Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.167
Reaction score
4.368
Ovoj ekipi osim kvaliteta nedostaje i samopouzdanje.
 

>Simke<

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
298
Reaction score
273
Локација
Novi Sad
Zadovoljan sam, borili se momci muški svih 90 minuta, ginuli na terenu. Svaka čast!
Idemo dalje, proleće u Evropi imamo u džepu, pa dokle doguramo.

Vujačić danas pokidao, bori se momak kao lav, danas nije grešio. Miletić i Saničanin imali neke kikseve.

Generalno, i realno, kvalitetniji su za nijansu od nas i fizički dominantni. Dobar rezultat, popravili smo koeficijent, što nije nezanemarljivo.

Svaka čast i Duljaju, vrlo aktivan pored terena, i smiren u isto vreme, biće on odličan trener, tj već jeste.

I da, prestanite molim vas po defaultu za pljujete po Loli, šta je to on danas loše uradio??? Pljujete ga samo eto tako, radi reda, jer to je Lola. Podrška za kapitena od mene, odradio je svoje korektno i ničim danas nije zaslužio prozivku nijednu!
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Velika šteta, trebalo je da ih uzmemo, ali onda skontaš da nama ulazi Lola, Miljković igra beka, Jojić se ne može sastaviti sa loptom, Pantića pjetlić može oduvati u duelu. Zato svaka čast momci na neriješenom rezultatu! Pop, Urošević, Rikardo, Tatko, Vujačić, Saničanin, bravo momci! Miletićeva užasna reakcija kod gola, ništa neočekivano. Kad je najbitnije da se odupremo, odigramo muški ali smireno, mi se zbog ziheraškog gubitničkog mentaliteta povučemo i dopustimo im da nam rade šta hoće. Malo odlučnija ekipa (a i malo fizički jača na sredini) bi ovima strpala još jedan na kontru i ćao zdravo. Umjesto da ih napadnemo jer nam ne igra neriješeno, mi se i dalje branimo i čuvamo rezultat.
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.144
Reaction score
4.603
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Je l samo mene ovo podsetilo na utakmicu protiv komsinice?

Vodjstvo i onda ziherasenje.

Sve bi ovo bilo ok da smo u Beogradu odigrali 0:0 .

Ja sam i dalje stava da smo mi bolji od njih .
Mi da smo bolji od njih barem jednu bi pobedili ovako šta je tu je. Ko sve dobija šansu da igra u Partizanu mi smo majka .A o ovim alkoholisanim željama i nadama o nekom osvajanju stvarno nemojte.
 

Sascha

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
1.063
Reaction score
699
Локација
na pocetku kraja
Уместо Менига Јовић или Терзић (нисам сигуран да је био у протоколу), победили би још у првом полувремену.
Мениг енигма....шта он игра...
На нашу жалост, наш Милетић....срамота !!! Срамота је његово играње, у односу на његове године ! Панична испуцавања, лоше постављање, освоји лопту, па упропасти испуцавањем (углавном паничним) и на крају, он је оставио самог играча који нам је дао гол. Кажем срамота, али и грехота, јер није клинац, има година, има искуство и има европске утакмице, а оволика паника....страшно и штета.
Измене касниле....играли на нерешено и на крају бранили нерешено....добро прошли
Све у свему...није лоше, нисмо изгубили, а ови сељаци могу лако да киксну следеће коло, јер су сељачка екипа....(логично.... )
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.921
Reaction score
7.843
Sta god da uradi Stanojevic mi smo sa igracem manje na sredini.
Bukvalno kao da smo igrali protiv R.Madrid.

Kad pogledas Pantica ti vidis nemoc. Koliko sam postova napisao da je Pantic jedan od onih koji ne mogu nista, znaci nema ga u fudbalu. Nit ce da sutne, nit da otrese nekog, niti da pretrci, njega prosto nema u fudbalu. Tu je na granici i Jojic, ista marka.

I hvala Bogu da je Urosevic dao gol, jer je to svojevrsna kosmicka pravda. Jer on lici na fudbalera, bar trci kao pravi profesionalni fudbaler i ne zabusava. I pozdrav za Urosevica.

Popovic je odigrao PRO.

Za gol je kriv Sanicanin, jer nije bio na radnom mestu. Jednom je Miletic trebao da uleti kao centralni defanzivac i pokakio se.
Kad se Sanicanin vracao nazad posle izleta, umesto u sredinu krenuo je da cuva livadu i primili smo gol:

1636055609126.png
1636055680214.png
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.323
Reaction score
3.994
Локација
Kobasicarija "Venac".
Jeste, vodili smo, bili smo nesto konkretniji nego kod kuce, ali ovakvi kakvi smo, mi jednostavno nismo jaci od ovih. Uz zdjelara i markeca jos i djene-djene. Meni se cini da bi ih dobili samo jednom u pet utakmica.
Ovo je popovicev bod! Svaka cast, momcino!
Mozda bi stvari drugacije ispale da natko moze izdrzati ceo mec, i da je uveo barem jedno mlado krilo od alibi odluke u vidu lole.
caki, alal vera! Jednom u zivotu, ali momenat je bio odlican!
 

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
Prvi smo u prvenstvu, obezbeđujemo prolece u Evropi. Zadovoljan sam. To je to. Pokušao sam da gledam mec hladne glave, mirno, stalozeno. Donekle sam uspeo :) Evo nekih zapazanja:

U fazi odbrane: igramo presing samo na njihovog levog stopera, pustamo desnog i centralnog da ggrade napad. Vrv je procena da je levi stoper najbolji sa loptom, siguran pas. A da će ostala dvojica pogrešiti. Neki moj rezon.
Zatim napadaci Rikardo-Menigi se spustaju dublje da pokriju pas, zatvore linije pasa ka veznim. Mada su oni nalazili načine preko bokova ili preko napadaca (zagradi se pa povratna kratka) da uposli vezne.

Oduzmu nam loptu na nasoj trecini brzo nakon naseg osvajanja iste, to je kontra press ili gegen presing. Za to su nam potrebni bolji pas igraci, mirniji, tehnicki bolji, da se mirnije iznese kroz pas po zemlji lopta. Da nam ne bi dali gol, jer kad ti uzmu u toj zoni loptu to je gol. Recimo u LS vecina ekipa odmah kaznjava oduzetu loptu na protivnickoj trecini.

Skidaju nam napadaci lopte glavom ispred nasih 30-35m od gola ili se dobro zagrrade i tu je prime i nastavljaju igru. Tako su nam i dali gol prijem napadaca izmedju linija, gradjenje, odlozena na bok, centrsut i gol. Klasicna starinska holandska skola iako su ovo Belgijanci.

Centarsut los a mora dobar u ovakvoj formaciji, bekovi su kljucni i njihov cenrasut. Dobro to znamo da odavno nemamo. Urosevicu kapa dole za gol. Moram da priznam gol na nivou vrhunskih igraca na toj poziciji.

Probamo ulazak u igrru u formaciji 442 ili 433 kod gol auta. Ali oni stoje visoko, a mi uplaseni, nesigurni, pod utiskom gubljenja lopti na nasoj trecini, brzo dugom visokom stoperi traze napadace ili bekove i to odlazi njima, odmah gubimo loptu. U toj situaciji izgleda da je bolje da se skupimo u sredisnjoj zoni i Miletic da je ispuca sto dalje, bekovksa ko pre 20 god, na zalost ali tako je.

Kontre su nam lose. Visak dodira uvek imamo. Spori smo. Taj problem imaju inasi centralni vezni u inostranstvu, zato odmah predaju saigracima i kad imaju prostor ispred sebe. Predaju igracima koji su brzi sa loptom i imaju vrhunski tehniku.( Klop: Vrhunska tehnika da pri max brzini izvodis tehnicke elemente bez greske.) Znaju da nisu brzi sa loptom, nisu sigurni u duzi pas, onda daju prvom do sebe pa neka on vodi kontru. E posto mi nemamo te igrace onda nam je ovako kao veceras. Doduse fali nam i dobra kretnja ostalih igraca, igrac sa loptom nema dovoljno podrske, resenje. Ali i kad ima ceka, okrece se sa loptom i to je kraj.
Pred kraj prvog pol jednu kontru smo usporili na gore opisan nacin, onda pokusali da mi imamo duzi posed. Odmah se videlo da kad u tom duzem posedu, gde je protok lopte spor, a nasi rasireni ko nekad Barsa po terenu sevne kontra samo ce nas golman spasiti ili losa zavrsnica protivnika. Sva sreca da su oni polukontru upropastili u nasih 16m losim sutem.

I ono malo sansi sto smo imali: Mora koncentrisanije, mirnije u zavrsnici. Sutira se samo da se sutne. Realizacija u Evropi nam je godinama, decenijama jako losa.( Ne bih sad da otvaram temi o nekim bivsim napadacima i trenerima. Neki drugi put. Necu nikog spominjatim) Dobro, Urosevic je pokazao da ima sut, bravo za gol. Urosevic pokazao napadacima i veznim igracima kakvim sutem se zavrsava akcija, znao je kako ce i gde da sute i ono sto je najbitnije u sportu uradio je ono sto je protivnicki igrac najmanje ocekivao.


Uprkos 3 na 3 u sredini, mali prostor mogu da pokriju nasi vezni i slab presing vrse. Igramo i bez zadnjeg veznog veceras. Povrede nas urnisase Tako da su cesto sami igraci Genta na 30-35m da daju zavrsni pas. Sva sreca zadnja linija je par puta odlicno reagovala. I sutevi iz daljine su posledica toga, bravo za Popovica koji je vadio lopte iz uglova. I branio na visokom nivou.

Sl udarac Natka savrsen, ali je odlicno skocio i igrac u zidu, taman toliko da lopta ne zavrsi u golu. Da je isla nize, Gentov igrac sa odlicnim odrazom iz mesta bi je izblokirao. Ovako nije ga ni krznula ali nije ni usla u gol.

Koliko su ozbiljna ekipa vidi se i posle par prekida kad su videli da ne ide, izmenili su nacin izvodjena ( pomocna igra) nasi se ukopali iznenadjeni, to je isto pred kraj prvog pol.

Imaju ljudi igrace, tim za razlicite kombinacine, taktike, formacije. Usli su im jako dobri igraci sa klupe, stisli nas, ubrzali igru. Dobro smo prosli. U odnosu na nas dosta dosta jaca ekipa. To sto ne koriste nase greske je sreca po nas i pokazatelj da nisu vrhunski. Vec sam napisao, za gore navede stvari protiv ekipa iz LS prvo pol 2,3 gola u nasoj mrezi.

Sa povredama, umorom, ovim sto imamo dobro je. Kao što sam napisao zadovoljan sezoni za sada. Možda i više od toga.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.179
Reaction score
18.471
Локација
U Kinšasi

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Све у свему...није лоше, нисмо изгубили, а ови сељаци могу лако да киксну следеће коло, јер су сељачка екипа....(логично.... )

Oni i da kisnu sledecu nista nam to ne znaci... osim ako ne kisnu obe (bar 4 boda treba da izgube) a mi dobijemo takodje obe.

Ako imamo isti broj bodova prvo se gleda medjusobni duel pa tek onda gol-razlika.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
..........
Sta god da uradi Stanojevic mi smo sa igracem manje na sredini.
Bukvalno kao da smo igrali protiv R.Madrid.

Kad pogledas Pantica ti vidis nemoc. Koliko sam postova napisao da je Pantic jedan od onih koji ne mogu nista, znaci nema ga u fudbalu. Nit ce da sutne, nit da otrese nekog, niti da pretrci, njega prosto nema u fudbalu. Tu je na granici i Jojic, ista marka.

I hvala Bogu da je Urosevic dao gol, jer je to svojevrsna kosmicka pravda. Jer on lici na fudbalera, bar trci kao pravi profesionalni fudbaler i ne zabusava. I pozdrav za Urosevica.

Popovic je odigrao PRO.

Za gol je kriv Sanicanin, jer nije bio na radnom mestu. Jednom je Miletic trebao da uleti kao centralni defanzivac i pokakio se.
Kad se Sanicanin vracao nazad posle izleta, umesto u sredinu krenuo je da cuva livadu i primili smo gol:

Погледајте прилог 14571
Погледајте прилог 14572

Један играч кад погреши други мора да то испегла, а ако не испегла други онда мора трећи, а ако не трећи онда четврти........ми овде имамо ситуацију где су играчи у задњој линији ланчано имали лоше реакције. Нико никоме не чува леђа, не прати се добро ситуација, сви су дезоријентисани.
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.749
Reaction score
22.855
Локација
Beograd
Uprkos svemu, uopšte nisam nezadovoljan, niti su ovi osim sirove snage i više samopouzdanja za igru na prvu pozakali nešto spektakularno u odnosu na nas. U Bg su imali sreće(pa dobro i znanja) da povedu pre nas, pa su čupali zadnjih 15 minuta, danas nisu imali krštenu šansu, ne računam šuteve sa 30 metara do izjednačenja. Najviše mrzim naš mentalitet, ali prvi put formacija, skrpljen sastav, iskreno to uopšte nije toliko loše. Pantić se dečko plaši svoje senke, ima neki detalj sa početka drugog dela, otimamo loptu ispred naših 16, Natho mu daje napred, on ima livadu ispred sebe, samo da se okrene, on na prvu vraća Nathu, ajde bre dečko...
Urošević, a pogotovo Pop, aplauz. Jojić dok ne dođe ispred 16 sasvim solidan, a onda uđe neki duh u njega i horor. Ona šansa sa početka drugog dela, samo da je plasirao lepo, dao bi gol, njemu se udrveni noga, štulom Vuka Karadžića bi bolje šutnuo. Mentalitet nam je kao u miša, na tome mora mnogo da se radi... Zanima me da li se gleda gol razlika ili međusobni duel kao što ponavlja onaj pijani Strajnić kome se Lazetić priviđa umesto Milijaša u stručnom štabu?
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.546
Reaction score
2.575
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Steta za propustenu sansu da osvojimo prvo mesto, tesko da ce Flora ili Anartozis iznenaditi Gent ali nikad se ne zna.

Igra kao igra nije bila losa, mada realno mogla je biti bolja i brža. Ne znam za ostale (verujem da je tako) ali iskreno sanjam dan da Partizan igra napadacki, brz, tecan fudbal koji ce nas vratiti sve na stadion da uzivamo kao s'kraja 80-tih (najezim se i dan danas kad se setim utakmice protiv Groningena i gola Milana Djurdjevica kao i one igre protiv Intera).

Idemo dalje, prolece je sigurno, samo da sacekamo protivnika
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.212
Reaction score
7.050
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Sa obzirom na sve probleme, odigrali smo sasvim zadovoljavajuće u novoj formaciji.
Ne mogu mnogo toga da zamerim igračima, borili su se spram svojih mogućnosti, sa generalno jačim protivnikom.
Ko sam ja da bilo šta zamerim Stanoju, ali brate mili pa kakve su ono izmene i šta je ono?
Nisam uopšte razočaran rezultatom koliko sa tim jebenim izmenama.
Ja sam ubeđen da smo iz ugla struke išli na kraju na bod (manje više nam kurcu ne znači) i to je za mene apsolutno razočaravajuće.
Daj sveže igrače (Menig je bio danas neupotrebljiv), daj pusti Terzića, Jovića. Da pokušamo makar, oni su ti koji mogu da daju gol, pored Rikija.
Kunem vam se, ne bi mi bilo žao po cenu rezultata da je ubacio pomenutu dvojicu, Lutovca, Lazara Pavlovića, pa i Milovanovića.
Nikada neću razumeti naše trenere i njihovu filozofiju izmena...
Idemo dalje!
 

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.114
Reaction score
4.040
Локација
Београд
I da, prestanite molim vas po defaultu za pljujete po Loli, šta je to on danas loše uradio??? Pljujete ga samo eto tako, radi reda, jer to je Lola. Podrška za kapitena od mene, odradio je svoje korektno i ničim danas nije zaslužio prozivku nijednu!

U klub se vratio pre četiri godina a nije odigrao više od 15 utakmica za to vreme, niti zaslužuje da odigra zbog ogromnog nedostatka kvaliteta a i kondicije, izgleda i kreće se kao neko ko je odavno prebacio četrdesetu.

Uz to ne sumnjam da ima pet puta jaču platu od ovih klinaca koji igraju u klubu što govori da je klub amaterski čim neki pune džepove preko veze. Ako u omladincima nemamo nikog ko može da udje u igru umesto njega, da prima desetinu njegove plate i da bude kvalitetniji u svakom smislu, gasi klub i da završimo.

Pitanje je, šta traži u klubu uopšte? Osim što dobija kapitensku traku kad udje u igru iz nekog suludog razloga.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.400
Reaction score
4.629
Локација
Zemun
Da smo sa ovom kolicinom muda izasli na mecu kod kuce, sad bi im mahali sa prvog mesta.
Nemam nekih preteranih zamerki, osim na mozda period u prvom poluvremenu kad smo bili uplaseni i u strahu, posle odigrasmo u skladu sa mogucnostima i kvalitetom igrackog kadra.
Steta za Nathovu stativu.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Nisam ja nezadovoljan ni igrom, ni rezultatom - to je trenutno realan odnos snaga ove dvije ekipe, ali...

-Ako je vec usao Lola (nisam siguran da on uopste moze da pomogne, ali ajde, branimo rezultat, a on je jedini zadni vezni), morao je izaci minut nakon primljenog gola.
-Slobodan udarac na 40 metara u nekom 85. minutu, ne idemo na skok...
-Ulazi Jovic u 91. da ukrademo koju sekindu...

Zaista neshvatljivo... Bukvalno smo cuvali 1:1, ali ne ono da to tako djeluje jer nam protivnik ne dozvoljava, vec smo svjesno, takticki, cuvali 1:1 :pop
 

mogway

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
228
Reaction score
1.161
Ocekivao sam lagan poraz, ali mi sada bas krivo.
Jednom u karijeri se desi da se Kristijano Ronaldo otelotvori u nekom nasem beku :)
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top