Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Zimski prelazni rok (Radio Mileva)

Статус
Затворена за писање одговора.

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Kakav optimizam...

A Raća Petrović je, pretpostavljam tu, kada Šćekić treba da izađe da odmori malo pa da ga Raća zameni...
Ima nas stvarno raznih na Forumu, neki bi moderan fudbal, a neki bi sporovoznog Raću...

Moj stav je da igramo ,,moderno,, onoliko koliko smo u stanju to da odigramo sa igračima koje imamo, jer je bolji jedan dobar ,,staromodni,, igrač, nego tri ,,moderna,, ali loša - ali moj stav je i da nikako ne dovodimo spore igrače pa da usporavamo i ovo što smo dosad uspeli da ubrzavamo...

A tek omiljena floskula o ,,našim klincima,, koji će da ,,reše stvar,, - klinac može da dobije šansu i da se trpi neko vreme - a posle, baš me briga je li klinac ili ne, bitno je da li je igrač za Partizan ili nije!
Pun Mančester i AZ ,,klinaca,, pa ni s puškom ne mož' da ih stigneš! Ali tu nije bitno ovo prvo (da su klinci) nego ovo drugo!
Da li su naši klinci u stanu da igraju tako? Koliko njih? Imena?

I koji domaći igrači? Imena? Jesu li bolji od domaćih igrača koje već imamo u timu?
Koji domaci igraci?
Pa ne dobijam ja platu da mislim o tome, niti me iko pita.
Da bi ekipa igrala brzo, sto je esencija danasnjeg fudbala, potrebni su brzi igraci, igraci koji brzo misle i igraci koji donose dobre odluke u trenutku.
A kada govorimo o gradnji napada iz poseda, potreni su igraci koji imaju mir sa loptom i siguran pas.
Suma nema nista od toga, iako ima dosta kvaliteta.
Raca i recimo Everton igraju na slicnoj poziciji. Njihove brzinske sposobnosti nisu za porediti, a nas napad bi svakako bio brzi i ubojitiji sa Racom.
Nasi klinci imaju kvalitet, da bi on dosao do izrazaja, potreban je model u kom se oni osecaju ugodno.
I Ajax ima klince i Psv i AZ, koji igraju dobro jer igraju je model prilagodjen njihovim karakteristikama i mogucnostima.
Zato De Liht nije isti igrac u Juventusu.
Te razlike moras da shvatis i razumes, onda bi ti bilo jasnije kako Suma nekad napravi potez u rangu najboljih Brazilaca, a nekad ne zna da podeli lagan pas upared na razredjenu odbranu, a Moreira je to radio vezanih ociju i ziveo za takve momente.
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Citajuci ovaj forum nekad covek bi pomislio da jedina stvar koja nas koci od minimum duple krune i verovatno finala LE su Suma i Sadik.
Samo njih po svaku cenu da najurimo, i dovedemo izgleda sad Jojica koji nije odigrao ukupno ni 70 min od pitaj Boga kad i nece vise nista stajati na nasem putu.
Ako su nam stvarno njih dvojica najveci problem, pored ovakve uprave, promaje na desnom boku, i zali Boze kakvih golova smo se naprimali (necu ni da pocinjem o upravi i slicnim temamam) onda za nas nema zime nikako.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.451
Kakav optimizam...

A Raća Petrović je, pretpostavljam tu, kada Šćekić treba da izađe da odmori malo pa da ga Raća zameni...
Ima nas stvarno raznih na Forumu, neki bi moderan fudbal, a neki bi sporovoznog Raću...

Moj stav je da igramo ,,moderno,, onoliko koliko smo u stanju to da odigramo sa igračima koje imamo, jer je bolji jedan dobar ,,staromodni,, igrač, nego tri ,,moderna,, ali loša - ali moj stav je i da nikako ne dovodimo spore igrače pa da usporavamo i ovo što smo dosad uspeli da ubrzavamo...

A tek omiljena floskula o ,,našim klincima,, koji će da ,,reše stvar,, - klinac može da dobije šansu i da se trpi neko vreme - a posle, baš me briga je li klinac ili ne, bitno je da li je igrač za Partizan ili nije!
Pun Mančester i AZ ,,klinaca,, pa ni s puškom ne mož' da ih stigneš! Ali tu nije bitno ovo prvo (da su klinci) nego ovo drugo!
Da li su naši klinci u stanu da igraju tako? Koliko njih? Imena?

I koji domaći igrači? Imena? Jesu li bolji od domaćih igrača koje već imamo u timu?

Nasim klincima treba da se da sansa. Zasto smo se olako resili Bogosavca npr ? Birmancevica ? Imamo mi dobrih klinaca ali taj prelaz iz omladinske skoe u prvi tim je cesto poguban za njih jer ono sto su radili u omladinskoj skoli i ono sto rade u prvom timu cesto nema veze jedno sa drugim.....mi patimo od nedostatka sistema i to nje od juce. Ovaj novi strucni stab pokazuje pomak u tom pravcu ali mi ne smemo da zavisimo od bilo kog strucnog staba vec da imamo jasnu strukturu bez obzira ko je u klubu. Mi treba da poducimo minimum 11 igraca iz nase skole da budu sposobni da igraju u prvom timu makar svi bili za rotaciju, a ne prvi izbor. Sve osim toga trebamo smatrati neuspehom. To zvuci utopijski al eto tek rekoh.
Pravo pitanje, a ujedno i odgovor na sve je zasto nase uprave prodaju svakog klinca za kog stigne ponuda.....zasto bar prodajom jednog klinca ne omoguce da se jos dva klinca ne prodaju ? Sta bi nam falilo da sad u timu imamo Brasanca i Lukica ? Da ne pominjem neka druga imena...... To pokazuje da ih ne zanima nikakav dugorocni plan vec proslavljaju cim za nekog klinca stigne ponuda........neka naprave revoluciju pa neka zadrze Pavlovica jos 2-3 sezone....ili neka ga prodaju pa tim parama zadrze L.Pavlovica, Stevanovica i ostale jos 4-5 sezona....ili ce i njih prodati cim dodju ponude koje dizu adrenalin ?
Imamo mi brze klince ali oni brzo odu iz Partizana..... Ovima iz AZ-a retko koji klinac ima 18-19 god...uglavnom imaju 20,21,22....nase klince prodaju pre nego sto napune 20.....mnogi ni 19-i rodjendan ne proslave ovde..... Sme neko da se kladi da ce Stevanovic i L.Pavlovic ovde da napune 20 godina ? Ja ne smem.....
 
Последња измена:

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Da ne preteraš? Pa čak sam i ja manje terao ožegola :buhaha
Ne zezaj, #51 nije bio samo tvoj "ljubimac", mrtva trka je izmedju nekolicine nas u "hvalospevima" na njegov racun...
Da, Suma je (nazalost) daleko od toga da nam je najveci problem, ali ovo nije tema o upravi...
Reagujem na objave tipa "sta ce nam Jojic ili bilo ko kad je Suma tu... igrac sezone..."
Nije mi namera da ga teram (verbalno) ali on sam planira da ide za neki jaci ugovor, sto mu od srca zelim.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Wow, nek si mi ti "poznati strucnjak" konacno rekao istinu u oci...
Ne svidja ti se sta pisem, nervirate, super drago mi je, ali ono bas mi je milo... a ti iskoristi opciju ignore onda ili nemoj, citaj i dalje mozda i naucis nesto... ti meni ides na ignore, jer me stvarno uopste ne zanima misljenje takve "velicine".
 

Теслић

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
1.353
Reaction score
202
Локација
Република Српскa
Ja znam kakav je Suma trenutno, ali za Jojića nemam pojma u kakvom je stanju, dakle, kaži ti meni, kada bi ih već menjao ,,ključ za ključ,, - u kakvoj je formi Jojić, koliko je utakmica u skorije vreme odigrao, gde ih je odigrao, kakav je bio na njima, itd.?
I za Zdjelara i Natha (koje bi ti stavio u ,,vezu,, sa Jojićem) sam prilično siguran šta sve mogu i šta apsolutno ne mogu...ali kaži, kako ih zamišljaš uz Jojića, šta će ko i kako da igra?
I ja znam kakav je Suma pa bih ga bas zato mjenjao za Jojica.
Stavio bi njih trojicu u vezu bas zato sto mogu da odigraju odlicno i u ofanzivi i u defanzivi. Svojevremeno Gatuzo-Pirlo-Sedorf
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Citajuci ovaj forum nekad covek bi pomislio da jedina stvar koja nas koci od minimum duple krune i verovatno finala LE su Suma i Sadik.
Samo njih po svaku cenu da najurimo, i dovedemo izgleda sad Jojica koji nije odigrao ukupno ni 70 min od pitaj Boga kad i nece vise nista stajati na nasem putu.
Ako su nam stvarno njih dvojica najveci problem, pored ovakve uprave, promaje na desnom boku, i zali Boze kakvih golova smo se naprimali (necu ni da pocinjem o upravi i slicnim temamam) onda za nas nema zime nikako.

Ne bih da nekoga uvredim, niti da se ,,prepucavam,, - ali ako su nekome (a takvih zaista ovde ima) Suma i Sadik glavni problem današnjeg Partizana, ja sa takvima zaista nemam šta više da polemišem ili raspravljam o fudbalu...
A šta tek reći za ideje neutemeljene u bilo kakvoj realnosti, u bilo kakvim činjenicama, argumentima, dokazima...
Ko me nije stavio na ,,ignore,, listu i ako mu je do toga, nastavak mog ,,filozofiranja,, može pročitati na temi Srpski fudbal...
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Hm... al zato su nam najveci problem Raca Petrovic, Jojic, Pantic, Jankovic, Smiljanic... uopste nije kontradiktorno... i nemoj slucajno da neko od njih dodje da nam ne povredi ljubimca, jer nece da mu doda loptu ili da ne dao bog slucajno neki klinac dobije sansu... a i kako da onda pravdamo raspad zlezdane u evropi maskirajuci ga da je to ustvari ne njihov raspad nego raspad srpskog fudbala... mislim, ko razume shvatice, nema veze sto nema veze...
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.790
Reaction score
7.558
Локација
25-i maj
Za to sam da Suma ostane ali za znatno manji ugovor nego sto je imao i da bude prodat cim se ukaze prilika po mogucstvu nekim Arapima da izvadimo ovo sto smo do sad dali.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.790
Reaction score
7.558
Локација
25-i maj
Pisem idealnu situaciju a retko ko ce da smanji sebi platu. Ali verujem da koliko sada prima da je na terenu nije zasluzio jer ne igra dobro konstantno,nego bljesne na mahove. Gotivim ga kao i svi mi,dao je vazan gol,ali dao ga je i Kojic i Nikola Vujovic pa nista.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.171
Reaction score
9.882
Локација
underground
Da,ali koliko sam ja u toku on trazi povisenje i ovako velike plate,za produzetak.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.451
To sve zavisi od personalitija igraca. Npr Tatko je mogao da ubode bolji ugovor da mu je novac bio najbitniji u toj prici. Jedan moj bivsi trener je cesto znao da kaze "ljudi ako vec dovodite strance u ovaj nas cirkus dovodite bar one ozenjene sa porodicom" :D Nama je ta izjava bila smesna ali kad malo odrastes shvatis koliko je istinita i da ako vec neko zauzima mesto klincima treba pre svega da bude kompletna licnost. Suma ima velike fudbalske kvalitete ali od kad je dosao njemu je najveci problem glava i zato nikad nije bio konstantan u izrazavanju tih kvaliteta. Sadik je u pocetku delovao skroz pogubljeno ali je vremenom pokazao karakter i da ima mentalitet za Partizan bez obzira da li se mi slagali ili ne oko njegovih fudbalskih kvaliteta. Asano isto veliki radnik, ozbiljan tip.....karakter je prvi uslov da oni pocnu da pokazuju pozitivne stvari. Leo je bio buran temperament ali osim fudbalskog znanja posedovao je i sampionski mozak i bio je konstantna licnost na terenu bez padova. Uglavnom smo pravili odlicne izbore sa strancima zato sto smo dovodili one sa snaznim i sampionskim karakterom kao sto su Mo, Zuka, Everton, Tavamba itd.....
 
Последња измена:

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
U naš klub bih dovodio samo strance kao što je maestro Natko. Profesionalizam isti i protiv Spartaka i protiv Junajteda, fudbalsko znanje.. Nije istina da nema takvih slobodnjaka na tržištu, samo tu ima problem ne možeš se taliti ako nije iz odgovarajuće agencije. Za takvog igrača 600 hiljada na platu dati je ništa naspram njegove igre.
 

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
Meni licno se Suma ne svidja kao covek, bar po onome sto sam mogao da primetim na osnovu ponasanja na terenu. Ima kompleks vise vrednosti, verujem da se oseca kao da nikad ne dobija paznju koju misli da zasluzuje, a koju objektivno ne zasluzuje. Imam utisak da ceka uglavnom ove vece utakmice jer bi tu u slucaju nekog gola zadovoljio prvo svoj ego, a takodje i dobio neku vecu paznju van terena. Kad ima loptu i ide prema golu kao da misli u sebi "Kako bih sad voleo da mogu da sve sam odradim do kraja, ali jbg, moram da dodam nekome ako je sam... Valjda ce biti prostora bar da sutnem odavde pre nego sto se neko otvori...". Svaka cast njemu za golove protiv cigana, ali mislim da malo pruza kad se uzme u obzir plata i status.

Natko sa druge strane deluje kao zreo covek, razume da je ovo timska igra i razmislja na nekom apstraktnijem, visem nivou. Ima dosta sire shvatanje fudbala (a verovatno i drugih stvari u zivotu) od Sume. Ljudi kao on konvergiraju ka nekom dobrom treneru u bliskoj buducnosti, a Suma ne verujem da ce nekome biti od koristi bar kad je fudbal u pitanju.

Sve u svemu, prvo mora da se gleda mentalitet a tek onda igracki kvaliteti. E sad, da li smo mi u mogucnosti da toliko biramo, to je vec neka druga prica.
 

Marko98

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
241
Reaction score
330
Локација
Novi Sad
Jojic i nije tako nerealna opcija ako uspeju da prodaju Sumu u zimskom prelaznom roku.Ne znam samo cemu pljuvanje Sadika po meni bi bio najbolji moguci pogodak otkup njegovog ugovora ,toliko.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top