Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Vanja Marinković 13.02.2017

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.734
Reaction score
12.749
Локација
Nedodjija
Veceras specijalno za nas sajt partizan.net intervju sa jednim od igraca KK Partizan.
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.734
Reaction score
12.749
Локација
Nedodjija
Vanja Marinkovic za Partizan.net


rsz_kosarka_derbi_050217_ras_foto_a_dimitrijevic_86.jpg



Partizan.net:
-Kada i zbog čega si počeo da se baviš košarkom, da li si trenirao još neki sport?

Vanja:
Stariji brat se bavio košarkom i možda najviše zbog njega sam i ja krenuo da treniram. Prvo onako…da se igram košarke a posle sve ozbiljnije.

Partizan.net:
-Da li imaš svog idola/uzora zbog koga si počeo da se baviš košarkom? Ko ti je bio najveća podrška u periodu kada se lomilo da li ćeš i profesionalno da se baviš košarkom?


Vanja:
U porodici sam uvek imao veliku podršku da treniram i da napredujem. Svesni su da me košarka čini srećnim i uz mene su. Kao što sam i rekao, počeo da treniram najviše zbog brata. Ako pričamo o idolima, to jest ljudima kojima se divim u svetu košarke, na prvom mestu je Kobi Brajant.

Partizan.net:
-Koliko često si kao klinac igrao u kraju basket i da li smatraš da je basket važan u razvijanju košarkaške intelegencije?



Vanja:
Jeste sigurno, iako se mnogo razlikuje u odnosu na košarku 5 na 5. Igrao sam dosta, ali sam i rano počeo da treniram većim intenzitetom tako da ne mogu da kažem kako sam “visio” na košu u kraju.

Partizan.net:
-Da li se sećaš svog prvog treninga u dresu KKP?


Vanja:
Bilo je to u mlađim selekcijama, svakako sam bio srećan što sam tu jer sam razmišljao da je Partizan najbolja sredina za mene da se razvijam i napredujem.

Partizan.net:
-Da li imaš rituale pred početak utakmice?


Vanja:
Ništa specijalno, volim da pre početka zajedničkog zagrevanja ubacim šuteve sa neoliko pozicija i to je sve.

Partizan.net:
-Sa kim iz svog tima se najviše družiš? Ko je zadužen za podizanje atmosferu u svlačionici?


Vanja:
Trudimo se da se svi držimo dosta zajedno, Novica je tu neko ko vodi računa o svim detaljima vezanim za tim. Atmosferu diže onaj ko je u tom trenutku najbolje raspoložen. Često Luković.

rsz_kosarka_partizan_olimpija_201016_ras__foto_aleksandar_dimitrijevic20.jpg


Partizan.net:
-Kako ti se sviđaju "stranci" u timu? (karakterno)


Vanja:
Sva trojica imaju puno i igračkog i životnog iskustva. Uklopili su se lepo, različiti su karakteri, ali su sjajni momci i vrlo brzo smo se našli na istoj talasnoj dužini.

Partizan.net:
-Koja uloga ti najviše leži da na parketu?


Vanja:
Gde god mogu da budem koristan za tim. Najčešće pozicije dva i tri.

Partizan.net:
-Čemu se više obraduješ? Trojkom iz gotovo nemoguce pozicije, atraktivnom zakucavanju, blokadom?


Vanja:
Najviše se obradujem pobedi.

Partizan.net:
-Kojim segmentom igre si najviše zadovoljan? Da li imaš vremena u ovakvom ritmu da radiš individualno na svojim manama? Šta smatraš da je trenutno tvoji najveći nedostatak?


Vanja:
Odbrana i dribling. Mada mislim da u svakom segmentu igre imam još puno “rezerve” i prostora za napredak.

Partizan.net:
-Koga ti je najteže da čuvaš na treningu?


Vanja:
Hečera, ali ga srećom ne čuvam mnogo često.

Partizan.net:
-Koju ligu u Evropi pratiš i šta misliš koja bi sredina bila najbolja za tvoj dalji napredak?


Vanja:
Pratim uglavnom timove u kojima su naši igrači, samim tim i te lige. Ne razmišljam o tome gde bih posle Partizana, a i nemam nekih posebnih želja. Jednog dana kada budem menjao sredinu, voleo bih da to bude tim u kojem ću moći još da napredujem.

Partizan.net:
-Da li sebe vidiš u Partizanu i naredne sezone?


Vanja:
Da.

Partizan.net:
-Kako ocenjuješ dosadašnje rezultate i da li je to moglo bolje?


Vanja:
Da smo mogli bolje u nekim mečevima, verovatno da jesmo. Još je rano da dajemo konačne ocene., ali do sada, generalno možemo da budemo zadovoljni.

Partizan.net:
-Utisci sa poslednjeg derbija, kako si zadovoljan partijom posle pauze od mesec dana?


Vanja:
Dobro sam se osećao na terenu. Derbi je posebna utakmica i uvek je malo pojačan osećaj i zadovoljstva i nezadovoljstva u zavisnosti od toga kako se završi.

Partizan.net:
-Javnost te je proglasila za junakom iz senke, tvoj komentar?

Vanja:
Hvala na komplimentima, ali ekipa je na prvom mestu.

Partizan.net:
-Protiv koje ekipe je bilo najteže igrati? i koji igrač ti je najviše pravio problema u odbrani?


Vanja:
Ove sezone protiv Zvezde i Bešiktaša. Strouberi je nezgodan.

Partizan.net:
-Partizan je ove godine izgleda pretplaćen da igra neizvesne završnice. Da li si spreman da preuzmeš odgovornost i da rešavaš završnice poput Đorđevića i Kecmana?


Vanja:
Ove sezone je dosta igrača preuzimalo odgovornost u završnicama, Heč, Birčević, Novica, Vrabac... pogodio sam i ja protiv Olimpije. Nije bitno ko daje koševe, bitno je da pobeđujemo.

Partizan.net:
-Navijači su bili uz vas u najtežim trenucima, kolilko tebi znači njihova podrška, pogotovo posle poraza?


Vanja:
Mnogo, stvarno mnogo. Taj vetar u leđa te baš podigne, da ti neku dodatnu energiju.

Partizan.net:
-Koja je tvoja omiljena navijacka pesma?

Vanja:
“Da volim crno-bele”.
rsz_partced_121116_ras_foto_marko_metlas12.jpg


Partizan.net:
-Kakvo mišljenje imaš o Novici, koliko je značajan za tim i hemiju u svlačionici?

Vanja:
Njegova energija i iskustvo nam mnogo znače. Gde većina koči, on dodaje gas.

Partizan.net:
-Pratiš li NBA? Omiljeni tim, igrač?

Vanja:
Lejkersi, zbog Brajanta koji se nažalost povukao.

Partizan.net:
-Klej Tompson, Džejms Harden ili DeMar Derouzen?

Vanja:
Sva trojica su sjajni.

Partizan.net:
-Uskoro kreće all star vikend, skills challenge, brzo šutiranje trojki ili zakucavanja? Koja ti omiljena disciplina?


Vanja:
Zakucavanja su najatraktivnija, ali volim i brzo šutiranje trojki.

Partizan.net:
-Pratiš li igre Berte i Jo-a u NBA, kao i igre ostalih saigrača koji su u Evropi? Da li si sa nekim i dalje u kontaktu?


Vanja:
Koliko nam obaveze dozvoljavaju, ali ostali smo u kontaktu. Pratim, drago mi uvek bude kada vidim da je neko od bivših saigrača odigrao dobro.

Partizan.net:
-Da li si aktivan na društvenim mrežama? Da li pratiš naš sajt i forum?


Vanja:
Najviše na Instagramu. Pratim, naravno.

Partizan.net:
-Šta bi poručio članovima foruma Partizan.net?

Vanja:
Budite uvek uz Partizan!
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.823
Reaction score
10.600
Фин интервју, само мењај ову жуту боју слова, испадоше очи:D

Волео бих да мали што више напредује у нашем дресу.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.561
Reaction score
3.341
Kulturan momak, ovakve smo odrastali u vecem broju, al to nam je sto nam je...
Kada bi gancija pitali cemu se najvise raduje, zakucavanju, rampi ili ne znam sta je bilo trece, ciljam na 90- procentan odgovor "kucanje tebra, to te podigne, pa to nema bre, vozi ko ludo", a Vanja kaze "pobedi".
 
Top