Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Zimski prelazni rok (Radio Mileva) 2020/21

Статус
Затворена за писање одговора.

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Pa oni žele i titulu koju smo dobili kada je pola liga priznala da je nameštala pa i oni sami.Zamisli, tražiš titulu gde si priznao da si namestio utakmicu poslednjeg kola koja je o istoj i odlučivala.
Te 1946 ubio bi ih Spartak, samo da su igrali.
Al nisu mogli, ciganji su imali turneju po Albaniji gde odigraše i prve medjunarodne utakmice.
Uh, ti "veliki" Srbi!
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.129
Reaction score
14.276
Локација
Brdo Banovo
Zašto?Pa te 2,3 sezone su zaista imali najslabiji sastav u svojoj istoriji?Ili misliš da nije tako?Onda napiši kad su bili slabiji?

Mozda i jesi u pravu, da su bili (nikad) slabiji. Opet, do titula smo tada dolazili u DIREKTNOM sudaru, sto znaci da su ekipe bodovno bile poravnate. Pobedjivali i jedni i drugi vecinom sve utakmice, onda dodje derbi na Jna i Sojic, Drincic, Kojic..pre njih Dijara, Moreira, Kleo, Raca.

I eto titule, ne zato sto su oni bili losiji, nego mi bili istrajniji, bolji.


Udaljismo se od teme..
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Ovaj napadac iz Levskog bi bio pogodak, tako da su sanse da ga dovedemo minorne.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Tada su imali krs igrace, dovodili ko na traci sumnjivi kvalitet. Nesto slicno kao sto mi radimo sada u kosarci. Mi smo tad uvek imali bar 3-4 igraca za lige petice. (Jovetic, Tosic, Rukavina, Savic, Markovic, Mo, Kleo...)
To sto neko kaze da su bili najslabiji bar u zadnje dve decenije, ne znaci da je rekao da su nase titule tada manje vazne.
Tada je Stanojeva vizija fudbala davala rezultate, pa i Murinjova zlatna era je tada bila.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
Vidiš ja smatram da ako ode Suma, ide zahvaljujući treneru a ne upravi.Prvi razlog je što nije standardan a najbolji igrač a drugi, nema koga da prodamo, nijednog igrača nije novi trener lansirao za neku prodaju od koje živimo.
A priča da velika plata razlog, ne pije vodu.Eno ti u temi uprava, budzet za plate iz 2018 i 2019.Pa na osnovu toga zaključi dal nam je problem plata i ko koliku platu ima.
Pa ja tvrdim da sadašnji trener neće moći ni sa kim da se pošiba, jer za to je potrebno da ima viziju a ne zastarele metode u radu.Izostavlja se da od ovih 8 pobeda na 5 je bila ogromna sreća i da je protivnik bio čak i bolji i sa više šansi na bar 3.
Ne znam, hvalospevi kao da piše naš trener.Ničim zaluženi.
Gde je on stekao taj pobednički mentalitet?
U kom klubu ili računaš što je ovde uzeo titule kad su cigani imali realno najslabiji tim u istoriji.I onda Partizan koji je najveći klub na svetu dovede do takvog šamara, jednog od 3 najveća u svojoj istoriji, ispadanja od onih amatera, tada su zaista bili amateri kao klub za razliku od danas.
Pa veliki klub je Partizan, najveći na svetu za mene ali veliki klub ne sme da dozvoli sebi ovakva dva prelazna roka, gde se igrački kadar toliko unakažava, da ne možemo da se oporavimo još dugo.
Inače mi ne možemo posle ovakve polusezone nikoga da prodamo a tih 10 miliona biće san sa ovakvim igračkim kadrom.Kad smo trebali malog Štulića da isforsiramo, nismo.Morali su da igraju pojačanja koje je trener doveo zbog sujete.Nijedan mladi igrač posle dugog niza godina nije standardan a da je u vlasništvu kluba.Neće biti ni na proleće.
Nego hajde da vidimo mi sad na proleće na šta to liči pa kao što reče Goran gore, nema više nikakvih opravdanja.
Da vidimo i te pripreme, i naročito igru a pobede opd 1-0 na sreću uz 3,4 mrtve šanse drugoligaških timova, ne želim da gledam.Može da se desi ponekad ali nikako konstanta.


Gde je pokazao pobednicki mentalitet? Malo je sto je osvojio dve lige i duplu krunu, sto je u kontinuitetu pobedjivao, vezivao po 12-13-14 pobeda za redom, usao u LS. U trecoj sezoni je ostavio plus 10 na polusezoni, to je njegova titula jer milsim da niko nije upseo da ispusti +10 na polusezoni ali je racunaj kako hoces. Znaci tri titule, dupla kruna, totalna dominacija, grupna faza LS, dranje cigana u derbijima i tebi je glavno secanje Samrok? Glavni rezultat i uspeh u tom mandatu je Samrok? Druze isfustriran si do bola.

Sta reci na ovo da je srecom ostvario ovaj niz pobeda ili ono da je ostvario zahvaljujuci igracima koje je doveo Savo. Zamisli Murinjo sad u Totenhem sve sto napravi ove sezone uglavnom ce napraviti zbog tandema Kejn-Son, znaci Poketino je zasluzan a ne Murinjo, iako kad je odlazio Poketino tim je bio u nokdaunu zbog zasicenja. Iako igraju potpuno drugacije nego sto su igrali pod Poketinom. Pa sta su ti ljudi ludi pa su promenili trenera, ne razumem? Isto to i bolje je mogao Poketino, za sve je on zasluzan sta god napravi Murinjo? Ne kapiram. Sreca u sportu ne postoji, pogotovu ne u kontinuitetu. Postoji splet okolnosti koje mozemo nazvati srecom, koja mora da se zasluzi i to moze biti neki trenutak u toku utakmice. To da neko ima srece 10 utakmica je opet ruzno reci. Tacno je da su nam protivnici stvarali sanse ali je isto tako tacno da smo mnogo vise trcali, borili se, bili disciplinovaniji, fokusiraniji na odbranu nego u periodu pre toga. Tacno je da su se neke kockice poslozile pa nismo primili golove ali to nije slucajnost, pogotovu ako se desi na 10 utakmica.

Ako tvrdis vec da nas trener nece moci ni sa kim da se posiba sta pises hajde onda da vidimo to prolece? Da se ne bi mozda Savo posibao? Koji drugu sezonu gubi titulu nakon 5 kola? Koji nije uspeo da veze seriju pobeda u domacoj ligi, gde smo kiksali nenormalno, Vojvodina i Lalatovic su nam bili strah i trepet, gde god nas vide oderu nas, skor nam je W1 D0 L4 . Nakon odlicne polusezone u jesen 2019, sledi pad forme na prolece 2020 gde nije uspeo da motivise igrace da vezu bilo kakav niz pobeda, jos izgubi i Kup. Pocetak ove sezone se zna, ekipa u slobodnom padu nakon priprema gde trebamo da izadjemo u top formi jer nam je to najbitniji deo sezone zbog kvalifikacija za Evropu. Znaci kako je vreme prolazilo tako smo bili u sve losijoj formi, ali je imao viziju.


Eh ta sreca. U prvom mandatu Stanoje imao srecu nikad losija zvezda iako kad je dosao Partizan bio u minusu al opet i tad je imao neku srecu. Onda sreca zbog LS-Andreleht, posle opet sreca u ligi nikad losija zvezda. I onda jedino sta nije ni sreca ni nesreca nego pravi pokazatelj je Samrok. Tako sad i u drugom mandatu Savo igra ultra ofanzivni fudbal ali nema srece u ligi dolazi Stanoje i na srecu vezuje te pobede ali jedini pokazatelj znanja je Sarlroa. Neverovatno srecan covek.





Jedna velika razlika jeste sto je Savo imao pozitivne trenutke u Partizanu i od mene ce uvek dobiti pohvalu za to. Kup - svaka cast, Evropa prosle sezone - svaka cast, vizija - svaka cast ali totalno odsustvo rezultata u domacoj ligi, pritom je ekipa izgledala sve losije i losije kako je prolazilo vreme da ne kazem jos da je gubio titulu nakon 5 kola i skandalozno stanje ekipe na pocetku sezone nakon priprema. Dok sa druge strane totalna dominacija Stanojevica u prvom mandatu (nepune 3 sezone) ali totalna dominacija, kontinuitet pobeda, titule, duple krune, derbiji, njihov strah od derbija, LS i sta dobija od vas, Sale Samrok i Ramadani menadzerski trener. Tu se svaka dalja konverzacija zavrsava


Samo da spomenem da je i Dule vodio Partizan protiv nikad losije Zvezde, mislim ono :puke:
 

MB13

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
118
Reaction score
230
Локација
Beograd
Mislim da je Stanoje radi po svom planu,dosta doveo na leto,sta je hteo,sada da to uklopi maximalno sto bolje zna
Tada su imali krs igrace, dovodili ko na traci sumnjivi kvalitet. Nesto slicno kao sto mi radimo sada u kosarci. Mi smo tad uvek imali bar 3-4 igraca za lige petice. (Jovetic, Tosic, Rukavina, Savic, Markovic, Mo, Kleo...)
To sto neko kaze da su bili najslabiji bar u zadnje dve decenije, ne znaci da je rekao da su nase titule tada manje vazne.
Tada je Stanojeva vizija fudbala davala rezultate, pa i Murinjova zlatna era je tada bila.
Vidi sta je zanimljivo,a istina svi TOP klasa ..
Jovetić-nasa skola
Tosic-dosao iz Banta
Rukavina-iz Čuke mislim
Savic - iz Bsk Borce
Markovic-nasa skola
Mo-vec preiskusan
Kleo- od Cigana
Znali smo da prepoznamo i izguramo talente i tada i sada...
Bedni Cigani nikada nisu to znali,nego sada im je ta traka jos duza sa jos vise para,pa od 70igraca nesta i pogode pa su kvalitetniji...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Samo da spomenem da je i Dule vodio Partizan protiv nikad losije Zvezde, mislim ono :puke:
Ne bih se osvrtao više na ovaj izmišljeni dualizam, ali ove doskočice su stvarno ispod svakog nivoa.
To se zove straw man argument, pa da bi osnažio svoj argument gurneš nekom nešto što svakako nije istinito niti je neko to i pomenuo a suprotno mišljenje je samo po sebi je postulat. Kad god nekom u raspravi zafali argumenata uhvati se DVa kao apostolske istine i preokrene njegovo mišljenje na svoju stranu argumentacije.
"Zemlja je ravna" "nije ne lupetaj", "eto tako su napadali i DV na onoj konferencije protiv Vesića i niko nije smeo da ga brani".
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
S obzirom na to da nisam video da je čovek napisao da je DV igrao protiv nikada slabije zvezde ( mada nisam ni pročitao detaljno post može biti da grešim izvinjavam se, ali do tvog posta nisam to nigde video), to činjenica ne može biti ili ne znaš šta je značenje reči činjenica, nego samo krajnje ružna inputacija.
Ukoliko je negde napisao da je igrao DV protiv nikad slabijih cigana, moje izvinjenje.
btw i dobronameran savet za dalju argumentaciju ni rezultati ne mogu nikada biti činjenice sem u vakuum sistemu, pošto su uzrokovani realnim okolnostima i zavise od merila onoga što se smatra rezultatom, ali to je drugi par cipela.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.208
Reaction score
6.986
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Nevezano za naše trenere i ostalo na tu temu - jako me nervira to što ljudi toliko pišu o tom Šamroku, ok jeste sramotno bilo ispadanje, ali ljudi, mi smo ih uništili po igri, šansama i svim ostalim fudbalskim segmentima. Jednostavno nismo imali ni sreće, ni umeća te večeri da damo više golova nego taj jebeni Šamrok. Nekada se dešavaju i takvi mečevi, gde potpuno, ali potpuno dominiraš, ali jebeno lopta neće da pređe gol liniju. Pišem ovo, ne da bi branio Stanoja, već zato što se taj Šamrok stalno pominje kao da je najveća sramota u istoriji srpskog fudbala. Za mene lično, veća sramota je revanš meč protiv Plzena, ili na primer revanš sa Tunom, gde se predajemo kalkulantskom igrom, maltene bez borbe, bez šansi, sa sramotnim pristupom utakmici. Svako ima svoje mišljenje, moje je takvo.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
@Стојанче Ристевски
Cinjenice iz celog posta se odnose na rezultate koje konstantno pokusavaju da se omalovaze. Daleko od toga da je Stanojevic idealan i ne znam ti ni ja sta, ali konstantno omalovazavanje i spominjanje Samroka i menadzerisanja ispred totalne dominacije je bezobrazluk. Ako se vec nesto pise, treba napisati i jednu i drugu stranu medalje, a ovde se konstantno spominju samo negativne.

Takva tvoja reakcija na Duleta je ista moja reakcija na Stanojevica i pokazuje nivo razgovora koji ocigledno ne moze da se podigne sa nekima, pa moram ovakvim recenicama da dokazem koliko su neke stvari jadne kad se konstantno pisu. I slazem se da je jadno ali nije zbog nedostatka argumenata napisano vec da ljudi shvate da su neke stvari nedopustive (da se vrti samo jedna negativna strana price) i izvucene iz konteksta.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
@TaraNdrel

ne vidim zasto pominjes Sava, ne vidim da ga je iko spomenuo?

ako repliciras meni, ja nisam nipodostavao Stanojeve rezultate, samo sam rekao da je istina da su cigosi slabi tada bili. Mi smo tada prodavali igrace u lige5 oni u Kinu. Takodje, oni su tada krali nista manje nego sada, ali smo mi bili pravi.

Stanoje je to znao lepo da uklopi, par igraca top klase i nadogradnja suvim jsl prosekom, ali fudbal je evoluirao, zato sad Murinjo ne moze nista da osvoji, a tada je uvek bio favorit za LS i ligu.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
Ma ne mislim konkretno na tebe nego na generalno stanje na forumu, malo mi se skupilo sve :D

Poceo sam da preterujem sa nekim stvarima zato sto su ljudi preterali sa tim negativnim delom Stanojeviceve karijere, iako se i ja slazem sa nekim stvarima u vezi tih negstivnih stvari. Ali mi je ruzno i neprihvatljivo da su jedino takve stvari (negativne) u domenu argumentacije i rasprave a ne neke lepe, kojih ima pregrst.

Ovo sto je do sada uradio je daleko ispod njegovog renomea. Mogu da kazem da je ispod rezultata koje je i Savo napravio, ali postavio je neki model koji moze da donese rezultat. Ukoliko ga ne bude svi cemo se sloziti da treba da dodje neko drugi samo treba da se odvoje prvi i drugi njegov mandat i on kao trener i kao licnost i da je pored losih stvari napravio mnogo lepih stvari koje ne treba zaboraviti. Eto to je cela poenta mog pisanja.
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.121
Reaction score
4.412
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Ni tad. Sud bi trebalo dati u ovom periodu za godinu dana, jer tad se može govoriti da li je svojom filozofijom napravio uspjeh ili ne. Ova sezona je gotova.
Što se tiče lige sezona je gotova ali ostaje kup, kako ističe kolega @TaraNdrel"pošto prethodni trener nije osvojio kup" red je da ga sadašnji sa uspostavljenim sistemom, prelznim rokom(zadovoljan), pripremama na kraju i osvoji. Ako to ne uradi njegov dolazak smatraću neuspješnim. Eto toliko.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.887
Reaction score
26.019
Cigani bili nikad slabiji, bla, bla, truc, truc...
To je svojevremeno izjavljivao ludi zeks...
Pa sta i da su imali najslabiji tim u ovom veku, koga boli kurac za to?! Sta sad sa tim, u cemu je poenta?! Nisu nam slatke titule i pobede u derbijima jer su cigani bili slabi?! Jbt, kakvi smo mi vitezovi, da nas nema trebalo bi nas izmisliti...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Нема поенте враћати се толико у прошлост. Јесте некако већини нас брзо пролетело време од тада али то је све било поприлично одавно. Станојевић сада само треба да буде свестан чињенице да још ништа није остварио од кад је дошао. Јесмо наређали те победе у првенству али то је само добар показатељ не и остварење. У оваквој лиги надати се титули је тешко али на пролеће очекујем да упркос тој чињеници јуримо ту недостижну титулу као лудаци из ината и да Партизан под њим освоји куп, победи дерби и настави са победама у првенству до те мере да циганима буде непријатно што уопште играју ову и овакву лигу. То је неки минимум којем се надам.
 
  • Like
Reactions: MAK

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
...zato što se taj Šamrok stalno pominje kao da je najveća sramota u istoriji srpskog fudbala...

Najveća sramota u istoriji srpskog fudbala, društva uopšte, je samo postojanje FK Crvena zvezda.

Šamrok, verovatno, nije najveća sramota Partizana (mnogo govana nam je bilo u upravljačkim strukturama - evo, sad imamo i nerasta nedojebanog), ali je, bez ikakve sumnje, najsramotniji poraz u istoriji.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top