Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

VК Partizan, PK Partizan

  • Зачетник теме Laky
  • Датум покретања

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
U poslednjem kolu Banjica 5:17 Partizan.

Konačna tabela :

vaterpolo-tabela.jpg

Plej of počinje već u sredu, revanš utakmice 5. maja. U četvrtfinalu se igraju dve utakmice dok se u polufinalu i finalu igra na dve pobede.

vaterpolo-plejof.jpg
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.910
Reaction score
4.203
Ja stvarno ne znam kako VK da se izvuce
Dugovi su ogromni a pomoc od ove nazovi drzave ne da nema nego bas naprotiv
Najuspesniji sportski klub se nalazi na aparatima, odrzava se tek toliko u zivotu da mozes da kazes da je ziv tj da nije umro
Dusa me boli gde se vk nalazi i ne vidim resenje sta i kako

Ps jeste da je na nivou price ja ne mogu da znam dal je tako bilo ali mnoge tkz legende su me razocarale kako su se ponele... za sve njih na kraju krajeva partizan je samo klub u kojem su igrali i nista vise od toga
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Dušan Mandić, naš bivši igrač, reprezentativac i verovatno top 3 igrač na svetu, potpisaće ugovor na 4 godine sa Novim Beogradom. Sasvim slučajno mi jedan vaterpolista reče da će za te četiri godine dobiti 600k evra. U Reku igra za slične pare, koji je platežno najmoćniji vaterpolo klub na svetu, dakle 150k godišnje. Vaterpolo je slabo praćen sport, bez marketinškog potencijala i kao takav je izrazito neprofitabilan. Ne postoji igrač na svetu koji može pomoći klubu da stane na noge, osim da eventualno igra za Partizan - dzabe. Kao Mitrović, da održava formu kod nas.
VK je u ozbiljnim dugovima, nije mi jasno kako su uspeli toliko da ga zaduže a imali smo i svoj bazen, svoju školu plivanja i vaterpola. Bazen je osnova svakog kluba, a mi nismo morali da plaćamo zakup već samo račune za struju i grejanje vode.
U upravi kluba su sada Kuljača, Filipović, Nikić, Aleksić i Mitrović, što bivši što sadašnji vaterpolisti, i oni suštinski ne mogu ništa pomoći osim da se uspostavi kakav takav red u Partizanu, da ne mešetari svakojaka fukara i zadužuje dodatno.
Jedini kojem zameram je Vanja Udovičić, što je dozvolio da njegov matični klub, koji ga je napravio najboljim vaterpolistom na svetu, ovako propadne, a da on prstom ne mrdne.
Još je ministar sporta.
Sada niko nema interes da uloži neke pare u Partizan, jer prosto nismo zdrav klub, i vučemo ogromne repove. Da toga nema, sad bi Mandića i Filipovića gledali kod nas a ne u nekom instant projektu Novi Beograd u koji pare ugurava Šapić iz ko zna kakvih kombinacija opštine i grada.
Dok država ne reguliše ili na neki način reprogramira ili oprosti dugovanja, VK Partizan će ostati potopljen na dnu bazena i tu nema pomoći.
Nažalost, shvatiće koliko znači Partizan tek kad reprezentacija krene silaznom putanjom, a uskoro će, prolazi polako i poslednja velika generacija stasala na Banjici.

VK Partizan ima 7 evropskih, još 4 titule evropskih kupova, 27 puta prvaci države, 24 osvojena kupa i još toliko reprezentativnih odličja. Partizan je i olimpijski prvak, svetski i evropski šampion, samo što je umesto PAR pisalo SRB, YUG ili SCG. Inače su to suštinski naši trofeji i komotno mogu da stoje u našem muzeju.
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Pa, da li je baš ekvivalent, moguće, ali akcenat je na nemogućnosti bilo kog našeg igrača da pomogne nekim finansijskim sredstvima da stanemo na noge. Oni prosto nemaju neki novac. Najbolji vaterpolista sveta, višestruki osvajač klupskih i reprezentativnih odličja ima manju platu od Rajka Brežančića koji je verovatno batalio fudbal pre 5 godina, al mu upala kašika u med da neko pere pare preko njegovog ugovora.
Da je sreće, pa da FK povede malo računa i o ostalim članovima SD Partizan umesto što kanale sami sebe, otimaju i kradu i ni to im nije dovoljno pa i Teleoptik ode pod hipoteku. Sa 2M evra ukupno, KK i VK donose evropsku titulu.
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Cudan je vaterpolo sport. Koliko je neatraktivan za one koji ga ne vole, toliko je atraktivan za ljubitelje. Jednostavno, laici koji gledaju " samo kad igraju nasi" , samo prate kretanje lopte i promenu rezultata na semaforu..Jos ako se pogodi neki " talentovani " konentator, katastrofa u najavi.
Takodje, koliko je medijski neprivlacan, toliko je vazan za zdravlje nacije. Neverovatno koliko je to zapostavljeno u ovoj dembeliji od zemlje.
A u svemu sto je vezano za uspeh u vodenim sportovima, javlja se jedna konstanta - Partizan.
I za nagradu dobija - unistenje.
Sto je najgore, to unistenje su nemo posmatrali mnogi koji su u Partizanu ne samo proplivali, nego i kao ljudi prohodali i progovorili..
Kao sto " ima nesto u prezimenima igraca ", tako ima i u imenima navijackih grupa.
Kod ovih prekoputa je sve jasno na prvi pogled.
Sto se nas tice, ipak smo mi ti koji na kraju lopatom zatrpavamo.
Ne znam otkud mi nada, ali stvarno mislim da smo u narednih 5 god ponovo tamo gde nam je mesto. I to nema veza se ovim najnovijim promenam u VKP.
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.429
Reaction score
2.167
Ovo je jedan od najtezih poraza vaterpolo kluba Partizan i to bas od ekipe koja opstoji po potrebi, ima li kraja nasih posrtanja u vaterpolo gde smo uvek bili najbolji. Tragicno je gledati koji sve danas igra vaterpolo i dobija nas, dobili smo upravu koji su legende kluba valjda znaju sta rade sa klubom.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Nema kraja niti ce biti sve dok je zvalavo govno na vlasti. Jasan je njegov cilj - da unisti i ugasi Partizan.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.709
Reaction score
29.398
Локација
Beograd
Da ne zaboravimo koliko je V.K.Partizan bio veliki i koliko je velike igrače imao u svojim redovima, pročitajte tekst o Mirku Sandiću:


Bio, jeste...biće...ako preživimo i podignemo se...
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Vracamo izgleda Aleksica, Vica i Risticevica, i dovodimo Amerikanca Bovena.
NBG ce tu biti najjaci sledece godine, a ostale bismo mogli da prerasporedimo.
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.911
Reaction score
25.618
Локација
ante portas
Top