Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Zimski prelazni rok (Radio Mileva)

Статус
Затворена за писање одговора.

cuxon88

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
1.050
Reaction score
284
Локација
Zemun
Nema tu jel hoce ili nece neko da prodaje, po ugovoru moraju i cao. A mi mozemo da ga otkupimo a i ne moramo. Jedu govna bezveze, ko zna koje su to kombinacije
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
631
Reaction score
3.839
Proseravaju se, zinulo im je dupe za pare. Zaboravio je debeljko da pomene da ne postoji mogucnost da Roma prekine pozajmicu zato sto je placena. Jedini razlog zasto su se sada navrzli jeste zato sto mogu da properu malo para, a u ovom roku ne mogu bez Rome. Svakako i Sadik se pita, a ovi dovoljno rade da decko ne pozeli ni u Junu da potpise ugovor. Ljigavci.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.143
Reaction score
3.016
Kakve Savo ima veze sa ovim?

On je uradio sve što je trebalo.
Napravio je igračinu od Sadika.

Nije njegov posao da pravi klauzule.
Njemu je tako rečeno.

Treba da ih otera sve u kurac bagru NESPOSOBNU!
 

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
359
Reaction score
1.521
Локација
Novi Sad
Matematicki, ako ga sad prodamo za 12mil , a Roma uzme 3.5 npr ostaje nam 8,5.
Na leto, hipotetcki, ako mu i cena padne(ne igra se Evropa pa je to ocekivano) na 10 mil, kupimo ga za 1.5, ostaje nam 8.5 opet.
Dakle, najvise se isplati da bude kupljen na leto , da odigra jos jednu Evro jesen i da mu opet cena poraste npr na 12 mil(imace SAMO 23 godine) , tada bi ga mogli prodati za dobru cenu ,a ne bi morali ni sa kim da delimo pare...ili sad da se proda , ali da se romi ne da vise od 2 miliona.
 

tintin

Grobar
Учлањен(а)
07.08.2018
Порука
275
Reaction score
520
Локација
blizu
Evo suština napisanog na onom odvratnom portalu (cigansport), hajlajti su moji:

"On (Sadik) je naime Romin igrač koji je u Partizanu na pozajmici do 10. juna 2020.

Fudbalski klub Partizan ima ugovornu, otkupnu klauzulu u isnosu od 1.600.000 evra, ali nju može da aktivira tek po isteku perioda u kojem traje pozajmica Umara Sadika Partizanu. Ta ugovorna klauzula označava pravo preče kupovine ukoliko se pristupa prodaji. Partizan je taj koji je pod ugovorenim finansijskim uslovima prvi u redu za kupovinu Umara Sadika.

Pravila nalažu da svaka prodaja ovog igrača u januarskom prelaznom roku mora da uključuje sve tri strane: zainteresovani klub, vlasnički klub i klub u kojem je igrač na pozajmici.

Ako bi Roma želela da igrača proda mimo Partizanove volje ona to ne bi mogla da učini budući da je igrač na pozajmici u Partizanu.

Ako bi Partizan pokušao da ga proda mimo Romine volje ili da se ponaša kao da je vlasnik - a još to nije - i to je nemoguće.

U zimskom prelaznom roku postoji neka vrsta povezanih odnosa između Partizana i Rome i tu je neophodno da se sva tri zainteresovana kluba saglase oko iznosa i procenata koji pripadaju jednom ili drugom klubu.

U ovom momentu jedino što bi moglo da predstavlja nekakvu nejasnoću, nešto što bi moglo da izazove probleme, to je situacija u kojoj ne bi postojalo saglasje sve tri strane, nego recimo samo Rome i zainteresovanog kupca.

Hipotetički gledano, Roma bi mogla da sa Napolijem pregovara oko prodaje Sadika sa namerom da sebi podigne, a Partizanu spusti zaradu, ali bez Patizanovog pozitivnog odgovora Roma ne bi mogla ništa da potpiše.

Sve to naravno ne znači da je nemoguće da u zimskom prelaznom roku dođe do saglasnosti sve tri strane, ali to već je na plećima pregovarača. Ja sam samo pravnik

Ako bi, opet pričamo hipotetički, Partizan 10. juna spremio 1.600.000 evra za Sadika, ali se onda pojavi i neki klub i ponudi recimo 10.000.000, da li se tu uopšte crno-beli pitaju s obzirom da je ugovorna klauzula “samo“ pravo preče kupovine?

Vuletić je tu decidiran: Partizan daje samo 1.600.000 evra i ništa više i Sadik je njegov.

Istina, to sve zavisi od klauzule. Pravo preče kupovine nije uvek isto i nema jednoobrazni karakter. Nekada ona znači da onaj koji ima pravo preče kupovine ima prednost samo ako više strana ponudi istu sumu, dakle ovde 1.600.000 evra.

Ali u ovom slučaju to nije tako.

U junu, Sadik može samo u Partizan – ako Partizan tako reši - i samo za 1.600.000 evra.

Postavlja se pitanje šta ako Roma protivugovorno odluči da neće da proda Sadika? Recimo, počne da se ponaša autistično, jednostavno neće.

Ovde ipak nije to u pitanju, ovde postoji neka vrsta automatske kupovine, pa bi Partizan mogao da tuži Romu, ali hipotetički govoreći, da li onda tuži Romu za 1.600.000 evra, odnosno za iznos te klauzule Ili je tuži za isnos koji je neki klub ponudio, neka bude 12.000.000, a nije mogao da ga formalizuje zato što se Roma ponašala, recimo, zahtevno?

Sumnjam da će do svega ovoga uopšte doći, ali pravnici moraju da razgovaraju o svim eventualijama. Budući da je javnost zainteresovana da li Partizan ima ili nema pravo da ga otkupi, a zaista ga ima, ali je ono vezana za istek pozajmice. I to je čitava priča."

Videćemo...
 
Последња измена:

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.233
Reaction score
10.296
Локација
underground
Ovo je sve tako,osim onog dela o eventualnom odbijanju Rome.Nema u tom slucaju mi sta njih da tuzimo ni za 1,6M,ni za 12 M,nego je igrac nas onog trenutka kad mi uplatimo sumu 10 juna i to bi bila presuda u eventualnom takvom sporu.
.Ali to se jednostavno ne desava,nikad nisam cuo za takav slucaj,i mislim da je taj "strah",u stvari samo paravan za eventualnu januarsku prodaju,ukoliko bi Vazura bio "podmazan" i "stimulisan"od Rome da tako nesto uradi.
 

tintin

Grobar
Учлањен(а)
07.08.2018
Порука
275
Reaction score
520
Локација
blizu
Odoh da utopim u pivu ovaj tužan dan naše košarke :D

Pozdrav svima!
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.285
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ovo “prvi pita” zvuči jako sumnjivo, kao da se namešta teren...
Sad pročitah, pa debela pederčina je gluplja nego što sam mislio.
Sad odjednom mi kao nismo potpisali ugovor sa otkupnom klauzulom nego ugovor sa pravom preče kupovine sa otkupnom klauzulom.
Naravno treba biti kompletni moron da potpišeš takav ugovor, jer to znači da ako igrač na pozajmici odigra dobro, ergo cena mu raste, postoje zainteresovani tom klauzulom možeš bulju da obrišeš jer će neko platiti više.
A ako odigra loše koji će ti kurac, pa opet možeš bulju da obrišeš tom klauzulom.
Korektnije bi bilo da nešto skurcaju sa šiframa i nekim kipranima nego ovako da nas ovako jebu u zdrav mozak...
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.913
Reaction score
26.531
Jao, kako bih slatko delio dozivotno banove za svako hvaljenje debelog derpea...
Tacno kad procitam kako on jedini kao nesto radi, cuj dobio spor oko stadiona, i slicna sranja, dobijem nagon za povracanjem, kao da sam popio pola litra rakije, pet piva i litar vina...
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Ma ja sam gledao kod Pantića emisiju kad je Vazura bio gost, jasno je izjavio da samo treba da uplatimo novac i Sadik je naš igrač.Pantić jasno kaže da razjasnimo navijačima oko Sadika, pa me interesuje šta će večeras da izjavi i kako će da opere ovo.Mada postoji mogućnost da Roma jede govna jer od oktobra mi plaćamo za Sadika i nikako da platimo.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.233
Reaction score
10.296
Локација
underground
Ma to je uobicajeno u takvim pozajmicama.Pozajmljen je do juna,kad moras da ga otkupis ili ne otkupis.Mozes i pre ako se Roma slozi,a sto se ne bi neko slozio da mu isplatis 1.6 m,pre roka? Alii.. mi jos nismo uplatili i .sad se ubacuje treci klub koji nudi daleko vise,Roma u principu tu ne moze nista.
Aliiii....Roma zna sa kim posluje,uostalom sa nama je imala "aranzman" i pre 30 godina,te vrlo dobro zna da u Srbiji ako se podmaze ko treba taj aranzman moze i da se izmeni,u korist svih,osim FK Partizana.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.737
Локација
E-WEST
Znači ako u ugovoru ne stoji otkup, nego samo pravo preče kupovine, Roma može da ga vrati u Rim. Ne može da ga proda drugima, ali može da ga zadrži. Ima ugovor do 30.06.2021. Bravo kreteni.
 

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
686
Reaction score
1.890
Samo se mi pitamo za otkup Sadika, ali u junu. Roma nema nista sa tim ako uplatimo 1,6M. Niti moze da nam pokvari nesto. Do tada je kod nas na pozajmici.
Ne razumem zasto se mrsi bez potrebe.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.737
Локација
E-WEST

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
686
Reaction score
1.890
Zato sto taj ugovor stupa na snagu tek 10. juna. Fakticki mi bi smo sada sa uplatom od 1,6M napravili predugovor.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Moje mišljenje oko ove zajebancije u vezi Sadiq-a.

Sve ovo što se sada piše a potiče iz FK Partizan i njegovih ljudi je čista izmišljotina.
Partizan je pozajmio od Rome igrača za šta je uplatio 100.000 eura s tim da postoji mogućnost otkupa igrača za 1.6 miliona eura u BILO KOM TRENUTKU! Vazura, Savo pa i Pantić su u poslednjih par nedelja više puta ponovili da je Sadiq naš i da mogu svakog časa da ga otkupe, čas izjave na kraju sezone, pa onda nešto u fazonu u ˝narednih mesec dana˝ završavamo sve. I mislim da tako i jeste bilo. Kažem BILO, ali onda se pojavio Katar ili ko zna koji Arapi sa ponudom od 12 miliona. Hmmm, 12 miliona je WOW, ali nije loše za klub ni 5 miliona.
˝Kako da prođemo dobro i mi i Partizan˝, pitaju se iz kluba. Jednostavno! Izmisli se ponuda Napolija, odeš u Rim (a ko drugi nego već uigrani Vazura) i dogovoriš sa ´Talijanima kako da i jedni i drugi uzmete deo kolača na crno. Izmisli se priča oko nekih prava preče kupovine, pičke materine, povezana lica... Ako ne postoji takav dokument, lagano ga naprave i potpišu. Napoli se ne javi nikad više (kao što vest za to interesovanje ne postoji nigde sem kod nas), Arapi su i dalje aktuelni, Partizan prodaje Sadiq-a za 12 miliona, dobija pola para a drugu polovinu dele ispod stola. Roma umesto 1.6 miliona eura dobija 3-4 miliona, a ostala 2-3 miliona idu po dogovoru mafijašima iz oba kluba da podele bratski.

Naravno, ja sam sad malo ovo lupetao ali mislim da istina nije previše daleko od ovog gore što sam napisao.

Uglavnom, konačno sam se opustio i prestao da gledam šta rade iz uprave kluba, fokusirao sam se na teren i uživao sam prethodnih par meseci. Ali mi ne bi bili mi kad ne bismo razjebali harmoniju nekim muljanjem. Da u klubu nisu Vazura i ekipa možda bih i poverovao u ovu njihovu priču. Ovako... NE!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top