Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Centurion

Grobar
Учлањен(а)
10.01.2012
Порука
854
Reaction score
662
Локација
Београд
Partizan nema tih 10.000 navijača kojima je zapravo stalo do kluba i koji su svesni problema.

Ima.
Ima i mnogo više.
Ali su ljudi izgubili poverenje u gotovo svakog, jer smo prevareni mnogo puta i jer se gotovo svako prodao režimu.

Ljudi očekuju da se pojavi neko poznato ime (bivši igrač/trener) pa da se oko njega/njih okupimo mi - "obični" navijači, i to je prilično ispravno razmišljanje, međutim problem je što to gotovo izvesno neće da se desi, jednostavno neće ljudi da se upuštaju u nešto što može da ih košta (znamo dobro u kakvoj zemlji živimo) a podrška, pre svega navijača je upitna.

Poznata imena će se pojaviti onda kada mi, "obični" ljudi, napravimo nešto.
To, kako ja ga nazvah "nešto", nije utopija, al' treba ga započeti.
U poslednjih par godina ja retko ovde pišem, no svaki dan sam kao gost na forumu, jednostavno o čemu pisati kad je situacija takva da je klub pod okupacijom - Akiopaki je prilično detaljno opisao.
I ovde, i u realnom svetu, ja ne znam nijednog od nas Grobara, ko je potpuno digao ruke od kluba, svi čekamo da se pojavi iskra pravog, istinskog bunta, kojoj ćemo se rado odazvati.

Ja nemam sumnju da će se to desiti, ovde ili negde drugo gde se okupljaju ljudi koje iskreno vole Partizan, ali veliko je pitanje kada će se to desiti, i u kakvom će stanju tada Partizan biti - mislim da smo odavno u cajtnotu.

Naš neprijatelj je vrlo prepreden, pokvaren, nasilan, ali nama nije dorastao.
Ni na kraj pameti mi nije da pozivam ljude na bilo kakvo nasilje - to ovi jedva čekaju.
Mišljenja sam, da Partizanu neće biti bolje dok, za početak, uz njega ne bude nekoliko hiljada ljudi, čestitih, pravih navijača.
Partizanu treba i staro i mlado, i muško i žensko, sve što ga voli, inače se klubu zaista crno piše.

Kako skupiti ljude?
Tako što se javno, jasno i glasno kaže šta su ciljevi:
- domaćinska uprava, ne lopovi i režimski poltroni. Uprava koja donosi pare u klub, a ne bagra koja krade sve što može.
- ceo klub, na svim nivoima, da vode dokazani Partizanovci,
- ne zanima nas nikakva "šipka", preuzimanje ni Juga ni bilo čega drugog
- hoćemo upravu koja ne ćuti na lopovluk iz komšiluka, koja traži strane sudije i na terenu i u VAR sobi
- ne dozvoljavamo nikome ko je aktivan politički da iskoristi nas u svoje svrhe, naša stranka je Partizan i kraj priče
Ima li neko, ko iskreno voli Partizan, da se ne bi složio sa navedenim? Verovatno mali broj ljudi.

Jasno je da se sa pravom mnogi plaše različitih podmetanja, pokušaja insceniranja sukoba i sl.
Rešenje je sve raditi javno, da se zna sa kim se ima posla.
Otvoriti stranicu, na kojoj se pod pravim imenom javljamo da se uradi nešto.
Jasno i glasno, nedvosmisleno istaknuti, da se na eventualnom svakom javnom skupu/akciji, sve radi mirno, a da svako ko napravi bilo kakav incident nije naš drug, i sam snosi odgovornost za ono što uradi.
Sve snimati u sopstvenoj organizaciji, svima onima koji bi da se okoriste da bilo koji način - lep pozdrav u startu.
Načina za dobru organizaciju je milion, ako su tu pravi ljudi - ne može nam niko ništa.

Ne uradi li se nešto, iole ozbiljno, naš pad neće imati kraja.
Nećemo biti više ni drugi, što i jeste cilj i komšiluka i režima; posebno u situaciji kada i drugo mesto vodi u kvalifikacije za Ligu Šampiona.
Dug će nam biti toliki, da nas neće spasiti ni da nađemo naftu ispod stadiona.

Mene je baš briga za izbore, neću da mi klub zavisi od bilo kog političara/partije.
Ukoliko nismo u stanju da se sami organizujemo i da se na miran način - pravo koje imaju svi navijači na kugli zemaljskoj, borimo za svoj klub, onda u redu, zapalimo dresove i šalove, pocepajmo postere, bio jednom jedan Partizan kog više nema.

Svrha ovog posta je da se barem proba dati neka ideja koja će pomoći našem klubu.
Ni u ludilu mi nije namera da bilo ko ima bilo kakav problem, ni ovaj forum/ljudi koji ga vode, ni neko drugi.
Ako se organizujemo, pravimo javno sajt/fb stranicu, da vidimo koliko nas uopšte ima i da li i vredi da se nešto radi ili definitivno dižemo ruke - ja se odmah prijavljujem pod svojim imenom i prezimenom, što sam isto uradio i kada sam se pre 10 godina učlanio na ovaj forum, kada sam potpisao peticiju protiv tadašnje uprave na čelu sa Đurićem.

Ja drugi način, da se Partizan i spasi, i postavi na zdrave noge, zaista ne vidim.
Bez nas, onih koji dišu 24h dnevno za klub, nema ništa.
Uz nas, pravu, iskrenu, do koske odanu armiju navijača - sve je druga priča.
Da vidimo ko će onda smeti da nas krade.
Da vidimo bilo koju upravu koja neće da radi u interesu Partizana.
Da vidimo ko će onda smeti da sponzoriše komšiluk a prema nama da se odnosi sa nipodaštavanjem.
Primera je još mnogo, ali je sigurno, da ako želimo zdrav Partizan, kom će u upravi biti neki fudbalski Mića Berić, onda se mora ustati ili ćemo nestati i prestati biti iole ozbiljan klub na duži vremenski period.
 

Chika Rale

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
608
Reaction score
2.161
Локација
Beograd
Možda mi stvari vidimo različito, ali ja jednostavno neke ne mogu da podnesem.

Ko je najveći protivnik fudbalske reprezentacije Srbije?
Cigojneri.
Zašto?
Pa njihova reprezentacija je FK Crvena Zvezda. Oni predstavljaju Srbiju. Zato se u nju sipaju pare iz državne kase.
Oni smatraju da smo mi bruka ove zemlje.
Naravno, kad bi osvojili Mundijal oni bi bili najzaslužniji.
Setite se samo Novog Zelanda.

Pa onda njihovo višedecenijsko poštenje.
Prvo igra deset derbija, pa onda najpoštenije sudi petnaest derbija.
Nije bilo tada boljih sudija, naravno.

Ili ono: sudi dvadeset derbija, a kad ode u penziju istog trenutka postane član upravnog odbora FK Crvena Zvezda.

Ili ovo sad: duplo više dužni od nas, a troše osamnaest puta više para na pojačanja, dok je nama sva imovina pod hipotekom.

I to tako traje decenijama.

Tog poštenja mi je pun qrac.
Samo nam je još i ovo zlo sad falilo.

I onda na kraju još i:

Ništa ne možete promeniti,
sve su uprave iste.
 
  • Like
Reactions: MAK

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
Ima.
Ima i mnogo više.
Ali su ljudi izgubili poverenje u gotovo svakog, jer smo prevareni mnogo puta i jer se gotovo svako prodao režimu.

Ljudi očekuju da se pojavi neko poznato ime (bivši igrač/trener) pa da se oko njega/njih okupimo mi - "obični" navijači, i to je prilično ispravno razmišljanje, međutim problem je što to gotovo izvesno neće da se desi, jednostavno neće ljudi da se upuštaju u nešto što može da ih košta (znamo dobro u kakvoj zemlji živimo) a podrška, pre svega navijača je upitna.

Poznata imena će se pojaviti onda kada mi, "obični" ljudi, napravimo nešto.
To, kako ja ga nazvah "nešto", nije utopija, al' treba ga započeti.
U poslednjih par godina ja retko ovde pišem, no svaki dan sam kao gost na forumu, jednostavno o čemu pisati kad je situacija takva da je klub pod okupacijom - Akiopaki je prilično detaljno opisao.
I ovde, i u realnom svetu, ja ne znam nijednog od nas Grobara, ko je potpuno digao ruke od kluba, svi čekamo da se pojavi iskra pravog, istinskog bunta, kojoj ćemo se rado odazvati.

Ja nemam sumnju da će se to desiti, ovde ili negde drugo gde se okupljaju ljudi koje iskreno vole Partizan, ali veliko je pitanje kada će se to desiti, i u kakvom će stanju tada Partizan biti - mislim da smo odavno u cajtnotu.

Naš neprijatelj je vrlo prepreden, pokvaren, nasilan, ali nama nije dorastao.
Ni na kraj pameti mi nije da pozivam ljude na bilo kakvo nasilje - to ovi jedva čekaju.
Mišljenja sam, da Partizanu neće biti bolje dok, za početak, uz njega ne bude nekoliko hiljada ljudi, čestitih, pravih navijača.
Partizanu treba i staro i mlado, i muško i žensko, sve što ga voli, inače se klubu zaista crno piše.

Kako skupiti ljude?
Tako što se javno, jasno i glasno kaže šta su ciljevi:
- domaćinska uprava, ne lopovi i režimski poltroni. Uprava koja donosi pare u klub, a ne bagra koja krade sve što može.
- ceo klub, na svim nivoima, da vode dokazani Partizanovci,
- ne zanima nas nikakva "šipka", preuzimanje ni Juga ni bilo čega drugog
- hoćemo upravu koja ne ćuti na lopovluk iz komšiluka, koja traži strane sudije i na terenu i u VAR sobi
- ne dozvoljavamo nikome ko je aktivan politički da iskoristi nas u svoje svrhe, naša stranka je Partizan i kraj priče
Ima li neko, ko iskreno voli Partizan, da se ne bi složio sa navedenim? Verovatno mali broj ljudi.

Jasno je da se sa pravom mnogi plaše različitih podmetanja, pokušaja insceniranja sukoba i sl.
Rešenje je sve raditi javno, da se zna sa kim se ima posla.
Otvoriti stranicu, na kojoj se pod pravim imenom javljamo da se uradi nešto.
Jasno i glasno, nedvosmisleno istaknuti, da se na eventualnom svakom javnom skupu/akciji, sve radi mirno, a da svako ko napravi bilo kakav incident nije naš drug, i sam snosi odgovornost za ono što uradi.
Sve snimati u sopstvenoj organizaciji, svima onima koji bi da se okoriste da bilo koji način - lep pozdrav u startu.
Načina za dobru organizaciju je milion, ako su tu pravi ljudi - ne može nam niko ništa.

Ne uradi li se nešto, iole ozbiljno, naš pad neće imati kraja.
Nećemo biti više ni drugi, što i jeste cilj i komšiluka i režima; posebno u situaciji kada i drugo mesto vodi u kvalifikacije za Ligu Šampiona.
Dug će nam biti toliki, da nas neće spasiti ni da nađemo naftu ispod stadiona.

Mene je baš briga za izbore, neću da mi klub zavisi od bilo kog političara/partije.
Ukoliko nismo u stanju da se sami organizujemo i da se na miran način - pravo koje imaju svi navijači na kugli zemaljskoj, borimo za svoj klub, onda u redu, zapalimo dresove i šalove, pocepajmo postere, bio jednom jedan Partizan kog više nema.

Svrha ovog posta je da se barem proba dati neka ideja koja će pomoći našem klubu.
Ni u ludilu mi nije namera da bilo ko ima bilo kakav problem, ni ovaj forum/ljudi koji ga vode, ni neko drugi.
Ako se organizujemo, pravimo javno sajt/fb stranicu, da vidimo koliko nas uopšte ima i da li i vredi da se nešto radi ili definitivno dižemo ruke - ja se odmah prijavljujem pod svojim imenom i prezimenom, što sam isto uradio i kada sam se pre 10 godina učlanio na ovaj forum, kada sam potpisao peticiju protiv tadašnje uprave na čelu sa Đurićem.

Ja drugi način, da se Partizan i spasi, i postavi na zdrave noge, zaista ne vidim.
Bez nas, onih koji dišu 24h dnevno za klub, nema ništa.
Uz nas, pravu, iskrenu, do koske odanu armiju navijača - sve je druga priča.
Da vidimo ko će onda smeti da nas krade.
Da vidimo bilo koju upravu koja neće da radi u interesu Partizana.
Da vidimo ko će onda smeti da sponzoriše komšiluk a prema nama da se odnosi sa nipodaštavanjem.
Primera je još mnogo, ali je sigurno, da ako želimo zdrav Partizan, kom će u upravi biti neki fudbalski Mića Berić, onda se mora ustati ili ćemo nestati i prestati biti iole ozbiljan klub na duži vremenski period.
Ne zameri ali ovo me podseca na onu grupicu sto su ispred skupstine i kampuju vec godinu dana...istakli transparent policija ceka svoj narod pa valjda protiv zla i na zlo prvo mora policija pa onda narod za njima...tako i neko od takozvanih legendi...moraju prvo oni da istupe sa planom,programom zbog kojeg cemo im se pridruziti...moramo biti sigurni da nam se iliev ne ponovi?..problem je sto i nmgu da zamislim konstrukciju
1.predsednik?
2.direktor ivan tomic,sasa ilic
3.sportski milosevic
4.trener paunovic
Stim sto broj 1 mora da bude osoba sa vezama,kontaktima,sposobna da donese novac u klub...divac npr ili profil slican ostoji
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ovi takozvani Grobari sa Juga izdali saopštenje...

-----------------------------------------------------------

Navijači izgubili strpljenje – promene u Partizanu?

D-21-750x465.jpg


“Usled loših rezultata koji su posledica katastrofalnog vođenja kluba, mi kao navijači pozivamo na konkretne i korenite promene i u FK, kao i u čitavom sportskom društvu! Tek poneki trofej u svim sportovima u poslednjih 10 godina, kasno dovođenje igrača, kao i igrača koji kvalitetom ne odgovaraju našem klubu, finansijsko posrnuće većine klubova JSD, enormno povećanje duga FK , hipoteka na Zemunelo i stadion… Ovo su samo neke od stvari koje su dovele do nezadovoljstva svih nas kojima je crno – bela boja u srcu.

Zato Jug, kao matična tribina svih Grobara, poziva na jedinstvo svih koji zaista vole ovaj klub! Predugo nas je nejedinstvo činilo ranjivima i vreme je da se osvestimo i pozovemo na ujedinjenje i navijača kao i svih klubova JSD Partizanč. Predlažemo hitne izbore u FK i JSD Partizan, i kreiranje uprave koju će činiti ugledni partizanovci, legende kluba i neukaljani pojedinci koji ovom klubu zaista žele sve najbolje, i kojima Partizan neće biti prečica do profita. Samo takva uprava imaće bezrezervnu podršku i Juga i čitavog stadiona.

Još jednom pozivamo sve Grobare da nam se pridružeu ovoj borbi! Od priče i sedenja kod kuće Partizan nema ništa. Pirtisak i promene se prave isključivo na stadionu. Zato hoćemo jedinstvo svih tribina kako bismo imali potrebnu snagu da ovo izguramo do kraja. Pozivamo i sve bivše igrače i legende kluba svih sekcija JSD da nas podrže, i da nam se priduže, jer je to u najboljem interesu Partizana! Nemamo više šta da čekamo, hoćemo promene – odmah!”
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.627
Reaction score
22.337
Локација
Beograd
Upravo napisah, da ne ulazim u detalje šta i kako, to se odnosilo upravo na to. Ali me situacija podseća dosta na opozicionu, ovi očigledno imaju instrukcije i moć, kakvu takvu i treba pogurati gamad iz kluba, makar i preko njih. Ako uspe da se animira neka legenda, super.
Opcija broj dva nam je ova sadašnja i plakanje nad sudbinom kletom.
 

duxpfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
981
Reaction score
1.963
Sjase kurta da uzjase murta i tako u krug...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Nažalost, tačno je da će takozvani Grobari sa Juga pre oterati ove ali isto tako još tačnije je da će doći neka nova sns bagra kao uprava u klub sve dok je peder na vlasti.

Sa tim ako takozvani Grobari kreću u ovu akciju imaju amin od pedera i moguće već da je spremna nova sns bagra za preuzimanje kluba od ovih i to vrlo uskoro.
 

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.512
Reaction score
4.742
Локација
Na vještičinoj sisi
Kadrovi, što rekao drug Staljin, kadrovi su sve. Oni imaju kadrove, koji su spremni na sve, a i logistiku da to sprovedu, do krvi, ako treba. Ko će da im stane na crtu? Ima Partizan navijača, ali nema kadrove i logistiku, zato se i sve ovo dešava. Otpori, koji se tu i tamo pojave, uguše se i služe kao primjer. Jedina utjeha je da ničija nije do zore gorjela.
 

guzakom

Grobar
Учлањен(а)
15.12.2007
Порука
400
Reaction score
984
Локација
Pozarevac
Realno ne očekujem ništa,deluje mi da ove ne može ni vučić da skine sa trona,jahaće nas tompusi još par godina.
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.376
Reaction score
5.155
Локација
Beograd
“Usled loših rezultata koji su posledica katastrofalnog vođenja kluba, mi kao navijači pozivamo na konkretne i korenite promene i u FK, kao i u čitavom sportskom društvu! Tek poneki trofej u svim sportovima u poslednjih 10 godina, kasno dovođenje igrača, kao i igrača koji kvalitetom ne odgovaraju našem klubu, finansijsko posrnuće većine klubova JSD, enormno povećanje duga FK , hipoteka na Zemunelo i stadion… Ovo su samo neke od stvari koje su dovele do nezadovoljstva svih nas kojima je crno – bela boja u srcu."

I ovo je napisala ekipa koja je pre par dana na istoku vikala "BEZ POLITIKE NA STADIONU". Pa baš je politika razlog svih ovih problema koji ih tište.
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.857
Reaction score
10.832
Клуб је изгубљен још 2012. Само што многи то нису хтели да прихвате, ја први, чак ни када ми је тадашњи народни посланик причао пред дерби да не трошим енергију и да је све намештено и договорено и да се резултат дербија (који је решио Каду) зна.

Све мање пишем у овом делу форума, јер постаје бесмислено писати о фудбалу у Србији. Оно што је написао @akiopaki данас, и оно што смо написали @Nikola_G и ја пре пар месеци, су довољно, да оном ко жели да види, буде потпуно јасно шта се дешава у и око клуба.

Мој отац је престао да иде на утакмице 1973. након што је Партизан продао утакмицу Бору. Скоро пола века касније, ја сам по питању ФК-а, пошао његовим стопама.
 

Cuba_Libre

Početnik
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
92
Reaction score
197
Илиев је представљао играче на конференцијама, а да ли их је доводио тј. он лично проналазио у то нисам сигуран. Једино је можда #55 довео пошто је гарантовао за њега. Последње две сезоне не говоре у прилог томе да уме да пронађе играча, у супротном не би дозволио гомилање оних полу-фудбалера. Он се компромитује од кад је дошао на место СД, а у претходне две сезоне се искомпромитовао бескрајно. Ипак, Партизан требају да напусте снс па Вучелић па Вазура па тек Илиев. Тим редом.
#51
 
Top