Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Zimski prelazni rok (Radio Mileva)

Статус
Затворена за писање одговора.

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Pešukić u Budućnosti (Pg) - šestomesečna pozajmica (sportske.net).
Ne bi bilo loše da se koji od "prekobrojnih" prosledi na pozajmicu i u Teleoptik....
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.422
Reaction score
5.628
Локација
beograd
10% dobijamo od sledeceg transfera, a na to jos 2.5% jer je ponikao u nasoj skoli. Nikakve to veze nema dal ce ga prodati u francuskoj ili negde drugde. pozdrav
 
  • Like
Reactions: BaX

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.985
Reaction score
15.745
Локација
Beograd
Pa sledeća stanica neće biti Fra, lik ide u Man U, City ili Chelsea. Osim ako se ne isprse Španci.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.452
Mi treba kao spanci da uvedemo debele klauzule sa nase klince, ugovor na 5 godina i klauzula na 40-50 miliona....u startu svima das do znanja da neces da im sluzis kao poligon za preprodaju igraca vec da moraju debelo da odrese kesu. Naravno, ne kazem da treba cekati da oni aktiviraju tu klauzulu ali treba na taj nacin isprovocirati vecu cenu pa da se "nadjemo" na 20-25 miliona (plus procenti) jer ovih 10 miliona za Pavlovica je poklon za Monako i poklon za sve klubove tog ranga i finansijskog statusa. Nisam ja uopste za prodaju nasih klinaca, ne raduje mi ni jedna prodaja koliko god finansijski primamljiva bila jer ja "naivno" gledam na sve to voleo bih da gomilamo najtalentovanije klince i da za par sezona stvorimo evropski tim daleko iznad proseka ali posto ipak mnogo zavisimo od transfera onda treba malo rizikovati, malo biti strpljiv i napraviti jedan transfer koji ce da nas obezbedi dovoljno da mozemo da priustimo da duze zadrzimo talente koje su ostali i koji tek treba da se pojave jer ne vidim nikakvu logiku u tome da mi svake godine prodajemo bas sve najtalentovanije igrace.
 

cuxon88

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
1.050
Reaction score
284
Локација
Zemun
To ce biti mozda kad onaj ko bude glavni u klubu bude davao svoje pare. Do tada gledamo ovo svake godine jbg
 
  • Like
Reactions: BaX
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.950
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa sa takvom klauzulom niko ne bi potpisao profi ugovor sa nama. Nego bi otišli kao Sulejmani i radonjić.
Igrači s ugovorima od 5000 mesečno max će da potpišu klauzulu na 40 miliona :buhaha
U suštini plaća se obeštećenje na tričavih 700 godina plata...
Da ne pričam o tome da španci u svoje klauzule uračunaju sponzorske prihode u vrednost igrača i da su klauzule uvedene da se sportisti izjednače sa klasičnim radnicima da ne robuju svojim ugovorima, onda priča oko poreza na profit itd...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.452
Pa dobro ja to rekoh onako napamet kao laik za te pravne stvari ali sustina je da bio ja laik ili ne nase klince preprodaju godinama po Evropi i da nesto mora da se uradi po tom pitanju. Mi klubovima sluzimo kao fabrika za preprodaju igraca i to je prvo sramota za klub kao sto je Partizan pa je onda i tragicno. U eri megalomanskih transfera i nikad veceg ulaganja u fudbal oni dodju i kupe extra talente za smesne novce pa posle trljaju ruke, a mi u dugovima i dalje, krpimo se. Ako smo vec osudjeni na to da moramo da prodajemo nase najvece talente onda neka to bude sa stilom, a ne da na nasim ledjima preprodavci stvaraju profit. Shvatam ja da to svim nasim upravama nikad nije smetalo ali eto tek kazah posto je trenutno jedina tema potpis Pavlovica za Monako mada vidim da se danas pominje Simovic dojucerasnji zadnji vezni BATE-a, trenutno slobodan.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.985
Reaction score
15.745
Локација
Beograd
Taj Simovic je Rankovic koji je bio tragikomikus. Nećemo da se sprdamo. Nema ništa od ovog drveta, medijski vetar iz bulje, krivo im što ode Maaaaauriuuuin magični pa nas troluju sa ovim kozojebcima.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Уредник
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.718
Reaction score
11.097
Локација
.
Ja mislim da smo mi, navijači, ekstremno nerealni po pitanju tih transfera. Ako se ne varam, Pavlovićev transfer je najveći u poslednjih 10 godina sigurno a možda i jače. Ako uzmete u obzir da je prošlo 10 godina od poslednjeg našeg učešća u LŠ, ko nama da ponudi ozbiljnu cifru za neafirmisanog igrača? Ok, kod Blekija isto kao i kod Pavlovića se vidi ogroman potencijal da mogu da budu svetska klasa, ali ko tim klubovima može da garantuje za igrača koji dođe iz ove usrane lige da će u njemu imati nosioca igre? Na fudbalskoj mapi mi smo neki osrednji niži nivo od kluba, prvo jer ne igramo LŠ a onda i iz razloga što nam je liga takva kakva je. A treba uzeti u obzir i da su ti igrači ipak deca.

A I budimo realni, mi jedino znamo da "napravimo" defanzivne fudbalere. Imamo i nekih izuzetaka kao što su recimo Jovetić koji je napredovao mnogo u Fiorentini i Mitrović koji je prirodno jak kao bik ali ima i mnogo više primera gde igrači igraju odlično u našoj ligi i kad dođu u malo ozbiljniji ligu, gde se radi skauting onako kako treba, protivnički timovi ih lagano zatvore(Živković, Marković, Ljajić,...) jer ne pravimo kompletne igrače.
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.823
Reaction score
10.600
Мени није јасно зашто се лупа глава око висине плате и обештећења? Као да је то неки реалан новац, као да ми навијачи имамо неку корист од тога сем што можемо да причамо уууу продали смо играча за 10+ милки. Кога боли курац, нама је битно да се на терену види хемија и хармонија и да имамо резултате, а ако ће нпр Рајковић да томе допринесе, кога боли уво да ли је 300, 600 или 900 хиљада плата. Ионако се тај новац користи за све, а најмање за потребе стручног штаба. Јебени Ђура је украо преко 100 милки од клуба...
 
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
330
Reaction score
278
Nije ovo Football manager

WebCrew edit
 
Последња измена од уредника:

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.256
Мени није јасно зашто се лупа глава око висине плате и обештећења? Као да је то неки реалан новац, као да ми навијачи имамо неку корист од тога сем што можемо да причамо уууу продали смо играча за 10+ милки. Кога боли курац, нама је битно да се на терену види хемија и хармонија и да имамо резултате, а ако ће нпр Рајковић да томе допринесе, кога боли уво да ли је 300, 600 или 900 хиљада плата. Ионако се тај новац користи за све, а најмање за потребе стручног штаба. Јебени Ђура је украо преко 100 милки од клуба...
Jeste, ali ako ne prodajemo ništa još manje ostaje klubu, jer se i dalje krade istom merom. Svakako je dobro da se prodaje ovako nego kao onih godina kada nismo imali neki veći transfer, pa i tako nismo imali neki veći dolazak u klub.
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
pa u svakom lsucaju bolje ej da igrac ode za 10 milki nego za 2, plolako, postepeno, valjda Savo ima plan, pa kroz koju godinu da prodajemo igrace po 2-3 puta vecoj ceni nego sada. evo vidite zesus se u flamegu zali da prejeftino prodaju igrace jer imaju brend
pa i mi imamo neki brend picka li mu materina, pa valjda uz dboar rad sporstskog sektora mozemo d a ostvarimo ono sto bismo svi zeleli, da razvijamo igrace kako treba, pa da ih prodajemo po realnim cenama, nekog da precenima, nekog da potcenimo, sve je to normalno.

Jesten najveci problem lapanje uprave, al u svakom je slucaju bolje da se uzme 10-20 milioona pa i 30 kako traze modri za igraca nego da ode za 2. Te 2 ce svakako da uzmu 90%.
Ne moze se ziveti od snova, ali svakako ako mi uksllovnoreceno manji klubovi krenemo da trazimo vise, ima svima da se isplati. Zavise i ti "veliki klubovi mnogo od nas, pa nisu njima svi iz njigovih skola igraci. Ni blizu.
Lepo im je do kkupuju odavde budzasto kvalitet. Nece to moci zuauvek svakako.


moramo i mi da se otarasimo tog kompleksamanje vrednosti. Ne samo mi, vec generalno istocnoevropski klubovi. Daj ako vec mi razvijamo istvaramo igrace da ih prodajemo za makar 60% njihove vrednosti. Jer, ne ostvari svaki svoj potencijal, naravno.

to sigurno da jeste realno. Jesu nasi igraci njima macke u dzaku kad iz raspalog linglonga dolaze , da tako kazem, ali poneka macka, ispostavi se, bude tigar. Ne treba to zanemariti. On i to zanemaruju s namerom, a mi, ne bismo smeli.
Verujemda Savo to uvidja u svakom slucaju,

Idemo napred, 2020--te su nase godine, da se vratimo konacno u vrh evropskog fudbala. I tome se Bogu za Božić molim izmedju ostalog.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.985
Reaction score
15.745
Локација
Beograd
Mir Božiji, Hristos se rodi!

Okupljanje 10tog i 11tog, početak priprema 13ti januar. Pojačanja ni u novinama, tu uglavnom prostor zauzima reality show navijačkih paravojnih formacija koje trljaju dlanove od pridošlog keša iz poslednjeg transfera. Po svemu sudeći jedan mršav prelazni rok, osim ako ne bude iznenađenja do petka.
Uprava zadovoljna jer je Savo doneo kintu koja se sliva u svačiji džep samo ne u klupsku kasu. Polako nas navikavaju na ispod prosečne ambicije i top 5 na tabeli.

Nek vam ovo bude poslednji Božić u Partizanu. Uprava napolje!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top