Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Sto se tice ovih dugovanja, bilo bi zanimljivo kada bi videli koliko se duguje Vazuri i ekipi za plate i premije :banghead:
Oni dugovi prema nekim gradjevinskim firmama koji su okruglo 100 hiljada svaki su isto zanimljiva prica.
Ali svi znamo u kakvoj drzavi zivimo tako da...
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Pre toga škrtosti Sume i Sadika.

Trebali smo ih dotući odmah početkom drugog poluvremena, a to je rekao i trener AZ-a.
Dramatična utakmica za nas. Sve što je moglo da krene po zlu u prvom poluvremenu je i krenulo. U stvari, u drugom smo samo čekali da bude 3:0, 4:0 ili 5:0 za Partizan. Bili smo beznadežni“,

I umesto da je 3, 4 :0, pa da bezbrižno uđemo u finiš utakmice, desilo se to što se desilo.
Celu jesen sam pisao o dugim loptama Koopmeinersa i na kraju nas je dotukla ta lopta. Zašto niko nije bio ispred te lopte i to je greška. A kiks Stojkovića se ne može pravdati.
 

Irriducibili17

Početnik
Учлањен(а)
16.05.2018
Порука
190
Reaction score
375
Локација
PC
Usput da kažem, primjetio sam još jednu interesantnu stvar čitajući bilans stanja, a vezano je za infrastrukturu. Do 2019. je stavka "žemljište" bila 0, a sada je 4,5m evra, dok je stavka "građevinski objekti" bila 7,3m a u 2019. iznosi 4m. Ukoliko se dobro sjećam, prošle godine je bila aktuelna ona priča oko vlasništva stadion? Iz ovoga mi nije jasno šta su oni tu radili, ne vjerujem da su do sada vodili i zemljište pod građevinskim objektima pa su sada razdvojili, mada me i to ne bi začudilo..

S druge strane, ako do 2019. to zemljište stvarno nije bilo naše pa je prepisano na nas, šta se desilo sa objektima i zašto je smanjena njihova knjigovodstvena vrijednost za preko 3m?
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@maximilian72 pa ništa evo ja tebe predlažem za stečajnog upravnika pa kreni da rasprodaješ, počni od Teleoptika pa posle i stadion prodaj da namiriš ove "dužnike".
Ajde nam sad ti objasni koga ćeš prvo da namiriš kao stečajni upravnik?
@Irriducibili17 kolika je razlika između prihoda i rashoda u 2019?Izgleda je opet 10 miliona eura ako je na kraju 2018 dug bio 20 miliona a sad 30.Ili su sakrili neke obaveze u prethodnom izveštaju.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.591
Локација
25-i maj
Nego sta nego sipaju u SNS. A gde su otisle pare od Jojicevog transfera nego SPSu za kampanju? Po istom principu i ciganima vode klub,nema tu ljubavi uvek je novac najveca ljubav za neljude i hulje. Samo razlika je sto cigani kuju u idole Covica i Terzica zato sto su oni prosto jebeni moroni, da im rukovodioci koji srama nemaju budu idoli,to je njihov izum i Cigan state of mind.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Čim je izašao ovoliki dug u javnost, pitanje je dal ovi ostaju ili će nam neke iz sns uvale.Tako da trebamo ozbiljno razmisliti šta da se radi.
Ja mislim dok je neprijatelj na čelo države, ne možemo ništa dobro očekivati a i kad ode, biće malo lakše.Zamisli da nam dovedu ovur rakas a pokušali su pre nekoliko godina.
Počeli su sa spinovim od prvog dana.Ciganski mediji su krenuli sa napadima, moramo odmah uzvratiti preko medija, tu moramo odneti pobedu.Odmah da se krene u smenu saveza takođe.Nemoguće da ovolike godine se ne suprostavljamo onim ganima šurbatovicu i kokezi, čak nismo stali uz Rad kad su bili za smenu.
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Usput da kažem, primjetio sam još jednu interesantnu stvar čitajući bilans stanja, a vezano je za infrastrukturu. Do 2019. je stavka "žemljište" bila 0, a sada je 4,5m evra, dok je stavka "građevinski objekti" bila 7,3m a u 2019. iznosi 4m. Ukoliko se dobro sjećam, prošle godine je bila aktuelna ona priča oko vlasništva stadion? Iz ovoga mi nije jasno šta su oni tu radili, ne vjerujem da su do sada vodili i zemljište pod građevinskim objektima pa su sada razdvojili, mada me i to ne bi začudilo..

S druge strane, ako do 2019. to zemljište stvarno nije bilo naše pa je prepisano na nas, šta se desilo sa objektima i zašto je smanjena njihova knjigovodstvena vrijednost za preko 3m?
Objasnjeno je ovo u Napomeni za Finansijske izvestaje (strana 23 ako nekoga interesuje).
Situacija je bas takva kao sto si ti naveo, oni su zemljiste vodili pod gradjevinskim objektima (svaka cast revizoru koji je to ranije potpisao) i sada su konacno odvojili zemljiste posebno plus je procenitelj smanjio vrednost Teleoptika u odnosu na ono kako se ranije vodilo.

Medjutim ono sto mi i dalje ovde nije jasno je da li se ovde radi o zemljistu na kom je Teleoptik, uopste mi ne izgleda da se ovde radi o Stadionu. Nadam se da neko razume bolje od mene sta zele da kazu. Citiracu ispod ovoga i tacnu napomenu za zemljiste i objekte:

,,Gradevinski objekti iskazani, na dan 31. decembra 2019. godine, u neto sadasojoj vrednosti od 471,150 hiljada dinara sastoje se, nsjvecim delom, od objekata na sportskom kompleksu "Teleoptik" u Zemunu (31. decembra 2018 godine: 851,313 hiljada dinara). Procena gradevinskih objekata i prava koriseenja zemljista je radena na dan 31. decembar 2019. godine od strane nezavisnog procenitelja. lzvestajern 0 proceni su obuhvacsne procenjene vrednosti ukupnih objekata evidentiranih u knjigama kluba na dan procene kao i procenjene vrednosti prava koriscenja zemljista, koje nije bilo evidentirano odvojeno u knjigama Kluba na datum procene vec kao pripadaiuci deo gradevinskih objekata. Prilikom odredivanja fer vrednosti gradevinskih objekata izabrana je troskovna metoda za objekte na lokaciji sportskog kompleksa "Teleoptik" iz razloga sto su objekti namenski gradjeni za specificno poslovanje -sportsku delatnost I kao takvi nemaju komparativ za primenu metodu direktnog poredjenja kao i za prihodovnu metodu -nemaju komercijalne sadrzaje."
 

uprkos

Početnik
Учлањен(а)
08.01.2015
Порука
98
Reaction score
247
Za skoro 50% je pala vrednost objekata za godinu dana!?
Da su držali stoku a ne ljude pa ne bi palo toliko. Posebno što se na susednoj parceli grade Zemunske kapije - cena kvadrata skočila sa 1600 na 1800 evra.

Malo mi je čudno da se ovako na silu smanjuje vrednost imovine.
 

Nelson

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2014
Порука
604
Reaction score
1.227
Локација
BL
Čim je izašao ovoliki dug u javnost, pitanje je dal ovi ostaju ili će nam neke iz sns uvale.

Svaki iskreni ljubitelj fudbala se nada da do toga neće doći. Zamisli oteraju Če Vazuru ili nedajbože Vučelu i dovedu nekog iz SNS-a!!! Ne bi vidjeli titulu 5 godina, dug bi otišao na preko 30 miliona, rasturili bi nam omladinsku školu, marketing ne bi postojao, o sponzorima da ne pričam. Ko bi nas zaštitio kod sudija, saveza? Znoj me oblio od same pomisli da im nešto pakuju
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Da, da... sreca pa ovi iz sadasnje uprave nisu SNS ali eto... samo sto "predsednik" FK-a, udbas bande crvene i lopovcina vucela toliko lize bulju vucicu i ne izlazi mu iz dupeta. I da, uopste ne rade po direktivi prve najruznije usne Srbije. Ma jok.

Govna jedna. Docice i vama kraj...
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Za skoro 50% je pala vrednost objekata za godinu dana!?
Da su držali stoku a ne ljude pa ne bi palo toliko. Posebno što se na susednoj parceli grade Zemunske kapije - cena kvadrata skočila sa 1600 na 1800 evra.

Malo mi je čudno da se ovako na silu smanjuje vrednost imovine.
Nije pala vrednost objekata za 50%, nego se navodno ranije zemljiste (i dalje nisam siguran da li samo ono na kom je Teleoptik) nekim cudom domaceg racunovodstva vodilo pod objektima umesto pod zemljistem sto je sada i odvojeno.
Meni je jedino cudno u celoj prici da je klub sam trazio od procenitelja da proceni vrednost objekata u prosloj godini. Ne vidim preteranu poentu za tim, pogotovo jer oni ne drze te objekte da bi ih prodavali (ali nisam dovoljno strucan za to da procenim sam koja je poenta).

Takodje kao sto stoji u poslednjoj recenici skok cene kvadrata na susednoj parceli nije relevantan jer je to komercijalno gradjevinsko zemljiste, a ovo je ipak izgradjeno za posebnu namenu.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Nelson ja se slažem sa tobom da bolji da dođu, pošto su ovi katastrofalni.Problem je tvoje citiranje.Mogao si da citiraš i narednu rečenicu a ne da izvlačiš iz konteksta, šta tebi odgovara.Svaka ti čast za tekst, pa to akademija bi glumačka pozavidela.
@Micke da li je u 2019 u prihod ušao transfer Pavlovića i da li su ubacili očekivani prihod od lige Evrope?
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
@nasa stvar
Transfer Pavlovica ne ulazi u prihod iz 2019-e. Ako je verovati transfermarkt-u ugovor je potpisan 01.01.2020. tako da time ti prihodi ulaze u one za 2020. Jedine dve prodaje za 2019-u su Kosovic i Svetozar Markovic (strana 16 u Napomeni).
Uracunati su i prihodi od Lige Evrope u iznosu od oko 6,4 miliona i to pod drugim poslovnim prihodima (strana 17 u Napomeni).

Da spojim jos nesto u ovaj jedan post:
  • Posto je nas bajni Marketing cesto tema valja napomenuti da je prihod od Marketinga za proslu godinu bio oko 23.000 evra (kad se oduzmu prihodi iz Marketing pool-a Uefe).
  • BDO koji je uradio reviziju je stavio misljenje sa rezervom i to sa akcentom na ove tri stvari: potrazivanja koje imamo su upitna i verovatno naduvana; upitni su neki prikazani kratkorocni krediti i dugovanja prema agencijama jer izgleda nema pokrica za to; moguci troskovi sudskih sporova protiv kluba su prikazani nerealno nisko.
Sve u svemu em je losa situacija, em je izgleda jos i gora nesto su prikazali.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Micke hvala brate.Pa to ispada da smo imali 20 miliiona i jače budzet?Pa ako je 6,4 miliona eura ušlo od Evrope i ova dva transfera,ispada da nismo imali ni 10 milke prihoda?Bilo bi lepo ukupan prihod i rashod da se napiše.
Znači 2018 10 miliona minus i 11 miliona eura u 2019.A mislim da je za 2017 bio 15 miliona eura dug a te godine smo pozitivno poslovali.
Sakrili su znači nekih 5 miliona eura.
I ovih 10 miliona od Pavlovića može da pokrije veći deo 2020, smatram da rashodi neće biti veći od 15 miliona za 2020.
Neophodna je prodaja i Sadika i Stevanovića.Inače idemo ka 45 miliona dug.A prodajom bi se stabilizovali za 2,3 sezone ako se uzme 25 miliona od njih dvojice.
Ovaj model poslovanja je čista kocka, ako ne prodaš igrača i uđeš u Evropu ti najmanje 10 miliona praviš dug.
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
628
Reaction score
2.035
Voleo bih da me neko demantuje ali navedite mi jednu firmu, akcoonarsko drustvo, banku, zadrugu, hotel, kafanu, udruzenje... Ma bilo sta sto govna iz SPSa i SNSa nisu upropastila, pokrala, zatvorila.....
Sta da ocekujemo od takvih pohlepnih, neradnih,necasnih gnjida i ljudskog taloga mjihovog kalibra?
Sta?
Da je boga i pravde lezali bi svi na duuuugoj robiji
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Izbacio je Cigansport solidnu analizu ali samo prihoda i rashoda --> tekst
Nesto malo su spomenuli dug i potrazivanja, ali to je zanemarljivo.

dobro je kolega @tobacco izneo ovaj podatak za zaposlene. Frapantan broj stvarno.
 
Top