Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.885
Reaction score
11.034
Ђорђе Јовановић не треба да буде ни у конкуренцији за први тим док не потпише нови уговор. Нажалост, немамо квалитетне нападаче па ни Ђукић нема превелики избор...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
42, ako je to uopste bitno, a Partizan pratim jos od vremena dok je Borota branio, bio klinac od par godina kad me vodili na utakmcu protiv Radnickog u Nisu,
iz Leskovca sam pa na moju zalost nemam precesto priliku da gledam uzivo utakmice, poslednja na koju sam bio je protiv Viktorije, na istoku
ne, ne pripadam, niti sam ikad bio u bilo kakvoj organizovanoj grupi.

E sad, ne znam da li sam zadovoljio potrebne kriterijume i da li mogu da prodjem kao navijac Partizana po Vasim merilima?

Suma nije problem bio juce na utakmici, Suma je NAZALOST problem stalno, jer se ne secam niti jednog njegovog konkretnog doprinosa igri za sve ovo vreme koliko je kod nas, i sto je najgore ne vidim prostora za ikakav napredak kod njega

Ozegovic nije problem samo juce, sto je bar tri puta promasio loptu, nego od kada je dosao, sem trcanja najcesce uzaludnog i padanja konstantnog nema kod njega niceg fudbalskog, nikakav prostor za napredak

...
Naravno da možeš da prođeš kao navijač Partizana, to nema veze ni sa godinama ni sa ,,stažom,, ni da li se ne/pripada navijačkoj grupi, a posebno nisam ja uopšte merodavan da se po nekim mojim ,,merilima,, to određuje...

Pitao sam te sve to, jer sam imao utisak iz tvog prethodnog posta, da ti ne vidiš nešto što ja vidim, i iz tvog odgovora, sad mislim da je razlog tome ne to što si mlad, ili što si zauzet navijanjem, nego to što nisi često uživo u prilici da pratiš Partizan, a gledanje samo prenosa na TV-u, po mom mišljenju, nije dovoljno pa da bi se u potpunosti ocenili neki igrači...

Naravno da se može desiti da i neko sedi tik pored mene, na JNA, pa da istu stvar na terenu (ili fudbalera) vidimo potpuno različito, ili da o nekom fudbaleru imamo čak i potpuno suprotno mišljenje...ali, po meni, stvar je u ovome:

Ja milione stvari uopšte ne znam i milione oblasti na ovome svetu uopšte ne poznajem, totalni sam duduk za sve to, ali mislim da ima samo jedno tri stvari u koje se relativno razumem, 1.kapiram neke vrste umetnosti, 2.znam da posadim drvo, a 3. je to što ,,u dušu,, poznajem fudbalske ne/mogućnosti igrača Partizana...
Ali baš onako, ,,u dušu,,...
Zato što 40 i nešto godina svake te subote, nedelje, srede, četvrtka, kad god nemam nekih neodložnih obaveza ja se ,,nacrtam,, na tom JNA, ili na nekom drugom BGD stadionu, i onda ,,skeniram,, Partizan, igru, igrače...kad god to ne mogu, ja onda bar uz TV, uz radio, čak sam i u Teleoptiku pratio neke koji su posle dospeli do Partizana...

Nije to nikakva garancija da sam uvek u pravu (ja, eto, mislim da jesam), ali stalno sam u tom ,,treningu,, neke procene igrača i igre, a Forum i služi tome da razmenjujemo mišljenja...pa sad... kako se kad složimo, ili ne složimo...

I, što bi rekli stari Latini: Ergo:

Suma uopšte nije onaj Suma od letos-jesenas, po meni on je sad u neuporedivo boljem fizičkom stanju, a u nogama i u glavi ima sasvim dovoljno, da svaku utakmicu do kraja sezone prelomi u našu korist, da li će to svaki put uraditi ili ne, nisam vidovit pa da mogu da to predvidim, ali OSEĆAM na stadionu da ima ,,dinamit,, u nogama - doduše, malo pakovanje, koje ubija samo na tih 5-16-20 metara, i to možda više nekom asistencijom ili penalom za nas, nego sopstvenim golom, ali smrt je smrt, pa došla izbliza ili iz daleka, penalom, ili iz igre...
Ne pričam o tome šta je dosad ne/pokazao, koliko je koštao, niti da li će ga se klub sa radošću uskoro otarasiti - pričam o mom fudbalskom OSEĆAJU za igrača, šta mi u srcu ,,kucne,, kad on uzme loptu...
A ,,kucne,, mi da on SAD MOŽE!

Pantić Danilo...
Trči, radi, koristi ekipi, bar u nečemu, pokušava, mnogo je ojačao od klinačkih dana, ćuti i radi...
Ali, nema definisanu poziciju i ulogu u timu, krilo nije, zadnji vezni kao Everton nije i nikada neće moći da bude, niti kao Zdjelar...a ni ,,desetka,, ne može da bude jer je minute i minute dobio da igra, i tokom velikog dela utakmice uopšte nije jako opasan za protivnički gol...šutira? Da, ali kad će da pogodi?
Dakle, šta je on, četvorka nije, desetka nije, pa ni osmica, sedmica, 11...
Ništa mi u srcu ,,ne kucne,, kad on krene sa loptom ka golu, pomislim, evo ga, opet ide, al teško da će da prođe...
Nadao sam se, kad je počinjao u prvomm timu Partizana, da će od njega postati pravi igrač (Ćirić, Ilić, Moreira), ali on je već u godinama kad je to trebao da postane...ali, nije.

Jeste vi videli kako je Suma juče promešao one koji su napravili penal nad njim? Sudija nije svirao. Kad je Dača poslednji put uradio to ,,mešanje,,?
Rećiće neko, uh, jaka stvar, cirkus...da, nek bude i cirkus, ali mali crni može to da napravi, ovaj veći beli...teško...
Razlika.
Suma ne može da pokrije toliki deo terena kao Dača, Dača ne može da promeša rivala u 16m kao Suma...šta nam je potrebnije?
Po meni, u našoj ligi važnije je da budemo opasni skroz napred, nego da ,,taktički,, kontrolišemo ceo teren...nama je problem da damo gol što pre, a nas da neko pritisne...to može samo Zvezda na poneki minut utakmice, i to dok joj nisu otišli najbolji...videćemo mogu li to i sad...

Eh, da mi imamo Evija na 4 da zatvori sve to tamo, Zdjelara na 8 pa da bude to što sad igra Dača, Lea na 11, Đurđevića na 9, i radije bih Sumu stavio na 10, nego Daču...

Moje mišljenje. Verujem da se mnogi neće složiti. Eh, ionako sad nemamo trio Evi-Đu-Le...

Pretpostavljam da će klub i Sumu rado otpustiti, a Daču zadržati, ali po meni MORA neko da bude GAZDA u timu, a Dača to NIJE. Nije ni Suma pokazao da jeste, ali, nije ni mnogo minuta (iz više razloga) proveo na terenu...

Dakle, što se tiče otpuštanja ili zadržavanja meni nije problem da neko ode, AKO dođe bolji od njega na toj poziciji...
Mi smo otpustili Lea, ili on nas, a doveli smo Bambija, i svi smo se ponadali biće dobra zamena Leu, možda i bolji, ali...ni prineti...

Evo, Saša će valjda da se mane profi igranja fudbala na kraju sezone, Đerlek je premlad, Vakulko na nekom početku, Kića na novom početku, Jevta i Zdjelar zadnji vezni, Bambi neupotrebljiv u vezi, Mesko loš...ko će nama da bude ,,poslovođa,, tima iduće godine? Dača? On je sad ,,tanak ,, za to, i ko garantuje za njega da će se odjednom sledeće godine ,,ispiliti,, u pravog pravcatog ubicu na terenu?
Da budem objektivan, IMAO je tokom sezone dobrih poteza, ali ja od centralnog ili ofanzivnog veziste, zahtevam neuporedivo više znanja i korisnosti nego od igrača na nekoj drugoj poziciji...

A Ožegović je ćorava koka koja ubode po neko zrno, ali bar ima snage i volje da to zrno stalno juri i pokušava da ga kljucne...
Umesto njega, mi sad imamo samo Đoleta...a Đoleta prvo moram da vidim kako igra pa da ga procenim, ne mogu ,,blanko,,...
 

GrobarPFC

DeFaktoUmjetnik
Уредник
Учлањен(а)
06.05.2007
Порука
4.777
Reaction score
1.168
Локација
Iran
Ne znam koliko je informacij tacna, al za mene je svako idiot kompletan ako misli da je bolji i veci od Partizana i kao nece da potpise ugovor. Igrati za Partizan ne bi trebalo da je odskocna daska u fazonu, necu ugovor od 4 godine nego od 1-2 da se lakse prodam, vec privilegija za koju bi trebali da mole igraci. To sto neki misle da su veci od Partizana nek se nose dalje od kluba. Samo da kazem nisam nista direktno uputio malom Jovanovicu, en znam stvarno kakva je njegova prica, ali svako ko gleda svoj interes pre kluba, nije neko ko ce izginuti za nas dres. Treba takve upozoriti, kaznjavati i svesti na minimalac.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
ajde da rizikujem da me potkace mnogi odavde, ali ono sto sam ja juce video kad je Suma pao u 16 tesko da bih i sam svirnuo kao penal pa sve i da protiv cigana igramo... mozda nisam dobro video, pogledacu opet ako stignem,
Suma moze da igra iza spica, ali sta onda sa Tavambom? obojica na terenu znaci samo Zdjelar iza njih... ima da duva kroz sredinu kad izgubimo loptu i kad nam bilo ko pridje do 16,
a kako Tavamba ne moze u spic, bar ne sam, onda to znaci da je pitanje ili Suma ili Tavamba...
Tavamba je odigrao dosta dobrih utakmica za ovo vreme koje je kod nas (bilo je i losih), a Suma ni jednu, cak ni jedan deo neke utakmice, tako da ja nemam dilemu oko toga ko od njih dvojice treba u 11 da bude

slazem se da se mnoge stvari o karakterima fudbalera mogu videti(cuti) samo uzivo, ali na kraju dana ipak osaje samo ucinak na terenu, a to da li je neko lepo vaspitan ili je #51 se potisne u drugi plan

svako od nas zna da nam treba neki novi Ilic, ali od ovih sto imamo u kadru niko to ne moze da igra, da kupimo takvog nekog nemamo para ni izbliza, tako da ostaje samo da ove koje imamo razvijemo da budu bolji, i da prilagodimo svoj sistem onome sto imamo
dzaba da se gura sistem sa 10 na silu kad mi takvog igraca nemamo, a ima mnogo primera da timovi po evropi igraju na najvisem nivou a da uopste nemaju desetku u sistemu
 
Последња измена:

srna

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.529
Reaction score
2.622
Локација
Skopje
Pantić je novi Brašanac! Dobar u defanzivi, a u napadu pretežno neupotrebljiv... ne bi dao gol sa gol linije! U poslednjih 5-6 utakmica, na šaci jedne ruke možeš da nabrojiš njegove dobre ofanzivne poteze.

Gazda ne kontriram ti ali gol koji je dao Macvi i ona asistencija za gerd milera51 to nemoze svako.Nije mi ljubimac Pantic Danilo ali ima neki vic kod njega.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
ajde da rizikujem da me potkace mnogi odavde, ali ono sto sam ja juce video kad je Suma pao u 16 tesko da bih i sam svirnuo kao penal pa sve i da protiv cigana igramo... mozda nisam dobro video, pogledacu opet ako stignem,
Suma moze da igra iza spica, ali sta onda sa Tavambom? obojica na terenu znaci samo Zdjelar iza njih... ima da duva kroz sredinu kad izgubimo loptu i kad nam bilo ko pridje do 16,
a kako Tavamba ne moze u spic, bar ne sam, onda to znaci da je pitanje ili Suma ili Tavamba...
Tavamba je odigrao dosta dobrih utakmica za ovo vreme koje je kod nas (bilo je i losih), a Suma ni jednu, cak ni jedan deo neke utakmice, tako da ja nemam dilemu oko toga ko od njih dvojice treba u 11 da bude

slazem se da se mnoge stvari o karakterima fudbalera mogu videti(cuti) samo uzivo, ali na kraju dana ipak osaje samo ucinak na terenu, a to da li je neko lepo vaspitan ili je #51 se potisne u drugi plan

svako od nas zna da nam treba neki novi Ilic, ali od ovih sto imamo u kadru niko to ne moze da igra, da kupimo takvog nekog nemamo para ni izbliza, tako da ostaje samo da ove koje imamo razvijemo da budu bolji, i da prilagodimo svoj sistem onome sto imamo
dzaba da se gura sistem sa 10 na silu kad mi takvog igraca nemamo, a ima mnogo primera da timovi po evropi igraju na najvisem nivou a da uopste nemaju desetku u sistemu
Drago mi je da si se javio, dao si mi odlične šlagvorte za još malo moje fudbalske teorije i folozofije!

Idemo redom: penal nad Sumom...

Na JNA mi je to izgledalo, kao, alo bre sudija, pa penal!
A kući sam video snimak sa SOS-a...i od onda nemam nikakvu dilemu, Suma dobija udarac Purovića ili u koleno, ili nešto ispod kolena, dakle, ako udarac u koleno ili cevanicu nije očigledan faul, šta onda jeste? A ako očigledan faul u 16m nije penal, pa šta onda jeste?!
Na snimku se vidi, a na usporenom, još bolje, evo (od 15:48 do 16:23) :

https://www.youtube.com/watch?v=lWNKNKjM-L8

Komentator SOS-a ovaj penal ne stavlja pod sumnju, ali stavlja onaj nad Đerlekom - po meni takođe penal, ne bih sad da objašnjavam zašto...

Ti si verovatno gledao prenos na RTS-u...
https://www.youtube.com/watch?v=hkA1TgKvVeU

Penalu nad Sumom prethodi naš korner, 1:33:00...vraćena lopta unazad, pokušaj Pantića da centrira, Purović izbacuje loptu van terena, opet korner za nas, RTS daje usporeni snimak ,,akcije,, Pantić-Purović, a dok su se vratili u ,,živi,, prenos, Suma već pada...
I, milionski auditorijum (pa ni ti) nije dobro video kako je tačno do pada došlo...
ALI, sledi ponovljeni, usporeni snimak! (od 1:33:44)

Pretpostavljam da ti, kao i mnogi drugi, koji ne cene Sumu, više ostajete u ,,fazonu,, opet taj preplaćeni Suma ništa nije uradio, samo pada, umesto da pažljivo pogledate na TV ekran i u ponovljeni snimak...
Potpuno jasno se vidi, sa još većim uvećanjem nego na SOS-u, Purović nogom, stopalom, kopačkom, UDARA Sumu, više izgleda kao po kolenu, ili koji cm iznad, nego po cevanici...svejedno, ČIST udarac...
O.K. ti si navijač Partizana, ali, nisi obratio pažnju, možda si se u tom trenutku prenosa okrenuo negde u drugu stranu, itd...ne zameram ja tebi ništa, živi smo ljudi, i svako nekad gleda i u neku drugu stranu, umesto na teren, ali ima neko kome zameram poprilično..

DAKLE:
Komentator RTS-a, :pickaciganska kome je dužnost da GLEDA utakmicu, i koji VIDI ponovljeni snimak, na kome se bez dileme VIDI udarac nogom Purovića tj. ČIST PENAL, kaže: ,,E sad, odmah je ovde podigao ruke igrač Radnika,,...

PODIGAO RUKE?!
I šta onda? Nije penal? U fudbalu se faul pravi samo rukama? Ne i nogama?
Ma nek ti te podignute ruke lažljivi ,,ciganin,, Purović (pogledati: https://www.youtube.com/watch?v=59lctaDo_rY ) nabije u tvoje lažljivo ,,cigansko,, dupe, pička li ti materina, lažljiva i kradljiva!
Dripci novinarski, da li ste igde pomenuli ovaj penal, kao što ste se rastrubili, da za Zvezdu NIJE sviran onaj sinoć...
Nama taj penal juče nije bio presudan za pobedu, u nekim drugim utakmicama to može da znači gubitak bodova...
A sudija Piper penal za Zvezdu verovatno nije ni video, inače bi ga sa radošću svirao, koa što je masakrirao Mačvu kartonima i svaki njihov ,,mrki pogled,, ispred 16m svirnuo kao ,,slobodnjak,, za Zvezdu - tako su uostalom i dali taj prvi, presudni gol...

Da se vratim na našu igru...da, nema mesta za više od 11 igrača istovremeno na terenu, slažem se da Tavamba itekako zaslužuje da igra, a bolje izgledamo kada je uz njega i Ožegović, Zdjelar mora da igra zadnjeg veznog...ima i Pantić svoju ulogu...ipak, smatram da Suma može da doprinese osvajanju bodova, te da mu treba dati minutažu i prostor...
Može sa nekim to da podeli, ili može s nekim da se ,,rotira,,...
Ali, treba i da igra...

Što se tiče pozicije br. 10...moje večite teme...tačno je da mnogi timovi u Evropi nemaju klasičnu ,,10,, ali zato kod njih bar tri igrača u sredini tokom utakmice obavljaju posao i za pozicije 4, i za 8 i za 10!
Tako oni u jednom trenutku (kad se brane) imaju tri ,,četvorke,,, pa onda se transformišu u tri ,,osmice,, a u završnici napada, eto ih kao TRI DESETKE!

Da objasnim nekome šta je za mene br. 4, 8, 10...
4 je defanzivniji, kao Everton, Duljaj...
8 je i tamo i ovamo, svuda, Stiven Džerard, Žuka...
10 je više ka napred, Moreira, Mesi, Ćirić, Ilić

Slažem se da je u savremenom fudbalu dobro da budeš polivalentan, ali ako to ne znači u onom smislu da nisi ni za jednu poziciju ,,tata-mata,, nego...eto tako, da se vratiš u Partizan kad propadneš ,,vani,,...ali, sjajno je i kad si ekstra klasa na jednoj poziciji...

Slažem se i da naš ,,omladinski pogon,, mora da nekako ,,dovrši,, proizvodnju tih mladih igrača, pa da se kaže, o.k. ovaj može na tri pozicije, ovaj na dve, a ovaj na jednoj, al tu jednu (dve, tri) igra fantastično...
Ovako...Pantić apsolutno nije za 4, za 10 nije na nivou Ćirića-Ilića-Moreire, a i kao 8 nije velika klasa...
Evo i Kića Kosović, (još dok se nije povredio) za 4 premekan, za 8 ne može, nema taj kapacitet, za 10, daleko je on od toga...
Sve neki igrači ni tamo ni ovamo...
Evo, pomenuti Tavamba, skroz netipičan igrač u svakom pogledu, pa KO ima bolji da ga istisne iz tima i pozicije koja je...neka kombinacija 8 i 9, malčice i 10...
Nema niko.
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Ne znam koliko je informacij tacna, al za mene je svako idiot kompletan ako misli da je bolji i veci od Partizana i kao nece da potpise ugovor. Igrati za Partizan ne bi trebalo da je odskocna daska u fazonu, necu ugovor od 4 godine nego od 1-2 da se lakse prodam, vec privilegija za koju bi trebali da mole igraci. To sto neki misle da su veci od Partizana nek se nose dalje od kluba. Samo da kazem nisam nista direktno uputio malom Jovanovicu, en znam stvarno kakva je njegova prica, ali svako ko gleda svoj interes pre kluba, nije neko ko ce izginuti za nas dres. Treba takve upozoriti, kaznjavati i svesti na minimalac.

A vjerovatno se igrač pita 10 odsto, a menadžer 90%. Ili bolje rečeno igrač 50%, a menadžer 100% :)
Ko zna kakve ugovore traže ti menadžeri, a za nas je to sve vjerovatno rekla-kazala. Možemo samo da nagađamo.
Imao sam priliku da slušam razne priče i većinom ti igrači nemaju pojma ni šta se tu dešava, ali ko zna koliko je i to tačno, tako da...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
..

slazem se da se mnoge stvari o karakterima fudbalera mogu videti(cuti) samo uzivo, ali na kraju dana ipak osaje samo ucinak na terenu, a to da li je neko lepo vaspitan ili je #51 se potisne u drugi plan

...
Zaboravih da kažem i ovo: mislio sam više na neki taj ,,osećaj,, ,,utisak,, kada gledaš fudbalera uživo i kada ga gledaš na TV, to je baš različito...zapravo akcenat sam stavio na fudbalske stvari, ne na njegovu ličnost, karakter, mada se zaista i to ponekad da videti...
Eto, na TV se vidi taj usporeni snimak, i svašta ono što uživo ne vidiš, ali uživo se zato možda tačnije vidi (oseća) da li neki igrač nešto MOŽE ili NE MOŽE...

Recimo Ivanović mi je, na pripremama, ono što sam gledao na monitoru komjutera izgledao kao jak brz ,,bombastičan,, igrač, a uživo mi izgleda kao da mu noge smetaju, kao da su preteške, i kao da ga usporavaju...šta je baš istina i tačno, jbg, ali nekako više verujem utisku ,,uživo,,...

Isto tako (ovo je mali off, ali...) kad sam uživo video kako je protiv Partizana za CSKA, u Beogradu igrao onaj Brazilac Vagner Lav, jbt, pa to je bilo strašno...mislim da ga je tada čuvao Bata Mirković, koji uopšte nije bio neki naivan igrač, ali Vagner je radio šta je hteo, ma samo loptu što nije pojeo...
Gledao sam uživo i Galaktikose Reala, ali ovaj Lav me je više plašio tog dana nego oni one večeri...
E, to je taj utisak ,,uživo,,...nekako misliš da sve vidiš i osećaš...

Pa bilo to zaista tačno, ili ne...
 
Последња измена:

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.752
Reaction score
11.460
Локација
.
Pa da, ali ko će za njega nama da plati? Čisto sumnjam da postoji neki sportski direktor koji nema pristup internetu pa da vidi da ovaj nije fudbaler.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.797
Reaction score
7.601
Локација
25-i maj
Ne znam koja je prica sa Djoletom i ugovorom ali sramota je ako nece da potpise. Gladan i zedan nije a ako slusa neke kvazi menadzere koji se pale na Rajolu radi sebi medvedju uslugu. Partizan kakav god da je daje najjace stipendije u regionu i tog malog i mnoge druge je izmislio. Npr Danilo Pantic je vodjen kao klinac kod cigana koji su njemu trazili pare da zaigra a Partizan mu je dao stipendiju i stan. Danasnji roditelji su vecinom bolesno ambiciozni i sjebu deci karijeru. Lece komplekse i pokusavaju da se obogate na brzinu preko istih i to ispadne kontra. I jebem ti tog klinca kome je veci fazon da igra za Zulte Varagem nego da igra kod nas ili u rupi. Djole potpisuj novi ugovor nemoj da se brukas, realno nisi ti pizda level Zivkovic. Mnogo gotivim klinca iako realno ima lezeran stav malo na terenu kao i onaj lampas Saponjic, isto Markovica vezati odmah petogodishnjim ugovorom.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Mrzim_sve kaže da smo proklet klub. Ja mislim da je u pravu i da je ovaj moj osvrt dokaz.

Iskreno, ja sam odavno odustao od ideje da ce "nasa deca" da zapale Brisel. Cak sam na stanovistu, da gore pobrojanima u tvom osvrtu, u nekoj nestvarnoj igri sudbine, cak i da bude ponudjeno da se vrate matici i "oduze" dug, njih 95% se ne bi ni u ludilu odlucilo na taj potez... Znaci, pijani rus ili ludi arapin ili kinez sa direktnom linijom iz Beijing-a, ne bi vratili tog Mitrovica, Ljajica, Markovica, Nastasica i ostale, sve da kofama prosipaju lovu po JNA.

"Ljubav" koju oni osecaju prema klubu je u najboljem slucaju proklamativna postovima na Viber nalogu kluba ili sl. Evo, npr. taj jedan Jovetic, kapiten u 18 godina... Koliko je puta svratio u klub nakon sto je otisao?

U krajnjem slucaju, koga briga!? Vidim ovde ljudi padaju u nesvest kad Mitrovic da gol za Fulam, a ja sa moje strane osim sto nisam odgledao nijedan jedini taj pogodak cak ni na klipu, vrlo sam ravnodusan. Za one sa kratkim pamcenjem, ucenjivanje kluba, njegov otac, ovo ono. Dobro da je spojio jednu godinicu i dao nebitan gol ciganima.

Zato je npr. Dijara dao 100x vise klubu od svih tih gore pobrojanih. Ali kad nema mesta ni u B timu druge holandske lige, a Chelsea nikako da pozove, onda je Partizan dobar da se rola lopta po Banovom brdu i sl. A da vidimo na leto, kada se bude lomilo oko toga da li ce se ostati, kakav ce outcome da bude. Mogu samo da naslutim...

Od svih nasih bivsih fubalera, jedino sam pratio inostranu karijeru, brojao golove i nastupe Saleta Ilica i Cire. Tu i tamo sam bacio pogled i na ucinak Save Milosevica jerbo ga je pljuvala cela ciganska srbija... A ove instagram fubalercice danas, ti su mi prirasli za srce kao i Suma.

Nazalost, to sto ti opisujes kao moguce, iako za nas deluje kao naucna fantastika, da sa nasom decom preokrenemo istoriju, zapravo je i moguce. Video sam na primeru proklete Viktorije (da Bog da se ugasili). Skromno, odmereno, sa puno pijeteta, bez zaludjivanja i sa obe noge na zemlji, bez lopovluka i megalomanije, bez divljanja i mrznje, sa domacim igracima. Fudbala ne znaju, ali znaju sve ostalo.

Mi nazalost ne znamo nista! Klub propustenih sansi...
 
Последња измена:

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.517
Reaction score
4.794
Локација
Na vještičinoj sisi
Dosta zavisi i od trenera kako ce se igrac uklopiti. Mislim da bi i Leonardo pod Djukicem bio sarlatan. Da ode Djukic pa onda da vidimo sta ce biti sa igracima. On im mijenja pozicije(Jankovic, Pantic, Suma, Jevtovic), cesto rotira, nemas automatizma, stalnu postavku, nama se zavrti u glavi od njegovih eksperimenata a ne njima. Jedino su Tavamba i Ozegcic konstanta.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Gazda ne kontriram ti ali gol koji je dao Macvi i ona asistencija za gerd milera51 to nemoze svako.Nije mi ljubimac Pantic Danilo ali ima neki vic kod njega.

Znao je i Brašnjavi ponekad da ubode, kao ona "ćorava koka", pa tako i Pantić. Operativna reč ovde je "ponekad".

Uopšte mi se ne sviđa njegova igra u napadu. Loša dodavanja, pretežno kasni s njima, a njegovi šutevi skidaju paučinu sa obližnjih reflektora. Ponekad, opet ta reč, lepo centrira, prava milina, zatim sledeći centaršut pošalje na tribinu. Doduše, nije jedini koji loše centrira. Verovatno zato više i ne izvodimo kornere, neko neka pederska dodavanja na dve metra...
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
penal nad Sumom...

Na JNA mi je to izgledalo, kao, alo bre sudija, pa penal!
A kući sam video snimak sa SOS-a...i od onda nemam nikakvu dilemu, Suma dobija udarac Purovića ili u koleno, ili nešto ispod kolena, dakle, ako udarac u koleno ili cevanicu nije očigledan faul, šta onda jeste? A ako očigledan faul u 16m nije penal, pa šta onda jeste?!
Na snimku se vidi, a na usporenom, još bolje, evo (od 15:48 do 16:23) :

https://www.youtube.com/watch?v=lWNKNKjM-L8

Komentator SOS-a ovaj penal ne stavlja pod sumnju, ali stavlja onaj nad Đerlekom - po meni takođe penal, ne bih sad da objašnjavam zašto...

Ti si verovatno gledao prenos na RTS-u...
https://www.youtube.com/watch?v=hkA1TgKvVeU
na areni je bilo ne na rts-u, gledam sad snimke, i da kontakta definitivno ima, moglo je da se svira sigurno, ali opet nekako me uvek nervira to padanje na prvi kontakt umesto da se nastavi dalje i da se da gol, a ne da se padne i da se nada da ce sudija da svira penal...
Djerlek nije mogao da nastavi akciju, tako da tu nema sta da se razmislja, dok mislim da je Suma mogao, ali je izabrao da padne posle kontakta... u engleskoj bi tesko svirali penal za onakav kontakt, u srbciganiji bi ciganima svaki put svirali takav kontakt,
cudi me i reakcija svih nasih igraca, niko ne reaguje na to da je bio faul, cak i Suma skoro da ne reaguje...
 
Последња измена:

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.406
Reaction score
3.296
Локација
Tamo gde su Grobari
Naravno da ce pasti kada ga je onaj sutnuo. Nema tu nista sumljivog, cist penal. Izgledalo cudno jer je bio veoma nepotreban i glup start.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
Da, na Areni, ne na RTS-u, ja po navici ,,opljunuo,, na ,,vaše pravo da znate sve javnoj kući državnog servisa,, izvinjavam se RTS-u, iako mislim da im je komentator Partizanovih utakmica isto GOVNO k'o i taj na Areni!
:pickaciganska :pickaciganska :pickaciganska

Znaš, i ja sam više za to da fudbaler da gol, nego da padne i očekuje penal, ali stvarno si me iznenadio da udarac u koleno (ili tu negde) nazoveš ,,kontaktom,, - možda je tvoje koleno otpornije na bol, pa ti ne bi pao kad te neko tu šutne, ali možda je Suma malo nežniji, pa nije uspeo to da istrpi...
Nije to bilo neko ,,pipkanje, čukanje,, nego baš udarac, šut!

Dakle, po meni je ovo penal i u Engleskoj, i na Madagaskaru, i na Uskršnjim Ostrvima...samo nije penal za Partizan, u Beogradu, na stadionu JNA...
Za Zvezdu bi za ovako nešto odmah svirali dva penala...
A da ne govorim kakava bi medijska paljba usledila...

Nego, stvarno imam utisak da ne samo ti, nego i mnogi na Forumu, apriori pristupaju svemu što neki igrač radi, dakle, ne valja vam Suma, ne valja vam Ožegović, pa onda čak i penal nad njima je sumnjiv, jer su i oni sumnjivi...ne kažem da nema i ,,sumnjivog,, kad su oni, ili neko drugi u pitanju, ali ovoga puta ja ne sumnjam...da je Đerlek dobio ovakav šut u koleno, verovatno bi ti onda to mnogo više bilo kao penal, nego kad je šut dobio nesrećni i malerozni Suma...a da ne govorim o Ožegoviću...

Inače, i penal nad Đerlekom je čist kao suza (iako komentatori na raznim televizijama i u to sumnjaju), čovek ga je odneo s leđa, toliko da su Đerleku noge izletela ka napred, a glava mu ostala nazad...to se ne može uraditi ili isfolirati ,,sam od sebe,, moguće je jedino ako te nako tako i toliko ,,oduva,,...

Ali, baš me interesuje mišljenje i ostalih Forumaša, pogledajte usporeni snimak, ostavio sam linkove u prethodnom postu, dakle penal nad Sumom, DA ili NE?
Opcija ,,možda,, po meni u ovom slučaju ne postoji...
Doduše po meni, u ovom slučaju ni opcija ,,NE,, ne postoji...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top