постојимо у дужничко ропство и сад се можемо само .ебати! Значи гаде ми се сви из свих усраних управа! Кад за некога кажу да је члан наше управе 100% знам да је проверена битанга и вуцибатина! Нека краду за лијекове им требало! Ево дебела сомина каже да није дуг толики јер има и трансфер Павловића и неки приход од Европе, а гдје су текући трошкови за ову годину то не рачуна! Вени, види, вици ти и семе и племе! Два три пута цитира Његоша годишње, узме за то пар 100к еура, а ја гледам аматере ранга зонске лиге у тиму! Серем ти се по сред римског права!
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.005

za godinu dana 10 miliona iliti 30%... zadnje je vreme, mi nikad nismo imali niti cemo imati drzavu da nas vadi iz tolikih govana. Bandu treba terati inace nas za dve godine nema.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Izašla je na telegraf deo strukture duga, ne znam dal je dozvoljen taj portal.Za porez je najveći dug 5 miliona eura.Duguje se i igračima, trenirima ustvari taj je najveći 5,8 miliona eura, dugovi prema bankama su sitni.Ima neke firme kojima se isto duguje 100 000 eura.FSS duguje se preko 600 000 itd.
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
813
Reaction score
2.696
Локација
.
Znam da je u praksi gotovo nemoguce, ali onako teorijski na koje sve nacine se moze smeniti uprava. Tj. jel oni imaju neki mandat ili kako to funkcionise?
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Ja kad kazem stecaj znam da se nece dogoditi dok se krpimo. Isto tako znam da ce dug narasti na 60-70 miliona mozda i vise za najdalje 5 godina.

Prihodi od evrope ce biti nepostojeci radi promjene sistema takmicenja i uvodjenja trecerazrednog koji nama slijedi od iduce godine.

Mnogo ljudu na forumu ne vidi promjene koje ce direktno uticati na tih nekih 5-6 miliona koje smo zaradjivali od Evrope a kojih vise nece biti.

Ili jos lakse da neki shvate, svake godine kad ne prodamo igraca ili igrace za 10-13 miliona, te godine se dug uvecao upravo za toliko.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.415
Локација
Beograd
onako teorijski na koje sve nacine se moze smeniti uprava.

Već smo se doticali te teme (i to na razne načine : ), ali normalno je da niko ne može da isprati šta sve ima na ovim hiljadama i hiljadama stranica Foruma...

Dakle, ja mislim da postoji neka skupština kluba, koja bi mogla i da smeni i da postavi upravu, ali problem je u tome kako uopšte neko dolazi u tu skupštinu kao drug/gospodin član?
Jer svaka uprava tamo nekako nagura neke svoje ljude, i onda oni glasaju za sve što treba...

Uprošćeno rečeno, vrzino kolo, skupština bira upravu, ali i uprava bira skupštinu, plus je svaka vlast u celoj toj čorbi neka glavna mirođija...i onda ajde, snađi se, izbori se...samo ne znam kako...ako se ne računaju motke...

Dakle, dok za ulazak u skupštinu (parlament) Srbije ipak postoje neka pravila, neki izbori, kakvi god da su...za ulazak u skupštinu Partizana je sve to nekako zakukuljenije...

Evo, na primer, hoću ja da budem, ili neki Pera, Mika, Žika hoće da budu članovi skupštine Partizana, hoće to i neko drugi, treći, četvrti, stoti, ali kako da uđemo u to ,,društvo građana,,?
Za skupštinu Srbije osnuješ partiju, pokret, izneseš neke stavove, planove, imaš izbore, pa te neko možda i izglasa...ali za skupštinu Partizana, ko da me izglasa, kako da me izglasa?
I još tamo treba da budu i bivši asovi, itd...u redu, treba da budu, ali koji, svi, ili samo neki, i koji neki? I, ko je as a ko nije? Kako to odredti? Po kom kriterijumu?

Ali, eto, ako je Partizan ,,udruženje građana,, ili kako se to već pravno zove, i ja sam građanin, i VVV su isto građani, i svaki član skupštine Partizana je isto neki građanin (ili građanka, ako tamo ima i žena?), znači treba svi da imamo ista prava?
Pa...prema tome...zašto oni mogu da sede u Partizanu i odlučuju o nečemu, a ja ne? Gde to piše u nekom zakonu?

Evi, prof Vuletić je pravnik, pa nek objasni...
 

vukMKD

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
599
Reaction score
785
Локација
Tamo gde vecno sunce sja...
Kad padne vlast, pasce i uprava, Isto kao ona pre.

I sve dok je tako mi cemo biti na iste ove grane. Pa ko voli nek izvoli, nek i dalje navija za najbolji klub na svetu celom.

I jos nesto, ako Savo i ovi iz uprave imaju bar gram pameti, ceo fokus treba da usmere ka LE.

Domaci sampionat i bez svih ovih sranja, gde nam je oduzeta bila kakva nada da mozemo biti prvaci, ne vredi ni pet para, a tek pod ovim okolnostima, cist debilizam je zrtvovati evropu, za opet da budemo drugi, ali sa manjim zaostatkom.

Prosle godine bilo je uzivanje gledati nase momke kako se nadigravaju sa jako ozbiljnim evropskim ekipama, jos ne mogu da prezalim onu nesrecu protiv Az-a. Volio bih opet da vidim jakog Partizana na evro sceni, ali sa malo drugacijem ishodom nakon sest odigranih kola.

Tako da, neka Ilievu vrate sve nadleznosti oko dovodjenje igraca, i na svim pozicijama gde nam skripi, neka dovede stranog igraca, znaci, jos jedan stoper, desni bek, centralnog veznog, moze onaj Izraelac.
Bar da u ligi evrope pokusamo da uradimo nesto vise.

——————Stojke

Stranac—-Stranac-Banjak—Urosevic

————Zdjelar—-Eyal Golasa

Markec———————————Asano

—————Suma
—————————Sadik
 
Top