Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Ivke

Banned
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
730
Reaction score
24
Локација
Kragujevac
FK Partizan je državni klub t.j. državna firma, kome država može ili neće da pomaže pošto je jelte njihovo i mogu da rade šta hoće dok se neprivatizujemo. Svaki evro je bitan pa sam sa te strane zadovoljan sa sponzorom za kojim smo kukali godinama, lova je tolika kolika je, ipak je ovo ciganska država. Oni ako hoće da otmu tulu mogu kao i prošle sezone kad i nismo imali sponzora, to je nebitno. Još vidim raspravljate o bojama, pa takve su im valjda boje, što Lav ne stavi crnu...A to što je Telekom, pa čini mi se da on jedini od državnih firmi i ima pravu lovu i vredi nešto, zato i žure da ga prodaju...To nam je što nam, i za kraj, ako je Sale Kapiten zadovoljan i smeška se i slika u novom dresu i ja sam:D
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.418
Reaction score
7.649
Локација
E-WEST
Fk Partizan Telekom :D

Koji vam je kurac? Kad je to Partizan imao jače sponzorstvo od ovog? Nikad.
Da je Dragan Džajić (bog da mu dušu prosti) dao pare za Partizan, ja bih rekao OK!


Ko je kriv nama što nemamo nekog Antića ili Škundrića pa da srede gasprom ili slično?

Al Vučić ostaje peder, makar dali 100 miliona!
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Nisi u pravu. Daju nam isto koliko i njima!!!!!...
Da...pri čemu ugovor cigana (FK) i Telekoma ističe sad u junu (njihov ugovor na 4 godine je zaključen u junu 2011.).
...A izgled na dresu je tek jadan...
Кад погледаш лого генералног спонзора на нашем дресу и видиш у којој боји је оно "Србија" онда ти је све јасно где смо и чему да се надамо.
И онај пано на конференцијама за штампу, има сада да се црвенимо к'о Васкршње јаје...
Neće logo biti takav na dresu kao trajno rešenje. To je samo danas na brzaka tako sklepano. Čak možda uopšte neće pisati "Telekom Srbija" već "MTS". Ne zezam se. :D Sem toga, za šta god ovi iz Telekoma da se odluče da piše, pričaće se i pregovarati o varijanti da se koristi crno-bela ("outline") verzija ispisa.

U svakom slučaju bi trebalo da budemo pošteđeni odvratne drečave boje u velikoj "količini" - kako na dresu, tako i na panou na konferencijama za štampu.

Za senilne (zaboravne) matorce :D, odnosno za neupućene (neinformisane) mlađe: Imao je Partizan i u prošlosti dosta crvenila u logoima raznih sponzora. Verujte mi da je imao. Jebiga, odvratno je svuda oko nas, nekad mora malo kolorne odvratnosti da se istrpi i tamo gde posebno boli. Ali ako i mora, da je makar ne bude puno.
...Узгред, недавно се овде на кошаркашким страницама, здушно агитовало за бојкот исте компаније (што ли то беше?), а ето дошло време да је привијемо на груди. Мени некако лепше жуте траке око руке, али паре су то...
I Marfin banka je bila "linčovana" svojevremeno, pa je završila na dresu...pardon, nije na dresu već "samo" na trenerci i na onim podmajicama za zagrevanje, kao i na panoima oko terena...jbg, kad nemaš para nijedne pare ti ne smrde...
Pretpostavljam da JNA aludira da je 600 k/ godisnje dobro generalno sponzorstvo.
To je potpuno tacno...
Pa naravno da je potpuno tačno. Ljudi su ovde izgubili svako merilo, svaki osećaj za realnost. Kad bi pitao 100 ovdašnjih ljudi za koliko će se para "sutra" prodati Partizan, garantujem da 99 njih ne bi reklo cifru ispod 50 miliona...a Sparta iz Praga kupljena pre par godina za 32 miliona...a nije imala ni evro duga u tom trenutku. Mislim, hajde malo da se spustimo na zemlju...Sutra onaj (oni) koju budu kupovali naš klub neće "calnuti" više od 20-25 milki, živimo u vukojebini od države pritom, a vama uprkos svemu tome malo 600.000 godišnje od generalnog sponzora. Nemojmo se zajebavati jbt.
...Jos nema cifre koliko nam se duguje i imamo zid cutanja oko stadiona
U pravu si, prva naredna pres konferencija uprave mora da bude povodom ove 2 teme. Mislim da će i biti...barem u vezi jedne od ove dve teme.
Uplacena dugovanja igracima i radnoj zajednici.
Jasno utvrdjena i objavljena dugovanja kluba.
Pomoc kosarkaskom klubu.
Najavljeni internat.
Generalni sponzor.
Optimizan JE-NE-A.
Sve mi lici na pripremanje terena za privatizaciju.
Samo da ne dopuste da Terza i Kokeza nameste prvenstvo.
+ pare od Škulete iskorišćene da se odblokira račun, kao i da se plati značajan deo zaostalih poreskih dugova
+ kredit od 1 milke usmeren već (dokumentovano!) na gradnju internata, znači nije u pitanju samo "najava" (koju smo 5-6 godina imali od mutavog govna)

Bold: Na lomači ih treba grupno spaliti bude li ijedne naznake toga...ali naznake, ne pretpostavke i lupetanja. Podsećam vas da se prisetite reakcija nekih ljudi iz kluba nakon svega što se desilo u prvih par prolećnih kola - na našoj utakmici i na još nekim utakmicama koje nisu bile naše...od klonjare do Subotice...Takve reakcije ne važe za nekog ko prodaje svoj klub...videćemo šta će biti ubuduće...

Znači apsolutno sam za oprez, za praćenje svega što se radi ili ne radi, ali zaista nisam za arlaukanje samo eto da bi se pravila neka buka, da se kao nešto burno dešava.
 

Viper

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
909
Reaction score
8
Ne da je malo nego je premalo pa vise prima para kk od generalnog sponzora nego fk.

Cigani od telekoma primaju vise a nije im generalni sponzor a od gasproma 4 miliona godisnje.

Ali ocigledno da uprava nije mogla boljeg sponzora da nadje ako je tako daj sta das.
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.254
Reaction score
3.267
Локација
Beograd
Kada ce se Partizan i cerga skinuti sa nase grbace?Nesposobnjakovici i jedni i drugi.Namesteni im drzavni sponzori i oni su se tu nesto kao mucili.Potpisite Koka-Kolu,IBM,hp.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Kako su samo ovo maestralno odradili, po matrici prihvatanja briselskog sporazuma.
Prvo su dali KKP nekih dvesta hiljada, pa tek onda potpisali ovaj ugovor, koji je naravno mnogo manji od onoga što daju Čovićevom klubu iz predgrađa, pa sada neka se buni Dule, eto država podjednako gleda i nas i cigane i one koji rentiraju njihovo ime.
Kako su samo bili principijalni da odbiju novac za Pantića, ali zato od ovoga prave spektakl, kao da je to srazmerno onome što treba da nam pripadne, u odnosu na ono koliko se ciganima gura u dupe. Pre bi na dres trebalo staviti Teleoptik nego ovu spin domišljatost, koja je u svrsi stišavanja skandiranja premijeru, da mu se slučajno ne kruni popularnost.

Dule je doveden u pat poziciju, buni se, a eto država pomaže i njima i nama, sada što je to deset puta veća razlika, ja to teško mogu da objasnim običnim navijačima Partizana, a kamoli nekom ko je čuo da su ovi vatreni navijači zapravo budale, bolesnici, koji vređaju i Đokovića.

Ovim novcem se ne rešavaju mnogi problemi koji su prisutni u našem sportskom društvu, koje je u teškom stanju zbog aparthejda pod kojim se nalazi, ali eto dobili smo i koricu hleba sa kojom treba da budemo zadovoljni.

Osnovna namera ovog projekta je da većina (ili dobar deo) navijača Partizana proguta ovo kako bi nas sa slašću zaklali na spavanju. Videćete kada bude privatizacija, koje neće biti dokle god ne nađu kupca za cigane.

Da...pri čemu ugovor cigana (FK) i Telekoma ističe sad u junu (njihov ugovor na 4 godine je zaključen u junu 2011.).
I koji neće produžiti, jer je tako premijer opećao Vazuri. Odoh da čitam detetu bajke, mnogo su smišljenije i poučnije.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Čuj, ako ne produži sigurno se nećeš javiti da to prokomentarišeš ponovo.
A ako produži - pa onda smo opet na stanju od juče, opet možemo da napadamo na isti način kao do danas, zar ne?
Ne kapiram šta smo izgubili u tom smislu sa ovim sponzorstvom od danas??
...Videćete kada bude privatizacija, koje neće biti dokle god ne nađu kupca za cigane...
Uh, sad si otkrio Ameriku. Pa Željko Pantić koga ovde napljuvaste najstrašnije već mesecima bruji o tome. I sad ćemo mi videti, zamisli... Taj čovek (Pantić) je od Nove godine do danas sjebao stvar samo kad je uzeo u usta Marka Nikolića. Samo ili "samo", čak pre ovo drugo, sa navodnicima. Toga treba da se okane, Marka neka ne dira, a mislim i da neće...Sve ostalo što priča ima potpun smisao, potpuno je tačno, skroz ispravno, sve...od prvog do poslednjeg slova.
...ocigledno da uprava nije mogla boljeg sponzora da nadje ako je tako daj sta das.
Pa naravno. Pa u tome je poenta. Ili ćeš da uzmeš 1,1 milion evra za 21 mesec (ipak bih to tako krstio, a ne kao "600 soma godišnje"), ili nećeš da uzmeš ništa. Plus se nalazimo u godišnjem dobu koje se zove proleće, a u fudbalskom sportu se sponzori, a posebno generalni sponzor jako teško, da ne kažem nikako ne nalazi i pridobija u ovom periodu godine! Nikako!

Ono što našem napaćenom klubu već godinama fali je sposobnost i umešnost da se pronađe 10-15 firmi koje bi davale godišnje, lupam, po 50-60 soma. Za tako nešto nije potrebna politika, takve firme može da traži i pronađe jedan sposoban klupski marketing. Sigurno može, čak i u ovakvoj vukojebini od države u kojoj živimo. A to bi činilo novih 700-800 soma u klupskoj kasi. Malo li bi bilo? Ne bi bogami.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Neće logo biti takav na dresu kao trajno rešenje. To je samo danas na brzaka tako sklepano. Čak možda uopšte neće pisati "Telekom Srbija" već "MTS". Ne zezam se. :D Sem toga, za šta god ovi iz Telekoma da se odluče da piše, pričaće se i pregovarati o varijanti da se koristi crno-bela ("outline") verzija ispisa.

U svakom slučaju bi trebalo da budemo pošteđeni odvratne drečave boje u velikoj "količini" - kako na dresu, tako i na panou na konferencijama za štampu.


Kladim se da je pregovaračka moć marketing tima presudna za menjanje crvene boje. Ali s obzirom kako nas jebu ne bi me čudile ni dugine boje, ali pretpostavljam da bi i to bilo ok.

Podsećam vas da se prisetite reakcija nekih ljudi iz kluba nakon svega što se desilo u prvih par prolećnih kola - na našoj utakmici i na još nekim utakmicama koje nisu bile naše...od klonjare do Subotice...Takve reakcije ne važe za nekog ko prodaje svoj klub...videćemo šta će biti ubuduće...

I Ružić je vadio muda kroz džep na pantalonama kad je Jojić dao gol u derbiju i gurao ih u začudjena usta Dragana Džajića, Nebojše Čovića, Slaviše Kokeza, Ivice Tončeva, Aleksandra Antića, Dušana Mrakića! Ni to se ne sme zaboraviti. Za Roleksa znam da je Partizanovac a za ove znam samo da su Nazadnjaci!
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
E vala dosta je. Laka vam noć svaka naredna bila i dobro vam jutro svako naredno bilo.
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.413
Reaction score
3.318
Локација
Krcunija
U svakom slučaju bi trebalo da budemo pošteđeni odvratne drečave boje u velikoj "količini" - kako na dresu, tako i na panou na konferencijama za štampu.

Морам да скренем са теме, јер су овакви ставови поприлично заступљени на форуму.

У вези црвене боје: А је л' то цигањи имају тапију на црвену боју? Да им није можда деда њихов оставио у аманет, хм? Да није донет неки декрет од стране Крцуна и Бугарчића да црвену боју смеју искључиво да носе спорташи из њиховог клуба?

Да игром случаја нису затекли црвено-беле дресове у неком подруму стадиона предратне ФК Југославије, цигани би највероватније данас играли у плавим дресовима, како и доликује једном полицијском клубу, што је и био иницијални предлог на њиховој оснивачкој скупштини - да се зову Динамо или Плава Звезда и да дресови буду плави. Као прави полицајци.

Касније су ту случајност да црвена боја повезује њихов одвратни клуб и државне симболе искористили као подлогу за пропаганду: црвено=цигањи=Србија, црно=ми=Хрватска (усташе).

Е па неће да може.

Друго, колико знам, ми на грбу имамо црвену звезду петокраку. Црвену. Да се ја питам, а не питам се, резервна комбинација би нам била: дречаво црвени дрес, плави шорц и плаве штуцне, као из педесетих година. У инат циганима.

А и споменуо си да смо током наше историје итекако имали црвене апликације и бројеве на дресовима. Ли Купер и Рубин ми падају на памет, овако "на кеца".

Црвена боја је део наше историје. Тачка.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.348
Reaction score
6.571
Локација
Tamo gde si ti!
Dobro, nije sve tako crno:D ima potresa finansijskih i na drugoj strani brda, tj ono što sam i u prvom postu tvrdio. Daleko je škundrić od velikog igrača, ali mi Tulja ne veruje. Podmazao je očigledno i njega svinjar sa nekim polutkama za kavurmu i slannu:D zna naš predsednik gde je Tulja, ne mogu da kažem tanak :D, ali zna gde je slab :D

Znam ja da nije škundrić veliki igrač, ali eto dovukao im je Gasprom i pre pičkoustog, preko koga nemam pojma. Kako niti jedan naš bajni političar nije uradio slično.

Kukate za crvenom bojom, malo vam para za sponzortsvo. Što je neko rekao pa kad smo mi to imali neke silne milione od generalnog sponzora.

Crvenog je na našim dresovima bilo brdo puta, sećam se mog prvog dresa koji sam dobio na poklon od omraženog mi Zećević i crveno OKI :D
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Uh, sad si otkrio Ameriku. Pa Željko Pantić koga ovde napljuvaste najstrašnije već mesecima bruji o tome. I sad ćemo mi videti, zamisli... Taj čovek (Pantić) je od Nove godine do danas sjebao stvar samo kad je uzeo u usta Marka Nikolića. Samo ili "samo", čak pre ovo drugo, sa navodnicima. Toga treba da se okane, Marka neka ne dira, a mislim i da neće...Sve ostalo što priča ima potpun smisao, potpuno je tačno, skroz ispravno, sve...od prvog do poslednjeg slova.

Pa naravno. Pa u tome je poenta. Ili ćeš da uzmeš 1,1 milion evra za 21 mesec (ipak bih to tako krstio, a ne kao "600 soma godišnje"), ili nećeš da uzmeš ništa. .
Ne treba mi mozak lobiste da bih skapirao šta se dešava u ovoj zemlji. Video sam ga kada mu Anđus spomene Kežmana, Vukića i Zeku njegovog, kako ćuti ko cupika, ili kada mu kaže da su i Džajka i Kokeza i terzić, kao i ova uprava Partizana instalirana od naprednjački vlasti, ćuti ko pica, dok ovamo objašnjava neke sasvim druge priče.

Pazi, samo što je uzeo Nikolićau usta?! Pa ta uprava za koju ti imaš razumevanje je htela da ga smeni. Zekin poslušnik se samo pokazao kao jastreb sadašnje uprave po tom pitanju, zamisli se malo koliko si kontradiktoran.

Taj Pantić jasno je sasvim napadao Đurića samo zato što nije mogao da progura svoju priču za stadion kod njega, a ne zato što je taj čovek uništavao Partizan, tako i sada brani sve katastrofalne stvari koje su urađene sa igračkim kadrom od strane sadašnje uprave, lepo reče čovek, njemu titula ovde ne znači ništa, šta je to u odnosu na ono što se dobije lobiranjem. Jebeš titulu Partizana, ionako će se slaviti Realova.

Znači od obećanih 6 miliona treba da budemo zadovoljni sa deset puta manje. Vrati se mutavi, ovi su toliko loši, kao što su naprednjaci još grđi od žutih.
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.254
Reaction score
3.267
Локација
Beograd
Telekomove boje su plava,crvena i primese bele na obodima.To je boja nase zastave i nase drzave,a ne ciganska boja,kako neki kazu.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.210
Reaction score
2.629
Kad smo kod crvene, nikad mi nije smetala u tom smislu niti sam zato napisao da mi se ne svidja kako izgleda. Sjetimo se samo ovih sponzora sto vec pomenuste, a imali smo i natpise iza ledja i brojeve crvene, a imamo i pravo jer imamo i crvene u grbu :D. Ono sto mi se, sto se dizajna tice, nije svidjelo, je sto mi ne lici ni na sta. I kad su se vec ovako stisli, ja bi njih stavio na ledja kao sto su stavili i cigani posto nam isto i daju, a ako vec mora naprijed, nek se odradi da lici na nesto, boja i nije toliko bitna, nego da umjetnicko-estetski bude nalik necemu.
 

ImaJedanTim

Grobar
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
441
Reaction score
19
У вези црвене боје: А је л' то цигањи имају тапију на црвену боју? Да им није можда деда њихов оставио у аманет, хм? Да није донет неки декрет од стране Крцуна и Бугарчића да црвену боју смеју искључиво да носе спорташи из њиховог клуба?

Bravo za upis. :clap
Vidim da mnogima ovde smeta crvena boja, a ta boja je sastavni deo najlepseg grba sveta. Uvek bila i bice.

Pogledajte kako je prelepo izgledao dres sa crvenim brojem na ledjima: http://www.dodaj.rs/f/G/BN/qqAzIKN/mance.jpg
 

shonepfc89

Grobar
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
607
Reaction score
70
Slažem se sa većinom ljudi na forumu, da je ovaj ugovor samo bacanje prašine u oči.

Kao prvo, izjednačavanje sa ciganima, što nikako nije moguće. Odnos ulaganja države kod nas i njih je minimum 10:1 u njihovu korist i posle ovog generalnog sponzorstva Telekoma. Sve je to dokumentovano u papirima koji su se "slučajno" zagubili u redakciji rts-a.

Kao drugo, pretpostavljam da računaju na to, da smo redovni učesnici evropskih takmičenja, privatizacija Telekoma samo što nije, pa hajde da se bacimo u izlog. Gde ćemo, naravno kod onih što su u Evropi.

Kao treće, da bi nam zapušili usta, kako jelte, rade u interesu Partizana, a ovamo nezahvalna stoka na sav glas arlauče bez nekih razloga i pljuje "poštene" ljude u UO i premijera. I naravno, kako dragi premijer misli i na nas, jer, eto, on nas ne mrzi, njemu su svi isti. :puke

Da ne zaboravimo šta su govna tražila u KK, da bi nam bili sponzori.

Razumem sve, teška je situacija u državi, svaki evro je bitan, ciganska država, maćehinski odnos prema nama, da smo 4 godine bez generalnog sponzora, pa nam je sad i ovaj dobar, što u neku ruku i jeste, ALI za mene su POŠTENJE, OBRAZ i ČAST najbitniji! Jeste da ako si pošten u ovoj državi, da ćeš najebati, ali ja sam jednostavno takav jbg. Zato što sam takav, zato i navijam za Partizan, jer je to klub u kojem su ove tri reči DEFINICIJA i oličenje kluba. Ponosan sam što navijam za Partizan i što su mi OBRAZ i ČAST bitniji od bilo kog novca.

Ono što našem napaćenom klubu već godinama fali je sposobnost i umešnost da se pronađe 10-15 firmi koje bi davale godišnje, lupam, po 50-60 soma. Za tako nešto nije potrebna politika, takve firme može da traži i pronađe jedan sposoban klupski marketing. Sigurno može, čak i u ovakvoj vukojebini od države u kojoj živimo. A to bi činilo novih 700-800 soma u klupskoj kasi. Malo li bi bilo? Ne bi bogami.

JNA, poštujem tvoje upise, teška si Grobarčina, do koske, ali brate, kako misliš da je ovo izvodljivo sad dok je vulvousti na vlasti? Pa te teme su 100 puta prežvakane na delu foruma o KK. Jednostavno, ko hoće da nam pomogne, taj je završio sa svojim poslovanjem u ovoj državi! To svi znaju.

Još samo da dodam, Sekulini postovi su srž svega. Čovek je sve lepo napisao i objasnio u dva posta.
 

Теслић

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
1.353
Reaction score
202
Локација
Република Српскa
I cigani nose ,,Telekom Srbija" na kosarkaskom dresu, kod njih je logo i ,, Telekom Srbija" crvene boje u bijelom kvadratu.

Na potpisivanju ugovora i kod njih je bila ova naljepnica plavo-crvena kao kod nas znaci samo nalijepljena preko dresa i pruga , znaci to je samo na brzinu sklepano da se slikaju.

Sad dal ce kod nas slova biti u crnoj boji nalijepljena na bijeli kvadrat cisto sumnjam...
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Realno ovo je cisto zamazivanje ociju i sve to da bi drzava imala pokrice da NIS Gazprom da ciganima 20 milki obecanih,pa sad kao dali nama Telekom koji ce realno neku sicu da nam prospe pred noge.
Klasicna ciganska taktika

Oćekuj bombu krajem sledeće nedelje!

Млади људи су по правилу идеалисти који сматрају да је живот довољно дугачак да у њему можеш да промениш свет...
У мојим (средњим!) годинама схватиш да је живот кратак, а да за све ово време које сам потрошио на све и свашта нисам променио свет ни колико за милиметар или за длаку...
Не, шта год да сам ја радио, чинио,

Ne treba da pokušaš da promeniš svet nego da ne dozvoliš da svet promeni tebe! Budi ono što jesi, a ne što svet želi da budeš!
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Да ме неко не схвати погрешно - немам апсолутно ништа против да се једног дана покаже како сам био сасвим у криву и како је ово спонзорство било преокрет у досадашњем мукотрпном животарењу и малтретирању овог клуба по разним основама и на разне начине.
Бавећи се математиком, помишљам да у овој једначини, ако је већ све тако добронамерно и на нашу добробит, ипак има неколико непознатих које ме терају да се сумњичаво упитам: ако нас је у трајном и непоправљивом остављању цигана на непремостивој удаљености спречила петоколонашка управа, како је онда могуће да у околностима које су нам познате, буде допуштено да имамо управу која је толико одана и посвећена напретку клуба и ако смо стално финансијски сакаћени и саботирани, како би остајали у некој равни са чергарима, како је онда могуће да у оваквој левоногој атмосфери буде допуштено да направимо овај финансијски искорак од седам миља?!
И поред све воље и труда не иде ми баш нешто у главу.
Што се тиче црвене боје нашег генералног спонзора, нисам баш толики болесник (ваљда) да ми то буде непремостива препрека, али колико год се и сам слагао са чињеницом да немају чергари патентна права на ту несимпатичну боју, тешко да бих могао да се сложим како је то наша боја, без обзира на симпатичну звездицу са нашег штита.
Прво јер ми своје боје имамо, а друго немамо ни ми тапију на црну боју, па је опет спрдње вредно видети цигане лудаке заоденуте у наш колорит. Друго, није проблем што је боја новог генералног спонзора црвена, већ што им је нарав таква.
И на послетку, ценим, да се нико од нас незадовољника не жали да нам је мало пара, већ да је премало мрва пало на под са циганског стола на коме они ломе толики 'леб(ац).
Али можда стварно превише изволевамо. Кад је неко добар домаћин он уме од једног да направи два динара, па ће тако можда и ова наша домаћинска управа од пола, направити и читав милион.
Видећемо, време је најбољи судија...
 
Top