Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Zimski prelazni rok (Radio Mileva) 2020/21

Статус
Затворена за писање одговора.

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
A to što je korektan domaći igrač i što klub može zaraditi opet od njega? Ko ga šiša. Naprotiv, Sveta se prilično dobro pokazao od povratka, vidi se da je sigurniji dosta u odnosu na prvi mandat.
Vezan je ugovorom sa olimpijakosom do 2024-te godine, što znači da bi ga morali platiti milion, koliko mu je procenjena tržišna vrednost, a da li on vredi te investicije?

Po mom mišljenju on je skroman štoperčić kojem je domet plafon belgijska liga. Za jače utakmice u vidu derbija i evrope potrebnije nam je kvalitetnije rešenje jer ni Banjak nije klasa. Banjak je naš igrač i trebamo gledati u tom pravcu, dakle da mu se dovede igrač suprotnih karakteristika i da se nadopune.

@Nikola9875 moja greška, nisam znao da su i sledeće godine bonusi.
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
624
Reaction score
3.780
Ovo za Veljkovica mi je presmesno... Oni prosle godine nisu hteli Rajkovicu da daju pola milke godisnje, a ovaj kosta ne manje od 5 milki transfera i milka plata... Vazi.

Sveta je stvarno bio odlican, i dalje je jako mlad za stopera, tako da bi me bas obradovao trajni potpis. Mnogo me je iznenadio pozitivno. I fizickim prisustvom na terenu i mentalno u mnogim situacijama. Ne igra pickasto vise, bas se trudi, ulazi u duele do kraja i preuzima odgovornost i u odbrani i kada se iznosi lopta cesto. Racunam da moze samo bolji da bude u buducnosti posto sada glava i samopuzdanje izgleda da su na mestu.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.256
Jebiga mi smo hteli ali vezane su nam ruke. I Veljkovića isto, ali prokleti novac. Okrećemo se sopstvenoj školi.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
A naša liga je inače velesila, a mi dominantni u njoj pa nam je "štoperčić" koji je dobar za belgijsku ligu ispod renomea i standarda ;) ;-)
Pa nije velesila već poluamaterska. On je i u takvoj ligi kiksirao, preletale ga lopte, davao ne mali broj puta na sredini terena poprečne lopte, imali smo sreće što nas protivnici nisu kaznili. Na derbiju je duvala promaja u odbrani.

Pitanje za tebe i @Sacayak da li su Banjak i on kompatibilni kao štoperski par?


Da. Nije vrijedan bio ni Sadik 1.5 mil ili koliko već.
Sadik poseduje fizičke predispozicije zbog kojih je vredeo tih para, kakve veze imaju Marković i on pobogu, loš primer totalno.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Markovic iz proslog mandata je bio takav, iz ovog mandata nije kiksara.

moguce da sam nesto zaboravio
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Kiks/greška je sastavni deo fudbala. Da nije grešaka ne bi bilo ni golova jer 90% golova je iz neke/nečije greške, a samo 10% iz majstorstva/poteza (a i njemu je prethodila nečija greška najčešće).

Ako tako hoćeš da gledaš, onda bi morao da analiziraš koliko je bilo kikseva pre toga na sredini/bočno, pa koliko puta su štoperi ostali na vetrometini.
To da li je bila sreća što nismo primili gol, je sad u rangu šbb-kbb. Činjenica je da nismo primili golove.
Kompatibilnost se može dobiti i uigravanjem, zavisi od stila igre i same ekipe koju trener forsira.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.919
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Da li su Banjak i on kompatibilini, ne znam, ali i ne moraju biti, jer po svim postupcima vidim da žele da se Banjak proda, da bi se oslobodilo mjesto stranca, tako da je zadržavanje Markovića jedan od koraka prema tom cilju.

Posjeduje i Marković fizičke predispozicije za milion. Inače, danas milion u fudbalu nije uopšte neka velika cifra, tako da klub kao što je Partizan može sebi priuštiti rizikovanje za gubitak tog miliona. Međutim, Sveta je izuzetno mlad, još je talentovan i od povratka mi se sviđa njegova igra i sigurnost, tako da sam ubijeđen da ćemo naplatiti to bar trostruko. Sve ovo, naravno, u slučaju da stvarno otkupimo njegov ugovor, za šta dižem obje ruke.
 
Последња измена:

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
U prošloj sezoni je Pavlović bio igrač koji je sam nosio odbranu, plus je bio zadužen i za iznošenje lopte tj. za gradnju samog početka akcije. To iznošenje lopte smo izgubili njegovim odlaskom al to je neka druga tema, a ovo pominjem samo da bih naglasio šta smo mi njegovim odlaskom izgubili i da je jasno kao dan da jedno pojačanje umesto Pavlovića ne rešava ništa i nije rešilo ništa.

Mnogo bitan igrač je bio u svakom aspektu i pored njega u ekipi naša odbrana je bila loša, mene zanima šta su ljudi zamišljali kako posle njegovog odlaska možeš zakrpiti rupu dovođenjem samo jednog igrača?

Jasno je svima da ti igrača poput Pavlovića dovesti ne možeš i da princip igrač za igrača tebi ne donosi ništa. Jedini način da nadomestiš kvalitet koji si imao u vidu Pavlovića je da si pored Banjaka doveo još jednog štopera solidnog kvaliteta ali drugačijih karakteristika u odnosu na one koje poseduje Kamerunac.

A što se tiče otkupa Svete, mi smo njega prodali za milion i petsto hiljada, ako se vodimo time da ga olimpijakos neće prodati za manje para nego što ga je kupio od nas, to znači da bismo mi minimum trebali dati onoliko koliko su oni nama. A već kad gledaš za koliko bi ga prodali opet, trebaš gledati i da on ne spada u tinejdžere više i da ne poseduje fizikalije zbog kojih su otišli za tolike pare Sadik i Pavlović, i zbog toga mislim da bismo plafon mogli izvući 3 miliona tj. opet milion i po.

Po mom mišljenju logičnije je da za te pare ili čak i manje dovedeš jednog našeg internacionalca koji bi doneo instant kvalitet i tako rešiš poziciju koja štuca. A dotle će se već pojaviti neki klinac iz škole kojeg sledećeg treba gurati i od kojeg ćeš zaraditi za funkcionisanje kluba.

Što se tiče kompatibilnosti, mislio sam na fizičke, taktičko-tehničke karakteristike igrača. Mislim da ne odgovaraju jedan drugom i da nam je odbrana nejaka sa njima kao štoperskim parom. Jedan je višak, a Banjaku sam dao prednost jer je kvalitetniji i jer je naš igrač.

Igrače poput Miljkovića i Vujačića ne želim ni komentarisati, jasno je da ni jedan ni drugi nemaju šta tražiti u Partizanu. Miljkovića sam prihvatio kao prelazno rešenje do zime, zima je došla pa da vidimo da l će doći neko umesto njega ili će i dalje on figurirati kao startni bek.

Sa jednim bekom i jednim štoperom odbrana bi bila pristojna.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Na stranu koliko volimo Pavlovića, ali moraš onda sagledati i koliko je on grešio i imao kikseva iz kojih smo primali golove.
za Pavlovića smo imali strepljenja, na svu sreću i istrpeli ga, za Svetu tada nije bilo strpljenja.
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.121
Reaction score
4.412
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Vezan je ugovorom sa olimpijakosom do 2024-te godine, što znači da bi ga morali platiti milion, koliko mu je procenjena tržišna vrednost, a da li on vredi te investicije?
Zanima me kako si ti došao do te cifre od milion a momak ima ugovor do 24', Olimpijakos ti javio ili puno pratiiš transfermarkt i otud crpiš svoje znanje.
Prvi put čujem da se igrač prodaje na osnovu procenjene tržišne(transfermarkt) vrednosti iako nisam neki ekonomista znam da to ide na osnovu ponude- potražnje i još ponekih uslova. Skoro da te sustignem u pisanju mini Gorane Tomiću.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
@amansio Pa to je neka okvirna cifra, igraci odlaze uglavnom po toj nekoj procenjenoj vrednosti. A pretpostavljam da ga nam ne bi dali ispod one cene za koju smo mi njima njega prodali. Bez milion i po dakle ne bi pricali sa nama.

Slazem se Jasmina da je Pavlovic kiksao i imao svoje bubice ali se trpeo zbog njegovih fizikalija zbog kojih ima potencijal da napravi lepu karijeru.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.986
Reaction score
15.748
Локација
Beograd
Opet se spominje Živković, izgleda da je vrlo blizu da dodje “na vreme” za pripreme. U pitanju je naše dete, desni bek Voždovca. Piše telegraf

U daljem tekstu, špic posle sredine januara. Šćekić nema dozvolu da ide a Zdjelara puštamo ako imamo ponudu...
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.039
Reaction score
15.452
Локација
Храм фудбала
Jebiga mi smo hteli ali vezane su nam ruke. I Veljkovića isto, ali prokleti novac. Okrećemo se sopstvenoj školi.
Bolje i to nego da jurimo ekstra kvalitetne igrace iz domacice od 27-28 godina, kojima je najveci uspjeh u dosadasnjoj karijeri dres Javora, Mladosti, Radnickog ...(dodati po sopstvenoj zelji).
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.256
Ja sam za to da se stvarno jure igraci, a ne samo mazanje ociju :D
Ovo sa Veljkovicem ne verujem da ima smisla..
 

Cuba_Libre

Početnik
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
92
Reaction score
197
Na stranu koliko volimo Pavlovića, ali moraš onda sagledati i koliko je on grešio i imao kikseva iz kojih smo primali golove.
za Pavlovića smo imali strepljenja, na svu sreću i istrpeli ga, za Svetu tada nije bilo strpljenja.
A mi tek tako eto da zaboravimo da je imao 18 godina.Za savrsenog stopera fali malo i godina i smirenosti i samouverenosti cak i fizicke snage koje dolaze iskustvom i "godinama".To sto smo imali je u rangu Stefana Savica ako ne i bolje,uz duzno postovanje!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top